Įkraunama...
Įkraunama...

Baldų restauravimas - 3 tema

QUOTE(Meškuolė @ 2015 10 02, 15:29)
Kadangi profesionalių atsakymų nesulaukiat, tai aš iš savo mėgėjiškos pusės kelis pastebėjimus turiu:
2) reikia gruntuoti. Būna gruntas mediena. Ir, kaip supratau, turi būtinai būti acetono ar kieno ten pagrindu, kur paskui teptukus vait-spiritu plauti reikia; vandeninis netinka.
3) jeigu dažysit specialiai medienai skirtais dažais, lakuoti nebereikės. Dažai gali būti ir akriliniai.


Ačiū už patarimus 4u.gif
Atsakyti
Sveikos, merginos,

Norėčiau perrengti savo kampinę sofą-lovą, pasisiųti nuimamą užvalkaliuką ir išskalbti kai to reikės. Sofa mano pigi friheten ikea, smėlio spalvos. Auginant nedidelius vaikus apklepcuota ir jau neišsivalo. Nžn kokį audinį būtų praktiškiausia rinkti. Gal esate su tuo susidūrę ir galėtumėte man patarti?
Taip pat galvoju siųti papildomą atramą galvai ir tvirtinti prie sofos, nes sienos dalis irgi apčiupinėta (nors dažai skaitosi plaunami. baltos spalvos, bet dažniau valant sluoksnis nusivalo, atrodo prastai). Medžiaga tos atramos paralonas, kiek suprantu, tiesa? Jį tiesiog aptraukti medžiaga ir viskas? Esu iš Kauno, bazėse rasčiau nebrangiai paralono pirkti? Taip pat gal galite patarti kur medžiagą pigiau, bet kokybiška būtų galima nusipirkti Kaune?
Taip pat atraminės pagalvėlės sofos tokios skystos, susiploja, negražiai formą laiko. Ar įmanoma kažkaip jas sutvirtinti? Darant "sagutes" jos kiek nors sutvirtėtų?

Mano sofa:
user posted image
Atrama galvai:
user posted image
"Sagutės" atraminėms pagalvėms:
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Soni @ 2015 10 02, 18:29)
Ačiū už patarimus  4u.gif



ant plokstes niekas nelaikis jei ji laminuota
Atsakyti
QUOTE(Soni @ 2015 09 29, 22:05)
Sveiki,turiu komodą iš laminato,noriu perdažyti baltai.Kadangi tokiai darbais užsiimsiu pirmą kartą gyvenime, gal kas suteiks daugiau konkretesnės info ir ar aš teisingai viską supratau perskaičius temą

1) komodos paviršių turiu pašiaušti švitriniu popieriumi-supratau,kad turėtų tikti Nr.80-100
2) tada galiu dažyti dažais -kokiais?akriliniais? Nieko nenutuokiu,tai gal kas gali konkrečiai parašyti kokios firmos ,nes noriu Senukuose nusipirkti,domina balti
3)nudažius keliais sluoksniais padengti laku -vėl analogiškas klausimas -gal galit nurodyti konkrečios firmos,ar bent jau į kokią pusę žiūrėti

Ačiū

Parašysiu kaip aš dariau.
Nuvaliau paviršius su spiritu ir pašiaušiau šiek tiek. Tada gerai nuvaliau nuo dulkių. Dažiau https://www.senukai....iai-0-7-kg/3ei0 gal kokiais 3 sluoksniais (nes buvo tamsiai bordo laminuota plokštė) O po to dar užlakavau šiuo https://www.senukai....ria-0-8-kg/2lmx
Lakuoju visus dažytus paviršius, nes po to lengviau prižiūrėti ir valyti.
Atsakyti
QUOTE(lbdazymas @ 2015 11 23, 21:19)
ant plokstes niekas nelaikis jei ji laminuota

Neklaidinkit žmonių. Gal dažai buvo netinkami. Perdažiau virtuvines spinteles - tarnavo kokius 5 metus, netgi valėsi neblogai. Spintą perdažaiu vaikų kambariui žydrai - viskas buvo gerai. Vaikai užaugo, perdažiau rudai - šiek tike prasčiau, bet laiko. Virtuve išvežiau į sodybą ir antrą kartą perdąžiau - visai prastai, patrynus kempine - valosi. Bet nepasiduosiu, bandysiu nuimti dažus, dėti gruntą ir vėl dažyti.
Perdažiau daug laminuotų baldų (spintelių, lentynas) - viskas gerai. Dažnai paskaitau, kad nelaiko ir stebiuosi iš kur tokia informacija....
Atsakyti
kur galima pigiau nusipirkti atraizu kedem eko odos.
aciu
Atsakyti
Labas visiems.Ieškau patarimo.Noriu prikelti naujam gyvenimui senovinę spintą.Nuėmiau purvą,laką ir dar nežinia kokias kliurkas senųjų savininkų.Nuploviau,pašlifavau.Dabar ruošiuosi dezinfekuoti nuo kirvarpų(turiu įtarimų).Paskui noriu beicuoti,bet bijau,kad lygiai nepavyks,gal nereikia?Spinta klevo.Norint išsaugoti medžio piešinį geriau vaškuoti ar aliejuoti?Gal kas turi patirties ir galėtų ja pasidalinti.
Atsakyti
QUOTE(vai2va @ 2016 02 09, 09:21)
Labas visiems.Ieškau patarimo.Noriu prikelti naujam gyvenimui senovinę spintą.Nuėmiau purvą,laką ir dar nežinia kokias kliurkas senųjų savininkų.Nuploviau,pašlifavau.Dabar ruošiuosi dezinfekuoti nuo kirvarpų(turiu įtarimų).Paskui noriu beicuoti,bet bijau,kad lygiai nepavyks,gal nereikia?Spinta klevo.Norint išsaugoti medžio piešinį geriau vaškuoti ar aliejuoti?Gal kas turi patirties ir galėtų ja pasidalinti.


Man tai geriausiai sekasi tokius darbus daryti su spalvotais vaskais, beicu, po teisybei, nebandziau, o spalvota alieju mano ranka valdo prasciau negu vaska unsure.gif O ir vaskas man asmeniskai graziau ax.gif medzio piesinys tiek aliejuojant tiek beicuojant isliks.
Tik tiek, kad LT produktu nelabai pazystu, vasara aliejavom terasiniu pigmentuotu aliejum LT, tai labai nusivyliau aliejaus kokybe unsure.gif


Gal kasnors kanors restauruojat/perrenginejat? ax.gif tyku cia taip..... unsure.gif
as nelabai seniai toki 'sanitarini' perrengima padariau/sedimaja dali pastorinau, bet sirdis nesidziaugia,- labai nuobodus gobelenas ....o ir techniniu klaidu padariau....
user posted image
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo uups: 09 vasario 2016 - 15:58
QUOTE(uups @ 2016 02 09, 15:57)
, bet sirdis nesidziaugia,- labai nuobodus gobelenas ...

Nesupyk, bet tikrai be jokios riazinkos tongue.gif bent jau vietoj sagos reikejo koki swarowski isegt nail.gif:

Manes drauge paprase jos dukrai kede pertraukt... Na ta standartine prie kompu kur buna.... Atveze toki bobutiska gobelena... Ai sako koks skirtumas bile nesuplysus butu... Sakau zinai, gal galiu pagal save padaryt... Leido... Tai turejau rudo veliuro baldinio... Aptraukiau.. Ir ant atloso is abieju pusiu prisiuvau tamsiai riuuuuuzava gele... O viduriuke priklijavau daug smulkiu ale swarowskiuku smile.gif)) sake panele visa vakara sokinejo is laimes smile.gif))) gaila gad atveze isrinkta... Tai nebuvo kaip nusifotkint pries ir po....
Atsakyti
QUOTE(akvilyte @ 2016 02 09, 17:49)
Nesupyk, bet tikrai be jokios riazinkos tongue.gif bent jau vietoj sagos reikejo koki swarowski isegt nail.gif:




nepykstu, gi pati matau biggrin.gif neleido man niekas tos razinkos ten isegt...ir gobeleno bent kiek linksmesnio neleido, et, bent jau pasipraktikavau irnesakyk.gif

ta riuzhava gele gerai skamba bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(uups @ 2016 02 09, 16:57)
Man tai geriausiai sekasi tokius darbus daryti su spalvotais vaskais, beicu, po teisybei, nebandziau, o spalvota alieju mano ranka valdo prasciau negu vaska unsure.gif O ir vaskas man asmeniskai graziau ax.gif medzio piesinys tiek aliejuojant tiek beicuojant isliks.
Tik tiek, kad LT produktu nelabai pazystu, vasara aliejavom terasiniu pigmentuotu  aliejum LT, tai labai nusivyliau aliejaus kokybe  unsure.gif


Gal kasnors kanors restauruojat/perrenginejat? ax.gif  tyku cia taip..... unsure.gif
as nelabai seniai toki 'sanitarini' perrengima padariau/sedimaja dali pastorinau, bet sirdis nesidziaugia,- labai nuobodus gobelenas ....o ir techniniu klaidu padariau....


Gal galit nuorodą vaško įmesti, pasigooglinimui

Foteliukas liuks atrodo, "nuobodus" gobelenas išryškina formą, toks labai skandinaviškas gavosi. O vietoj razinkos mažu didelė medinė saga tiktų porankių spalvos, jei nugaros nebadytų. Ir kokia nors crazy pagalvėlė.
Atsakyti
QUOTE(Y2K @ 2016 02 09, 20:02)
Gal galit nuorodą vaško įmesti, pasigooglinimui

Foteliukas liuks atrodo, "nuobodus" gobelenas išryškina formą, toks labai skandinaviškas gavosi. O vietoj razinkos mažu didelė medinė saga tiktų porankių spalvos, jei nugaros nebadytų. Ir kokia nors crazy pagalvėlė.


tai taip, foteliuka apzaist galima pagalvelem ar sagom, saga is tikruju buvau ryskia turkio spalvos idejus, bet nelipo ji ten.
o del vasko tai nezinau , nera ka skaityt apie ji, as vartodavau sita: http://www.osmona.co...erior/wwf.shtml
(va, pvz, cia staliukai juo vaskuoti tamsiai, 2 sluoksniais).

Kas man labiausiai patinka del vasku,- pavirsius po jais toks 'isbaigtas' gaunais,kaip su kokiu virsutiniu sluoksniu, siek tiek tiek zvilgesio turi, o aliejus susigeria i pavirsiu ir toks kaip ir 'sausas' lieka...na, gal cia skonio reikalas, aisku... unsure.gif
Atsakyti