Įkraunama...
Įkraunama...

Grybai.

O virtus šaldot su druska ar be? Atsakykit skubiai, nes ryt varau, o į forumą ateisiu tik 1dienį 4u.gif
Atsakyti
As ir tik saldau, nes kai isimi skonis buna kai svieziu. Apverdu 15 min be druskos! nuplaunu ir i saldikli. Atsaldau saldytuve. O gaminu viska sriubas ar apkepini su prieskoniais ir t.t. Niekada nebuna istize ar guminiai. Vakuoti pakeicia savo skoni schmoll.gif
Atsakyti
Baravykus ir voveruškas nuplaunu nusausinu ir šaldau. O paberžiukus, makavykus ir lenkiškus baravykus nuplaunu, apverdu, sumalu mėsmale, troškinu su druska, pipirais ir aliejumi kokias 40 minučių ir sudedu į stiklainiukus.
Kazlėkus verdu 1 valandą a la savo sultyse: litrui vandens 1,5 šaukštelio druskos ir 1 šaukštelis cukraus, šiek tiek maltų pipirų; išpilstau į sterilizuotus (iškaitintus orkaitėje) puslitriukus, į kiekvieną stiklainiuką įpilu po 1 šaukštą obuolių acto, įmetu 1 lauro lapelį ir užsuku.
Tiesa, visus grybus, išskyrus voveruškas, apskutinėju (nurenku dydįjį purvą) ir plaunu nepjaustytus, nes kitaip labai ištežta galvutės, išpjaustau ir išrakinėju jau nuplautus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamairute: 26 rugpjūčio 2005 - 10:15
QUOTE(Insomnia @ 2005 08 25, 11:33)
Na mes šaldom tai tik baravykus. Žalius, nevirtus. Ant padėkliuko sudėlioji kepurėles ir į šaldiklį. Kai sušąla, tada į maišelius, ir viskas  thumbup.gif
O visokius kitokius grybus tai vakuojam. Bet visada mama vadovauja, tai recepto net nežinau  ax.gif Ta prasme, ji pasako, o aš padarau, kaip pasakė biggrin.gif O be to ir tie receptai keičiasi, sužino kokią naujovę ir išbandom  mirksiukas.gif


o kur dedi kotukus? kotukai netinka ar kaip???

o man klausimas, jei uzsaldyti nevirtus, tai kaip juos po to ruost? apvirt kaip ka tik is misko? ar uztenka keptuvej pakepint padazui , o kaip kitiems patiekalams?
Atsakyti
Kiek zinau visus grybus reikia virti,nes sunkus maistas.As kai istraukiu is kameros tiesiai i puoda.Pries 2 metus kai buvo daug grybu ir vietos mazai liko saldytuve-as padariau ikra is kelmuciu thumbup.gif .Grybus reikia isvirti su druska(bet nedaug) ir i kamera(maziau virti vietos uzima),pakui ant keptuves+svogunu,morku-KEPTU ir ant juodos duonos.Niam niam kaip skanu thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(traliabum @ 2005 08 28, 22:22)
o kur  dedi kotukus? kotukai netinka ar kaip???

o man klausimas, jei uzsaldyti nevirtus, tai kaip juos po to ruost? apvirt kaip ka tik is misko? ar uztenka keptuvej pakepint padazui , o kaip kitiems patiekalams?


O kotukus tai dažniausiai džiovinam. O po to sumalu, arba šiaip gabaliukais į sriubas dedu.
Šaldytus tai dažniausiai pakepinu, arba į kokį troškinį įmetu arba papjaustau ir ant picos pridedu. O mišrainėm naudoju tuos vakuotus ax.gif
Atsakyti
o man labai marinuoti skanu g.gif
ar kas dar marinavoja juos ką? vakar baravykus marinavau... tiesą sakant iš galvos.. tai nežinau kas gausis... acto ir druskos nepagailėjau, tai tikiuosi, kad gal bus gerai... gal kas konkretumo galit įnešt ?
būtau dėkinga 4u.gif
Atsakyti
1. Paverdu 10, 15 min. (Jei vanduo labai tamsus atrodo, tada nupilu tą vandenį, įpilu naujo ir dar paverdu 10 min.)
2. Į koštuvą sudedu, nuplaunu su vandeniu.
3. Į maišelius biggrin.gif
thumbup.gif
Atsakyti
o kelmucius taip pat ruosti kaip ir kitus grybus? jau ryt vaziuosim daug parsivezti is misko biggrin.gif apsidairem vakar tai prisirinksim ziemai per akis tongue.gif bet niekada nedarius ziemai ax.gif
Atsakyti
QUOTE(filifjonka @ 2005 08 29, 09:16)
o man labai marinuoti skanu  g.gif
ar kas dar marinavoja juos ką? vakar baravykus marinavau... tiesą sakant iš galvos.. tai nežinau kas gausis... acto ir druskos nepagailėjau, tai tikiuosi, kad gal bus gerai... gal kas konkretumo galit įnešt ?
būtau dėkinga  4u.gif

Galiu. Visą dieną ieškojau ir radau. Rašykitės.
Marinatas:
3 stiklinės vandens,
1 stiklinė 6% acto,
2 šaukštai cukraus,
4 šaukšteliai druskos,
3 lauro lapeliai,
6 kvapnieji pipirai,
3 gvazdikėliai.
Į verdantį vandenį sudedi visus išvardintus produktus ir gauni marinatą. Šita dozė skirta 3 litrams nukoštų virtų grybų - užpyli išmakaluoji ir dedi į stiklainiukus. Skanaus. brunette.gif
Atsakyti
Kažkada teko valgyti grybus paruoštus žiemai su morkom, svogūnais, buvo tikrai labai skanu, bet nežinau recepto cry.gif kažkaip ten viską troškina.Gal kuri KĄ NORS PANAŠAUS DARĖTE ?
Atsakyti
Aš grybus visada tik šaldau. Apvirtus, truputį pasūdytus sudedu į maišelius ir į kamerą. Mano anyta juos marinuoja, bet man tokie nepatinka. O iš kameros išsiėmus ir atsišildžius gali pasiruošti pagal savo skonį su visokiausiais prieskoniais.
Atsakyti