Įkraunama...
Įkraunama...

Geoterminis šildymas - 9 tema

sveiki,

turiu klausima SS turetojams, kadangi man tai pirmas sezonas ir idomus visokie siurblio nustatymai, butu smagu jei kas nors pasidalintu sia informacija:

kokia uzduota T (bendra patalpu) laikote;
ar turite sudare rezimus, sildymo temperaturu pokyciams per para - jei taip kokius;
ar turite sudare rezimus, vandens ruosimo temperaturu pokyciams per para - jei taip kokius;
koks siurblio nasumas nustatytas, lauko konturui (XX% nom.greicio)
koks siurblio nasumas nustatytas, vidinej recirkuliacijos sist. (XX% nom.greicio)


Manau,kad tie kas turi - bandete zaisti su siais paramterais ir mazdaug jau nusistovi ju derinimas, o man atvaziavo - instaliavo, suvede, ir mazdaug "taip turi buti". O ar is tiesu taip, reikia bandyti ir ieskoti, bet pradzioje butu idomu pasilyginti su kitais siuos parametrus.

ps. siurblys Nibe F1245-10, sildomo ploto - 220kvm, grindinis.
Atsakyti
QUOTE(delfin @ 2013 12 16, 16:26)
sveiki,

turiu klausima SS turetojams, kadangi man tai pirmas sezonas ir idomus visokie siurblio nustatymai, butu smagu jei kas nors pasidalintu sia informacija:

kokia uzduota T (bendra patalpu) laikote;
ar turite sudare rezimus, sildymo temperaturu pokyciams per para - jei taip kokius;
ar turite sudare rezimus, vandens ruosimo temperaturu pokyciams per para - jei taip kokius;
koks siurblio nasumas nustatytas, lauko konturui (XX% nom.greicio)
koks siurblio nasumas nustatytas, vidinej recirkuliacijos sist. (XX% nom.greicio)
Manau,kad tie kas turi - bandete zaisti su siais paramterais ir mazdaug jau nusistovi ju derinimas, o man atvaziavo - instaliavo, suvede, ir mazdaug "taip turi buti". O ar is tiesu taip, reikia bandyti ir ieskoti, bet pradzioje butu idomu pasilyginti su kitais siuos parametrus.

ps. siurblys Nibe F1245-10, sildomo ploto - 220kvm, grindinis.


pas mane ŠS nustatyta +22 laipsnių t. Tai pirmame aukste esant dabartiniai lauko t +3 panasiai ir laikosi apie +22, atrame aukste vesiau tarp 20-21.
Nustatyta programa šildyti grindis 24 val per para. Realiai kompresorius dirba apie 10val per para. Tiek pat kartu ir isijungia, t.y. 10 kartu.
Karsta vandeni ruosiu naktiniu tarifu 5 val. ryto iki +51.

Temperatura kambariuosiuose gaudziau nustatydamas T siurblyje ir keistamas kreive, nuolydi. T.y. jei nustatyta +22, tai pamazinus ar padinus kreive praejus parai ziuredavau kokia temperatura kambariuose. Mano kreives nustatymas 0,3 ir nuolydis -1. Esant dabartiniai lauko +3 t i grindis paduoda kazkur iki +31,6 laipsnio ir siurblys issijungia. Vanduo cirkuliuoja grindyse iki kol atvesta iki +22 ar +24 ir vel isijungia ir pasildo iki +31,6. Krentant lauko temperaturai dideja paduodamo vandens T i grindis.
Yra pas mane dar ir pavaros sudetatos ant kolektoriu ir termostatai. Tai pvz salone kur yra zidinys nustates, kad jeigu pasieks +23 termostatas suveiks ir uzdarys kontorus, t.y. grindu nesildys tol kol temperatura bus žemesne nei +23.

Cirkuliaciniams siurbliams jokiu nustatymo nekeiciau nes ju programiskai keisti ir negaliu. pas mane A klases siurbliukai, ŠŠ pats reguliuoja greicius.
Tai visi nustatymai.

Gal atkreipei demesi kiek kartu pas tave per menesi ar per para kompiuresorius isijungia?
Papildyta:
QUOTE(mantesas @ 2013 12 12, 14:07)
Alpha inotec mano atveju su akumuliacine atsieina daugiau nei 25 t lt. Kazkaip per didele kaina manau.


Apie Alpha inotec kainu politika... Teko bendrauti su vadybininkais apie pusmeti smile.gif. Oficialus atstovas lietuvoje Tenko.lt. Pradzioje gavau pasiulyma su ~30Klt kaina.
Paskui kaina nukrito iki 24Klt. Paskui net iki 18.3Klt. Sneku apie siurbli du viename,t.y. komperosiaus deze + integruotas boileris.
Taip kad kantrybes su vadybininkais ir derekites smile.gif

Kam tau ta akumuliacine talpa? radiatoriai pas tave?
Atsakyti
QUOTE(korida @ 2013 12 12, 14:27)


vow smile.gif modelis toks pats kaip mano tik dizainas senesnis ir pats modelis oldschoolinis smile.gif Kaina mazoka. Idomu kas pas ji viduje sudeta.

Teko girdeti atsiliepimus is zmoniu aptarnaujauciu SS kad tu paciu metu Junkersai buvo zymiai pranesesni uz Vitocal'us

sneku apie si Junkers:
QUOTE
ieskantiesm siurblio va su brendiniu vardu Junkers siurblys 6 kW galingumo uz vos ne kiniecio kaina http://www.e-siltina...lypage.tpl.html
Atsakyti
QUOTE(honda15i @ 2013 12 17, 11:12)
Kam tau ta akumuliacine talpa? radiatoriai pas tave?

O jei visur grindinis sildymas, nereikia tos talpos?
Atsakyti
QUOTE(idealistas @ 2013 12 17, 13:50)
O jei visur grindinis sildymas, nereikia tos talpos?

Grindinis sildymas tai jau yra betono mase o ji jau yra kaip ir akumuliacine .
Atsakyti
QUOTE(idealistas @ 2013 12 17, 12:50)
O jei visur grindinis sildymas, nereikia tos talpos?

jei tik grindis sildai tai tikrai nereikia jokiu akumuliaciniu talpu.
Atsakyti
QUOTE(honda15i @ 2013 12 17, 12:14)
jei tik grindis sildai tai tikrai nereikia jokiu akumuliaciniu talpu.


Na akumuliacine kaip kam reikalinga. Man ji reikalinga del sekanciu dalyku. Zidinys su vandens konturu. Ateity galbut saules kolektorius ant stogo ir pas mane akumulaicinej bus greitaeigis nerudijancio plieno gyvatukas kuris ruosia silta vandeni is akumuliacines talpos. Gyvatukas turi daug privalumu - nekrenta nuosedos nereikia magnio anodo neuzsistovi vanduo nebutinas dalykas bakteriju naikinimui. Kiti privalumai pigesnis silumos siurblys nereikia atskiro boilerio tolygesnis silumos siurblio darbas. Uzpildys talpa issijunks po kazkurio laiko vel sildys. Manau pasiekti iki 3-4 isijungimu per para
Atsakyti
QUOTE(honda15i @ 2013 12 17, 13:14)
jei tik grindis sildai tai tikrai nereikia jokiu akumuliaciniu talpu.



is kur toks isitikinimas? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2013 12 17, 18:26)
is kur toks isitikinimas? biggrin.gif

Kiek betono supylei į grindis? Greitai suskaičiuosime atitikmenį vandens akumuliacinei smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2013 12 17, 18:41)
Kiek betono supylei į grindis? Greitai suskaičiuosime atitikmenį vandens akumuliacinei smile.gif


as busiu zydelis ir nepilsiu storai. Uztai akumuliacine statysiuos.kodel nepilsiu storai betono (t.y 7 cm) tam kad grindys greiciau reaguotu i isores oru keitimasi. Priejau isvados kad jei bus storas betonas,jis letai atvesines ir bus problemu su temperaturom.
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2013 12 17, 19:54)
Uztai akumuliacine statysiuos.kodel nepilsiu storai betono (t.y 7 cm) tam kad grindys greiciau reaguotu i isores oru keitimasi.  Priejau isvados kad  jei bus storas betonas,jis letai atvesines ir bus problemu su temperaturom.

O tai kiek pilsi, t.y. koki stori ir kiek kv.m. .
Atsakyti
Reiškia 3500 litrų/100m2 akumuliacinės talpos analogą jau turi. Galima ir daugiau, nepakenks.
QUOTE(biesas66 @ 2013 12 17, 17:54)
as busiu zydelis ir nepilsiu storai. Uztai akumuliacine statysiuos.kodel nepilsiu storai betono (t.y 7 cm) <{POST_SNAPBACK}>
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Milao: 17 gruodžio 2013 - 18:10