Įkraunama...
Įkraunama...

Kuriame virtuvę 22

Labai prašau pasiskaityti forumo taisykles ir jų laikytis, pvz nekelti didelio formato nuotraukų (jei norite parodyti būtent tą vaizdą, įkelkite nuorodą), bei necituoti paklodžių, jei norite tik pagirti ar pakomentuoti vieną konkretų aspektą, ar cituojamas postas su keletu nuotraukų yra tiesiai virš Jūsų. Kitaip tariant - palaikykime tvarką temoje 4u.gif

Keletas patarimų prededantiesiems:

1. pirmiausia apsižiūrėkite turimoje virtuvėje ir nuspręskite:

• kas patinka ir norėtumėt naujoje virtuvėje
• kas nepatinka ir tikrai nenorėtumėte
• dėl ko nesate tikri.

2. išsimatuokite visus svarbiausius atstumus, pvz pagrindinės darbo zonos ir įvertinkite ar tai jums tinka ar naujoje virtuvėje norėtumėt didinti/mažinti. Plepant apie skirtingus rekomenduojamus atstumus skaičiai gali atrodyti per daug dideli/maži, bet tai tik skaičiai, jie nieko nereiškia jei nežinote kaip tie atstumai atrodo. Be to, kas patogu vienam, gali netikti kitam ir buti visiška oficialių rekomendacijų priešingybė. Todėl BŪTINA atidžiai apžiūrėti ir išmatuoti jau turimą virtuvę.

3. pasidarykite sarašą jau turimų daiktų, jei tokių yra - šaldytuvai, stalai, kėdės.

4. taip pat pasidarykite sarašą didesnių virtuvinių prietaisų ar nestandartinių matmenų indų, kuriems reikės rasti vietos naujoje virtuvėje.

5. pasidomėkite virtuvių stiliais ir pasirinkite koks/kokie jums patinka labiausiai, apsvarstykite spalvų gamą.

6. pasidomėkit "pribambasais" ir jų kainomis. Blum lankstai gerai, bet ir kainuoja atitinkamai, pigesni atlieka tą pačia funkciją (gal ne taip maloniai “dirba”, bet jei neturite su kuo lyginti, nenusivilsite).

7. rinkites kokybiškiausius produktus kokius tik leidžia biudžetas. Susidarykite prioritetų sarašą, kad žinotumėte ką galite paaukoti visiškai, ką imti pigesnį variant, o ko neatsisakysite nė už ką.

8. Atsiminkite, kad skaičiuojant biudžetą, reikia skaičiuoti daikto kainą + jo pajungimą + įvairios smulkmenos kaipo rankenėlės, kojelės, kampučiai... Žodžiu ką bepaskaičiuosit, pridėkite apie 20 procentų viršaus nenumatytiems atvejams.

9. pasikalbėkite su tėvais, draugais, giminaičiais (visais, kas turi virtuvę) ir pasiklauskite ką jie keistų savo virtuvėse. Nepraleiskite progos pasisukioti kitų virtuvėse, baldų salonuose. Semkitės idėjų iš kur tik galite, bet nepamirškite, kad virtuvė jūsų, joje šeimininkausite jūs todėl ji turi atitikti jūsų poreikius ir gyvenimo būdą.

10. pasidarykite patalpos planą (geriausia pradėti popieriaus lape), sužymėkite visus išmatavimus - sienų, langų, durų..., komunikacijas - vandenį, elektrą, ventiliaciją, katilus... Nuspręskite, ar reikia/norite/galite griauti ir perstatyti sienas ar judinti komunikacijas. Paišant lape, svarbiausia atrasti vietas šaldytuvui, plautuvei ir viryklei, baldų vizualizacija ateis vėliau.

11. maksimaliai išnaudokite plotą, apsvarstykite ar Jums tikrai reikia mažo ir brangaus kargiuko ar praktiškiau tą plotą padalinti šalimai esančioms spintelėms/stalčiams? Juk gaminatės baldus pagal užsakymą, todėl jie neturi būti standartinių išmatavimų jei jums tokie netelpa patalpoje.

12. vizualizuotis galima naudojant programėles kaip Ikea kitchen planner, Sketch up ir pan, pasiklauskite Googlo mirksiukas.gif Taip pat puikiai naudojama Powerpoint ir Paint programos (dvimačiams vaizdeliams).

Dažniausi patarimai:
• Patogiausia apatinėje virtuvės dalyje STALČIAI.
• Patogiausia darbo zona tarp plautuvės ir viryklės
• Virtuvės darbinio trikampio (šaldytuvas-plautuvė-viryklė) kraštinių suma turėtų tilpti nuo 2,7m iki 5,3m. Jei bus mažiau - bus spūstys virtuvėje, jei bus daugiau, bus per daug vaikščiojimo.
• PASISKAITYKITE BENT VIENĄ VIRTUVIŲ TEMĄ.

Jei norite gauti patarimų, komentarų apie savo planus - klauskite, bet BŪTINAI pasirodykite ką jau turite, ar papasakokite apie ką kalbate. Nepamirškite paminėti, ką keisti galima, ko ne. Į klausimus iš serijos "nieko nežinau" atsakyti neįmanoma, taip pat, kaip ir komentuoti "standartinių" virtuvių be išmatavimų ir panašių detalių. Klausiant patarimu sutaupysite laiko, jei iskart ikelsite visos patalpos plana (iskaitant svetaine, jei tai bendra erdve) ir nurodysite, kur langai, durys, praėjimai ir t.t. Temos dalyviai galės iškart komentuoti planą, o ne laukti papildomos informacijos 4u.gif

Svarbiausia, nepamirškite, kad virtuvės kūrimas reikalauja laiko ir kantrybės, keleto perbraižymų popieriuje ir daugelio valandų renkantis plokštes, stalviršius, apšvietimą, rankenėles ir dar begales smulkmenų... Tačiau tai bus JŪSŲ virtuvė ir ji to verta

Senesnės virtuvių temos:
Labai sena tema
Kuriame virtuvę 1
Kuriame virtuvę 2
Kuriame virtuvę 3
Kuriame virtuvę 4
Kuriame virtuvę 5
Kuriame virtuvę 6
Kuriame virtuvę 7
Kuriame virtuvę 8
Kuriame virtuvę 9
Kuriame virtuvę 10
Kuriame virtuvę 11
Kuriame virtuvę 12
Kuriame virtuvę 13
Kuriame virtuvę 14
Kuriame virtuvę 15
Kuriame virtuvę 16
Kuriame virtuve 17
Kuriame virtuvę 18
Kuriame virtuvę 18 -čia ta tema, kuri turėjo būti nr. 19... doh.gif
Kuriame virtuvę 20
Kuriame virtuvę 21

Primenu, kad virtuvinė technika turi atskiras temas. Taip pat atskira tema yra baldų gamintojams 4u.gif.

Mažos virtuvės išplanavimo etalonas SM - Gabby_jz virtuvė wub.gif (matoma ir jos avatare)
štai čia senasis variantas su tapetu, žinutė nr 395
Ir naujesnis vaizdelis su plytelėm ir šviestuvu:
user posted image.
Plokštės, gamintojai ir išmatavimai aptarti, netingėkite paieškoti 4u.gif

Smagių plepėjimų ir sklandžios kūrybos 4u.gif

Atsakyti
Mamutekaipsaulute, man Jūsų paskutinis variantas lyg geriausiai atrodytų g.gif ... tik klausimas, kaip tą tv žiūrėti, kai langas priešais. Nors geriau pagalvojus, dažniausiai jį žiūrim vakare, tad saulės problemos kaip ir nėra. Bet kaip žadate gražiai išspręsti jo pastatymą tenai?
Gal dar norėtųsi statyti sienelę sofos kairėje, kad nesigautų ji pusiau koridoriuje.
Atsakyti
QUOTE(mamutekaipsaulute @ 2015 02 28, 21:30)
Pritariu  4u.gif

Ir as noreciau paskelbti balsavima.. del savo virtuves - svetaines plano.
Jau tapo aisku kaip griausim siena, nes jau daro projekta.
Pradedu deliotis virtuve, valgoma stala, kampa (beje siandien uzsisakiau minksta kampa, kuri pagamins po 2 menesiu).
Reikia planuotis elektra, todel turiu zinoti kur kas stoves.



Man 1 arba 3 var.


Zydriausios virtuves variantas paskutinė vizualizacija patiko labiausiai. JEigu nenorima sviesiu stalvirsiu ir stalo, tai manau puikiai deretu ir tamsus stalvirsis.
O siaip del baltu baldu manau klystate del prieziuros.
PAs mus juodos kedes, tai labai dulkes matosi ir visokie nuciupinejimai. Ar taip, ar taip reikes pavalyti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Smilla @ 2015 03 01, 19:34)
O siaip del baltu baldu manau klystate del prieziuros.
PAs mus juodos kedes, tai labai dulkes matosi ir visokie nuciupinejimai. Ar taip, ar taip reikes pavalyti  4u.gif

Pritariu. Baltas stalviršis, baltos kėdės man visai neatrodo problematiška priežiūros prasme.
Atsakyti
QUOTE(Smilla @ 2015 03 01, 18:34)
Man 1 arba 3 var.
Zydriausios virtuves variantas paskutinė vizualizacija patiko labiausiai.

PAs mus juodos kedes, tai labai dulkes matosi ir visokie nuciupinejimai.



QUOTE(Juodai @ 2015 03 01, 18:39)
Pritariu. Baltas stalviršis, baltos kėdės man visai neatrodo problematiška priežiūros prasme.



Nu ir as vis dar groziuosi savo vizualizacija wub.gif ax.gif
Juodu tai be abejo, kad nenoriu, megstu labiau sviesius, bet kazkaip baltu nesu niekad turejus.
Siandien namie valiau stalo kojas ir pagalvojau, va jei butu baltos, tai sakis.... vaikai nuspardo, dar zemai palei grindis kazin irgi kai0p sektusi baltas islaikyt.

bet dar tiek tlo negalvoju, dabar man labau grazu, tai groziuosi ir apie kirokias spalvas dar negalvoju.

Vyras liepe galutinai snd apsisprest del langu spalvos. Tai su mano amzinu blaksymusi, man sunku greit apsiprest del bet ko doh.gif doh.gif lotuliukas.gif Lyg ir nusprendziu, o paskui pradedu abejot, baime suklyst ar kaip. Nors ne karta isitikinau, kad pirmasis ispudis buna teisingiausias ax.gif
Atsakyti
Sveiki,

vėl grįžtų su savo virtuve.
user posted image
user posted image user posted image
Kelios naujos mintys: iškelti kriauklę į virykles vietą - bus beveik prie lango, o ne tamsiame kamputyje. Be, kur tada statyti viryklę? Vietoj kriauklės, į šaldytuvo vietą nesinori - apsitaškys vis šaldytuvo siena ir norėtųsi turi stalviršį iš abiejų viryklės pusių. Daryti salą ir ten viryklę statyti? Tada jau aišku, kad ant sienos, kur didelis langas, negaliu daryti stalviršio, ar vistiek netilps man ten ta sala?

Dar variantas, daryti L formos virtuvę. Prasitęsti A sieną - pastatyti šalia šaldytuvo dar vieną tokią spinta su orkaite ir mikrobangų krosnele įmontuota. Toliau toks kampas kaip ir tuščias lieka, viryklę trauktiti šiek tiek arčiau A sienos ir po mažiuku langiuku, beveik kampe daryti kriauklę. Bet buvau pripratus šlapius indus dėti į spintelę virš kriauklės, kur tokiu atveju juos reikėtų dėti?

Ir nedarant virtuvės ant C sienos (palei didelį langą), gaunasi daug neišnaudotos, nereikalingos erdvės žiūrint į bendrą svetainės - virtuvės planą.

Žydriausios vizualizacija tobula. Stalviršio balto bijočiau ir aš, bet stalas ir kėdės tikrai gražu.
Atsakyti
QUOTE(mamutekaipsaulute @ 2015 03 01, 14:43)
Aciu  smile.gif
TV bus ant metro plocio sieneles  ax.gif
Kampo norejom didelio. Beveik 3*2 m. Ant jo turim sugriuti keturiese pries TV vakarais. Ant jo gyvenimas verda... O foteliai man nepatogus mazuciai. Dideli patogus- labai griozdai, nepatinka man  ax.gif


aš turėjau omeny virtuvės kampą, ne minkštus baldus smile.gif Kad jei rinktis ne 1 ar 3 var., tai tada trumpinčiau virtuvę..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rittule: 02 kovo 2015 - 00:02
QUOTE(Justulemaze @ 2015 03 01, 23:11)
Stalviršio balto bijočiau ir aš, bet stalas ir kėdės tikrai gražu.


Isiterpsiu, nes skaitau jau kelinta tema smile.gif Turiu namie stalviršį kombinuotą iš pilko ir tokio kreminio, dramblio kaulo spalvos stalviršius. Ne spalvoje emė, o kokybėje, kiek atsparus baižymuisi, kokia tekstūra, ir t.t. Vyras pats baldininkas, tokius parinko, nu po 3,5m apziurejau stalviršį su geru apšvietimu atidžiai - ant to šviesaus nei vieno įbrėžimo neradau, valgyti gaminam praktiškai kiekviena diena, būna ir be lentelės ko atsipjaunam - ypač vyras. Kaip naujas, ir daug praktiškesnis ir geresnis už pilką smile.gif
Atsakyti
Gal kas galit padet su Ikea planer programele? Kodel neina orkaite uzkelti ant spinteles? sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Laimuske @ 2015 03 02, 09:44)
Gal kas galit padet su Ikea planer programele? Kodel neina orkaite uzkelti ant spinteles? sad.gif


http://public.fotki....ve/virtuve.html
Na va, kažką pavyko nusipiešti smile.gif Gal bus pastabų? Jau kelios savaitės sėdžiu ir nieko gudresnio nesumastau smile.gif

P.s. nesimato orkaitės (ji bus virš stalčių bloko, kur matosi virš jo gartraukis) ir kriauklės (planuoju dėti prie šaldytuvo, o po ja šiukšlinė).

O čia buto planas: http://public.fotki....uto-planas.html
Virtuvė 36-9.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Laimuske: 02 kovo 2015 - 09:39
QUOTE(Laimuske @ 2015 03 02, 09:35)
http://public.fotki....ve/virtuve.html
Na va, kažką pavyko nusipiešti smile.gif Gal bus pastabų? Jau kelios savaitės sėdžiu ir nieko gudresnio nesumastau smile.gif

P.s. nesimato orkaitės (ji bus virš stalčių bloko, kur matosi virš jo gartraukis) ir kriauklės (planuoju dėti prie šaldytuvo, o po ja šiukšlinė).

O čia buto planas: http://public.fotki....uto-planas.html
Virtuvė 36-9.

man iškart užkliuvo kad šaldytuvas atsidaro iš dešnės pusės
Atsakyti
QUOTE(marina30 @ 2015 03 02, 11:25)
man iškart užkliuvo kad šaldytuvas atsidaro iš dešnės pusės

Neradau kai toje programoje pakeisti smile.gif Aš ir noriu kitoje pusėje. Nors dar galvoju iš vis rinktis neįmontuojamą šaldytuvą. Aišku įmontuojamas gražiau, bet kiek žiurėjau tai jie mažesni.
Atsakyti