Įkraunama...
Įkraunama...

Insultas

QUOTE(onutet @ 2014 03 21, 19:47)
Vistik dabar jau aisku kad plyso aneurizma, kolkas i gera puse judam tuoj isleis i sanatorija smile.gif)

sveikit, as taip pat po aneurizmos plysimo, jau komoje is veze is namu, daktaru prognozes buvo nekokios, bet angelas sargas pakiso sparna, po 9 val operacijos likau gyva, o svarbiausia valdau rankas ir kojas, ir jusu broliukas isikapstys, sanatorija taip pat man labai padejo atsigaut. aneurizma tai ne liga, isoperuoja ir viskas toliau po senovei (aisku jei ji nepazeide smegenu plysus), deja insultai kartojas, o aneurizmos cia buvo cia jos neber . stiprybes jums visiems
Atsakyti
Gal kas turite atsiliepimu apie palangos reabillitacine ligonine???? ir galite papasakoti kas priklauso tai 3 lygio reabilitacijai???
Atsakyti
QUOTE(laugene @ 2014 05 21, 06:39)
Gal kas turite atsiliepimu apie palangos reabillitacine ligonine???? ir galite papasakoti kas priklauso tai 3 lygio reabilitacijai???

as pati ten gulejau, kadangi nelabai turiu su kuo palygint, bet likau patenkinta, ir personalu ir procedurom, kurios dave efekta, manau visur beveik vienodai
Atsakyti
QUOTE(sileste @ 2014 05 21, 22:25)
as pati ten gulejau, kadangi nelabai turiu su kuo palygint, bet likau patenkinta, ir personalu ir procedurom, kurios dave efekta, manau visur beveik vienodai


gal pamenate pavarde jus gydziusios gydytojos?
Atsakyti
Sveikos.Istiko beda.Rado mociute parkrituse ant zemes,nejudinancia kaires kuno puses,bet su samone.Mazdaug per 1,5val ji atsidure ligonineje.Is pradziu sake,kad bus uzsikimsusi gysla galvoje,bet padarius nuotrauka paaiskejo,kad gysla galvoje trukusi ir issiliejes kraujas.Nesuprantu kodel,bet jokios operacijos nedare.Tai nutiko pirmadieni.Visa laika ji buvo samoninga,kartais kliedejo,bet minimaliai ir tikriausiai nuo raminamuju.Kalbet pradejo kita diena normaliai,lupa taip pat neiskreipta.Taciau visiskai nevaldo kaires rankos ir kojos.Valgo pati,maitinama.Truputi springsta tik.Ketvirtadieni atejus masazuotojai pajudino koja.Taciau siandien atrodo gerokai prasciau,pakilo temperatura.Gal galite ka pakomentuoti?baisiai neramu.Ji pati pikta ant saves ir visu kitu,negali patiketi,kad jai tai nutiko.Jai 74m.Visada buvo labai darbsti,darzai,siltnamiai ir t.t.Saves tikrai nepriziurejo,turejo problemu su cukralige,kepenim,senai operuota striuma...Kokios prognozes gydytojai nutyli,tik pasake,kad savaite yra kritinis periodas.O dabar ta temperatura...Prasau pakomentuokite ka manote,kas su tuo susidure ar ismano tai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aistyte0724: 28 birželio 2014 - 01:32
Jūsų močiutė pakliuvo į tuos 15 proc., kuriuos ištiko retesnis insultas, taip vad. hemoragjnis. O šio insulto prognozės visuomet blogesnės nei išeminio (t.y.kai kraujagyslė "užkemšama").Hemoraginio insulto atveju g.b. aukšta t-ra ir praktiškai visada - dar galvos smegenų pabrinkimas, ko nebūna kito insulto atveju..o operuot ne visada juk ir galima, priklauso nuo vietos. Pavojinga ne temperatūra, pavojingas smegenų tinimas..bet čia jau ligoninėje dėl to stebi.
O kaip močiutei bus ateityje - anksti spręsti. Yra kas ir visiškai pasveiksta, bet yra ir kas neišgyvena.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2014 06 28, 14:35)
Jūsų močiutė pakliuvo į tuos 15 proc., kuriuos ištiko retesnis insultas, taip vad. hemoragjnis. O šio insulto prognozės visuomet blogesnės nei išeminio (t.y.kai kraujagyslė "užkemšama").Hemoraginio insulto atveju g.b. aukšta t-ra ir praktiškai visada - dar galvos smegenų pabrinkimas, ko nebūna kito insulto atveju..o operuot ne visada juk ir galima, priklauso nuo vietos. Pavojinga ne temperatūra, pavojingas smegenų tinimas..bet čia jau ligoninėje dėl to stebi.
O kaip močiutei bus ateityje - anksti spręsti. Yra kas ir visiškai pasveiksta, bet yra ir kas neišgyvena.

Na šiandien jau šešta diena, apie smegenų tinimą niekas nieko nesakė, vadinasi jo nėra. Ar dar gali atsirasti?
Atsakyti
Matau nelabai kas šia tema bendrauja, bet aš pasisakysiu, gal atsiras kas pasidalins savo patirtimi.
Taigi močiutei jau geriau.Jokių komplikacijų, smegenys netinsta, švietė plaučius, ten viskas tvarkoj, spaudimas nebekyla. Kalba gerai, galvą jau skauda mažiau. Kitą savaitę jau prasidės rebilitacija.Kur, dar neaišku, sakė nustatys būklę prieš siunčiant ir tada pasakys kur. Bėda tik viena, ji nejudina nei rankos, nei kojos, nors koją vieną kartą buvo pavykę pajudint. Dėl to ji baisiai liūdna, labai pergyvena. Labai įdomu ar yra bent kažkiek tikimybės, kad dar pavyks atsistoti ant kojų.... unsure.gif
Atsakyti
Mano seneliui buvo insultas prieė 3 metus. Irgi negalėjo judinti kaires rankos ir kojos, bet po truputi po reabiltacijos, uzsiemimu, savo uzsispyrimo pradėjo judinti. Kaip ir išsijudino, bet kadangi metelių nemažai, ir šiaip silpnos kojos tai sunku vaikščiuoti. O šiaip ir bulves skuta, mazgeliu mezga (savotiška mankšta). smile.gif

QUOTE(Aistyte0724 @ 2014 07 02, 02:49)
Matau nelabai kas šia tema bendrauja, bet aš pasisakysiu, gal atsiras kas pasidalins savo patirtimi.
Taigi močiutei jau geriau.Jokių komplikacijų, smegenys netinsta, švietė plaučius, ten viskas tvarkoj, spaudimas nebekyla. Kalba gerai, galvą jau skauda mažiau. Kitą savaitę jau prasidės rebilitacija.Kur, dar neaišku, sakė nustatys būklę prieš siunčiant ir tada pasakys kur. Bėda tik viena, ji nejudina nei rankos, nei kojos, nors koją vieną kartą buvo pavykę pajudint. Dėl to ji baisiai liūdna, labai pergyvena. Labai įdomu ar yra bent kažkiek tikimybės, kad dar pavyks atsistoti ant kojų.... unsure.gif

Atsakyti
QUOTE(soalina @ 2014 07 02, 12:52)
Mano seneliui buvo insultas prieė 3 metus. Irgi negalėjo judinti kaires rankos ir kojos, bet po truputi po reabiltacijos, uzsiemimu, savo uzsispyrimo pradėjo judinti. Kaip ir išsijudino, bet kadangi metelių nemažai, ir šiaip silpnos kojos tai sunku vaikščiuoti. O šiaip ir bulves skuta, mazgeliu mezga (savotiška mankšta). smile.gif

Džiugu skaityti tokias istorijas smile.gif Tikiuosi ir mano močiutė pradės judėti.
Atsakyti
Panos, gal žinote kuo skiriasi II lygio reabilitacija po insulto Santariškių klinikose nuo III lygio reabilitacijos? Labai lauksiu atsakymo, ačiū!
Atsakyti
QUOTE(Aistyte0724 @ 2014 07 02, 02:49)
Matau nelabai kas šia tema bendrauja, bet aš pasisakysiu, gal atsiras kas pasidalins savo patirtimi.
Taigi močiutei jau geriau.Jokių komplikacijų, smegenys netinsta, švietė plaučius, ten viskas tvarkoj, spaudimas nebekyla. Kalba gerai, galvą jau skauda mažiau. Kitą savaitę jau prasidės rebilitacija.Kur, dar neaišku, sakė nustatys būklę prieš siunčiant ir tada pasakys kur. Bėda tik viena, ji nejudina nei rankos, nei kojos, nors koją vieną kartą buvo pavykę pajudint. Dėl to ji baisiai liūdna, labai pergyvena. Labai įdomu ar yra bent kažkiek tikimybės, kad dar pavyks atsistoti ant kojų.... unsure.gif

mano mamai pries 16dienu taip pat issiliejo kraujas i smegenis.... ir gana stipriai... dare operacija, nes bukle blogejo). paralyzavo desine puse ir ateme kalba.... labai svarbu kuo anksciau pradet reabilitacija.... mes su teciu dar reanimacijoj visa lankymo laika (3val per diena) skirdavom jos paralyzuotos puses glostymui, maigymui... svelniai lengvai... paskui pasiskaitem apie pedos taskus tai jau tikslingai juos maigem... rankos pirstai budavo visiskai uztine, tai po valandos masaziuko atsileisdavo... ir jau 4 ar tai 5 diena po operacijos ji pajudino koja. po savaites reanimacijoj iskele i skyriu... ten buvo nuostabiausia kineziterapiaute wub.gif tai ji labai padejo ir mus pamokino kaip galime jai padet.... tai mes neateinam ir nesedim ziuredami i ja, o su pertraukelem bet darom visokius pratimelius.. nes to ka skiria ligonine tikrai neuztenka... mamukas taisosi labai sparciai, daktarai netiki savo akim, kad po toooookio insulto ji jau pati atsiseda lovoj... atsistoja nuo jos (kad ir ant vienos kojos bet jau jau) koja jau gana sustiprrejusi...sunkesni reikalai su ranka, bet ji jau irgi pradeda atsigavineti bigsmile.gif kalba irgi darosi vis suprantamesne... (nors visi sako kad tik as ja suprantu lotuliukas.gif ) bet mano akiai pazanga yra... zodziu dirbam visi kas galim.... didziausia beda- psichologines problemos... kiek girdejus tai turi skirt psichologa, bet mum niekas nieko neskyre... dabar reabilituojames jurininkuose...
mes labai tikim ir dedam visas pastangas kad ji atsistatytu... aisku viskas auksciausio rankose, bet ir me ju nenuleidziam...
tiesa, mamukas mano dar jauna (56metai) tai gal irgi turi itakos....

dar viena daktaryte pasakojo kad tokie ligoniai labai greit prisitaiko prie tokios bukles, prie to kad apie juo visis sokineja ir patys nebesistengia... as stengiuosi padet mamai kuo maziau.... tarkim nori i wc tai sakau sesk... aisku ji tiesia ranka kad jai padeciau, bes as nepadedu... zinau kad gali pati... ir atsiseda ant lovos... persodint ant puodo jau darosi vis legviau.... aisku man paciai skaudu matyt kiek jai pastangu reikia idet, bet lygiai taip pat norisi kad ji pasveiktu... ir tik jos pacios judejimas jai pades o ne mano pagalba....

stiprybes ir jum ir mum 4u.gif kol pats nesusiduri tol galvoji kad nutinka kitiem bet ne mum verysad.gif deja....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo akvilyte: 21 rugpjūčio 2014 - 16:01