Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

Iš vaikystės pamenu kaip močiutė kepdavo duoną, ir nors dabar įvairiausios galima nusipirkti parduotuvėje, norisi pačiai išsikepti. Ištraukti iš orkaitės tokią šiltą, minkštutę, užtepti sviestuko ir... seilė tysta tongue.gif Tokio malonumo pirktinė nesuteikia. Gal kas žino kaip išsikepti duonytę? blink.gif [SIZE=7][COLOR=green]
Atsakyti
g.gif as taip pat pamenu ta vaikyste, kai mociute kepdavo.... bet ten juk nera lengva... ir kiek pamenu kepdavo krosnyje unsure.gif
tesla ir ilgai kildinti reikia g.gif manau sunkokas cia darbas...
Atsakyti
Labinka!
Na as manau, kad bet kokia namie kepta duona, net jei gaunasi ne kaip "tikra" vistiek yra super! thumbup.gif Tai vat radau toki receptuka, gan nesudetinga. Tiesa dar nebandytas, todel jei patiks butinai informuokit, gerai? wink.gif

350 g kvietiniu miltu,
150 g ruginiu miltu,
40 g mieliu,
125 ml apysilcio pieno,
1 ziupsnelis cukraus,
100 g zalio kumpio,
1-2 valg. saukstai kmynu,
0,5 arb. saukstelio druskos,
40 g sviesto,
1 kiausas,
1 kiauso trynys.
Aptepimui: pieno
Uzbarstymui: 1 arb saukstelis aviziniu dribsniu

Miltus supilti i dubeni. Per viduri padaryti idubima, ipilti mieliu, sumaisytu su 5 valg sauks pieno ir ziupsneliu cukraus. 10-15 min pastatyti i sali, kad pakiltu. Kumpi supjaustyti labai mazais kubeliais, sudeti i miltus kartu su likusiu pienu, prieskoniais, smulkiai supjaustytu sviestu, kiausiniu ir kiauso tryniu. Ijungus didziausia maisytuvo lygi gerai ismaisyti tesla. Tesla palikti 30 min., kad pakiltu. Po to is jos suformuoti ritini ir suteikti jam ziedo forma. Ideti i kepimo popieriumi isklota skarda. 15-20 min dar palaikyti, kad tesla pakiltu. Aptepti pienu, pabarstyti aviziniais dribsniais ir juos lengvai paspausti. Duona kepti apie 30 min. 220 laipsniu orkaiteje Duona tampa ypac traski, jei pries baigiant kepti apslakstoma vandeniu.

Del recepto neatsakau, nes kaip minejau jis asmeniskai nebandytas!!! Vadinasi 'duona su kumpiu', bet manau, kad galima ir be kumpio jei ka. smile.gif
Atsakyti
Cia nelabai i tema, bet tiesiog atsiminiau ir as shiltos duonos su sviestuku skoni.... Kai buvau maza, kaime gyvenanti teta kepdavo skania duona, ant ajeru. O kai namuose imdavau zyzti kad noriu shiltos duonos, tai mama nupirkdavo kepala juodos duonos (tarybiniais laikais daznai ta duona parduotuveje netgi ir padziuvusi budavo) apdengdavo sudrekinta drobule ir - i orkaite. Ne tokiai kaip namine, bet vistiek skani gaudavosi - minkshta pasidarydavo ir karshta clap_1.gif
Atsakyti
Išbandžiau šiandien smike receptąsmile.gif Tikrai labai skaniai gavosi ir nebuvo sunku pagaminti, iskepe greitai. Galima būtų įdėti ir daugiau nei 100g kumpio, nes jo beveik nesijaučia. Viską dariau pagal receptą, tik pridėjau truputėlį savo... apie 100g graikiškų riešutų užpyliau verdančiu pienu, pusvalandį palaikiau, kad isbrinktų ir įmynkiau į tešlą. Labai tiko. Siulyčiau visoms issikepti. Viena sausoka, bet su sviestuku super thumbup.gif
Atsakyti
Labaaaaai dziaugiuos, kad patiko! biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos super Mamos

Nusipirkau duonos kepimo aparata, bet nezinau receptu, kaip issikepti ruda ar juoda duona? sad.gif Gal jus zinote?

Aciu is anksto
Atsakyti
Aš ir užsinorėjau naminės duonos, tai nieko geresnio nesugalvojau, kaip nusipirkti gatavą duonos mišinį. Išbandėm pilno grūdo ir daniškas bandeles thumbup.gif . Tikrai labai skanu ir lengva iškepti smile.gif .
Atsakyti
QUOTE(Lilė T. @ 2005 02 07, 14:10)
Aš ir užsinorėjau naminės duonos, tai nieko geresnio nesugalvojau, kaip nusipirkti gatavą duonos mišinį. Išbandėm pilno grūdo ir daniškas bandeles thumbup.gif . Tikrai labai skanu ir lengva iškepti smile.gif .


O kur tokiu misiniu buna pirkt? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(jolanciuke @ 2005 02 27, 21:59)
O kur tokiu misiniu buna pirkt? blush-anim-cl.gif2

Visose parduotuvėse šalia Malsenos produkcijos (miltų skyriuose). Aš duonkepėj ją kepu, gaunasi thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos, mamytes!
Gal kuri zinot Bociu duonos recepta?Turiu kepimo automata, issikepciau...
Labai jau tos duoneles pasigendu, toli nuo Lietuvos gyvendama.Geriausios lauktuves, kai kas atvaziuoja (o ir lietuviski lasinukai, nors siaip lasiniu nevalgau).Man tiksliai nereikia, idomu tik ,kas ta specifini skoni priduoda.
Dekoju is anksto.
Atsakyti
Sveiki,
naršydamas internete, pastebėjau daugybę receptų pas jus.. kibinų radau ir kitokių skanumynų kuriuos pasidėjau saugiai, reiks pabandyti smile.gif)) Tik va ko negaliu rasti internete, tai duonos recepto... Ta proga nusprendžiau prisiregistruoti ir paklausti, labiausia mėgstu tai juodą keptą ant ajerų... Įsivaizduoju, kad juodą duoną kepą iš ruginių miltų? Bet va kaip? Gal žinote kas nors? (Pasiųlymai nusipirkti netinka, nes kur esu tokios neparduoda smile.gif))

Dėkoju.
Atsakyti