Įkraunama...
Įkraunama...

Tujos

QUOTE(dėja @ 2005 07 31, 22:36)
DAUGINIMAS ŪGLIAIS
  Šiuo būdu dauginamos TUJOS,kukmedžiai,puskiparisiai,serbentai,ligustrai ir t.t.Visi sumedėja augalai.

1.ūglius geriausia ruošti anksti pavasarį,pradėjus brinkti pumpurams,bet jiems dar neišsprogus.Kerpamos 1-2metų sveikos šakelės.

2.10-15cm ilgio gabaliukai susmeigiami į dauginimo substratą(geriausia- į durpes,sumaišytas su rupiu smėliu)inspekte.Greičiau įsišaknyti padeda specialūs stimuliatorei,kurių galima įsigyti parduotuvėse.

3.inspekto su jaunais auginiais neturi kaitinti saulė,drėgmė turi išlikti pastovi.

4.per vasarą ūgliai gerai įsišaknija,išleidžia jaunas šakeles.Persodinti juos geriau pavasarį.Žiemodami inspekte jie beveik nenušąla.

5.antraisiais metais rečiau į lysvępersodintus jaunus sodinukus jau galite apkarpyti(tik gerai augančių rūšių)Vasarą reguliariai laistyti,ravėkite ir tręškite.

6.Į nuolatinę vietą sodinukus galima sodinti trečiaisiais metais.
DABAR TIEK,PARAŠIAU PATĮ PAGRINDĄ O SMULKIAU PARAŠYSIU VĖLIAU. ax.gif

4u.gif DIDELIS AČIŪ 4u.gif Tik paistojo klausimėlis blush2.gif :anksčiau sakei,kad reikia nuplėšti,o čia parašyta,kad nukirpti...Tai kaip geriau daryti? g.gif 4u.gif
Atsakyti
Kiek aš skaičiau, visur rašo, kad tujas reikia nuplėšti su "pėdute" smile.gif
Atsakyti
O gal pasakytumet ar fikusai irgi taip pat dauginasi, nes nenoreciau naujos temos uzvesti jei taip, o zinoti labai noriu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(aidosius @ 2005 08 09, 13:43)
4u.gif DIDELIS AČIŪ 4u.gif Tik paistojo klausimėlis blush2.gif :anksčiau sakei,kad reikia nuplėšti,o čia parašyta,kad nukirpti...Tai kaip geriau daryti? g.gif  4u.gif


Kad nuplėšti reikia tai ne aš rašiau,aš to net nežinojau.Mano žiniom tai reikia nuo viršūninio ar šoninio ūglio nupjauti 10-15cm. šakele(galima sekatorium).kirpti iškarto po pumpuru įstrižai, tik ne tiesiai.Gal nuplėšus geriau būtų,to nežinau.Apatinus lapus apgnaibyti,kad liktų kotelis.

Tiesa galima kotelio šonuose apačioje padaryti kelis trumpus įbrėžimus ir panardinti į šaknijimosi hormono tirpalą.Įsišaknijimo hormono yra pirkti augalų parduotuvėse.ŽALIOJE STOTELĖJE turėtų būti,reikia klausti.Su juo lengviau ir greičiau įsišaknije.
Atsakyti
QUOTE(rasa316 @ 2005 08 10, 17:07)
O gal pasakytumet ar fikusai irgi taip pat dauginasi, nes nenoreciau naujos temos uzvesti jei taip, o zinoti labai noriu  ax.gif

Fikusas daugiau kambarinis augalas,jam reikia šilumos.Įdedu nuorodą pasiskaityk ketvirta pastraipa neblogai aprašytas dauginimas.

http://www.rojaussod.../tema.php?s=138
Atsakyti
nesupratau biški, tai ne į žemes reik sodint o į tirpalą dėt šakeles? ir kiek jame laikyti? aš tai 45 laipsnių kampu į dirvožemį paprastą sukišau ir ant palangės padėjau.
Atsakyti
QUOTE(GRAIKIJA @ 2005 08 10, 20:41)
nesupratau biški, tai ne į žemes reik sodint o į tirpalą dėt šakeles? ir kiek jame laikyti? aš tai 45 laipsnių kampu į dirvožemį paprastą sukišau ir ant palangės padėjau.

Gali ir nekišti į tirpala,tiesiog jis padeda greičiau įsišaknyti,greičiau priauga.Ant buteliuko yra kiek laiko laikyti,kažkas kelias dienas.Iškarto į žemes nevisos gali prigyti,o tirpalas paskatina greičiau šaknis formuotis,tai didesnė tikimybė kad prigis.
Atsakyti
gal gali pasakyt kaip tirpalas vadinas? ir kokio tūrio maždaug būna, pabandysiu paieškot jo Vilniuje. gal bus kur. geras tikra sodininke tapsiu smile.gif ir litukų sutaupysiu
Atsakyti
Parašysiu rytoj,nes aš pati jo nenaudojus,tai pasiklausiu ir parašysiu. biggrin.gif
Atsakyti
ok lauksiu dėkui smile.gif
Atsakyti
QUOTE(dėja @ 2005 08 10, 20:24)
Kad nuplėšti reikia tai ne aš rašiau,aš to net nežinojau.Mano žiniom tai reikia nuo viršūninio ar šoninio ūglio nupjauti 10-15cm. šakele(galima sekatorium).kirpti iškarto po pumpuru įstrižai, tik ne tiesiai.Gal nuplėšus geriau būtų,to nežinau.Apatinus lapus apgnaibyti,kad liktų kotelis.

Tiesa galima kotelio šonuose apačioje padaryti kelis trumpus įbrėžimus ir panardinti į šaknijimosi hormono tirpalą.Įsišaknijimo hormono yra pirkti augalų parduotuvėse.ŽALIOJE STOTELĖJE turėtų būti,reikia klausti.Su juo lengviau ir greičiau įsišaknije.

4u.gif Atrodo,kad supratau 4u.gif Dar kartą AČIŪ 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(GRAIKIJA @ 2005 08 10, 20:52)
gal gali pasakyt kaip tirpalas vadinas? ir kokio tūrio maždaug būna, pabandysiu paieškot jo Vilniuje. gal bus kur. geras tikra sodininke tapsiu smile.gif ir litukų sutaupysiu

Na ta mano draugė augino prieš metus,tai kaip vadinasi neprisimena .Sakė gali būti ir milteliai.Pažiūrėk FLOREXLITE ir ŽALIOJE STOTELĖJE ,įsišaknijimo daigų trąšos(hormonas).
Kagi nelabai kuo ir padėjau blush2.gif ,bet jei kur pamatysiu parašysiu.
Atsakyti