Įkraunama...
Įkraunama...

Žaidžiame virtuvę su Glacee

Balandėliai pekino kopūstų lapuose
Mano dukra labai mėgsta balandėlių sriubą smile.gif todėl balandėlius aš verdu sriuboje. Šituos balandėlius pamėgs tie, kam patinka minkšti balandėliai, o šeimininkėms - kad sugaišoma daug mažiau laiko, nes nereikia žaisti su kopūstais. Norint, kad balandeliai nebutu tokie minksti, juos reiketu sudeti i forma ir uzkepti orkaiteje.

1 vidutinis pekino kopūstas

faršui:
500 g faršo (pas mane kalakutiena)
100 g ryžių, išvirti *
1 šaukštas pomidorų pastos
2-3 česnako skiltelės
sutrintas(sutarkuotas) svogūnas
2 šaukšteliai sutrinto džiovinto baziliko
5-6 šakelės petražolių, smulkiai supjaustyti
druska, juodieji pipirai

svogūnas, džiovintų pomidorų dribsniai, džiovintų daržovių mišinys (arba galima naudoti normalias darzoves - kokios patinka - morkos, pomidorai, paprika)

Visus faršo ingredientus sumaišyti, pripilti dar apie pusę stiklinės vandens. Vanduo - labai pageidaujamas dalykas farše, nes gaminiai iš jo buna sultingesni. Kopūsto lapus nupjauti ties tą vietą, kur baigiasi baltoji dalis. Kiek jos liko ant nupjautų lapų - lengvai sumušti mėsos plaktuku, kad būtų minkštesne ir galetų susisukti. Nors vistiek truputuką lapai lūžinėja, bet man tai įtakos nedarė smile.gif Dėti faršą ir susukti balandėius. Puodo dugną iskloti daržovėmis, dėti balandėius. Užpilti vandens ir virti apie pusvalandį - t.y. nuo to laiko, kai uzvirs. Paragauti, gal truks druskos, tada reiktų pasūdyti smile.gif Galima padėti maža sviesto gabaliuką ant balandėlių. Patiekti su grietine.

* išvirti ryžius. Išvirkite ryžius, arba bent užmerkite juos ne mažiau kaip 2-3 valandoms, nes tokie ryžiai nesugers per daug mėsos sultinio is faršo, ko pasekoje faršas gali būti sausas.

Taip tiesą pasakius, vos išsaugojau tuos du balandėlius nufotkinti smile.gif)))))) bet kartu supratau, kad tam kas gražiai nufotografuos balandėlius reikia duoti Nobelio premiją lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif Atrodo gal nelabai, bet skanuuuuuuuuuuu smile.gif)))
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Glacee: 16 lapkričio 2006 - 23:45
nu, gleese, tu auksas. turiu kaip tik 2 galvas pekino kopustu, kuriu nesugalvoju, kur iskist. zaliu jau atsivalgiau tiek, kad i ta puse, net nesinori ziuret biggrin.gif
Atsakyti
lanaa, vaje kaip malonu smile.gif tai dar is kitos galvos kimči padaryk - paprasta ir skanu smile.gif

Kim či
Už receptą dėkoju savo draugei Natashe4kai

1 kg pekino kopūsto
1 v.š. druskos
2 a.š. trinto česnako
1 v.š. čili pipirų
2 a.š. tarkuoto imbiero
puse stiklinės sojos padažo
pusė stiklinės ryžių acto (galima pakeisti paprastu actu, bet imti jo mažiau - apie 70 ml)
2 a.š. cukraus
sezamo aliejus

sulaužyti kopūstą į didelius gabalus, pasūdyti, palaikyi šaldytuve 4 valandas, įpilti likusius ingredientus (be aliejaus), sumaišyti ir palikti šaldytuve parą. Pateikiant truputį užlašinti sezamo aliejaus
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Glacee: 17 lapkričio 2006 - 00:15
QUOTE(Glacee @ 2006 11 17, 00:49)
lanaa, vaje kaip malonu smile.gif tai dar is kitos galvos kimči padaryk - paprasta ir skanu smile.gif


man kimci per astru rolleyes.gif dar nuo praeitu metu turiu puslitri to kimci. anyta pridare, tai taip ir stovi nesuvalgytas blush2.gif
Atsakyti
lanaa
tada dar galima padaryti "balandėlius" pagal Annabel Langbein - Naujosios Zelandijos kulinarinę žvaigždę smile.gif

gaminamas norimas pikantiškas mėsos-darovių faršas (jis turi būti jau toks, kokį galima valgyti - termiškai apdorotas), pateikiami pekino kopūsto lapai, faršas ir kokie nors azijietiški padažai. Kiekvienas vynioja balandėlį pats ir valgo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Glacee @ 2006 11 17, 01:09)
lanaa
tada dar galima padaryti "balandėlius" pagal Annabel Langbein - Naujosios Zelandijos kulinarinę žvaigždę smile.gif

gaminamas norimas pikantiškas mėsos-darovių faršas (jis turi būti jau toks, kokį galima valgyti - termiškai apdorotas), pateikiami pekino kopūsto lapai, faršas ir kokie nors azijietiški padažai. Kiekvienas vynioja balandėlį pats ir valgo smile.gif


va cia tai toks idomus variantas thumbup.gif megstu tokius saviveiklinius uzkandziavimus kaip fondiu, kinietiskas puodas, rakletes ir pan. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Glacee @ 2006 11 12, 17:03)
Virdzinija
net nežinau, ką pasakyti. Man kažkodėl nebyra tie miltai, net jei aš jų nebelaikau, nes paprastai, jei kepu žuvį apvoliuotą miltuose, tai iš karto į keptuvę ir dedu.


Problema išspręsta mirksiukas.gif tiesiog visiškai atitirpinau žuvį ir ją išgręžiau tongue.gif nes būdama šlapia kaip kempinė, sąlygodavo tos tešlos atsiradimą g.gif
Atsakyti
Sveikos,
kepiau šokoladinį keksą su cukinija thumbup.gif -labai visiem patiko. Į tortus bijau dar kibti, nes bijau, kad nesigaus verysad.gif
Atsakyti
lanaa
O, aš irgi labai mėgstu tokius kulinarinius žaidimus smile.gif Jei padarysi, tai papasakok, kaip išėjo smile.gif

Virdzinija
Štai kaip gerai smile.gif džiaugiuosi, kad jau viskas gerai smile.gif

rutulux
Sveika šokoladinio kekso mėgėjų draugijoje smile.gif man labai malonu, kad ir tau patiko 4u.gif Dėl tortų tai tikrai nebijok. Siūlau šitaip - neimk visos porcijos, padaryk pusę, padaryk ne šventei, o šiaip kurią dieną, ir pažiūrėk, kaip išeina, kokie kyla klausimai - aš su malonumu atsakysiu. Padaryk tokią maža repeticiją smile.gif dėl papuošimų - tai irgi visko iš karto nesiimk, o po truputį, po truputį ir viskas tikrai gausis smile.gif
Atsakyti
Įdaryti grybai portobella

8 maži (apie 6-7 cm diametro) grybai portobella
15 g sviesto
1 mažas svogūnas
mažas pundelis petražolių, susmulkinti
1 maža skiltelė česnako
2-3 šaukštai ruginės duonos trupinių
šaukštelis džiovintų grybų miltelių
šaukštas balto vyno arba šaukštas grietinėlės

druska, pipirai

50 g tarkuoto sūrio

Svogūną smulkiai supjaustyti, lengvai apkepinti svieste, grybų kotelius išpjauti ir irgi susmulkinti, apkepinti kartu su svogūnu. Pridėti grybų miltelių, įpilti šaukštą-kitą vandens ir truputį patroškinti. Svogūną su koteliais sumaišyti su petražolėmis, česnaku, trupinukais, įberti žiupnelį druskos, įpilti vyną arba grietinelę, mase pripildyti grybų kepurėles. Pabarstyti sūriu. Aš kepiau zepterio keptuvėje ant viryklės, bet neturint tokios keptuvės labai paprastai galima iškepti grybus orkaitėje - sudėti į pateptą aliejumi skardelę ir kepti apie 10-15 min.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Glacee: 17 lapkričio 2006 - 13:38
QUOTE(Glacee @ 2006 11 15, 22:13)
[b][/b]
: nors jeigu reikia majonezo, tai ir dedu jo... tik gal dažniau pati jį pagaminu smile.gif o



laabai prašau, pasakyk, kaip reikia pagaminti majonezą. Aš nekartą bandžiau, ir niekaip nesigavo doh.gif . Kuo detaliau, jei galima (kokios temp. produktai, po kiek aliejų pilti, kokį ,kiek mikseris apsukų t b. ir pan.)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Monica: 17 lapkričio 2006 - 12:17
QUOTE(Monica @ 2006 11 17, 12:16)
laabai prašau, pasakyk, kaip reikia pagaminti majonezą. Aš nekartą bandžiau, ir niekaip nesigavo doh.gif . Kuo detaliau, jei galima (kokios temp. produktai, po kiek aliejų pilti, kokį ,kiek mikseris apsukų t b. ir pan.)

Šiuo metu mane irgi itin domina šitas klausimas. g.gif
Atsakyti