Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikai vestuvėse

Sena tema uzdaryta,tad nusprendziau pasidalinti savo patirtim del vaiku vestuvese. Daugiau nei pries pusmeti mus i vestuves pakvietie musu vaiku aukles seima. Vyresnioji jos dukra isteka. Aukle kartais pasisamdom,tam kad galetume redsykiais nueiti i kina ar restorana dviese. Tai nutinka ne dazniau nei viena karta i menesi. Visur kitur einam su vaikais. Tad gave pakvietima i vestuves,sutinkamnose dalyvauti. Gavom meganetuka su priminimu,kad ta diena nieko kito neplanuotume. Aukle su dukra ir busimu vyru mus lanke namie ir sia tema buvo kalbeta ir buvo laukiami sveciai. Laikui begant gavom ir oficialu kvietima. 2 men iki vestuviu,uzlekiu pas aukle atiduoti pinigeliu uz vaiku prieziura ir ji netycia man pradeda pasakoti,kad dukters pussesere neturi kam palikti mazo vaiko,tad ji nusprende vyra palikti su mazuoju ir ateiti i vestuves su vyresniuoju sunum,kuriam apie 10 metu. Auklyte soke nuo tokio sprendimo blink.gif As nesupratau kame beda,o ji man isaiskina,kad jie nenori matyt vaiku vestuvese doh.gif Tada suprantu koks poziuris i musu vaikus. Mes kaip ir planavom eiti be vaiku,bet situacija pasikeite ir vaikuciu nebeliko kam kam priziureti. As tevu nebeturiu,o vyro tevai uzsienyje gyvena. Tad likus vos kelioms savaitems,pranesu kad mes neturim kam palikti vaiku,tai man yra pasiuloma is jaunosios puses,kad bent vienas is musu ateitu i baliu. Mano visi pazistami ir as pati esam sokiruoti tokiu pasiulimu. Aukle,kuri dirba pas mus vien del to,kad nera kam daugiau vaiku ziureti,kviecia mus i vestuves be vaiku blink.gif Nesuprantu ka zmones sau galvojo kviesdami mus tuomet. Musu vaikai jau nemazi 5 ir 8 metai,kuo jie gali trukdyti. As manau,kad vestuves yra seimos svente,tu juk kuri seima ir ruosiesi planuoti vaikus,kaip galima tapi nekorektiskai elgtis net pries savo gimines,pareiskiant,kad nenoriu kad ateitum su vaiku,tuolab kad jaunajai jau 31 metai. Suprantu dar 18-20 - metes tokius norus. O tokiuose metuose jau nemazai kas turi vaikus,tai negi juos metysi bile kur ir niekur nesivesi. Patys tuokemes kai turejom vaiku ir musu bei mano draugiu vaikai dalyvavo musu vestuvese,o jei buciau uzsiminus,kad vaikai nepageidaujami,tai esu tikra tai butu draugystes pabaiga. Manau,kad kikeviena pora turi teise pati nuspresti eiti su vaikasi ar be,bet sakyti,kad tavo vaikai nepageidaujami yra tiesiog nemandagu. Tuomet manau is viso nereikia kviesti tokiu zmoniu,kurie turi vaiku,nes tikrai mes pasijutome labai izeisti. Ir kadangi mes net su sia pora niekda artimai nebedravom,tai toks ispudis,kad mus pakviete tiesiog del papildomo voko,jei net siuloma ateiti tik vienam is musu. Ir taip kategoriskai issireiksti del vaiku,tikrai gali tik zmones neturintys vaiku ir net neturintys ju tureti ir matyt dar net nesiisvystes joks instinktas meilei vaikams.
Atsakyti
QUOTE(Kucheriashka @ 2015 07 09, 14:17)

Jūsų situacija nėra tradicinė (kviečia į vestuves žmonės, kuriuos nelabai pažįstate). Tačiau nesutikčiau su mintimis, kad jei žmonės nenori vestuvėse vaikų - tai todėl kad jie neturi meilės jiems. Yra n variantų kodėl taip pasirenka jaunieji. Ir jei kvietime nurodyti tik Jūsų vardai - pagal visas etiketo taisykles - tai ir reiškia, kad kviečia tik tuos, kurių vardai. Jei visų vardai - tuomet Jūs galite ateiti visi kartu. Kadangi pati ruošiuosi šventei - man asmeniškai vaikai netrukdo. Vieni tėveliai net paklausė (jų amžius kaip Jūsų vaikų) ar ateiti su vaikais ar be (rašėm visų vardus kvietime) - tai pasakiau, kad jų teisė rinktis. Jei jus kviečia žmonės, kurių nepažįstate - kam eiti į vestuves? tada ir piktintis nebus ko 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(saulyteee @ 2015 07 09, 15:43)
Jūsų situacija nėra tradicinė (kviečia į vestuves žmonės, kuriuos nelabai pažįstate). Tačiau nesutikčiau su mintimis, kad jei žmonės nenori vestuvėse vaikų - tai todėl kad jie neturi meilės jiems. Yra n variantų kodėl taip pasirenka jaunieji. Ir jei kvietime nurodyti tik Jūsų vardai - pagal visas etiketo taisykles - tai ir reiškia, kad kviečia tik tuos, kurių vardai. Jei visų vardai - tuomet Jūs galite ateiti visi kartu. Kadangi pati ruošiuosi šventei - man asmeniškai vaikai netrukdo. Vieni tėveliai net paklausė (jų amžius kaip Jūsų vaikų) ar ateiti su vaikais ar be (rašėm visų vardus kvietime) - tai pasakiau, kad jų teisė rinktis. Jei jus kviečia žmonės, kurių nepažįstate - kam eiti į vestuves? tada ir piktintis nebus ko  4u.gif

Tai kai pakviete mus,mes ir patys nustebom,bet paaiskinimas buvo toks,kad mes esam labai artimi jiems,aukles seimos draugai. Nors ji ir priziurejo musu vaikucius kaip valandine aukle,bet ne karta esam Kaledas ir Velykas svente kartu. Tai musu santykiai su pacia aukle yra gan artimi,nes ne su kiekvienu zmogum Kaledas svesi. Bet tiesiog nesuprantu zmoniu logikos,kurie puikiai zino visa musu seimos situacija,kad neturim seneliu salia ir kad valandine aukle kvieciam,kad retsyskiais su tiesiog dviese isieiti. Kam tuomet isvis mus kviesti,jei zino,kad tikrai neturesim kur palikti vaiku,jei jau tikrai tie vaikai tokie nenorimi vestuviu vakarelyje.
Atsakyti
Kucheriashka, situacija suprantama, o bet tačiau - nepamirškite, kad jūsų vaikai yra svarbūs tik jums patiems ir man atrodo visiškai normalu jų nepageidauti savose vestuvėse. Ir nereikia visko suvesti į kažkokį motinystės/tėvystės instinkto nebuvimą.
Atsakyti
Na as kitokios nuomones. Man pvyzdziui vienos drauges vyras labai nepatinka ir as visiskai su juo niekada nesnekedavau. Jis man nei ruta nei meta.bet jei as kvieciu drauge,tai as turiu priimti jo seima kaip visa paketa be jokiu isimciu,kad vyras nepatinka ar vaiku nenoriu matyti. Dar senoj temoj esu vienos mamos komentara skaicius,su kuriuo pilnai sutinku. Mamyte du kartus ejo i vestuves ir prase seneliu paziureti vaikus,nors jie vestuvese ir buvo pageidaujami,tiesiog patys norejo atsiplalaiduoti. Bet jei butu zinojusi is pat pradziu,kad jos vaikai nepageidaujami,tai i tokias vesutuves isvis neitu.Tiesiog as supykau ne vien del saves,man pikta pasidare ant tokiu zmoniu,kurie neleidzia savo pusseserei ateiti su vyresniuoju vaiku,nes vyras pasiliktu namie su maziuku. Man asmeniskai tikrai nesuprantamas toks poziuris i gimines ir ju vaikus.
Aisku galima galvoti,kad zmones nenori vaiku, taupymo sumetimais. Bet as pati esu dariusi 3 didellius balius su vaikais ir tu vaiku porcijos kainuoja po 2-3 eurus. Nes joks restoranas neitraukia i uzkandziu kieki vaikus. Beto manau,jei eina visa seima i vestuves ar jubilieju,tai tikrai manau,kad zmones ir i vokeli atitinkamai deda,ne kaip uz pora,o kaip uz seima.
Atsakyti
QUOTE(Kucheriashka @ 2015 07 09, 15:07)
Aisku galima galvoti,kad zmones nenori vaiku, taupymo sumetimais. Bet as pati esu dariusi 3 didellius balius su vaikais ir tu vaiku porcijos kainuoja po 2-3 eurus. Nes joks restoranas neitraukia i uzkandziu kieki  vaikus. Beto manau,jei eina visa seima i vestuves ar jubilieju,tai tikrai manau,kad zmones ir i vokeli atitinkamai deda,ne kaip uz pora,o kaip uz seima.

Man atrodo, kad 80proc. nekviečiamų vaikų priežastis - triukšmas ir balaganas. Ir patikėkite, aš labai UŽ vaikų nebuvimą. Svetimų šventėse dalyvauju kiekvieną savaitgalį (darbas). Įsivaizduokit, graži akimirka - nuotakos daina vyrui... jautrūs žodžiai tėvams, galų gale pačių kurta priesaika... bet kas. Ir čia riksmai, prašymai ir zyzimai. Ne ne, per daug švenčių dalyvavau ir daugko mačiau, kad pakeisčiau nuomonę šiuo klausimu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nefifi: 09 liepos 2015 - 15:46
O man visiškai suprantama, jog vaikų nenorima kviesti į vestuves. Vestuvės būna įvairios ir tikrai ne visos pritaikytos vaikams. O nepritaikytose jie gali imti zirsti ir arba išdykauti pačiu netinkamiausiu metu.
Vargiai įsivaizduoju kokį penkiametį vakarinėje vestuvių dalyje, jei jos vyksta mieste, restorane, vėlų vakarą nepavargusį, ramiai sėdintį ir žiūrintį, kaip suaugę linksminasi.
Vestuvės jaunųjų, ir jų teisė spręsti, kokių vestuvių jie nori. Vaikams automatiškai reikės atskiro vaikų stalo, atskirų žaidimų ir užimtumo - o jei jaunieji to nenori?
Jūsų vaikai stebuklas tik jums patiems, o kitiems jie tiesiog svetimi vaikai, kurie gali užbliauti per vestuvių ceremoniją arba painiotis po kojomis šokant nuotakos valsą.
Papildyta:
QUOTE(nefifi @ 2015 07 09, 16:44)
Man atrodo, kad 80proc. nekviečiamų vaikų priežastis - triukšmas ir balaganas. Ir patikėkite, aš labai UŽ vaikų nebuvimą. Svetimų šventėse dalyvauju kiekvieną savaitgalį (darbas). Įsivaizduokit, graži akimirka - nuotakos daina vyrui... jautrūs žodžiai tėvams, galų gale pačių kurta priesaika... bet kas. Ir čia riksmai, prašymai ir zyzimai. Ne ne, per daug švenčių dalyvavau ir daugko mačiau, kad pakeisčiau nuomonę šiuo klausimu.

drinks_cheers.gif
Pačiai teko dalyvauti draugų vestuvėse - jų svečių trimetis bažnyčioje paleido dūdas, o mamytė neskubėjo išvesti biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bitės šešėlis: 09 liepos 2015 - 15:48
QUOTE(Bitės šešėlis @ 2015 07 09, 15:48)

Pačiai teko dalyvauti draugų vestuvėse - jų svečių trimetis bažnyčioje paleido dūdas, o mamytė neskubėjo išvesti  biggrin.gif



na jo, situacija nepavydetina, bet vaikai yra vaikai, kai zmogus dirbo aukle, o cia nenori vaiku net matyti vestuvese tai tokia ir aukle...
Atsakyti
QUOTE(LoveSimba @ 2015 07 10, 12:36)
na jo, situacija nepavydetina, bet vaikai yra vaikai, kai zmogus dirbo aukle, o cia nenori vaiku net matyti vestuvese tai tokia ir aukle...

1. vestuvės ne jos;
2. vaikų nenori matyti ne savo darbo metu;
3. yra vietos, skirtos vaikams, yra ir neskirtos - gal, būdama auklė, ji kaip tik įvertina, kad vieta bus neskirta vaikams. Bet ne visiems duota tai suprasti. Taip ir atsiranda verkiantys vaikai teatruose, zirziantys 23 val. vakaro restoranuose, etc.
Atsakyti
QUOTE(nefifi @ 2015 07 09, 16:44)
Man atrodo, kad 80proc. nekviečiamų vaikų priežastis - triukšmas ir balaganas. Ir patikėkite, aš labai UŽ vaikų nebuvimą. Svetimų šventėse dalyvauju kiekvieną savaitgalį (darbas). Įsivaizduokit, graži akimirka - nuotakos daina vyrui... jautrūs žodžiai tėvams, galų gale pačių kurta priesaika... bet kas. Ir čia riksmai, prašymai ir zyzimai.

Visiškai sutinku su tuo. Ir taip vestuvėse begalė streso, o čia dar ir turi žiūrėt, kad koks vaikas tau suknelės nenumintų... drinks_cheers.gif
Atsakyti
Užsikelia savo mamytės vaikus ant pjedestalo ir mano, kad jų stebuklai yra stebuklai ir visam likusiam pasauliui doh.gif doh.gif Deja. Ką nori žmonės, tą kvieča ir toks noras absoliučiai normalus ir logiškas. Man pvz irgi nepatinka, kad vaikai ne tik vestuvėse, bet ir šiaip baliuose dalyvauja, nes: kelią triukšmą, laksto kaip akis išdegę tarp stalų, kai kurie labai netvarkingai valgo, griebia su rankom torto gabalus, išteplioja kėdes, stalus, zyzia, rėkia, trukdo aptarnaujančiam personalui, lakstydami kaip žvėriukai, neleidžia tėvams atsipalaiduoti, pabendrauti su kitais svečiais, nes pastoviai "maaama, noriu į touletąąą, maaama noriuu gerti, maaama to, maaama ano". Jei yra koks akvariumas, basenas ar kitas vandens telkinys, pradeda mėtyti kokias nesąmones, kažką nulaužia, nuverčia. Viskas iš realios patirties. Vestuvės, jubiliejai - suaugusiųjų šventės ir tikrai vaikams ten ne vieta, nes išsidūkimui yra vaikų gimtadieniai, žaidimų kambariai, piknikai ir pan, bet ten, kur švenčia suaugę žmonės, tai vaikų spiegimo norisi mažiausiai.
Atsakyti
QUOTE(Kucheriashka @ 2015 07 09, 14:17)
Manau,kad kikeviena pora turi teise pati nuspresti eiti su vaikasi ar be,

eiti turi tie žmonės, kuriuos pakvietė smile.gif kaip teisingai jau rašė, kviečiami asmenys nurodomi kvietime. jei nekvietė vaikų, reiškia nekvietė. toks jų pasirinkimas. jūsų pasirinkimas turi būti - ar dalyvauti, ar ne.

žmonės neper labiausiai artimi, įtariat, kad kviečia dėl vokelio, plius nenori jūsų su vaikais. nedalyvaučiau ir tiek, menka bėda.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Monmorensi: 10 liepos 2015 - 16:50