Įkraunama...
Įkraunama...

2012 m. II pusmečio Klaipėdos mamytės ir vaikučiai

Labas vakaras,

jungiamės į slogiukų kompaniją - pas mus situacija identiška - nuo rugsėjo 1d. į grupę atėjo sloguojanti panelytė, tai šiandien popiet ir mūsiškis žvirblis jau turi tą gėrį. Bandysim per savaitgalį gydytis..

Dėl seilinukų, matau, kad problema - kadangi grupėj mačiau turi atsarginių, kolkas neperku. Jei pareikalaus, susirasiu kaip nors. Jei kartais šį mėnesį važiuočiau Kaunan arba Vilniuje sesuo užmatys, galiu daugiau paimti mirksiukas.gif

O va dėl valgymo ir mes turėsim reikalų: Motiejus valgo nedaug, nes maistas pateikiamas ne taip, kaip namie, plius įpratęs su šakute smeigti, o daržiuke viskas valgoma su šaukšteliu. Net ir žirneliai su omletu blink.gif Dar vienas niuansas - jau keturis rytus iš eilės stebiu, kokio karštumo kakavą paduoda vaikams - kadangi puodelis stiklinis, tai vaikai paėmę tokį karštoką iškart meta ir daugiau nebekelia..bandžiau auklėtojai įsiūlyti mūsiškį plastmasinį, bet įtariu, tikrai nežais taip..maniškis kategoriškai atsisako kakavos.. liūdna, jei bus pusalkaniai vaikai, juk nuo to ir ligos pareina.. g.gif
Nu kolkas nuotaikos nekokios - ar aš pasidariau priekabi, ar laikai pasikeitė - su panele atrodo taip nebuvo - nei prie maisto kabinėjausi, nei auklėtojos kažkokių ypatingų reikalavimų tėvams nekėlė... ir pamaitinti vaikai buvo, ir adaptavomės auklėtojų patarimų padedami. O čia - ateini ir vos ne pats sprendi, kiek valandų šiandien planuojam vaikutį palikti, rytais padedi pamaitinti vaikus, o nuo stalo maistą nurenka žaibo greitumu - vos spėji nusisukti, jau lėkštė nunešta doh.gif
Aš suprantu, kad viskas apsunkinta švietimo sistemoje pas mus Lietuvoj, bet nuo to auklėtojos negali dirbti prasčiau - juk duonkepys dėl nenoro dirbti neiškepa vietoj pilno kepalo pusę..taip ir auklėtojos - juk kasmet ateina nauji vaikai, situacijos kartojasi ar bent jau panašios .. žodž, išsiliejau doh.gif o nusiteikusi buvau ramiam adaptavimosi periodui..
Atsakyti
Dėl lauko, tai pas mus kol kas kiekvieną dieną ėjo, matysim kaip bus toliau.

Su valgiu irgi yra bėdos, kaip ir Anikes berniukas, maniškis valgo su šakute, nes su šaukštu nemoka, visą laiką apverčia jį, kol iki burnos dakelia, tai ir nežaidžiau. Kuo puikiausiai valgėme su šakute, tik sriubas maitinau pati. O daržiuke šakutę sakė duos tik po naujų... tai iki to laiko bus priverstas išmokti su šaukšteliu ir tos šakutės nebereikės... rolleyes.gif Bet didelės bėdos kol kas nematau, nes pamaitina jį, visada raportuoja kiek ko suvalgė, ar valgė iš viso. O ir pats pasako paklaustas ka valgė, tai bent ryte košę, ir per pietus sriubą tikrai pavalgo. Šiandien sakė buvo sunku net prie stalo prisikviesti valgyti, tai pusę sumaitino stačiom, likusią dalį prisėdo prie stalo, mačiau antro patiekalo tik trečdalį suvalgė, bet iš kitos pusės ko norėt, jei prieš tai pilna lėkštė sriubos jau skrandyje, nors maniškis apetitu nesiskundžia, bet ir namie nevalgydavo ir to, ir to arba sriuba, arba karštas patiekalas, man ir pačiai per daug abiejų, tai ką šnekėti apie vaiko skrandį rolleyes.gif
Dėl gėrimų, tai maniškis šiaip nemėgėjas nei arbatų, nei šiaip karštų gėrimų, pamenu, kai sirgo, tai buvo misija neįmanoma sugirdyti arbatos bent truputį, tai ir darželyje prieš porą dienų pasakė, kad jis visiškai negeria, tai nešamės kas rytą buteliuką su vandeniu. Dėl karštumo du rytus ragavau pati, tai nebuvo karšta, tai vaikams normali turėjo būti, mačiau gėrė vaikai tvarkingai.
Atsakyti
Nu man jau neramu darosi, mes iš viso nevalgome patys, tai jei dar nepamaitins unsure.gif
O ir iš puoduko nemokame gerti, reiks nešti šiaudelį, gal įdės blush2.gif Arba liksime ir nevalgę ir negėrę blink.gif
Atsakyti
Sveikos,

Dėl valgymo su šakute, tai jau prisimenu nuo Pauliaus laikų, kai jis mokėjo gerai valgyti šakute, o darželyje viską valgė šaukšteliu. Todėl namuose Justui duodavau daugiau su šaukšteliu valgyti, nros jis mieliau atimdavo iš mūsų šakutes, nes jau nuo vasaros nebesėdi maitinimo kėdutėje, tai ir nori valgyti kaip ir visis prie stalo su šauktėmis mirksiukas.gif
Darželyje nebuvau nė per vienus pusryčius todėl nežinau kaip valgo, bet sakė, kad košę noramliai sulvagė, o per pietus tai mačiau kad mėsytę sunkokai sekėsi su šaukštu pakabinti, tai jį truputį pamaitinau, o kitus vaikus auklėtoja ir auklytė aplinkui eidamos maitino ir visų lėkštės buvo beveik tuščios. Tik maistas buvo karštokas, tai sakė Justui įdės ankščiau, kad atvėstų, nes kiekvienoje grupėje yra tokių vaikų kur valgo tik gerokai pravėsusį maistą. Justas mieliau valgo viską šaltus.
Atsakyti
QUOTE(elizieja @ 2014 09 06, 08:56)
Nu man jau neramu darosi, mes iš viso nevalgome patys, tai jei dar nepamaitins  unsure.gif
O ir iš puoduko nemokame gerti, reiks nešti šiaudelį, gal įdės  blush2.gif Arba liksime ir nevalgę ir negėrę  blink.gif


gi pirmą savaitę paliksi trumpam, tai turit laiko išmokti ir valgyti, ir gerti. gi dvimetis jau, greitai turėtų suprasti kas ir kaip wink.gif
Atsakyti
QUOTE(*Julija* @ 2014 09 06, 13:23)
gi pirmą savaitę paliksi trumpam, tai turit laiko išmokti ir valgyti, ir gerti. gi dvimetis jau, greitai turėtų suprasti kas ir kaip wink.gif

O jis nenori to mokytis lotuliukas.gif
Duodi puoduką, tai nepaverčia jo, prie lūpų prideda ir tiek, o paskui rodo kad daug maž tu laikyk, tada šiek tiek atsigeria blush2.gif O dėl valgio, tai mes labai išrankūs, jau toks nevalgus, tai jei duočiau valgyt pačiam, jis nieko nevalgytų, todėl maitinu pati ax.gif
Kas dėl dvimetukų, tai jie gudrūs, bet nelabai viską nori daryti, kaip pvz daug kas nesėdi ant puodo, o mes bent su tuo dalyku draugaujame ax.gif Nu turim ir pliusų ir daug minusų, bet turbūt viskas išugdoma rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(elizieja @ 2014 09 06, 16:29)
O jis nenori to mokytis  lotuliukas.gif
Duodi puoduką, tai nepaverčia jo, prie lūpų prideda ir tiek, o paskui rodo kad daug maž tu laikyk, tada šiek tiek atsigeria  blush2.gif O dėl valgio, tai mes labai išrankūs, jau toks nevalgus, tai jei duočiau valgyt pačiam, jis nieko nevalgytų, todėl maitinu pati  ax.gif
Kas dėl dvimetukų, tai jie gudrūs, bet nelabai viską nori daryti, kaip pvz daug kas nesėdi ant puodo, o mes bent su tuo dalyku draugaujame  ax.gif Nu turim ir pliusų ir daug minusų, bet turbūt viskas išugdoma  rolleyes.gif

zinok darzelyje dauguma vaiku valgo ir nemazai, nebent visiskai nevalgiukai, mano Akmile namie valgo tik makaronus ryzius ir bulves, o darzelyje pilnu tempu kerta viska isskyrus mesa. Bet lopselyje juos tikrai maitina, nes atsimenu jog mano Akmile jau valge pati, tai aukletoja vis girdvo, kad pati moka valgyti

Pradurem Akmilei ausis, kadangi as jau senai spirgu kaip noriu jai pradurt tik laukiau kol ji pati pasiprasys, tai ilgai manes itikinet nereikejo biggrin.gif Galvojau nesileis, bet leidosi, tik nuverke posma po durio. Bet sakau jei verki tadda isimama auskariukus ir neskaudes sako ne lai buna. Tai kai praejo daziaugsmas kaip dziaugs, tik rimi sutiktam kazkokiam vyrui rode sako ziuret cia mano auskariukai lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(archeologe @ 2014 09 06, 14:54)
zinok darzelyje dauguma vaiku valgo ir nemazai, nebent visiskai nevalgiukai, mano Akmile namie valgo tik makaronus ryzius ir bulves, o darzelyje pilnu tempu kerta viska isskyrus mesa. Bet lopselyje juos tikrai maitina, nes atsimenu jog mano Akmile jau valge pati, tai aukletoja vis girdvo, kad pati moka valgyti

Maniškė nevalgiukė, jai bangom užeina valgymai, bet ir tai turi savo mėgstamus produktus, kitų nevalgo ir net neragauja, tai darželyje nevalgo absoliučiai nieko.
Atsakyti
QUOTE(-Lugnė @ 2014 09 06, 23:00)
Maniškė nevalgiukė, jai bangom užeina valgymai, bet ir tai turi savo mėgstamus produktus, kitų nevalgo ir net neragauja, tai darželyje nevalgo absoliučiai nieko.


Kol vyksta adaptacija tai visko gali but ir nevalgyt ir nemiegot
Atsakyti
archeologe, ka veiki 4h ryto?? biggrin.gif

mes turbut ryt bandysim keliauti i darza ax.gif
Atsakyti
O man dabar dar toks klausimas, ar tarėtės su kitom mamytėm, kaip elgtis, jei vaikas sloguoja - ta prasme griežtai nevesti, ar vis tik vesti vaiką į darželį g.gif
O gal kas kaip nori, tas taip daro unsure.gif
Atsakyti
na manau, ir tu nenoretum, kad i grupe vestu sergancius ir kitos nenoretu to paties blush2.gif va pas mus i grupe treciadieni atvede viena kosejanci ir ketvirtadieni jau iskrito puse grupes...
Atsakyti