Įkraunama...
Įkraunama...

Dokumentų tvarkymas perkant/parduodant NT

sveiki, visai ir as jau susipainiojau. parduodame buta, radom pirkejus, ne per agentura pardavinejam, tad su dokumentais ir tt neaisku visiskai. esme, kad mes parduodame ikeista turta, pirkta per paskola. tai kaip jau issiaiskinau, reikia banko leidimo prasyt. ok. pirkejai perka per paskola irgi, is to paties banko. tai kokia eiga?:
1. preliminarioji sutartis. bet nezinau ka rasyti joje, kiek randu pvz, visur avansas ir tiek pazymeta, o kokio dydzio ji nustatyti, jei jie per paskola pirks, tai perves ne man bankas pinigus, o tiesiai susivaikscios banke tie pinigai? bet man tarkim reikia to avanso, kad buciau uztikrinta, kad perka, bet visgi tai iskaiciuota jis bus i bendra kaina, tai kaip tai pazymeti? jiems suprantu ir neduos visos sumos, pradini inasa jie nes i banka ar mums paduoti turetu ir mes i banka nestumem ar kaip is viso? blush2.gif

2. prasau banko leidimo. ok, isduoda. einam pas notara? uzsakyti pazymos? ir tik tada is musu pardaveju puses renkami visokie teismo dokumentai del vaiku ir tt bus?
Atsakyti
QUOTE(panele Morta @ 2016 06 15, 14:58)
sveiki, visai ir as jau susipainiojau. parduodame buta, radom pirkejus, ne per agentura pardavinejam, tad su dokumentais ir tt neaisku visiskai. esme, kad mes parduodame ikeista turta, pirkta per paskola. tai kaip jau issiaiskinau, reikia banko leidimo prasyt. ok. pirkejai perka per paskola irgi, is to paties banko. tai kokia eiga?:
1. preliminarioji sutartis. bet nezinau ka rasyti joje, kiek randu pvz, visur avansas ir tiek pazymeta, o kokio dydzio ji nustatyti, jei jie per paskola pirks, tai perves ne man bankas pinigus, o tiesiai susivaikscios banke tie pinigai? bet man tarkim reikia to avanso, kad buciau uztikrinta, kad perka, bet visgi tai iskaiciuota jis bus i bendra kaina, tai kaip tai pazymeti? jiems suprantu ir neduos visos sumos, pradini inasa jie nes i banka ar mums paduoti turetu ir mes i banka nestumem ar kaip is viso? blush2.gif

2. prasau banko leidimo. ok, isduoda. einam pas notara? uzsakyti pazymos? ir tik tada is musu pardaveju puses renkami visokie teismo dokumentai del vaiku ir tt bus?

1. avansą paimate grynais. Susirašot tradicinę sutartį. Kurioje nurodote sumą, datas, ką paliekat ir t.t.t 1500 gali duoti grynais, kitą dalį per banką įnešinėt turės.
2. dėl antro manau, kad taip. Bet skambinkit bankui ir bus daug aiškiau viskas.
Atsakyti
QUOTE(saulyteee @ 2016 06 15, 14:35)
1. avansą paimate grynais. Susirašot tradicinę sutartį. Kurioje nurodote sumą, datas, ką paliekat ir t.t.t 1500 gali duoti grynais, kitą dalį per banką įnešinėt turės.
2. dėl antro manau, kad taip. Bet skambinkit bankui ir bus daug aiškiau viskas.

1. bet man neaisku, jei tarkim as parduodu uz 60 000 eur, like paskolos man inesti 60 000 eur, nu tiek pat, o paimu grynais 1500 eur.. tai as pati bankui juos turiu inesti, kad pilnai atsiskaityt su banku ir nuimtu ikeitima? g.gif nes esme, kad suma pardavimo tokia, kokia as esu likus bankui skoloj g.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo panele Morta: 15 birželio 2016 - 17:35
galbūt kas nors keitėte būstą į kitą ir galite pasidalyti patirtimi: ar tokiu atveju reikia teismo leidimo parduoti būstą (vaikai), kaip fiksuojama skirtumo mokama suma?
Beje, prieš porą metų, tokias pažymas išduodavo ir Vaikų teisių apsaugos skyrius, ar kas nors pasikeitė?
Atsakyti
gal kas turite pavyzdį arba galite pasakyti kur galima rasti pavyzdį sutarties dėl būsto perdavimo.

Ta prasme perku būstą. Norime pasirašyti perdavimo aktą (ar kaip pavadinti), kur surašytume kad X perduoda, o Y priima būsta su tokiais ir tokiais skaitliukų rodmenimis ir pan.
Atsakyti
QUOTE(paslaptingai @ 2016 08 13, 12:30)
gal kas turite pavyzdį arba galite pasakyti kur galima rasti pavyzdį sutarties dėl būsto perdavimo.

Ta prasme perku būstą. Norime pasirašyti perdavimo aktą (ar kaip pavadinti), kur surašytume kad X perduoda, o Y priima būsta su tokiais ir tokiais skaitliukų rodmenimis ir pan.


Skaitiklių rodmenų suderinimo aktus reikia atskirai pasirašyti, jo reikės pasirašant sutartį su tinklais, akto blanką galima atsisiųsti iš ESO svetainės:

user posted image
Atsakyti
oi, Anglessimo, labai ačiū! Net nepagalvojau, kad ESO pasižiūrėti reikia
Atsakyti

Laba diena. 

Labai labai reikia informacijos. Žodžiu, parduodame namą, kuris šiuo metu yra įkeistas Unijos naudai, kadangi turime paskolos dalies dar nesumokėję(tą padarysime tik kai gausime iš pirkėjų sutartį su banku ir būsim 100% tikri, kad tikrai gaus paskolą jie ir pirks). Turime nepilnametę dukrytę, šiuo metu deklaravome savo gyvenamas vietas pas mano tėvus ir ruošiamės ten prisiglausti kol rasim norimą sklypą namo statybai. 

Viskas ko Teismui reikia kaip ir aišku, bet mes neturim jokios preliminarios sutarties sklypo pirkimui ar t.t. Tai ką pateikti vietoj to? Jeigu mes dar patys šimtu proc. neapsisprednę kur norime statytis ir t.t. 

Po to, ar paliekant dokumentus teismo svarstymui reikia, kad abu savininkai būtų(šiuo atveju aš su vyru) ar užtenka man nunešti jau užpildytą prašymą su jo parašu?

Ačiū už pagalbą.  :4u: 


Atsakyti
Ar parduodant butą reikia turėti pastatų energinio naudingumo sertifikatą?
Atsakyti
QUOTE(Aira* @ 2017 03 09, 09:53)
Ar parduodant butą reikia turėti  pastatų energinio naudingumo sertifikatą?


Reikia. Jei jums nera svarbu kokia ten ta raidele bus parasyta, notaras padarys pats, bet tik su zemiausiu energetiniu ivertinimu.
Atsakyti
QUOTE(arilina @ 2017 03 09, 10:58)
Reikia. Jei jums nera svarbu kokia ten ta raidele bus parasyta, notaras padarys pats, bet tik su zemiausiu energetiniu ivertinimu.

o dėl šio sertifikato reikia kreiptis, prieš tvirtinant pirkimo paradavimo sutartį? Kad pasirašymo dieną jis jau būtų? Ar čia jau eigoje notaras sutvarko?
Perkame būstą su paskola. Ir dar tik rengiamės daryti turto vertinimą. Rytoj susitinkame su pardavėjais, tai norisi aptarti iš anksto visus niuansus, ko iš jų mums reikės
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aira*: 09 kovo 2017 - 11:05
QUOTE(Aira* @ 2017 03 09, 11:05)
o dėl šio sertifikato reikia kreiptis, prieš tvirtinant pirkimo paradavimo sutartį? Kad pasirašymo dieną jis jau būtų? Ar čia jau eigoje notaras sutvarko?
Perkame būstą su paskola. Ir dar tik rengiamės daryti turto vertinimą. Rytoj susitinkame su pardavėjais, tai norisi aptarti iš anksto visus niuansus, ko iš jų mums reikės

Atsakymai į dažniausiai užzuodamus klausimus apie energetinius sertifikatus:
http://info.registru...s.lt/node/10085
http://info.registru...as.lt/node/2644
http://info.registru...as.lt/node/2272
http://info.registru...as.lt/node/2270
Atsakyti