Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos 9, kiekvienam po paparčio žiedą

Adis

Kaip sužinojote,kad pakitę kepenų fermentai?Ar pati ką nors pajutote,Ar eilinių tyrimų metu?Aš gydytojos klausiau,ar nereikia pasidaryti inkstų baltymo ir kepenų fermentų(kas būdinga mūsų shemai),taiji atsakė,kad kol gerai jaučiasi-nereikia g.gif Dėl temperatūros.Degtine trintis negalime,nes mts.kauluose.Neleido jokių karštų vonių,jokių masažų ar trynimų,jokių inhaliacijų ir t.t.Nuo temperatūros gydytoja siūlė paracetamolį,bet nežinau... g.gif. Laikosi apie 38 C vakarais.Rytais šiek tiek mažiau - ar verta dirbtinai ją numušinėti?Vieną vakarą išgėrė,išprakaitavo - nukrito.Kitą dieną vėl tas pats.

O Jums Dexametazonas kaulų skausmus visai nuimdavo?

Dėl žymens.Darėmės ten pat - klinikoje.Pati gydytoja pasakė.1196.Žinojau ,kad blogai,bet,kad šitaip verysad.gif verysad.gif Ar gali žmogus,kurio toks žymuo dar judėti,eiti,darbelius kad ir nesunkius padaryti verysad.gif Nežinau...nežinau...Labai gąsdina šis skaičius. scare.gif

Ačiū Jums labai ,kad pasidalinote savo patirtimi aciuks.gif Laikykitės tvirtai ir būkit sveika. wub.gif
Atsakyti
QUOTE(rasų lanka @ 2008 07 13, 21:48)
Kaip sužinojote,kad pakitę kepenų fermentai?Ar pati ką nors pajutote,Ar eilinių tyrimų metu?Aš gydytojos klausiau,ar nereikia pasidaryti inkstų baltymo ir kepenų fermentų(kas būdinga mūsų shemai),taiji atsakė,kad kol gerai jaučiasi-nereikia :

Gydytoja liepė pasidaryti prieš kiekvieną didžiąją chemiją, nurodė kokius.
Aš po pirmos chemijos gulėjau klinikose, tai tada daug tyrimų atliko. Pastebėjo, kad kalis mažas, liepė pastoviai daryti ir sekti. Kepenų fermentai padidėjo tik po III ch. Kasos atsitiktinai nustatė, dariausi ekstra tyrimus Šiauliuose dėl temperatūros, galvojom neutropenija...padarė dėl visa ko ir kasos tyrimą. Kai kepenų ir kasos fermentai padidėjo labai smarkiai, tada jau jutau, blogumas didelis buvo, šleikštulys pastovus. Skaudėdavo po dešniu ir kairiu šonais. Paskyrė vaistus. Daug visokių blogumų buvo, visų jau ir nepamenu. doh.gif
QUOTE(rasų lanka @ 2008 07 13, 21:48)
Laikosi apie 38 C vakarais.Rytais šiek tiek mažiau - ar verta dirbtinai ją numušinėti?Vieną vakarą išgėrė,išprakaitavo - nukrito.Kitą dieną vėl tas pats.

Man ir taip buvo, nemuši temperatūros kiekvieną dieną. Ypač kai ji pradėjo nekristi savaitėmis. Bet man nustatė priežastį, greičiausiai buvo autoimuniniai dalykai, kuriuos labai gerai sutvarkė prednizolonas. Jūsų temperatūros priežastis gali būti kita, nes net anotacijoje parašyta, nepamenu kurių vaistų tik: – galimas karščiavimas. Lyg tai taksolio...
QUOTE(rasų lanka @ 2008 07 13, 21:48)
O Jums Dexametazonas kaulų skausmus visai nuimdavo?

Labai sumažindavo, galėdavau miegoti. Man pastoviai neskaudėdavo, tik naktimis ir tai neištisai. Baigus deksametazoną, po trijų dienų šiek tiek stipriau paskaudėdavo, bet tai buvo menkniekis lyginant su pirminiais skausmais.
Kaulų skausmus dar ir grasalva sukelia, kai stimuliuoja kraujo čiulpus. Jums dar ir metastazės kauluose, gali ir dėl to skaudėti.
QUOTE(rasų lanka @ 2008 07 13, 21:48)
Dėl žymens.Darėmės ten pat  - klinikoje.Pati gydytoja pasakė.1196.Žinojau ,kad blogai,bet,kad šitaip verysad.gif  verysad.gif Ar gali žmogus,kurio toks žymuo dar judėti,eiti,darbelius kad ir nesunkius padaryti  verysad.gif Nežinau...nežinau...Labai gąsdina šis skaičius. scare.gif


Reikėjo paklausti gydytojos nuomonės. Paprašyti, kad pakomentuotų.
Aišku, kad gąsdina, kur negąsdins. Galvokit, kad nuo vaistų, toks variantas vienas iš galimų, taip lengviau bus, o baigus gydymą bus matyt tikra situacija. dabr vis vien nieko nepakeisi galvosi, negalvosi. Būtinai dar pakartoti reikėtų...praėjus kokiam mėnesiui nuo paskutinio tyrimo.
O Jūs prie kaulų metastazių neperkat vaistų? Zometa labai brangūs, bet yra dar ir Pamitor.

Atsakyti
Ishties tokio zymens net nesu girdejus... manyciau, neverta labai smarkiai jaudintis, zymuo buna padidejes ir del kitu priezasciu... Musu gydytoja siulo zymens net nesidaryti, sako, - tai nera rodikllis... Remisijos metu galima stebeti, bet ne gydymo...

Mano mamai po pirmos chemijos kraujas buvo prastas, ampule Grasalvos padejo per diena, po antros chemijos net nereikejo, liaukocitai liko visi 7000 bigsmile.gif net keista... biggrin.gif Mano dukryte serga igimta neutropenija, tad mums filgrastimas (vokishkos firmos Grasalvos tipo vaistas) kartais gyvybishkai svarbus vaistas.. veikia, deja, tik 3 savaites.. unsure.gif

Rasu lanka, Ar galiu paklausti, kur Jusu mamyte gydosi?
Atsakyti
Sveika,Adis,

Nemoku iškelti atskirų citatų.Daug prirašiau,bet nenusisiuntė. ax.gif Todėl dabar sunkiai besidėlioja mintys.
Dėl kalio:Jei Jums kalio buvo mažai,tai turėjo streikuoti širdutė,ar Jūs nejautėte?Ar gėrėte,ką nors,kad papildyti tą kalį?Ir dėl kepenų ir kasos - ar nebuvo pageltusi oda?
Mes tai turime dar tokį dalykėlį.Po kiekvieno chemo seanso mamytė kokias 3-4 dienas didžiuliais kiekiais šlapinasi.Kaip ji pati sako,"bėga kibirais".Naktį po 6 kartus,nekalbant jau apie dieną.Po to viskas aprimsta.Tai ,manau,išsiplauna visos medžiagos,tame tarpe ir kalis.Gydytoja patarė pagerti NON SALT(kalio preparatas kiek suprantu)
Apie tai norėčiau paklausti ir Pinaceos.
Apie Temperatūrą:Šiandien iš ryto mamytė temp. neturėjo,po 2 val. buvo 37,3 C ,žiūrėsim,kaip bus vakare.Šiandien ji jaučiasi daug stipresnė.O temp.gali būti nuo Gemzaro(iš anotacijos) - Gripinė būsena ir karščiavimas.

Dexametazonas kaulų skausmų visai nenuima.Skauda be perstojo dieną ir naktį nė kiek ne mažiau,bet kaip minėjau ,neilgai,tik 2 paras.Bet ,žinot,skausmas išvargina ne tik kūną,bet ir protą.Šiaip per tuos 3 mėn. kai nebuvo chemijos kaulų neskaudėdavo.Kur matė mts.nugaroje - apšvitino.Mes leidžiamės ZOMETĄ.Jau 7 ampulės sulašintos.Gal dėl to neskauda? g.gif Laaabai brangu.Pinigėliai slidesni už ungurį blink.gif Bet norėtume visą kursą sulašinti -12 ampulių.Aišku,jei būtų iš ko,galėtume ir pratęsti,bet įtariu,kad teks pereiti ant Pamidronato.Į 12 gal dar įkabinsime.
Atsakyti
Su kaliu atssargiai reik - mano mamytei po pirmos chemijos padaugino kalio (shirdziai stiprint) tai sutriko ritmas, prasidejo skilveliu virpejimai - teko reanimuoti... doh.gif
Kiek zinau mano mama stengiasi nuo skausmo negerti vaistu.. po seansu ishgeria trecia ketvirta diena migdomuju - ir pramiega tas dienas. Kol kas geriausiai veikia ax.gif Jei labai del skausmo reik, ishgeria Nimezilio.
Atsakyti
To,Adis

Tęsiu toliau.Bijojau,kad vėl neišsisiųs. blush2.gif
ApieŽymenį Klausiau gydytojos.Pečiais patraukė.Pasakė - labai blogai.Džiaugiuosi,kad dar chemiją duoda.Vis kažkokia viltis.Nors tai panašu į šaudymą iš patrankos į uodą vidury miško.Kadangi neoperuota(per vėlu),tai negali nustatyti HER ir visų kitų dalykų -per mažai pasiima iš audinio medžiagos.O dabar dar apsvitinta krūtis,darinys sumažėjęs,tas pats su limfmazgiais verysad.gif verysad.gif Meldžiuosi,kad padėtų kokie nors vaistukai ir kad nebūtų pats agresyviausias,ir kad dar gydytų... verysad.gif ...Kai darėme žymenį po paskutinės chemijos buvo praėję 3 mėn,bet tik prieš 24 dienas buvo baigti švitinimai unsure.gif

Rytoj daromės kraujuko tyrimus čia pat - Mažeikiuose.Poryt važiuojame antrai Gemzaro daliai.Dievas gailestingas. rolleyes.gif

Sėkmės Jums sveikatos 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Pinacea @ 2008 07 14, 16:46)
Su kaliu atssargiai reik - mano mamytei po pirmos chemijos padaugino kalio (shirdziai stiprint) tai sutriko ritmas, prasidejo skilveliu virpejimai - teko reanimuoti...  doh.gif
Kiek zinau mano mama stengiasi nuo skausmo negerti vaistu.. po seansu ishgeria trecia ketvirta diena migdomuju - ir pramiega tas dienas. Kol kas geriausiai veikia ax.gif Jei labai del skausmo reik, ishgeria Nimezilio.


Sveikute, 4u.gif 4u.gif

O tavo mamytei kalį leido ligoninėje?

Dėl skausmo:AR mamytė gali užmigti jei skauda? Nimezilį gydytoja patarė?Kiek dienų apytiksliai jai tęsiasi skausmai? Nors manau,kad ir skausmą kiekvienas organizmas priima skirtingai. g.gif
Klausėte,kur gydomės.Atsakau - Šiauliuose ,onkologinėje klinikoje.Ten specializuojasi krutų onkologijoje,nors žinot....Toloka toloka nuo Kauno ir Vilniaus.Nežinau ar geriau,ar blogiau - neturiu su kuo palyginti.Įrangos aišku daugiau minėtuose miestuose,na bet g.gif Adis pvz. pabėgo iš Šiaulių.Tikriausiai tam turėjo svarių priežasčių.Nors daug pacientų chemijų leistis sugrįžta į tuos pačius Šiaulius iš Vilniaus. g.gif
Atsakyti
QUOTE(rasų lanka @ 2008 07 14, 15:36)
Dėl kalio:Jei Jums kalio buvo mažai,tai turėjo streikuoti širdutė,ar Jūs nejautėte?Ar gėrėte,ką nors,kad papildyti tą kalį?Ir dėl kepenų ir kasos - ar nebuvo pageltusi oda?

Negelto oda. Širdį jausdavu, kad „turiu“.
Kalio perteklius lygiai taip pat blogai kaip ir trūkumas, net gal blogiau. Tada būna hiperkalemija. Sukelia širdies veiklos sutrikimus kaip ir trūkumas, tik kitokio pobūdžio. Todėl geriausia įsitikinti ar trūksta K, atlikus tyrimą iš kraujo.
Esant trūkumui:
Gerai yra razinos, užmerkti pusę stiklinės razinų užpylus vandeniu per naktį, ryte jas suvalgyti, o skystį, kuriame mirko išgerti. Daug kalio turi braškės, bananai. Gerai atstato ir stiprina organizmą: razinos, džiovinti abrikosai, graikiški riešutai - lygios dalys (svorio) sumalti + medus ir citina arba jos sultys. Medaus ir tiek pat, pagal svorį. Galit dar žuvų taukų šaukštelį ar sėmenų aliejaus desertinį šaukštą per dieną, bendram sustiprinimui. Sėmenų aliejus ypatingai gerai, tik reikėtų nusipirkti vaistinėje, Šiauliuose yra „Valerijone“ arbatinėje. Yra ir kitur, tik sėmenų aliejus turi būti laikomas tamsiai ir šaltai. Tada neapkarsta, apkartęs jau nelabai tinka naudojimui. Valerijone laiko šaldytuve, skirtingai nuo maisto prekių parduotuvių. Aliejus geras - patikrinta smile.gif

Nuo skausmo mano onkologė išrašė ketanov, bet man jo neprireikė. Nimesilis veikia skrandį, gali atsirasti opos. Būtinai tik pavalgius arba po raniberlo. Apie ketanov ir nimesil rasite www. vaistai.lt.

Kiek mamai metų? Nedarė ir hormoninių tyrimų? Kauno klinikose man padarė stulpelinę biopsiją, paėmė reikalingą kiekį medžiagos, padarė Her bei hormonų tyrimus. Manęs iš pradžių ir neoperavo, nes buvo vėlu. (Operacijos sekė vėliau, čia ilga istorija, šimtą kartų kartota tongue.gif ) Gydytoja Kmuk pasakė, kad nėra tikslinga pradėti gydymo neišsiaiškinus visus vėžio parametrus. Šiauliuose stulpelinės biopsijos nedaro, dėl to ir dar dėl to, kad Kaune pasiūlė dalyvauti studijoje, paaiškino esamą situaciją, o nepatylėjo ir nepalingavo galva pasilikau gydytis ten. Beje kaulų scintigramą jums darė?
Apie biopsijas

Skaityti nuo: „Kaip atliekama biopsija“
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo adis: 14 liepos 2008 - 19:18
Labas paneles...

Gal kas zino is jusu, ar sergant stuburo veziu, yra shansu? Ta prasme, gyventi... pasigydyti... ir vel buti sveikam ar...??? verysad.gif

Aciu is anksto ir sveikatos jums ir jusu artimiesiems.... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Maidenana @ 2008 07 14, 18:02)
Labas paneles...

Gal kas zino is jusu, ar sergant stuburo veziu, yra shansu? Ta prasme, gyventi... pasigydyti... ir vel buti sveikam ar...??? verysad.gif

Aciu is anksto ir sveikatos jums ir jusu artimiesiems.... 4u.gif

Maidenana, nezinau, serganciu stuburo veziu, bet bet koki vezi ir bet kokia stadija turint yra shansu, priklausomai nuo tavo ar sergancio dvasines bukles ir NORO, PASIRYZIMO nugaleti liga...

Sveikit, ir NENULEISKIT NOSIES!!!


Mano mamai kali leido Kauno klinikose... ir perdaugino...
Nimesili siule gydytoja - gerti ne daugiau kaip karta per para... esant labai labai dideliam reikalui - kas 6 val. Kaip ADIS rashe, pavalgius ir daug uzgeriant.. Nezinau tiksliai, kaip tie migdomieji vadinasi, bet mano mama uzmiega esant ir skausmuui per 10 minuciu. Jie padeda "ieiti" i giliaja miego faze (ar kazkas panshiai, kaip gydytoja aishkina), nepadaro priklausomais. Mama isitikinusi, kad miegoti geriau, nei nimezilius, ketanovus leistis blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pinacea: 14 liepos 2008 - 20:35
To [/B]Adis[B],

Taip,a2i8,perskai2iau apie biopsijas.Žinau,kad mamytei darė pačioje pradžioje.Netgi 2 kartus,nes pirmą,kažkas nepavyko.Tai viskas dar savaitei nusitęsė. unsure.gif Įtariu,kad tai buvo punkcinė biopsija.Mamytei 65 metai.Apie mts.kauluose sužinojome pirmiau.Mat pradėjome intensyviai "gydyti" nugarą.Ją labai skaudėjo.2kartus gulėjo ligoninėje,leido nuskausminamuosius,masažavo,šildė,mankštino(galvoju,kaip dar nesulaužė).Žodžiu - šėrėme... verysad.gif verysad.gif Ir mamytė garvojo,kad tai profesinė liga,mat išdirbo 35 m.prie konvejerio,per dieną perkeldama po kelias tonas kompresorių.Pagaliau susiprotėjo padaryti KT.Na tada jau nieko neaiškinę paleido su visais popieriukais kur nori.Očia išdygo kažkoks plokščias blyniukas krutyje.Nuvažiavome į Klaipėdą pas neurochirurgą.Pamatęs nuotraukas iškart apie mts.prašneko.Viskas vyko stulbinamai greitai.Metų senumo.Diagnozė:
Ca mammae dex.4 st.(T2N2M1)
Mtsvertebrae multiplex 2kl.gr
Reiktų pasižiūrėti,gal dabar jau pasikeitusi? unsure.gif
Apmaudu,kad mamytė visą laiką tikrindavosi ,lankydavosi pas gydytojus,išskyrus paskutinius 2 metus ax.gif ,kai aš labai sunkiai susirgau ir apturėjau 3 operacijas per tą laiką.Manau,kad didžiausia čia buvo streso įtaka.
Kaulų scitigramos nedarė.Šiauliuose nėra aparato g.gif Nugarą švietė o paskui švitino.
Gal kartais stulpelinę biopsiją daro Klaipėdoje? g.gif Reikės išsiaiškinti,nes ,matot,mums sunku ilgai sėdint važiuoti.Nugara.Ir ar begali normaliai atlikti tyrimą,jei jau židinys apšvitintas? ax.gif verysad.gif Ar galima tokį tyrimą atlikti jei vyksta chemoseansai? doh.gif doh.gif Klausimai...klausimai...Reiks klausti gydytojos...
Adis,gal nepatogu atsakyti blush2.gif ,bet aš dar klausiau,kaip Jums buvo su skysčių pasišalinimu iš organizmo?

Ačiū labai už Jūsų nuomones ir patarimus aciuks.gif
Gero JUMS vakaro ir ramios nakties. wub.gif
Atsakyti
labas vakaras,siandien suzinojau,kad mano mamai gimdos vezys.paskyre gimdos salinimo operacija birzelio 29d.klinikose.
negaliu sukoncentruot minciu.sake,kad salins gimda ,kiausides, ir rankios regis limfmazgius.paguode,kad tai pats dekingiausias vezys, pasake,kad geras mamos amzius(70),nes jaunesnems jis(vezys) kazkodel buna piktesnis,pasake,kad jeigu butu G1,tai reiktu isimti tik gimda,bet jai G2,todel reikia isimti daugiau visko.......zodziu,man dabar galvoj tik tas G1 ir G2,nes nezinau ka tai reiskia.
galbut kas nors cia gali paaiskinti ar padeti kaip nors suzinoti,prasau,kas nors atsiliepkit
Atsakyti