Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka

Pavasaris tuoj pat.Jeigu jūs turite nuosavą namą,mylite gėles ir puoselėjate aplinką ,gal turite įdomių idėjų,kaip gražiai susitvarkyti didoką aplinkos plotą?
Atsakyti
Gražu ant medžių pakabinti ar pastatyti vazonų su daug žiedų turinčiom gėlėm. Mūsų kieme seniau buvo apyaukštis senos obelies kamienas, jį sutvarkėm, nudažėm ir ant viršaus vazoną pritaisėm, į vazoną svyrančių daugiažiedžių gėlių prisodinau (man labai blush2.gif , bet aš niekaip jų pavadinimo neįsimenu, nors jau apie penkerius metus jas kasmet sodinu)
Atsakyti
Jei veja yra prastesnė, tokia išretėjus, ir nėra laiko ir lėšų jai atnaujinti, labai jos vaizdą pagerina įsėjimas saulučių (nežinau kaip jos vadinasi, tokios gėlytės). Jos šiaip yra dvimetės, tai žydi tik antrais metais. O lapukai užskeidžia išretėjusias vietas. Bet šiaip tai sodininkai mane įspėjo, kad po to jas sunku išnaikinti. Nors pas mane tai pati veja jas išnaikina cry.gif , nas yra tanki ir vešli.
Dar toks darbus palengvinantis dalyks yra visas vietas, kur su žoliapjove sunku privažiuoti (patvorius, prie bortelių, apie stulpus) neužleisit veja, o sodinti vienmetes gėles. Aš sodinu gvazdikėlius (atrodo teisingai jos vadinasi serenijos). Yra jų visokių spalvų, aukščių, žiedų dydžio. Man patinka, kad nedaug priežiūros ir gražiai bei ilgai žyti. Taip pat tokiose vietose kai kur susodinau žemuoges. Tik jos daugiametės, tai ravėti yra sudėtingiau. Bet užtat vaikams labai patinka, kai gali patvoriuose uogyčių pasirankioti.
Labai gražus dalykas yra paprasčiausi gražiai suformuoti vaiskrūmiai (agrastai, sarbentai). Jei norisi įdomiau atrodančių, dabar parduoda skiepytus sarbentus, kur panašūs į medelius. Tiesa, jie ir uogų duoda mažiau, ir šiaip mažiau atsparūs, bet atrodo gražiai.
Aišku, renkantis grynai dekoratyvinius augalus galima gražiau aplinką sutvarkyti. Bet kai pas mus vieta švari ir visas užaugusias uogas galima naudoti maistui, tai aš jau vien dėl vaikų stengiuosi kiek įmanoma visur auginti tokius augalus, kurie duoda vaisius ar uogas. Pati prisimenu, koks džiaugsmas būdavo vaikystėje tas uogas tiesiai nuo krūmo valgyti. Ateityje iš viso ruošiuosi atsisakyti poilsio ir daržo-sodo sonų atskyrimo, o padaryti tokią ištisinę erdvę, paderinus vaismedžius, vaiskrūmius ir daržo elementus blush2.gif
Atsakyti
Aš dar labai mėgstu raganes ir tas vijoklines rožes thumbup.gif Kelsimės į naują vietą, būtinai reiks kokią dekoratyvinę tvorelę susiorganizuoti.
O be saulučių dar krokų galima į veją prisodinti - pavasarį labai gražu mirksiukas.gif
Atsakyti
Su tom saulutėm tai ir mes kovojam,vaikai visą vasarą vainikėlius pina.
Aifa,čia įdomus tavo pasiūlymas del žemuogių įterpimo vejoje,Galima išvingiuoti kokią įdomią siaurutę lysvelę ir tegul vaikai valgo į valias.Priežiūra bus lengvesnė.
Mėgstu vartyti įvairius leidinius apiegėlynus,tačiau nesinori mėgdžioti.
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2005 02 22, 11:19)
O be saulučių dar krokų galima į veją prisodinti - pavasarį labai gražu  mirksiukas.gif

Man irgi krokai vejoje labai gažu, bet tada tos vietos negalima pjauti, kol jų lapai nenuvysta. Tai kažkaip vis susilaikau.
Atsakyti
Aš šiais metais bandysiu vijoklinę rožę sodinti viduryje pievos ir ją apjuosti metaliniu karkasu,kad būtų kaip kolona iš žydinčių rožių,nes kai jos subujos to karkaso nebus matyti.O tas karkasas turėtų būti apvalus.
Gal kas girdėjote apie šliauženčias rožes?Aš pora pernai įsigijau bet nelabai pavyksta pritaikyti prie visumos.
Atsakyti
Apie šliaužiančias rožes nesu girdėjusi ax.gif
Bet dar gražų dalyką prisiminiau: vazono viduryje pasodinti kokių nors stačiai augančių gėlių, o aplink - vijoklinių. Gražu thumbup.gif
Atsakyti
Man labai patiko vijoklines braskes... labai sauniai pas draugus atrode tvoreles "apsibraskiave".
Matyt ir as "nusibezdzioniausiu" pavasari blush2.gif
Atsakyti
Bevažinėdama po Prancūzijos pilis, prisižiūrėjau jų sodų. Žinoma, ten jau kaip ir iš fantastikos srities, bet kai ką galima prisitaikyti. Nuo pernai pasisodinau sau prieskonių sodelį ir jis tapo mėgstamiausia mano vieta, bet jaučiu dar plėsiu, nes ir gražu, ir naudinga - levandos, raudonėliai, mėtos, šalavijas, čiobreliai, gelsvė, melisa, žieminiai česnakiukai (nelabai juos mėgstu, bet gražiai atrodo, ypač kai žydi), mairūnas (na, ji vienmetis), jaučiu, šiemet sąrašėlį pratęsiu.
Atsakyti
Kielyte,sudominai mane su tuo prieskonių sodeliu.Gal tu jį kaip nors gražiai įterpus?
Nes aš tai ir daug jų auginu ,mes juos mėgstam,bet mano prieskoniai eilutė susėti daržo ežioje.O iš tikro jie gana spalvingi ir kvapūs.
Atsakyti
Pavasaris ne už kalnų, tad ir man reiks apželdinimu užzsiimti. Tiesa, veją tai rudeniop pasėjom, tai dabar reiks gėlėm, vaiskrūmiais ir medeliais apsodint. gal kokių internetinių puslapiukų ar gerų žurnalų rekomenduotumė?
Atsakyti