Įkraunama...
Įkraunama...

Dokumentų tvarkymas perkant/parduodant NT

Laba diena,
gal galėsite patarti: esu išsirinkusi butą, avansas jau paduotas, buto vertinimo pažymą turėsiu jau pirmadienį, išrašą iš registrų centro apie perkamą butą taip pat pirmadienį. Bėda ta, kad man reikia banko paskolos 8tūkst, kitą sumą turiu grynais, tad bankai bent pirminio pokalbio metu paskolą tikrai suteiks. Mano klausimas, kada galiu eiti tvarkyti buto pirkimo-pardavimo dokumentų pas notarą? Gal galima eiti jau dabar ir pardavėjui jau išmokėti dalį mano turimų grynų pinigų, o paskui, kai jau bus banko patvirtinimas dėl paskolos, pabaigti visus dokumentų pildymus su notaru? Ar turiu sulaukti banko pažymos apie paskolos suteikimą ir tik tada su jų raštu eiti pas notarą? Kodėl noriu pradėti viską anksčiau-nes pardavėjas nori grynų pinigų kuo greičiau, tačiau be notariškai patvirtinančio dokumento jų duoti tikrai manau nepatikima.
Ačiū.
Atsakyti
QUOTE(evaneva @ 2015 04 18, 20:17)
Laba diena,
gal galėsite patarti: esu išsirinkusi butą, avansas jau paduotas, buto vertinimo pažymą turėsiu jau pirmadienį, išrašą iš registrų centro apie perkamą butą taip pat pirmadienį. Bėda ta, kad man reikia banko paskolos 8tūkst, kitą sumą turiu grynais, tad bankai bent pirminio pokalbio metu paskolą tikrai suteiks. Mano klausimas, kada galiu eiti tvarkyti buto pirkimo-pardavimo dokumentų pas notarą? Gal galima eiti jau dabar ir pardavėjui jau išmokėti dalį mano turimų grynų pinigų, o paskui, kai jau bus banko patvirtinimas dėl paskolos, pabaigti visus dokumentų pildymus su notaru? Ar turiu sulaukti banko pažymos apie paskolos suteikimą ir tik tada su jų raštu eiti pas notarą? Kodėl noriu pradėti viską anksčiau-nes pardavėjas nori grynų pinigų kuo greičiau, tačiau be notariškai patvirtinančio dokumento jų duoti tikrai manau nepatikima.
Ačiū.

Eikit pas notarą ir klauskite. Gal notaras tivrtins be garantinio rašto apie suteikiamą paskolą iš banko. Jei ne, tuomet gausite iš banko atsakymą ir su tais dokumentais keliausite pas notarą.
Bet kuriuo atveju eikite pas notarą, sutarsite tikslią sandorio datą, jei reiks iš banko rašto, numatysite ilgesnį laiką, jei ne, trumpesnį. Kitokiu būdu perduoti pardavėjuo pinigus nei sudarant pirkimo-pardavimo sandorį galima bet nemanau, kad jums verta prasidėti (kaip pvz. vekeselis ir pan.)
Atsakyti
Sveiki, gal kas galetu pagelbeti buto pirkimo klausimu? Perku buta, tai idomu kiek mazdaug tas procesas uztrunka ir kokius dokumentus reikes tvarkytis/tureti. Siuo metu gyvenam uzsienyje, paskolu neimsim. Jau uz buta palikti rankpinigiai, pasirasyta preliminari pirkimo pardavimo sutartis. Ka reiks darytis tik grizus? norim kad kuo greiciau viskas ivyktu, o mus prigasdino, kad kol butas bus musu, reiks eiti i teismus ir pan, ir tai gali uztrukti net iki keliu menesiu :/
Atsakyti
QUOTE(DiStyle @ 2015 04 23, 23:27)
Sveiki, gal kas galetu pagelbeti buto pirkimo klausimu? Perku buta, tai idomu kiek mazdaug tas procesas uztrunka ir kokius dokumentus reikes tvarkytis/tureti.

nežinau, kas jums pripasakojo tokių nesąmonių. jei jūs esate pirkėja, tai viskas gali užtrukti kelias dienas, bet ne mėnesius.
pirmiausia reikia ateiti pas notarą ir sutarti konkrečią sandorio sudarymo datą. notaras užsakęs internetu dokumentą iš Registrų centro, gavęs iš pardavėjo dokumentus apie įsiskolinimų nebuvimą paruoš sutarties projektą. sutartą dieną pas notarą ateina pardavėjas ir pirkėjas, pasirašo pirkimo-pardavimo sutartį. nežinau, kaip sutarsite, ar pinigus pavedimu pardavėjui iki sandorio perduosite pardavėjui, ar vesite į notaro depozitinę sąskaitą, ar grynais atiduosite. jei būsite atsiskaitę iki sandorio sudarymo, prie sutarties bus pasirašytas ir priėmimo-perdavimo aktas, ko pasekoje jūs tampate buto savininkais. kai tampate savininkais notaras nuotoliniu būdu perduoda duomenis Registrų centrui ir užsako/arba suteikia galimybę patiems nuėjus į Registrų centrą gauti dokumentą, kad jūs įregistruoti kaip savininkai viešane registre.
nežinau, apie kokius teismus kalbate, teismai gali būti tik dėl pardavėjo problemų:
1. jei pardavėjas turi nepilnamečių vaikų ir jam reikia teismo leidimo parduoti tokį butą.
2. jei buto savininkai įsiskolinę ir bylinėjasi teismuose
3. jei buto savininkai nėra savininkai ir tik dabar teismuose bando įrodinėti, kad turtas priklauso jiems

ar duodami avansą įsitikinote, kad pardavėjai yra tikrieji savininkai? ar matėte dokumentus iš Registrų centro. gal kažkokių bėdų yra, kad jus teismais gąsdina, nes paprastam sandoriui sudaryti tikrai nereikia jokių teismų
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vi_ktorija: 24 balandžio 2015 - 06:48
QUOTE(Vi_ktorija @ 2015 04 24, 07:42)
ar duodami avansą įsitikinote, kad pardavėjai yra tikrieji savininkai? ar matėte dokumentus iš Registrų centro. gal kažkokių bėdų yra, kad jus teismais gąsdina, nes paprastam sandoriui sudaryti tikrai nereikia jokių teismų


Dekui uz issamu atsakyma 4u.gif Niekas teismais negrasino, bet pazistama pradejo sneketi, kad pirkejas turejo kazkoki leidima gauti is teismo kai pirko, kai ji pardavinejo buta, tai ir pasimeciau, nes tikrai galvojau jog viskas paprasta.

Kai davem avansa dokumentu neprasem jokiu, nes ten anytos kaimynai, tai net klausimas toks nekilo. tikiuosi neprisidirbom smile.gif
Atsakyti
QUOTE(DiStyle @ 2015 04 24, 20:33)
Dekui uz issamu atsakyma  4u.gif  Niekas teismais negrasino, bet pazistama pradejo sneketi, kad pirkejas turejo kazkoki leidima gauti is teismo kai pirko, kai ji pardavinejo buta, tai ir pasimeciau, nes tikrai galvojau jog viskas paprasta.

Kai davem avansa dokumentu neprasem jokiu, nes ten anytos kaimynai, tai net klausimas toks nekilo. tikiuosi neprisidirbom smile.gif

tai jūsų pažįstamos atveju pirkėjai greičiausiai norėjo parduoti vieną būstą ir pirkti kitą būstą ir turėjo nepilnamečių vaikų. Jei nepilnamečių vaikų neturite ar šeimos turto yra pripažinta kitas turtas, į teismą jums dėl teismo leidimo eiti jums nereikės.
O be to ir tas teismo leidimas gana greitai išduodamas.
Atsakyti
Sveiki,

Noriu pirkti butą naujos statybos 7 butų nam. Butas bus įrengtas, t.y. išklotos plytelės, įrengta vonia, sienos nudažytos, grindys, durys sudėtos ir pan. Taip pat šiek tiek žemės butui priklauso. Gal kas turit pvz preliminarios sutarties, kurią turėčiau pasirašyti tokiu atveju paduodama avansą? Butas dar nėra įrengtas, ar turėtų būti visos smulkmenos preliminarioje sutartyje nurodytos jau dabar? Ar yra kokia nors specifika dėl žemės? Kol kas banko garanto nesuspėjau gauti, ar galiu pas notarą ją tvirtintis jau dabar? Šiaip sienos jau tuoj bus dažomos, bet kai pasiteiravau kada pridavimo data numatyta, tai gavau atsakymą, jog mes patys rangovai, tai kada baigsim, tada. Ar neturėtų būti sutartyje tiksli data? Kokia protinga avanso suma būtų 47000 eur pirkiniui? Pardavėjas užsinorėjo 10 - 20proc, man atrodo daugoka.. Numanau, kad daug jau apie tai kalbėta, bet jau vieną pardavė, kol domėjaus paskolom, skaičiau forumus ir pan, nenorėčiau ir antro netekti.. Labai norėčiau pirmadienį paduoti rankpinigius, bet nepakliūti į nesąžiningus nagus.. Beje, ant plano kaip statytojas pažįmėtas fizinis asmuo. Kokie niuansai, jei norėtų sutartį pasirašinėti fizinio, o ne juridinio asmens vardu? Neturiu su kuo pasitarti, pagelbėkit,prašau 4u.gif
Atsakyti
Kokio dokumento, įrodančio perkamo buto priklausymą pardavėjui, man reiktų prašyti prieš mokant avansą? Kas dažniausiai moka už dokumentų tvarkymą? Pirkėjas? Suprant, kad derybų klausimas, bet kaip dažniausiai būna? Labai ačiū už patarimus
Atsakyti
Laba, turbūt per vėlai atrašysiu, bet vis tiek..
Judame šituo keliu ir mes patys, tai turiu šviežios patirties smile.gif Į preliminarią sutartį traukit visus tokius punktus, kaip kas turi būti padaryta, iki kada, koks avansas (ne rankpinigiai) ir kada paduotas. Atminkit, kad jei perkat su banko paskola, tai bankas norės 15-20 proc kad dengtumėt Jūs. Skirtingi bankai turi savo sistemą, pvz DNB bankas iš pirkėjo mokamos savos dalies grynais leidžia sumokėti tik trečdalį sumos, kiti du trečdaliai - pavedimu per jų banką. Preliminari sutartis pas notarą netvirtinama, tačiau teisiškai tiek pat validi kiek galutinė pirkimo pardavimo sutartis. Ir vis dėlto, tokius sprendimus priimant geriausia neskubėti smile.gif
Atsakyti
Labai dėkui už atsakymą smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Banti @ 2015 04 25, 21:04)
Kokio dokumento, įrodančio perkamo buto priklausymą pardavėjui, man reiktų prašyti prieš mokant avansą? Kas dažniausiai moka už dokumentų tvarkymą? Pirkėjas? Suprant, kad derybų klausimas, bet kaip dažniausiai būna? Labai ačiū už patarimus

Standartiškai avansas yra 10 proc.pirkinio vertės. Notaro paslaugas dažniausiai apmokamos per pusę.
Atsakyti
QUOTE(Banti @ 2015 04 25, 20:04)
Kokio dokumento, įrodančio perkamo buto priklausymą pardavėjui, man reiktų prašyti prieš mokant avansą? Kas dažniausiai moka už dokumentų tvarkymą? Pirkėjas? Suprant, kad derybų klausimas, bet kaip dažniausiai būna? Labai ačiū už patarimus


Dokumentas irodantis buto priklausyma pardavejui yra registru centro israsas. Bet jis turi but naujas, kad kazka irodytu. Bet as manau kad uztenka ir pamatyt zmogaus pasa, kuriam paduodat avansa, nebutina prasyt, kad eitu istraukt nauja pazyma
Atsakyti