Įkraunama...
Įkraunama...

Vytintas kumpis

Siaip dar galima maltu kmynu su cesnakais itrinti gausis panasu i basturma
Atsakyti
Jus cia taip graziai rasot apie vytinta mesyte, kad nusprendziau ir as jos pasigaminti. Jau antra savaite ragauju savos gamybos si skanumyna. Atrodo, kad pavyko. Naudojau 2 rusiu prieskonius: vieni UAB Anstena vezami is Vokietijos mesos vytinimui skirti prieskoniai ir savos gamybos (daug cesnako, druskos, pipiru, maltu kadagio uogu, Vorcesterio padazo, siek tiek cukraus, ciobreliu ir keleta rusiu tos firmos gatavu, mesai skirtu, prieskoniu, nelabai atsimenu kokiu, bet svarbu kad tiktu skonis ir kvapas). Kad nesupainioti kur kokiais prieskoniais itrinta, net perrysau skirtingos spalvos siulais. Vytinimo procesas vyko, nu nezinau kaip cia net papasakoti, visiska saviveikla. Turi buti vesi, gerai ventiliuojama patalpa, o lauke 8 - 11 silumos, rusy +16, verandoje taip pat. Vienu zodziu doh.gif Su vyru pasitarem ir nusprendem, kad sunys nesupyks (vis tiek gyvena name), tai pakabinom voljere. Pas kaimyna daug kaciu, tiksliau jos veisiasi pagal savo plana, o jis nieko nedaro, nors galetu sterilizuoti. Vos spejom pakabinti ir ka; kabo kabikas tupi tupikas, tikslaiu iskart keli tupikai. Nei vaikyti istisai tuos tupikus, nei ka. Bet siaip jau viskas praeity.
Atsakyti
Aš kaip tik dabar vytinu kiaulės filiukes. Ne tais kur kepsnius kepa, o tais mažas kur vienam gale plonesnės (NEŽINAU AR MANE SUPRATOT, BET AŠ LABAI STENGIAUSI blush2.gif ).
Tai va. Vienas litras vandens 1,5 šaukšto druskos. Sūryme palaikau 2 paras, nes mėsos gabaliukai pakankamai ploni , kokių 7 cm skersmens.Išėmus iš sūrymo nuplaunu (dėl visa ko, kad paviršius nesusidruskuotų). Kadangi mūsų šeimyna mėgsta aštresnį maistą tai aš visą mėsos paviršių išvolioju prieskoniuose su trintu česnaku.
Mūsų skanėstas vytinasi virtuvėje ant grotelių. Jei mėsos gabalai dideli žinoma reikai vytinti labai ir labai gerai vėdinamoje patalpoje. Ir jokiu būdu šaldyta mėsa, labai didelė tikimybė, kad apipelis. Man taip buvo tongue.gif , galima apsipjaustyt ax.gif , bet geriau nešaldyta mėsa.
Pagal šitą recepta darau visada ir niekada nenusivyliau.
Sūrėjimosi laikas žinoma priklauso nuo mėsos gabalo dydžio.
Vandens sūrymui nevirinu.
SKANAUS mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo remunėlė: 15 vasario 2007 - 13:35
4u.gif mes su Nomke taip pat uzsikreteme desru ir kumpiu vytinimu tongue.gif ,as vakar Basanaviciaus gat.prieskoniu parduotuvej(oi ten manes leist negalima)pirkau basturma-specialiai mesos vytinimui,paziuresim kas gausis.Siuos miltelius sumaisius su vandeniu turi gautis tirstoka mase,ja ir reikia apvolioti vytinimui paruosta mesyte,tik parduotuvej man patare,kad ja padeciau po presu g.gif ,bet as nedejau biggrin.gif
Atsakyti
Na papasakosiu,kaip aš darau,nes kaip tik šiuo metu pas mane džiūsta ant lango smile.gif
Paimu kiaulienos išpjovą ir ją ištrinu druska,pipirais,lauro lapeliais,šašlyko prieskoniais,kiaulienos,nu žodžiu Jūsų vaizduotė manau laki biggrin.gif Taiva,kaip ištrinu visais prieskoniais,tuomet paimu adžikos,panašiai kaip tomatas,tik labai aštrus,ir ištepu išpjovas.Tuomet dvi paras dedu i šaldytuva,kad gerai įsimarinuotų.Po dvieju parų susuku i merliuka,apvynioju stripriu siūlu ir kabinu ant lango,kad džiovintųsi,pas mane jos džiūna nuo 1 iki 2 sav,o po to dedu dviems menesiams i kamerą,kartais neišlaukiam tai greičiau išsitaukiam,gaunasi puiki basturma,tik namų sąlygom thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agniska: 17 rugpjūčio 2007 - 15:52
[quote=Agniska,2007 08 17, 16:51]
Na papasakosiu,kaip aš darau,nes kaip tik šiuo metu pas mane džiūsta ant lango smile.gif
Paimu kiaulienos išpjovą ir ją ištrinu druska,pipirais,lauro lapeliais,šašlyko prieskoniais,kiaulienos,nu žodžiu Jūsų vaizduotė manau laki biggrin.gif Taiva,kaip ištrinu visais prieskoniais,tuomet paimu adžikos,panašiai kaip tomatas,tik labai aštrus,ir ištepu išpjovas.Tuomet dvi paras dedu i šaldytuva,kad gerai įsimarinuotų.Po dvieju parų susuku i merliuka,apvynioju stripriu siūlu ir kabinu ant lango,kad džiovintųsi,pas mane jos džiūna nuo 1 iki 2 sav,o po to dedu dviems menesiams i kamerą,kartais neišlaukiam tai greičiau išsitaukiam,gaunasi puiki basturma,tik namų sąlygom thumbup.gif
[right g.gif g.gif 4u.gif 4u.gif smile.gif smile.gif tongue.gif O kodel i kamera-
Atsakyti
QUOTE(litanita @ 2007 09 07, 23:30)
O kodel i kamera-

Kad ilgiau stovėtų,ta prasme,bet kada išsiimi ir gali valgyt,nesuges ir t.t,ilgiau stovi žodžiu taip mirksiukas.gif
Atsakyti
O tiesioginė saulė mėsai nekenkia? Pvz, kokiam balkone jeigu pakabinus... Kokia maždaug oro temperatūra turėtų būti? O raudonam vyne mirkyti nebandėte? O jautiena netinka?
Kaip aš mėgstu tokią mėsytę, mmmm..... Na, reikės ir man įsidrąsint, pabandyt...
Atsakyti
QUOTE(emanacija @ 2007 09 20, 17:11)
O tiesioginė saulė mėsai nekenkia? Pvz, kokiam balkone jeigu pakabinus... Kokia maždaug oro temperatūra turėtų būti? O raudonam vyne mirkyti nebandėte? O jautiena netinka?
Kaip aš mėgstu tokią mėsytę, mmmm..... Na, reikės ir man įsidrąsint, pabandyt...

Tikrai saulė nekenkia,kaip tik mėsytė vysta,balkone tai aš pabijojau kabint,nes kad musė kokia neužliptų,bet dabar kaip ruduo,tai užsidarau langus ir kabinsiu balkone smile.gif
Atsakyti
QUOTE(emanacija @ 2007 09 20, 17:11)
O tiesioginė saulė mėsai nekenkia? Pvz, kokiam balkone jeigu pakabinus... Kokia maždaug oro temperatūra turėtų būti? O raudonam vyne mirkyti nebandėte? O jautiena netinka?
Kaip aš mėgstu tokią mėsytę, mmmm..... Na, reikės ir man įsidrąsint, pabandyt...


o vyne mirkyta labai liuks gaunasi,tik labai muselytes kimba doh.gif O jautiena tinka net labai,siaip vytinta mesa kaip man aiskino ir yra is jautienos,bet ji man per sausa gaunas,bet super skanu thumbup.gif
Atsakyti
Uzsimaniau ir as tokios mesytes ax.gif . Reikes pameginti, tik baisu, kad man ta mesa nesuputu g.gif . Balkone padziauti kazkaip nesinori, pas mane jis neistiklintas, tai pauksciukai ko eor turetu ka valgyti lotuliukas.gif. Kazin, jei virtuvej ant palanges padeciau, ar pavyktu g.gif ? O gal geriau pakabinti virtuvej kur nors? Bet ar uztektu dregmes? Patarkit, kur dziovinti, jie bute gyveni ax.gif ?
Atsakyti
QUOTE(abuza @ 2008 02 19, 16:58)
Uzsimaniau ir as tokios mesytes ax.gif . Reikes pameginti, tik baisu, kad man ta mesa nesuputu g.gif . Balkone padziauti kazkaip nesinori, pas mane jis neistiklintas, tai pauksciukai ko eor turetu ka valgyti lotuliukas.gif. Kazin, jei virtuvej ant palanges padeciau, ar pavyktu g.gif ? O gal geriau pakabinti virtuvej kur nors? Bet ar uztektu dregmes? Patarkit, kur dziovinti, jie bute gyveni ax.gif ?

Aš bute ant lango ir džiovinau,ir labai puikiai išdžiūvo,nes jei balkonas neįstiklintas,drėgmės bus daug,ir neišdžius mirksiukas.gif
Atsakyti