Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip prieiti išpažinties

[quote=Rock,2006 10 19, 13:46]
neieškok bendro kelio su visais, ieškok savo kelio..



ačiū už atsakymą. nuoširdžiai. bet toks patarimas - vėlgi gryna abstrakcija. aš vis ieškau, esu ilgame ieškojimų, savęs analizavimo, pagalaiu savigraužos kelyje. bet atsakymo ne tik kad nerandu, bet dar labiau įsinarplioju.gal aš pernelyg daug kapstausi? gal tie, kurie neturi kada net atsikvėpt nuo darbų, tiek daug nesikankina, jiems aiškesnis pasaulis?gal taip , kaip man, nutinka dėl per gero gyvenimo?soti, šiltai apsirengusi, bet niekaip nerandu pasitenkinimo, vis dėl kažko graužiuosi, vis kažkas negerai, bet tai ne ta geroji graužatis, vedanti į progresą, neapkerpėjimą, o naikinimasis...
Papildyta:
[quote=Rock,2006 10 19, 13:46]
neieškok bendro kelio su visais, ieškok savo kelio..



ačiū už atsakymą. nuoširdžiai. bet toks patarimas - vėlgi gryna abstrakcija. aš vis ieškau, esu ilgame ieškojimų, savęs analizavimo, pagalaiu savigraužos kelyje. bet atsakymo ne tik kad nerandu, bet dar labiau įsinarplioju.gal aš pernelyg daug kapstausi? gal tie, kurie neturi kada net atsikvėpt nuo darbų, tiek daug nesikankina, jiems aiškesnis pasaulis?gal taip , kaip man, nutinka dėl per gero gyvenimo?soti, šiltai apsirengusi, bet niekaip nerandu pasitenkinimo, vis dėl kažko graužiuosi, vis kažkas negerai, bet tai ne ta geroji graužatis, vedanti į progresą, neapkerpėjimą, o naikinimasis...
Atsakyti
Ir aš retai einu... nors esu "praktikuojanti". Kartu su vyru kas sekmadienį einame į mišias, jis ir meldžiasi rytą-vakarą. O aš taip negaliu: nevisada norisi melstis, ne visada noriu eiti į bažnyčią, ne visuomet....bet dėl vyro galima ir nueiti. Man net kartais atrodo, kad jam lengviau, jis į viską žiūri paprasčiau. O aš viską imų į dūšią, dėl visko nervuojuosi. Jis ir išpažinties eina reguliariai ir matematiškai: sąžinės sąskaitą persiskaito, valandėlę kitą pamąsto, prie "būdelės" ir gerai. O aš jaudinuosi, galvoju, o pas kunigą išgirstu atidirbtas frazes ir nieko asmeniško. Ir aš norėčiau rasti kunigą, kuriam būtų duotas gebėjimas pažvelgti giliau ir patarti. Patarti kaip susitvarkyti gyvenimą, susitvarkyti save... Nes tie pamokymai: kas sekmadienį eik (einu), poterius kalbės (kalbu) o kas iš to - pati savęs nevirškinu ir ką, nieko? Žinau, kad sąžinę reikia valyti, net nuo piktų ir liūdnū minčių. Vienas pažįstamas kunigas (pas jį neičiau - jis per daug mane pažįsta, būtų nemalonu) patarė: "žinai, sako, dulkes valai juk kas dieną, o kai vištos pritupi. Sąžinė nusipelno to paties". Teisingi žodžiai, bet valios pas mane tam nėra. verysad.gif
Atsakyti
"aš vis ieškau, esu ilgame ieškojimų, savęs analizavimo, pagalaiu savigraužos kelyje. bet atsakymo ne tik kad nerandu, bet dar labiau įsinarplioju.
kažko graužiuosi, vis kažkas negerai, bet tai ne ta geroji graužatis, vedanti į progresą, neapkerpėjimą, o naikinimasis..."




O tu tikra, kad tau reikia šiuo atveju religijos ar kunigo, ar išpažinties?... Man rodos padėtų atviras pokalbis su kažkuo, kuo tu pasitiki, arba tai galėtų būti netgi nepažįstamas žmogus, nes kartais nepažįstamam lengviau atsiverti. Man pasirodė, kad nerandi "rakto" į save... Šį raktą turi atrasti pati, ir nei vienas, nei kunigas, nei psichologas tau jo neįteiks, bet užvesti ant kelio gali...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rock: 20 spalio 2006 - 08:26
QUOTE(Saran @ 2006 10 18, 13:14)
ką man daryti? man reikalinga ne išpažintis savo tikrąją esme, - t.y. nuodėmių atleidimas,- o tiesiog pokalbis, kad išsiaiškinčiau, kas aš esu, ko aš vis blaškausi šiam pasauly, kad suvokčiau vertybes ir gal net savo klaidas. pas kunigą norėčiau, bet nedrįstu...

Tau reikia psichologo konsultacijos, o ne kunigo smile.gif
Atsakyti
betgi nepadeda tie psichologai.jie tik išklauso. ne išklausymo man reikia. man reikia tikėjimo. tikėjimo ne tik dievu. apskritai viskuo: pirmiausia savimi, po to kitais, gyvenimo tikėjimo.
žmogus prisipažįsta tuos dalykus, kokius nori prisipažinti. ir nebūtinai tik nuo kitų slepiama kažkas. dažnai ir sau bijai prisipažinti tai, kas, tavo manymu, neatitinka kažkokio susikurto idealo, normos ar pan.tada gyveni lyg kokiuose gniaužtuose. iš jų norisi išsivaduoti, bet tu jų kaip ir nepripažįsti esant. užburtas ratas.ir todėl kasdien vis labiau klimpsti į savo paties duobę.atrodo, priėjai aklavietę. jau nori išsikapstyti, bet nepajėgi, per ilgai sau melavai, bijojai, kišai kaip strutis galvą į smėlį.ar kas tave besupras? sakys, pati juk klampiniesi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saran: 23 spalio 2006 - 13:07
Biski pavydziu Bruksniukui tokio pamaldaus vyro smile.gif Saunu, kad vyras sau leidzia nertis i gyva bendravima su dievu per malda. Taip buna gerokai reciau nei tarp moteru ir laikoma kazkuo butent "bobisku", nors visi lygus, tad nelabai suprantu kas cia taip susigalvojo skirstyti.

Del ispazinties ir geru kunigu. Ziurint is kokio miesto esat. Geru kunigu yra ir patarima gali duoti. Bet va geriau kai patarima duoda pazistantis zmogus. O ispazinties tai Vilniuje galima keliauti pas pranciskona Ramuna Mizgiri, pas joanitus brolius kunigus, kiekvienas tikrai yra be galo gilus ir tikrai nebus praleista pavirsium noras buti nuosirdziu ir isgirstu. Vilniuje dirbo kunigas Laimonas Nedveckas. Dabar jis Kupiskio rajone, Aliazave dirba, galima vaizuoti pas ji. Nuostabus zmogus. Reiktu isanksto susitarti, manau.
Vilniuje dirba jezuitai: tevas Tamosaitis, nuostabus kunigas ispazinciai ir patarimams butu Stasys Kazenas. Pastarasis yra labai man padejes kai dar dirbo Kaune.

Dievas yra asmuo. Baznycios mokyme, per daugybe amziu, nusistovejo tam tikros tradicijos, taciau atsiliepti i jas ar ne, manau galima apsispresti tik gerai isigilinus ir taip pat turint glaudu rysi su Dievu. gilia pagarba ir pazinima bent to, ka galima zinoti.

Sekmes smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Saran @ 2006 10 23, 13:04)
betgi nepadeda tie psichologai.jie tik išklauso. ne išklausymo man reikia. man reikia tikėjimo.  tikėjimo ne tik dievu. apskritai viskuo: pirmiausia savimi, po to kitais, gyvenimo tikėjimo.
žmogus prisipažįsta tuos dalykus, kokius nori prisipažinti. ir nebūtinai tik nuo kitų slepiama kažkas. dažnai ir sau bijai prisipažinti tai, kas, tavo manymu, neatitinka kažkokio susikurto idealo, normos ar pan.tada gyveni lyg kokiuose gniaužtuose. iš jų norisi išsivaduoti, bet tu jų kaip ir nepripažįsti esant. užburtas ratas.ir todėl kasdien vis labiau klimpsti į savo paties duobę.atrodo, priėjai aklavietę. jau nori išsikapstyti, bet nepajėgi, per ilgai sau melavai, bijojai, kišai kaip strutis galvą į smėlį.ar kas tave besupras? sakys, pati juk klampiniesi.

Ar esi buvusi pas psichologa ar psichoterapiauta, kad taip kalbi? biggrin.gif Manau, kad ne.. Kodel sprendi, kad jie nepadeda? Matai , jei turi isankstine nuomone pati nebandziusi, tai vargu ar kunigas tau pades tuo labiau smile.gif Manau tau depresija, kaip ir daugeliui sitame forume smile.gif Neisizeiskit, bet pati cia ejau atsakymu ieskoti ir suradau, kad atsakymas manyje, o ne kuniguose ar kituose zmogeliuose smile.gif Sekmes ! 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Zitlali @ 2006 10 23, 17:02)
Ar esi buvusi pas psichologa ar psichoterapiauta, kad taip kalbi? biggrin.gif Manau, kad ne.. Kodel sprendi, kad jie nepadeda? Matai , jei turi isankstine nuomone pati nebandziusi, tai vargu ar kunigas tau pades tuo labiau smile.gif Manau tau depresija, kaip ir daugeliui sitame forume smile.gif Neisizeiskit, bet pati cia ejau atsakymu ieskoti ir suradau, kad atsakymas manyje, o ne kuniguose ar kituose zmogeliuose smile.gif Sekmes ! 4u.gif


Būna atvejų, kai geras kunigas padeda geriau, nei psichologas. Žiūrint, ko žmogui reikia.

Būna ir taip, kad psichologas puikiai išmano savo sritį, bet suvokia, kad čia dar ne viskas, ir pats savo gyvenimui ima ieškoti tikėjimu grįstų atsakymų. Ieško ir randa.

Visi esam skirtingi. Tai kas padėjo man, nebūtinai padės kitam.

Saran, jei nujauti, ko tau reikia, ieškok toliau. Yra žmonių (pvz., jėzuitai, ir ne tik jie), kurie organizuoja visokias rekolekcijas. Po jų lengviau susigaudyti, ko gyvenime nori. Na, žodžiu, sykį jau pradėjus, varyk iki galo. Ieškok, kol rasi. Sėkmės!
Atsakyti
QUOTE(4fun @ 2006 10 17, 18:01)
Kreipiuosi i praktikuojancias katalikes ar tas, kurios patiria ka nors panasaus...Zodziu, jau daug metu noriu issivalyt savo siela nuo nuodemiu nastos, bet niekaip neisdristu... Tiesiog kiekviena karta 'supasuoju' pries stodama i eile prie klausyklos: atrodo, na kaip as dabar su visom bobulem pasnibzdom pasakosiu keleto metu savo nuodemes kunigui, ar isgirs, ar supras, ar negausiu barti visu akivaizdoj  bigsmile.gif , galu gale gi uzstabdysiu sita 'konvejeri' ir visi atkreips i mane demesi  blush2.gif O ir ant kunigo-didelio 'puritono' nenoreciau pataikyt, juk ju paziuros irgi ne visais aspektais vienodos. Dar noriu pasakyt, kad del kai kuriu dalyku, na kad ir kontraceptiku vartojimo ir pan., as negaliu sutikt su baznycia ir negaliu priverst saves 'gailetis' del tokios nuodemes-kaip tokiu atveju su sazines saskaita doh.gif ?
o juk taip norisi pajust ta tyruma ir sielos lengvuma, kuri jausdavau vaikystej griztant namo po kaledeniu pamaldu ...

Iš tiesų verta eiti pas jautrų ir gerą kunigą. Toks tikrai nepasmerks, bet nuoširdžiai padės ir džiaugsis. Juk "danguje bus daugiau džiaugsmo dėl vieno atsivertusio nusidėjėlio negu dėl devyniasdešimt devynių teisiųjų, kuriems nereikia atsiversti", Lk 15,7. Jei kažko nelaikai nuodėme, nenutylėk, bet atvirai kaip pačiam Dievui, pasipasakok kunigui apie visas abejones. Kaune nuostabus kunigas Kęstutis Rugevičius Vytauto bažnyčioje. Nebijok, sese, Tavęs labai laukia ir ilgisi gailestinga Dievo širdis.
Atsakyti
QUOTE(Raminta* @ 2006 10 23, 23:16)
Iš tiesų verta eiti pas jautrų ir gerą kunigą. Toks tikrai nepasmerks, bet nuoširdžiai padės ir džiaugsis. Juk "danguje bus daugiau džiaugsmo dėl vieno atsivertusio nusidėjėlio  negu dėl devyniasdešimt devynių teisiųjų, kuriems nereikia atsiversti", Lk 15,7. Jei kažko nelaikai nuodėme, nenutylėk, bet atvirai kaip pačiam Dievui, pasipasakok kunigui apie visas abejones.                                                                                                Kaune nuostabus kunigas Kęstutis Rugevičius Vytauto bažnyčioje.                                                                                            Nebijok, sese, Tavęs labai laukia ir ilgisi gailestinga Dievo širdis.

skamba kaip sekta
Papildyta:
QUOTE(aistluka @ 2006 10 23, 19:04)
Būna atvejų, kai geras kunigas padeda geriau, nei psichologas. Žiūrint, ko žmogui reikia.

Būna ir taip, kad psichologas puikiai išmano savo sritį, bet suvokia, kad čia dar ne viskas, ir pats savo gyvenimui ima ieškoti tikėjimu grįstų atsakymų. Ieško ir randa.

Visi esam skirtingi. Tai kas padėjo man, nebūtinai padės kitam.

Saran, jei nujauti, ko tau reikia, ieškok toliau. Yra žmonių (pvz., jėzuitai, ir ne tik jie), kurie organizuoja visokias rekolekcijas. Po jų lengviau susigaudyti, ko gyvenime nori. Na, žodžiu, sykį jau pradėjus, varyk iki galo. Ieškok, kol rasi. Sėkmės!


Pritariu tau, tik nesuprantu zmoniu, kurie fanatiskai viska prikisa Dievui, kad neva Dievas tave isgelbes, pasitikek Dievu ir t.t. ir t.t. Pirmiausia turi savimi pasitiketi savimi, ne Dievu, jis uz tave visko nesutvarkys. O ir baznycia man tam tikra sekta, jeigu jau atejai tik siaip pasibuti, bet ,,neatsiversti" i ju tikejima, tai jau esi priesas ir kazkoks apsimetelis. Per daug viskas pagoniska pasidare, kazkokia stabmeldyste.. Atrodo, kad baznycia, kunigai ir visokios pamaldos yra Dievas, bet taip nera.. Kunigai tie patys zmones. Nepatinka kai bruka per prievarta savo isitikinimus ir nepaklausius ar pasigincijus esi apsaukiamas bedieviu. Negali tureti kitos nuomones kaip tik tokia kokia jis tau persa. Dirbu tokioj sferoj, kur tie patys musu brangiausi kunigeliai leidzia tukstanciais ateje pinigus. Is vis per daug apie juos zinau. Isnaudoja vargses tetulytes ir silpnavalius zmones, kad tik itraukti i ta baznycios sekta.. Ne visi tokie, bet didzioji dauguma tai tikrai. Tik siaubingai man grazus zmogus ir siltas yra vienas kunigas, kuris Afrikoje gyvena tokiam kaimelyje ir uzsiima su vaikais. Tas zmogus svyti. Bet tokiu LT manau vienetai.
Atsakyti
aš kažkodėl iki šiol nesupratau..kame tas palengvėjimas po išpažinties..niekada to nebuvau pajutusi ir nebeinu jau senai.
buvo keletas tokių momentų mano gvenime, kai ir pati sau sunkiai galėjau atleisti, o dar nuėjus kunigas pirštu pabadė, bet jokio sprendimo nepasiūlė, tik tiek, kad išrišimą davė...bet nepalengvėjo kažkaip
aš irgi pavydžiu to tyro tikėjimo, to palengvėjimo, kaip kai kurios rašo, bet nebuvo pas mane jo.
gal tikrai tikėjimas iš aukščiau turi ateiti, ne iš žmogaus pastangų.
Kaip ir meilė...

Atsakyti
QUOTE(Zitlali @ 2006 10 24, 10:12)
skamba kaip sekta
Papildyta:
Pritariu tau, tik nesuprantu zmoniu, kurie fanatiskai viska prikisa Dievui, kad neva Dievas tave isgelbes, pasitikek Dievu ir t.t. ir t.t. Pirmiausia turi savimi pasitiketi  savimi,  ne Dievu, jis uz tave visko nesutvarkys. O ir baznycia man tam tikra sekta, jeigu jau atejai tik siaip pasibuti, bet ,,neatsiversti" i ju tikejima, tai jau esi priesas ir kazkoks apsimetelis. Per daug viskas pagoniska pasidare, kazkokia stabmeldyste.. Atrodo, kad baznycia, kunigai ir visokios pamaldos yra Dievas, bet taip nera.. Kunigai tie patys zmones. Nepatinka kai bruka per prievarta savo isitikinimus ir nepaklausius ar pasigincijus esi apsaukiamas bedieviu. Negali tureti kitos nuomones kaip tik tokia kokia jis tau persa. Dirbu tokioj sferoj, kur tie patys musu brangiausi kunigeliai leidzia tukstanciais ateje pinigus. Is vis per daug apie juos zinau. Isnaudoja vargses tetulytes ir silpnavalius zmones, kad tik itraukti i ta baznycios sekta.. Ne visi tokie, bet didzioji dauguma tai tikrai. Tik siaubingai man grazus zmogus ir siltas yra vienas kunigas, kuris Afrikoje gyvena tokiam kaimelyje ir uzsiima su vaikais. Tas zmogus svyti. Bet tokiu LT manau vienetai.


Vienetai visur, visose srityse. Ir gerų gydytojų vienetai, Ir gerų mokytojų, ir t.t.
Pagal Bažnyčios mokymą (visos Bažnyčios, ne pavienio kunigėlio), mes, pakrikštytieji, esame lygiaverčiai Bažnyčios nariai, kaip ir kunigai, vienuoliai. O ir mūsų švytėjimas, švelniai tariant, ne kažin koks biggrin.gif Ech, Duok Dieve, gerų kunigų, gerų pasauliečių, ir mums bent lašą panašumo į tą kunigėlį Afrikoj (nežinau, ar tą patį turim omeny, bet gal ir tą patį). O aš Kaune tikrą kunigą radau (R.Kuprį, kol kas Vilijampolės bažn.). Randi žmogų – randi lobį, ane?

Beje, o kur tu dirbi?
Atsakyti