Įkraunama...
Įkraunama...

Mėsos vyniotiniai

Gal galetumet pasidalinti patirtimi, kaip namie paciai susukti mesos vyniotini? Mane labiausiai domintu vistienos (kalakutienos arba jautienos arba vershienos - jei is siu mesu daroma rolleyes.gif ). Neturiu supratimo, nuo ko pradeti blush2.gif Zalios mesos reikia? Ar virtos? O kaip su idarais, pvz morku ar slyvu ar kokiu idomesniu?

ACIŪ 4u.gif
Atsakyti
pamėgink pasinaudoti paieška, tokia tema tikrai buvo mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(dianute @ 2006 11 22, 17:04)
pamėgink pasinaudoti paieška, tokia tema tikrai buvo mirksiukas.gif



Ieskojau, paieska sako - rezultatu 0.. unsure.gif Klausiau moderatores per AZ, sake, nebuvo tokios temos.. unsure.gif

O taip noriu vyniotinio cry.gif
Atsakyti
QUOTE(MAMA2T&T @ 2006 11 20, 13:13)
Gal galetumet pasidalinti patirtimi, kaip namie paciai susukti mesos vyniotini? Mane labiausiai domintu vistienos (kalakutienos arba jautienos arba vershienos - jei is siu mesu daroma  rolleyes.gif ). Neturiu supratimo, nuo ko pradeti  blush2.gif Zalios mesos reikia? Ar virtos? O kaip su idarais, pvz morku ar slyvu ar kokiu idomesniu?

ACIŪ  4u.gif

Na as visada darau is kiaulienos vyniotini ax.gif bet tikrai daroma ir is bet kokios mesos man taip atrodo unsure.gif , jei domina kiaulienos vyniotinis galiu aprasyti kaip 4u.gif tikrai nera sudetinga mirksiukas.gif
Atsakyti
Apie vyniotinius buvo kalbeta atrodo "antruose patiekaluose".Vyniotiniai gaminami is zalios mesos. Skaniau, kai ji pries tai pamarinuojama ar palaikoma itrynus prieskoniais. Tada uzdedamas koks nori idaras, susukama, surisama virvele ar kisama i specialu gumini tinkleli, galima sukti ir i drobule. Po to kepami orkaiteje arba verdami, atausinami tame paciame skystyje, paslegus, kad neliktu tarpu.
Vista as tai neperpiovusi isimu kaulus , prikemsu farso+kokiu kruopu ir dziovintu vaisiu, tai cia vyniotiniu nepavadinsi. Galima ja perpiauti, tada isimti kaulus, prideti kokio nori idaro ir susukti kaip vyniotini - yra skyrely apie farsiruota vista .
Kalakuto vyniotini darau is jo slaunies, isemusi kaulus ir gyslas. Mesa per nakti pamarinuoju kaip kepsniui - irgi pas SM ismokau. Itrinu cesnakais, pipirais, kokiom zolelem bei majonezu ar garstyciom ( kaip kada), ikisu maiselin, suspaudziu, kad oro neliktu ir ikisu saldytuvan. (Vista, isemusi kaulus pamarinuoju irgi lygiai taip pat ). Kita diena visa tai nuvalau, uzdedu dziovintu slyvu ar kitu vaisiu, susuku oda i virsu, ikisu i tinkleli na ir verdu greitpuody apie pusvalandi. Mes dazniausiai valgom ji karsta pietums, tuomet vistiek reikia palaukti, kad mesa "pailsetu", nes kitaip piaunant isbegs sultys. Galima valgyti ji ir salta. Puode tada ir atausinu, uzdejusi sloika su vandeniu.
Atsakyti
QUOTE(Dorinda @ 2006 11 22, 23:52)
Na as visada darau is kiaulienos vyniotini ax.gif  bet tikrai daroma ir is bet kokios mesos man taip atrodo unsure.gif , jei domina kiaulienos vyniotinis galiu aprasyti kaip 4u.gif  tikrai nera sudetinga mirksiukas.gif


Labai laukiu 4u.gif




Amalia, tu aprashei vyniotinius, kurie jau kaip karshtas patiekalas gali buti valgomas. As kalbu apie vyniotinius, kur nuo vaikystes per visus balius su balta mishraine valgydavom tongue.gif Bet aciu ir uz shiuos - pagaminsim prie progos essen.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MAMA2T&T: 24 lapkričio 2006 - 07:49
MAMA2T&T
O žinok, pasiūlysiu labai paprastą vištienos vyniotinį smile.gif
Paruošti 2 l talpos tuščią pakelį nuo sulčių (vidus turi būti dengtas al. folija, bet man atrodo, kad jie visi tokie, bent jau ant kitokio neužtaikiau)

Reikia paimti vištienos kumpelių be kaulo (aš tai ir odą nulupu smile.gif ), jeigu patinka - krūtinėlės gabaliukų, bet vien krūtinėlę imti kiek sausoka. Mėsos - apie 1 - 1,2 kg. Pamarinuoti ne mažiau kaip valandą druskos-pipirų-česnako mišinyje arba tokiuose prieskoniuose, kaip patinka, ir sumesti visą mėsą į pakelį. Pakelio viršų gerai užsukti, ir įstatyti pakelį į puodą su vandeniu taip, kad vanduo apsemtų 2/3 pakelio aukščio. Nuo užvirimo momento virti ant nedidelės ugnies 1,5 valandos, gal kokiomis 10 min daugiau. Tada išimti, neatsukant viršaus gerai ataušinti - tegul per naktį pastovi šaldytuve. Ant rytojaus - nuimti pakelį ir mniam smile.gif
Štai, pažiūrėk - tas vyniotinis, kuris arčiau, ne su slyvomis. Gal kiek prastai matosi, bet formą laiko gerai smile.gif Ir tokiais skaniais drebučiais visas aplipęs smile.gif)))
user posted image
pagal viską galima būtų ir priedų kokių įmesti, sakykim gal riešutų arba razinų, gal žirnelių arba morkų kubeliais, bet aš kažkaip tokį natūralų mėgstu smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Glacee: 24 lapkričio 2006 - 11:46
mastau.gif o kaip į tą pakelį tą mėsą sukišt ir dar jį užsukt? Kiba smulkint mažais gabaliukais? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Dilma @ 2006 11 24, 13:54)
mastau.gif o kaip į tą pakelį tą mėsą sukišt ir dar jį užsukt? Kiba smulkint mažais gabaliukais? g.gif


Taip atrodo, kad kilogramas vištienos tai daug smile.gif Patikėk, pakelyje mėsa užima tiek vietos, kad užsukti tikrai galima smile.gif Dėl pjaustymo tai aš ypatingai nesismulkinu, nebent labai didelis gabalas pasitaiko - toks, kaip visa krūtinėlė. Ją tai supjaustau, bet nesmulkiai smile.gif - gal į kokias 4 -5 dalis smile.gif
Atsakyti
Tai gal ne apie tuos pačius sulčių pakelius šnekam mastau.gif. Tų, kuriuos aš turiu omeny, kakliukas - max 2 cm skersmens. Negi ten tilps 1/4 vištos krūtinėlės? g.gif biggrin.gif
Atsakyti

Dilma
Tai tikriausiai lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif Aš apie tokius, kur 2 l sulčių telpa - paprastus kartoninius tetrapakus smile.gif viršų tai ir išardyti galima... ax.gif arba nupjauti.... user posted image štai tokie, tik kad 2 l talpos smile.gif
Atsakyti
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Aš apie panašius, irgi tetrapakus, bet užsukamus biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti