Įkraunama...
Įkraunama...

Skiepai nuo pasiutligės?

Labas vakaras,
Atsiprasau, kad kartojuos, bet man dabar labai rupi...klausiau gydytojos, bet paklausiu ir mamyciu.
siandien mano sunenui kieme ikando suo. Suo naminis, bet laksto kieme be seimininko prieziuros. Vaikai ji erzino pagaliais, ir mano sunenas tame tarpe . Na, jam ir krimstelejo-nestipriai, bet, kaip sakoma, iki "krauju". As norejau paklausti, ar i planinius vaiku skiepus itraukti skiepai nuo pasiutliges? Berniukui 7metai. Ka mums reiketu daryti? Suo nuo pasiutliges neskiepytas, bet neatrodo sergantis, vaikai ji patys isprovokavo...bet man labai neramu. Aciu uz atsakyma.
Atsakyti
i planinius tikrai neitraukta, jeigu suo neskiepytas mad.gif ( skiepai nuo pasiutliges sunims privalomi!!!!!!!!!!!!!!!) geriau vaikui globilinu suleist, t.y nueiti pas gydytoja. seiminika jeigu zinot gerai, manau reikes ji nurodyt. Siaip pagal taisykles tas suo turi buti uzdarytas i karantina (islaidas apmokes seimininkas) 10 dienu ir stebimas, jeigu nenugais per ta laika - ramu, jeigu nugais, tiria ar buvo sirges pasiutlige. JOKIU BUDU NERIZIKUOK, pasiutlige nepagydoma liga, mirstama baisiose kanciose.

taip gali buti kad ir viskas bus OK, klausimas aisku kodel tie vaikai erzino suni- cia jau auklejimo problemos, kodel jie erzino ir dar pagaliais, kodel juos nieks nesustabde, negi jie ten vieni buvo??? kita kalba kodel tas suo palaidas laiksto ir dar be skiepu mad.gif
jau nepyk, tiesiog atsibodo kiekviena diena skaityt apie sunu apkandziotus vaikus

Atsakyti
Aciu, Iva, uz atsakyma. Ek, pateisinimu sau neturiu...kad nesuziurejau, tai cia mano kalte, bet siaip tai jis buvo vienas su draugais lauke, nes mama ji leidzia i lauka ir viena, na ir as manau, kad 7metai-laikas, kai vaikas gali ir vienas i lauka eiti...bet matyt, maniskiui sunenui dar per anksti sad.gif
Atsakyti
SKUBIAI varot į PASIUTIMO LIGOS KABINETĄ Centro poliknikoje (Pylimo g-vėje, Vilniuje, jei čia gyvenat. Jokių siuntimų, jokių kitų gyd. ir pan. aplankyti nereikia). Dirba nuo 7.30 iki 18.00. Skiepai bus atliekami 5 kartus. Pirmą kartą kuo greičiau po įkandimo, 2 kartą po 3 dienų, 3 kartą dar po 4 dienų, 4 kartą dar po savaitės, 5 kartą dar po dviejų savaičių. Skiepijama į žąsto sritį (viršutinė rankos dalis, skiepas be pašalinių reakcijų, visai neskausmingas). NEMOKAMAS. jei įkandęs gyvūnas po 5 dienų bus sveikas, tai skiepai vėliau bus nutraukti. revakcinuoja (t,.y. galutinį skiepą skiria, kad imunitetas būtų dar stipresnis po 90 dienų nuo įkandimo). Skiepija man rodos dabar LT MERIEUX antirabiniu serumu arba specifinio žmogaus pasiutligės imunoglobulino suleidžia į raumenis bei žaizdą, jei situacija labai rimta). BEJE, TELEFONAS PASITEIRAVIMUI: 261 06 01.

Asmeniškai aš buvau skiepyta pilnu kursu, nors man ir nebuvo niekas įkandęs (tiesiog turėjau rūpesčių dėl medžioklės laimikio, kai persibrėžiau iki kraujo lašelių medžiokliniu peiliu, kuriuo buvo diriami kailiai, ranką).

Atsakyti
Suprantu, kad jau per vėlai rašau, nes skiepų ciklas jau turėjo baigtis, bet... Gal pravers kitoms.
Mano dukrytę 08-01 buvo apdraskęs šuo. Išėjo mergytė į laiptinę ir sutiko kaimynų šuniuką, kuris iš džiaugsmo koja drėkstelėjo veidą. Nuvažiavom į KMU klinikas. Pradėjo visokių absurdų klausinėt. PVZ., ar šuo veislinis ir kokios veislės (matyt pamanė, kad aš kinologė lotuliukas.gif ar, kad savo vaikui leidžiu tik su tam tikros veislės šunimis susitikt), kokia šeimininko pavardė (lyg turėčiau žinoti kieno vardu ir pavarde registruotas šuo lakstantis daugiabučio kieme). Na bet ne tame esmė.
Susiuvo. Be abejo pasiūlė skiepyti. Na ne visai pasiūlė. Greičiau pradėjo gasdinti, kad nepagydoma, kad mirtina. Žinoma sutikau (juk brangiausias turtas - mūsų dukra) ir pradėjo skiepyti. Jei gerai pamenu 1, 3, 7, 15, 29 dieną po įvykio (kalendorių sudarė, kai pirmą kartą kreipėmės). Badėm visus 5 kartus. Kai atvažiavau paskutinio, tuo metu budėjusi sesutė pasakė, kad reikėjo neleisti skiepyti paskutinius 3 skiepus, nes jei šuo per 10 dienų nunudvėsė, tai jis neužsikrėtęs. Juk per savaitę matosi ar šuns elgesys pakito ar ne. Dar sakė, kad tie skiepai neduoda jokios naudos. Ankščiau sakydavo, kad išsivysto imunitetas, bet dabar nėra tuo tikri. Sakė, kad jei vėl artimiausiu metu (net savaitės bėgyje) apkandžios nežinomas šuo, vėl reikės skiepyti iš naujo. verysad.gif
Turėjo nutraukti skiepijimą Viešosios sveikatos ir higienos priežiūros centras (rodos taip prisistatė skambindami pasitikslinti apie šuns šeimininką), bet tikriausiai dėl žolinių švenčių ar darbuotojų atotstogų, viskas baigėsi tik skambučiu man. verysad.gif
Taigi nežinau. Spręskite patys. Gal neskubėkite skiepyti? Arba skiepykite tik tris kartus ir stebėkite šunį patys? Nes informacija apie skiepus labai prieštaringa. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Juozelija @ 2006 10 28, 22:18)
Suprantu, kad jau per vėlai rašau, nes skiepų ciklas jau turėjo baigtis, bet... Gal pravers kitoms.
Mano dukrytę 08-01 buvo apdraskęs šuo. Išėjo mergytė į laiptinę ir sutiko kaimynų šuniuką, kuris iš džiaugsmo koja drėkstelėjo veidą. Nuvažiavom į KMU klinikas. Pradėjo visokių absurdų klausinėt. PVZ., ar šuo veislinis ir kokios veislės (matyt pamanė, kad aš kinologė  lotuliukas.gif ar, kad savo vaikui leidžiu tik su tam tikros veislės šunimis susitikt), kokia šeimininko pavardė (lyg turėčiau žinoti kieno vardu ir pavarde registruotas šuo lakstantis daugiabučio kieme). Na bet ne tame esmė.
Susiuvo. Be abejo pasiūlė skiepyti. Na ne visai pasiūlė. Greičiau pradėjo gasdinti, kad nepagydoma, kad mirtina. Žinoma sutikau (juk brangiausias turtas - mūsų dukra) ir pradėjo skiepyti. Jei gerai pamenu 1, 3, 7, 15, 29 dieną po įvykio (kalendorių sudarė, kai pirmą kartą kreipėmės). Badėm visus 5 kartus. Kai atvažiavau paskutinio, tuo metu budėjusi sesutė pasakė, kad reikėjo neleisti skiepyti paskutinius 3 skiepus, nes jei šuo per 10 dienų nunudvėsė, tai jis neužsikrėtęs. Juk per savaitę matosi ar šuns elgesys pakito ar ne. Dar sakė, kad tie skiepai neduoda jokios naudos. Ankščiau sakydavo, kad išsivysto imunitetas, bet dabar nėra tuo tikri. Sakė, kad jei vėl artimiausiu metu (net savaitės bėgyje) apkandžios nežinomas šuo, vėl reikės skiepyti iš naujo.  verysad.gif
Turėjo nutraukti skiepijimą Viešosios sveikatos ir higienos priežiūros centras (rodos taip prisistatė skambindami pasitikslinti apie šuns šeimininką), bet tikriausiai dėl žolinių švenčių ar darbuotojų atotstogų, viskas baigėsi tik skambučiu man.  verysad.gif
Taigi nežinau. Spręskite patys. Gal neskubėkite skiepyti? Arba skiepykite tik tris kartus ir stebėkite šunį patys? Nes informacija apie skiepus labai prieštaringa.  g.gif


Klausinėjo " nesamonių" - nes gydytoja pildė tam tikrą formą, kurią perduoda Visuomenės sveikatos institutui..tokia tvarka priimta- jei būtu galima gydytoja su mielu noru nepildytu tos krūvos popierių ax.gif
Skiepyti reikia visada...nes nežinai ar šuo nudvės ar ne..o pavėluotas skiepas nuo pasiutligės gali ir nepadėti..tada rausitės plaukus žiūrėdami į išeinantį savo vaiką...Ir skiepyčiau visus 5 kartus kaip priklauso...nes nežinia ar susitiksit dar kartą tą patį šunį...pvz jis bus laukinis ir negalėsit patikrinti jo po 10 dienų...
Atsakyti
QUOTE(snapi @ 2006 11 17, 15:42)
Klausinėjo " nesamonių" - nes gydytoja pildė tam tikrą formą, kurią perduoda Visuomenės sveikatos institutui..tokia tvarka priimta- jei būtu galima gydytoja su mielu noru nepildytu tos krūvos popierių ax.gif
Skiepyti reikia visada...nes nežinai ar šuo nudvės ar ne..o pavėluotas skiepas nuo pasiutligės gali ir nepadėti..tada rausitės plaukus žiūrėdami į išeinantį savo vaiką...Ir skiepyčiau visus 5 kartus kaip priklauso...nes nežinia ar susitiksit dar kartą tą patį šunį...pvz jis bus laukinis ir negalėsit patikrinti jo po 10 dienų...

Bet kurioje formoje galima palikti tuščius laukus, o ne versti kurti hipotezes. Manau, kad neturite žalio supratimo apie šunų veisles. Apskritai dauguma šunų galima apibūdinti tik "panašus į ... (nurodant veislę)". Ir minėta forma atiduodama ne "Visuomenės sveikatos institutui", o Visuomenės sveikatos centrui.
"Skiepyti reikia visada...nes nežinai ar šuo nudvės ar ne.." nevisada tinka.
Aš aprašiau konkrečią situaciją. Kurioje tik pasiūliau gerai apmąstyti ir pasimokyti.
O tokio moralizavimo ir gasdinimo vaikų mirtimi nereikia.
Citata iš http://www.infoskiep...subpage=11.html
Kada skiepyti nereikia ir ką daryti toliau.
"Jeigu žinoma, kad įkandęs gyvūnas skiepytas pasiutligės vakcina, o po paskutiniojo skiepo nepraėjo daugiau nei metai, nukentėjusiojo skiepyti nereikia. Jeigu yra galimybė, reikėtų stebėti apkandžiojusį gyvūną. Paprastai pasiutlige sergantys gyvūnai, kurių seilėse yra pasiutligės virusų, neišgyvena ilgiau nei dešimt dienų. Jeigu įkandęs gyvūnas pabėga ir jo stebėti nėra galimybės, įvykis vertinamas taip, lyg tai būtų žinomai pasiutęs gyvūnas. Įtartinam gyvūnui kritus, reikia kreiptis į veterinarus ir ištirti, ar jis nesirgo pasiutlige."
Taip kad mielosios, domėkitės ir rasite info internete.


Atsakyti
Na, galvojau, kad mums taip niekada neatsitiks. Niekada nelendam ir neerzinam sunu, o ypac nepazytsamu. Bet mano 4,5 m. dukryte apkandziojo neskiepytas suo, gyvenantis prie misko... Kale tikriausiai pamane, kad mano dukra lys prie jos suniuku... nors ji tik atokiau stebejo kaip zaidzia su sunyciais seimininku anukai. Saviskei neleidom liesti ir artintis. Ir kaip tycia tuo momentu nemaciau kiek arti ji buvo priejusi... kale puole... Ikando i delna, slauni...
Pirma skiepa jau gavom ir gavom kalendoriu kada reiks ateiti kitiems keturiems kartams. Tik cia suzinojau, kad galima nutraukti skiepijimo kursa, jei suo nenumirsta po 10 dienu g.gif Man atrodo, kad suo puole ne is pasiutimo, o gindamas verysad.gif Gal zinot ar gali buti skiepo komplikaciju? ar sunkios? Dukte pries kelias dienas buvo pasigavus kazkoki virusa karsciavo, veme (siandien pirma diena kaip lauke verysad.gif ) T.p. pavasari sirgo infekcine mononukleoze... imunitetas silpnas...
Papildyta:
Ups, cia ne Agote raso, o jos sesuo smile.gif Tiesiog sesuo paskutine sedejo prie kompo, o as nepastebejau, kad jos vardu rasau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Agotė @ 2007 08 04, 19:33)
Bet mano 4,5 m. dukryte apkandziojo neskiepytas suo, gyvenantis prie misko...
Pirma skiepa jau gavom ir gavom kalendoriu kada reiks ateiti kitiems keturiems kartams. Tik cia suzinojau, kad galima nutraukti skiepijimo kursa, jei suo nenumirsta po 10 dienu g.gif Man atrodo, kad suo puole ne is pasiutimo, o gindamas verysad.gif Gal zinot ar gali buti skiepo komplikaciju? ar sunkios? Dukte pries kelias dienas buvo pasigavus kazkoki virusa karsciavo, veme (siandien pirma diena kaip lauke  verysad.gif  ) T.p. pavasari sirgo infekcine mononukleoze... imunitetas silpnas...

Komplikacijų nežinau. Tik žinau, kad vakcinoje yra naudojamas formaldehidas, kurio neigiamas poveikis pasireiškia gerklės ir kvėpavimo organų ligomis, jis gali sukelti pykinimą, miego sutrikimus ir kitas ligas.
Tikiuosi, kad jūsų dukrytei nepakenks.
Stiprybės. 4u.gif
Atsakyti
Ačiū, Juozelija. Jau turėjome 2 skiepus. Kolkas viskas gerai. Sestadieni bus trecias skiepas ir po to, jei suo nenustimpa, skiepyt nereikia. Taip paaiskino Vilniaus visuomenės sveikatos centre. Bet musu vietinis (Alytaus) skiepu kabinetas sake, kad skiepu kurso nenutrauks, jei negaus pranesimo is kazkokios veterinarijos tarnybos, kad suo sveikas. Musu zodziais nepasitikes (jei patys patikrinsim ta suni). O kad kazkokie tikrintojai vaziuotu i miske esanti vienkiemi - nerealu verysad.gif
Atsakyti
Na jei tas šuo tikrai neserga pasiutlige ir esate pilnai tuo įsitikinusi, tiesiog neveskite vaiko į skiepų kabinetą po trečio skiepo ir tiek, juk prievarta niekas nevakcinuoja. Bet turite būti tikri dėl šuns būklės.
Atsakyti
QUOTE(Juozelija @ 2007 08 06, 11:30)
Komplikacijų nežinau. Tik žinau, kad vakcinoje yra naudojamas formaldehidas, kurio neigiamas poveikis pasireiškia gerklės ir kvėpavimo organų ligomis, jis gali sukelti pykinimą, miego sutrikimus ir kitas ligas.
Tikiuosi, kad jūsų dukrytei nepakenks.
Stiprybės.  4u.gif

Jei jau taip teigiate, gal galėtumėt patikslinti, koks turėtų būti formaldehido kiekis ir kokiu keliu jis turėtų patekti į organizmą, kad sukeltų jūsų minėtus neigiamus poveikius mirksiukas.gif
Atsakyti