Įkraunama...
Įkraunama...

šaltiena

QUOTE(katanelis @ 2014 01 27, 21:32)
Pasidalinsiu kaip aš verdu šaltieną mirksiukas.gif gal kam pravers 4u.gif
Visada verdu iš šių ingridientų:
1. Viena karka;
2. Dvi kiaulės kojos (prašau truguje, kad perkirstų pusiau);
3. Keturi vištienos sparneliai.
Preš verdant, jei yra galimybė viską per nakt mirkau šaltame vandenyje (išeina nešvarumai). Šaltieną pastatau virti tada, kai du kartus nupilu užvirintus šaltienos ingridientus, nes išeina visi nešvarumai, nereik graibyti. Po visko šaltieną užkaičiu užpylus viską šaltu vandeniu, įdedu svogūniuką, pipirų (juodų, kevpiančių žirniukais), česnaką ir pasūdau taip, kad atrodo jog persūdei ir viską verdu ilgai ilgai ant mažos ugnies (neturiu greitpuodžio), tol kol matau, kad visa mėsytė atsiskiria nuo kaulų. Tiesa, vištienos sparnelių taip ilgai neverdu, juos įdedu bendrai į šaltieną virti kai lieka apie 1 val. iki šaltienos išvirimo. Vienas mano patarimas: verdant kaskart įpilu šalto šalto vandens puodelį (kokius du), tai šaltienai duoda skaidrumo (bent jau man taip sakė viena gera virėja, na ir pasitvirtino mirksiukas.gif ). Aišku, nieko naujo nepasakiau, bet gal kažkam padės. Iš kitų ingridientų neverdu, nes nelabai mėgstų uodegų, ar galvos dalių šaltienoje blush2.gif iš šios normos išeina nemažai 4u.gif

Dekui bus ismeginta 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(georgiana @ 2014 01 28, 10:02)
Dekui bus ismeginta 4u.gif

4u.gif pasidalinkit kaip sekesi thumbup.gif beje, nepaminejau, kad kai viska nukaulinu, dar karta viska uzvirinu (su petrazolemis ir krapukais, virtos morkytes nededu, nes šeimyna nelabai mėgsta) ir tik tada supilstau i indelius.
Atsakyti
O ką duoda papildomas užvirinimas? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Rodnega @ 2014 01 28, 11:04)
O ką duoda papildomas užvirinimas? ax.gif

Aš irgi panašiai verdu, tik be vištienos (dėl to, kad nevienodas virimo laikas). Irgi susmulkinus papildomai užverdu, įspaudžiu česnako kelias skilteles.
Tada nuskaidrėja, nugraibau atsiradusias puteles.
Tokią užvirtą galima išpilstyti į iškaitintus stiklainius ir uždaryti metaliniais dangteliais. Išsilaiko mėnesį ir ilgiau... (kai yra keli dubenėliai, juk pabosta kasdien vien tik šaltiena) smile.gif
Dar kartais ir perleidžiu per mėsmalę (sietelis didelėm skylėm, 3-4 skylutės), nes vaikai iškrapšto nepatinkančius gabaliukus. Tokią taip pat galima uždaryti į stiklainius.
Atsakyti
QUOTE(Rodnega @ 2014 01 28, 12:04)
O ką duoda papildomas užvirinimas? ax.gif

kaip ir sivita atsakė - sterilumą 4u.gif Aš kol šaltieną darinėju, pats nuoviras nebebūna toks karštas, viršuje ima susidaryti riebaliukų ,,plutelė". O mėsytę, aš bent jau rankom viską darinėju, kol karšta būna, su peiliu ir šakute, bet vistiek pravėsta, tad norisi dar viską užkaitinti (vistiek kai rankom čiupinėji, norisi ir ,,nusterilinti" viską lotuliukas.gif ) ir supilstyti dar kartšą, viskas geriau susimaišo smile.gif ir aišku, jeigu norisi pasidėti ilgesniam laikui reikia užvirinti 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo katanelis: 28 sausio 2014 - 14:25
Klausimas, kodel kiaulienos saltiena nesigauna skaidri, nors is pradziu uzvirinau mesa, po to pakeiciau vandeni, pavirus daugiau pripyliau salto vandens ant virsaus, isvirus mesai sultini nukosiau, bet skaidri saltiena nesigavo. Nuo ko tai priklauso?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Graciella: 28 kovo 2014 - 06:58
QUOTE(Graciella @ 2014 03 28, 07:56)
Klausimas, kodel kiaulienos saltiena nesigauna skaidri, nors is pradziu uzvirinau mesa, po to pakeiciau vandeni, pavirus daugiau pripyliau salto vandens ant virsaus, isvirus mesai sultini nukosiau, bet skaidri saltiena nesigavo. Nuo ko tai priklauso?

paskaitykit keliais postais auksciau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(georgiana @ 2014 03 28, 08:09)
paskaitykit keliais postais auksciau 4u.gif

Kad ir man tas nepadeda g.gif
Atsakyti
QUOTE(Graciella @ 2014 03 28, 06:56)
Klausimas, kodel kiaulienos saltiena nesigauna skaidri, nors is pradziu uzvirinau mesa, po to pakeiciau vandeni, pavirus daugiau pripyliau salto vandens ant virsaus, isvirus mesai sultini nukosiau, bet skaidri saltiena nesigavo. Nuo ko tai priklauso?

Kelis kartus galit salto vandens po truputi ipilt ir virkite neuzdengiant puodo dangciu.
Atsakyti
QUOTE(Masiania* @ 2014 03 30, 01:34)
Kelis kartus galit salto vandens po truputi ipilt ir virkite neuzdengiant puodo dangciu.

taip taip, neuždenkite puodo dangčiu ir šalto vandenėlio pilkite per kelis kartus, pažiūrėkite ar nesusidaro nešvarumai viršuje, pergraibykite juos.
Atsakyti
QUOTE(Graciella @ 2014 03 28, 07:56)
Klausimas, kodel kiaulienos saltiena nesigauna skaidri, nors is pradziu uzvirinau mesa, po to pakeiciau vandeni, pavirus daugiau pripyliau salto vandens ant virsaus, isvirus mesai sultini nukosiau, bet skaidri saltiena nesigavo. Nuo ko tai priklauso?

Virti reikia ant mažos ugnies, kad vos vos judėtų. Jei tik šaltiena kunkuliuoja, bus nubalusi. nereikia jokio šalto vandens dapylinėt kai verdi lėtai.
Atsakyti
QUOTE(georgiana @ 2014 01 28, 10:02)
Dekui bus ismeginta 4u.gif



Aciu sekmadieni paaukosim saltienos virimui:)
Atsakyti