Įkraunama...
Įkraunama...

Kuriame virtuvę 18

Labai prašau pasiskaityti forumo taisykles ir jų laikytis, pvz nekelti didelio formato nuotraukų (jei norite parodyti būtent tą vaizdą, įkelkite nuorodą), bei necituoti paklodžių, jei norite tik pagirti ar pakomentuoti vieną konkretų aspektą, ar cituojamas postas su keletu nuotraukų yra tiesiai virš Jūsų. Kitaip tariant - palaikykime tvarką temoje 4u.gif

Keletas patarimų prededantiesiems:

1. pirmiausia apsižiūrėkite turimoje virtuvėje ir nuspręskite:

• kas patinka ir norėtumėt naujoje virtuvėje
• kas nepatinka ir tikrai nenorėtumėte
• dėl ko nesate tikri.

2. išsimatuokite visus svarbiausius atstumus, pvz pagrindinės darbo zonos ir įvertinkite ar tai jums tinka ar naujoje virtuvėje norėtumėt didinti/mažinti. Plepant apie skirtingus rekomenduojamus atstumus skaičiai gali atrodyti per daug dideli/maži, bet tai tik skaičiai, jie nieko nereiškia jei nežinote kaip tie atstumai atrodo. Be to, kas patogu vienam, gali netikti kitam ir buti visiška oficialių rekomendacijų priešingybė. Todėl BŪTINA atidžiai apžiūrėti ir išmatuoti jau turimą virtuvę.

3. pasidarykite sarašą jau turimų daiktų, jei tokių yra - šaldytuvai, stalai, kėdės.

4. taip pat pasidarykite sarašą didesnių virtuvinių prietaisų ar nestandartinių matmenų indų, kuriems reikės rasti vietos naujoje virtuvėje.

5. pasidomėkite virtuvių stiliais ir pasirinkite koks/kokie jums patinka labiausiai, apsvarstykite spalvų gamą.

6. pasidomėkit "pribambasais" ir jų kainomis. Blum lankstai gerai, bet ir kainuoja atitinkamai, pigesni atlieka tą pačia funkciją (gal ne taip maloniai “dirba”, bet jei neturite su kuo lyginti, nenusivilsite).

7. rinkites kokybiškiausius produktus kokius tik leidžia biudžetas. Susidarykite prioritetų sarašą, kad žinotumėte ką galite paaukoti visiškai, ką imti pigesnį variant, o ko neatsisakysite nė už ką.

8. Atsiminkite, kad skaičiuojant biudžetą, reikia skaičiuoti daikto kainą + jo pajungimą + įvairios smulkmenos kaipo rankenėlės, kojelės, kampučiai... Žodžiu ką bepaskaičiuosit, pridėkite apie 20 procentų viršaus nenumatytiems atvejams.

9. pasikalbėkite su tėvais, draugais, giminaičiais (visais, kas turi virtuvę) ir pasiklauskite ką jie keistų savo virtuvėse. Nepraleiskite progos pasisukioti kitų virtuvėse, baldų salonuose. Semkitės idėjų iš kur tik galite, bet nepamirškite, kad virtuvė jūsų, joje šeimininkausite jūs todėl ji turi atitikti jūsų poreikius ir gyvenimo būdą.

10. pasidarykite patalpos planą (geriausia pradėti popieriaus lape), sužymėkite visus išmatavimus - sienų, langų, durų..., komunikacijas - vandenį, elektrą, ventiliaciją, katilus... Nuspręskite, ar reikia/norite/galite griauti ir perstatyti sienas ar judinti komunikacijas. Paišant lape, svarbiausia atrasti vietas šaldytuvui, plautuvei ir viryklei, baldų vizualizacija ateis vėliau.

11. maksimaliai išnaudokite plotą, apsvarstykite ar Jums tikrai reikia mažo ir brangaus kargiuko ar praktiškiau tą plotą padalinti šalimai esančioms spintelėms/stalčiams? Juk gaminatės baldus pagal užsakymą, todėl jie neturi būti standartinių išmatavimų jei jums tokie netelpa patalpoje.

12. vizualizuotis galima naudojant programėles kaip Ikea kitchen planner, Sketch up ir pan, pasiklauskite Googlo mirksiukas.gif Taip pat puikiai naudojama Powerpoint ir Paint programos (dvimačiams vaizdeliams).

Dažniausi patarimai:
• Patogiausia apatinėje virtuvės dalyje STALČIAI.
• Patogiausia darbo zona tarp plautuvės ir viryklės
• Virtuvės darbinio trikampio (šaldytuvas-plautuvė-viryklė) kraštinių suma turėtų tilpti nuo 2,7m iki 5,3m. Jei bus mažiau - bus spūstys virtuvėje, jei bus daugiau, bus per daug vaikščiojimo.
• PASISKAITYKITE BENT VIENĄ VIRTUVIŲ TEMĄ.

Jei norite gauti patarimų, komentarų apie savo planus - klauskite, bet BŪTINAI pasirodykite ką jau turite, ar papasakokite apie ką kalbate. Nepamirškite paminėti, ką keisti galima, ko ne. Į klausimus iš serijos "nieko nežinau" atsakyti neįmanoma, taip pat, kaip ir komentuoti "standartinių" virtuvių be išmatavimų ir panašių detalių. Klausiant patarimu sutaupysite laiko, jei iskart ikelsite visos patalpos plana (iskaitant svetaine, jei tai bendra erdve) ir nurodysite, kur langai, durys, praėjimai ir t.t. Temos dalyviai galės iškart komentuoti planą, o ne laukti papildomos informacijos 4u.gif

Svarbiausia, nepamirškite, kad virtuvės kūrimas reikalauja laiko ir kantrybės, keleto perbraižymų popieriuje ir daugelio valandų renkantis plokštes, stalviršius, apšvietimą, rankenėles ir dar begales smulkmenų... Tačiau tai bus JŪSŲ virtuvė ir ji to verta

Senesnės virtuvių temos:
Labai sena tema
Kuriame virtuvę 1
Kuriame virtuvę 2
Kuriame virtuvę 3
Kuriame virtuvę 4
Kuriame virtuvę 5
Kuriame virtuvę 6
Kuriame virtuvę 7
Kuriame virtuvę 8
Kuriame virtuvę 9
Kuriame virtuvę 10
Kuriame virtuvę 11
Kuriame virtuvę 12
Kuriame virtuvę 13
Kuriame virtuvę 14
Kuriame virtuvę 15
Kuriame virtuvę 16
Kuriame virtuve 17
Kuriame virtuvę 18

Primenu, kad virtuvinė technika turi atskiras temas. Taip pat atskira tema yra baldų gamintojams 4u.gif.

Mažos virtuvės išplanavimo etalonas SM - Gabby_jz virtuvė wub.gif (matoma ir jos avatare)
štai čia senasis variantas su tapetu, žinutė nr 395
Ir naujesnis vaizdelis su plytelėm ir šviestuvu:
user posted image.
Plokštės, gamintojai ir išmatavimai aptarti, netingėkite paieškoti 4u.gif

Smagių plepėjimų ir sklandžios kūrybos 4u.gif
Atsakyti
Ateinu į naują temą, ačiū, Juodai, už naujus namus 4u.gif

Pasibraižiau (primityviai, atleiskit blush2.gif ) buto ir virtuvės planelius.

Galvoju, gal tarp pastatomų ir pakabinamų spintelių užtektų ir 50 cm aukščio, tada galėčiau pakabinamas spinteles 80 cm daryti g.gif Labiausiai dvejoju dėl pakabinamų spintelių pločio. Darbastalis išeina tarp kriauklės ir viryklės apie 120-130 cm.

Lauksiu pastabų ir pasiūlymų 4u.gif

user posted image
user posted image
Atsakyti
Dėkoju už naują temą 4u.gif

QUOTE(Juodai @ 2014 11 03, 14:39)
Man atrodo, kad kai pakabinamose spintelėse nėra rankenėlių, nemenkai nusičiupinėja jų fasadai. Esant rankenėlėms taip daug nenusičiupinėtų. Gal tokių virtuvių šeimininkės ką pakomentuos, kaip yra iš tikrųju g.gif. Tik atvirai bigsmile.gif .


Yra dar toks fintas, maniau, daug kas jį jau žino biggrin.gif Spintelę su magento sistema daryti tik virš gartraukio, o visur kitur tiesiog daryti ilgesnes dureles ir atidaryti jas užkišus pirštus už jų apačios, tada tikrai niekas nenusičiupinėja smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Aurore_ @ 2014 11 03, 16:07)
Ateinu į naują temą, ačiū, Juodai, už naujus namus  4u.gif

Nėr už ką 4u.gif ... Tik susimakaliavau doh.gif , galvokim kad čia yra Kuriame virtuvę 19 biggrin.gif . O gal moderatorė pakeis g.gif ..

QUOTE(flight @ 2014 11 03, 15:10)
Man pažįstamas minėjo, kad nepatogu atidarinėti spinteles be rankenėlių (jei kalba eina apie kasdienį "darbinį" atidarinėjimą), ir kad laikui bėgant tie mechanizmai "pareina", ima strigti ir pan g.gif

Man irgi panašiai pasirodė, kai pabandžiau svečiuose atidarinėti g.gif . Ten buvo tos dvigubos pakeliamos durelės. Rašiau anksčiau apie tai, bet dabar jau tyliu unsure.gif ... ba buvo nuomonių, kad patogu, jei gerai prisimenu... bet kadangi man taip nepasirodė, tad ir prašau atviros patirties... ax.gif
Papildyta:
QUOTE(Justesea @ 2014 11 03, 16:11)
o visur kitur tiesiog daryti ilgesnes dureles ir atidaryti jas užkišus pirštus už jų apačios, tada tikrai niekas nenusičiupinėja smile.gif

O kaip tada uždaryt? g.gif Tada tikrai nusičiupinės, nes jau už viršaus čiupsite biggrin.gif .
Atsakyti
Kad pakeliamas atidarytum, turbūt turi visą apačią suimti g.gif O jei tiesiog atidaromos, tai prie paviršiaus nesilieti ir tiek. Aš pati nebandžius, bet draugė tokias turi ir sakė viskas ok ir labai patogu.
Papildyta:
QUOTE(Juodai @ 2014 11 03, 16:16)
O kaip tada uždaryt? g.gif Tada tikrai nusičiupinės, nes jau už viršaus čiupsite biggrin.gif .


Geras pointas biggrin.gif Bet aš dabar pamąsčiau ir supratau, kad dabartinėj virtuvėj su rankenėlėm aš vis tiek neimu už rankinėlės uždarinėdama biggrin.gif Turbūt tada paslaptis netepliam fasade.
Atsakyti
QUOTE(Aurore_ @ 2014 11 03, 16:07)
Lauksiu pastabų ir pasiūlymų  4u.gif

Pas mane dabar 55 cm atstumas - užtenka. Bet gartraukį manau aukščiau turėtumėt montuoti.
Darbastalis išeina tai išeina, bet pagalvočiau apie tai, kad viryklė prie pat sienos nėra labai patogu, o ir ant stalviršio bus laikomų rakandų. Tad jau geriau ją sukeisti vietomis su tų siaurų stalčiukų bloku, virš kurio tuos rakandus galėsite laikyti, o darbastalis sumažės ~30-40cm, bet bus VISAS skirtas darbui mirksiukas.gif . Arba, jei nenorit traukti viryklės arčiau (viršuje tada gautųsi siaura pakabinama spintelė), tai bent apjunkit stalčių bloką su kairėje esančia spintele ir darykit didesnius 75cm ilgio stalčius smile.gif .
Stalas aišku kilnojamas dalykas, bet paminėsiu, kad traukčiau jį prie lango. Ir nesukčiau, o tiesiog patraukčiau žemyn - taip atsiras dar dvi sėdimos vietos prie jo ir sėdėt bus linksmiau šalia lango, o ne priešais sieną mirksiukas.gif.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Juodai: 03 lapkričio 2014 - 15:27
QUOTE(Justesea @ 2014 11 03, 16:11)
Dėkoju už naują temą 4u.gif
Yra dar toks fintas, maniau, daug kas jį jau žino biggrin.gif Spintelę su magento sistema daryti tik virš gartraukio, o visur kitur tiesiog daryti ilgesnes dureles ir atidaryti jas užkišus pirštus už jų apačios, tada tikrai niekas nenusičiupinėja smile.gif


Sveikos merginos smile.gif Dažnai jus tyliai paskaitinėju.Turiu virtuvę, kurios viršutinės durelės prailgintos, tai iš praktikos galiu pasakyti, kad nusičiupinėja ir šitų spintelių apačia.Žinoma, galima save "ištreniruoti", kad neliesti tos blizgios pusės, bet jei naudojasi nemaža šeimyna, tai visus išauklėti labai sunku smile.gif
Tačiau nuvalyti prailgintas dureles be rankenėlių labai paprasta, ko negaliu pasakyti apie apatines spinteles su rankenėlėmis.Šių valymas trunka ilgiau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(dais @ 2014 11 03, 16:27)
Sveikos merginos smile.gif Dažnai jus tyliai paskaitinėju.Turiu virtuvę, kurios viršutinės durelės prailgintos, tai iš praktikos galiu pasakyti, kad nusičiupinėja ir šitų spintelių apačia.Žinoma, galima save "ištreniruoti", kad neliesti tos blizgios pusės, bet jei naudojasi nemaža šeimyna, tai visus išauklėti labai sunku smile.gif
Tačiau nuvalyti prailgintas dureles be rankenėlių labai paprasta, ko negaliu pasakyti apie apatines spinteles su rankenėlėmis.Šių valymas trunka ilgiau smile.gif


Gera pastaba, mano dabartinės nuomojamo buto virtuvės fasdai klaikūs, atrodo, nuo valymo jei dar baisesni lieka doh.gif biggrin.gif O aplink rankenėles išvis be šansų švariai išvalyt. Mūsų naujoji virtuvė bus neblizgi, tai išsirinkus norimų spalvų fasadus, toliau rinksiuosi čiupinėdama biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(dais @ 2014 11 03, 16:27)
Tačiau nuvalyti prailgintas dureles be rankenėlių labai paprasta, ko negaliu pasakyti apie apatines spinteles su rankenėlėmis.Šių valymas trunka ilgiau smile.gif

Ačiū už atvirumą 4u.gif . Tikra tiesa, be rankenėlių fasadus nuvalyti kur kas paprasčiau, o jei blizgūs šviesūs, tai ir lengviau drinks_cheers.gif . Bet, su rankenėlėm jie mažiau nusičiupinėja, ar ne? Bet čia turbūt irgi galioja tas pats - pati gali save išsitreniruoti akuratniai tik už rankenėlės paimti, bet visų šeimynykščių tikrai neišmokinsi doh.gif .
Beje, kadangi pati nešioju auskarus, tai man tos rankenėles, kaip kad Dešimtukas sakė, yra dar ir baldų puošmena wub.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Juodai: 03 lapkričio 2014 - 15:38
QUOTE(Juodai @ 2014 11 03, 16:24)
Pas mane dabar 55 cm atstumas - užtenka. Bet gartraukį manau aukščiau turėtumėt montuoti.
Darbastalis išeina tai išeina, bet pagalvočiau apie tai, kad viryklė prie pat sienos nėra labai patogu, o ir ant stalviršio bus laikomų rakandų. Tad jau geriau ją sukeisti vietomis su tų siaurų stalčiukų bloku, virš kurio tuos rakandus galėsite laikyti, o darbastalis sumažės ~30-40cm, bet bus VISAS skirtas darbui mirksiukas.gif . Arba, jei nenorit traukti viryklės arčiau (viršuje tada gautųsi siaura pakabinama spintelė), tai bent apjunkit stalčių bloką su kairėje esančia spintele ir darykit didesnius 75cm ilgio stalčius  smile.gif .
Stalas aišku kilnojamas dalykas, bet paminėsiu, kad traukčiau jį prie lango. Ir nesukčiau, o tiesiog patraukčiau žemyn - taip atsiras dar dvi sėdimos vietos prie jo ir sėdėt bus linksmiau šalia lango, o ne priešais sieną mirksiukas.gif.

Apie gartraukio montavimą nieko nenusimanau, tai tik nubraižiau, kad jis bus virš orkaitės su virykle biggrin.gif Teisinga pastaba - gerai būtų šiek tiek darbastalio dešinėje prie viryklės. Valgomojo stalą tai vietoje statysiu, kur man gražu, ten tik šiaip papaišiau, kad toks daiktas bus smile.gif Štai dėl spintelių pločio irgi trūksta man patirties, tai nusiunčiau baldininkui savo virtuvės vaizdą, lauksiu iš jo praktinių patarimų.

labai ačiū už pastebėjimus 4u.gif

Tiesa, vaizdelis pas mus lygiai toks pat kaip nuotraukoje - virtuvė atsidurs po perdanga, ant kurios miegamojo zona. Apačioje miegamo - vonia (tik pas mus įėjimas į ją kitur).
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aurore_: 03 lapkričio 2014 - 15:49
Ačiū visoms už mintis! 4u.gif
Šiek tiek pasiaiškinsiu rolleyes.gif
QUOTE(Juodai @ 2014 11 03, 09:30)
Kodėl taip įdomiai sugalvojot po plautuve daryti platų stalčių bloką, kur viršutinio stalčiuko nebus, o šalia kairėje šiukšliadėžė? Ir indaplovė visai netinkamoj vietoj schmoll.gif, ji turi būti šalia plautuvės.

Plati spintutė su stalčiais, nes planuoju didesnę kriauklę rolleyes.gif
Šiukšliadėžė ne po kriaukle, nes jei plauni indus ir kam nors užsireikia išmesti šiukšles, juk tai taip nepatogu! Ir planuoju dėti dvi šiukšliadėžes, taip užsipildys visas stalčius, o po kriaukle jau dvi netilptų.
Po kriaukle lieka stalčiukai, tai viršutinis tik imitacija, vidurinis bus siauresnis, kad už jo tilptų kriauklės vamzdžiai, o apatinis jau normalus. Nebent čia daryti spintutę, o šone – stalčius. Dabar šone lentynos dėl to, kad ir taip stalčių daug, nors žinau, kad jie patogiausia... Čia kol kas dar atviras klausimas ax.gif
Bandau suprasti kodėl indaplovė turi būti prie kriauklės g.gif Mano supratimu patogiau jei ji prie stalčių, į kuriuos krausiu išplautus įrankius, indus ir arčiau stalo svetainėje, nuo kurio tuos indus nešiu. O jei kokį indą reikės kriauklėje praskalauti, tai tikrai bus rečiau nei kiekvienas indaplovės iškrovimas. Gal yra kokių kitų priežasčių kodėl ji turėtų būti prie kriauklės, apie kurias nepagalvoju? g.gif
QUOTE(Juodai @ 2014 11 03, 09:30)
Dar pagalvočiau apie šaldytuvo statymą šalia orkaitės spintos.

Šaldytuvas bus neįmontuojamas, tik dėl dydžio dar neapsisprendžiau. Kadangi virtuvė matosi iš svetainės, tai man kaip tik normaliausia kai po kaire ir po dešine yra po aukštą (vienoj pusėj spintelė su orkaite, kitoj – šaldytuvas), nes jie beveik pasislepia už sienų. Jei bus du aukšti, jau susiaurės vaizdas į virtuvę. O orkaitės ir šaldytuvo šalia niekada nestatyčiau (nebent nėra kito pasirinkimo), nes manau, kad gali šaldytuvo smegenys sustreikuoti, kai karšta orkaitė šalia rolleyes.gif
QUOTE(Juodai @ 2014 11 03, 09:30)
Daryčiau taip ties orkaitės siena: orkaitės spinta 60cm (orkaitę leisčiau žemyn per viršutinio žemojo stalčiuko aukštį, t.t. po ja liktų du stalčiai)

Stalčiukas po orkaite skirtas blėkoms (todėl nereikia gilaus), o orkaitė aukščiau, nes mes ne iš mažųjų mirksiukas.gif
QUOTE(Juodai @ 2014 11 03, 09:30)
Dėl pakabinamų spintelių logiškai galvojate, kad siauresnės durelės patogiau (dėl galvos trankymo į jų kampus), tik man abejonių kelia pati kraštinė spintelė kairėje
Dėl spintelių aukščio optinio sumažinomo man labai gražu Opensea pateiktas pirmas pavyzdys wub.gif , ypatingai, jeigu žadate filinguotas dureles darytis thumbup.gif .

Apie šitą tiesą sakant nepagalvojau, bet labai taiklus pastebėjimas thumbup.gif
Tolimiausia pakabinama spintutė tikrai nebus labai patogi, bet neįsivaizduoju ką kitaip galima padaryti. Kampinė labai negražiai atrodo, nes niekas šalia jos į lango pusę nekaba...
Opensea pavyzdį bandysim įgyvendinti, reikės su meistrais pasitarti, nes va ten tai įsivaizduoju gražiai sudėtus puodukus, stiklines ir pan. wub.gif
QUOTE(Juodai @ 2014 11 03, 09:30)
Dėl durelių su stiklais - pas mane visos pakabinamos spintelės su stiklais ir tikrai nerikiuoju aš ten daiktų schmoll.gif

Aš nelabai mėgstu stiklo, tai jei jau jis yra, tada geriau permatomas, o jei dūminis, tai geriau jokio. Čia jau mano toks pasirinkimas blush2.gif
QUOTE(Dešimtukas @ 2014 11 03, 10:42)
Siūlau pagalvoti ar tikrai norite kairėje pusėje tos spintos. Be jos vizualiai viskas palengvėtų ir taptų erdviau. Sumažėtų trimis stalčiais, bet ir taip dar liktų daug stalčių, tačiau padidėtų stalviršio darbinis plotas. smile.gif
Pakabinamų spintelių durelės bus apie 1,30 m aukščio ir tik apie 30 cm pločio. Kažin ar gražu.

Už tai ta spinta tik 60 cm, nes ji kampe ir iš svetainės nelabai matysis. Stalviršio manau užteks kampe tarp kaitlentės ir kriauklės, o jei bus pagalba – naudos šalia kriauklės ar šalia kaitlentės. Arba staliuką prie šaldytuvo.
Pakabinamos būtų 1,05 m aukščio, bet jau linkstu link grakščių stiklinių durelių viršuje thumbup.gif
QUOTE(Juodai @ 2014 11 03, 11:03)
Šeimininkė neparašė, ką dar ruošiasi laikyti ant stalviršio, bet manau, kad turint ūkinę spintą ir sandėliuką, nuodėmė būtų apkrauti jį dar kokiais buitiniais prietaisais.
Aš dar siūlyčiau Carramidami pasiskaičiuoti, kokio ilgio gaunas darbinis trikampis šaldytuvas-kaitlentė-plautuvė.

Oi stalviršis kuo tuštesnis! Iš el.prietaisų tik arbatinukas kriauklės dešinėje, o visi kiti – sandėliuke. Kavos negeriam, tai kavos aparato nebus, o kiti prietaisai naudojami rečiau, pagal poreikį.
Trikampis apie 6 m g.gif
Dabar kur gyvename vien šaldytuvas tiek nuo nuo kriauklės, tiek nuo dujinės + orkaitės apie 5 m. Šiek tiek nepatogumo yra, bet kad labai – nepasakyčiau g.gif
Atsakyti
QUOTE(Juodai @ 2014 11 03, 13:39)
Man atrodo, kad kai pakabinamose spintelėse nėra rankenėlių, nemenkai nusičiupinėja jų fasadai. Esant rankenėlėms taip daug nenusičiupinėtų. Gal tokių virtuvių šeimininkės ką pakomentuos, kaip yra iš tikrųju g.gif. Tik atvirai bigsmile.gif .


Turiu sviesia, blizgia, dazyta virtuve. Ir neturiu nei vienos rankeneles. Jos visos yra frezuotos. Man labai patinka. Valymas yra labai paprastas. Sudrekinu skuduriuka ( toki geresni pirkta uz 5 Lt, svelnu, mikrofibros) vandenuku ir tiesiog per 3 minutes pavalau visa virtuve. Man tai nera problema. Ir dziaugiuos, kad valant nereikia jokios chemijos.

Atsakyti