Įkraunama...
Įkraunama...

Dietiškas ir ne, naudingas ir nenaudingas maistas

As tai maitinuosi sveikai proto ribose, t.y. siek tiek derinu maisto produktus (virtuvej Seltono maisto derinimo lentele turiu pasikabinusi smile.gif ), bet nebadauju. Ir tikrai pastebejau, kad prie maisto derinimo pripranti ir tai visai nera kancia. Aisku, kartais ir sugriesiju blink.gif , ypac kai nueinu i svecius thumbup.gif
O del to kad nezinosi nuo ko mirsi(kaip kai kurios rasete)tai ne visai sutinku. Taip atrode ir man, kol buvau visiskai sveika. Bet kai rado kai kurias ligas (kurios didele dalimi nuo maitinimosi priklauso,kaip ir daugelis ligu), tai patikekit, pradejau as sveikiau maitintis ir jau ne tas pats man buvo ka i pilva meti (nu kaip i kokia siuksledeze smile.gif ). Teko ir kai kuriu malonumu atsisakyti, pvz kavos. Dar kitas dalykas - jei valgysiu ka tik noresiu ir kiek noresiu , tai busiu tikra backa, nes mama su mociute tokios yra, tai ir man tie genai atiteko, deja sad.gif

Va, dar norejau paklausti, kaip jums atrodo, ka sveikiau valgyti: sviesta ar margarina? Skaiciau kad sviesta, bet juk margarinas ne toks riebus, tai dabar nezinau g.gif Siaip tai nei tas, nei tas nera sveika, bet kazkaip musu seima be to neissivercia tongue.gif
Atsakyti
gal galima receptais butu smile.gif rolleyes.gif biggrin.gif butu fainai zinoti "sveikus" receptelius biggrin.gif
mes stengiames valgyti vershiena, naudojam alyvuogiu alieju, stengiames negerti gazuotu gerimu.
Atsakyti
QUOTE (rasyte31 @ 2004 03 30, 12:03)
Labai noreciau paklausti Rasmos, o ir visu kitu, kurie sveikai maitinasi, kad parasytu, ka jos daro valgyti, pvz-savaitgalio meniu.

pries menesiuka buvau pas drauge sveciuose ir jos mama paruose superini darzoviu troskinuka thumbup.gif tai pasidalinsiu su jumis, gal patiks ir jums, nes as tai juo suzaveta smile.gif tai va, reikes visokiausiu darzoviu kokias tik megstame. as darau taip: pasikepinu svoguniuko, kai jau baigia graziai pagelsti, i keptuve pripilu vandens, tuomet itarkuoju kelias zalias morkas, priberiu prieskoniu ir uzdengusi patroskinu, kol morkytes suminksteja. karta dejau dar ir sauja virtu pupeliu, irgi thumbup.gif kol viskas troskinasi, nusilupu ir griezineliais susipjaustau pomidora, sudytam vandeny pamirkau baklazano skilteles.... tada darau taip: jei ruosiu troskini su bulvemis, tai nelabai storais griezineliais pjaustau bulves ir dedu ant skardeles dugno, pabarstau prieskoniukais, tada is keptuves supilu pasitroskinusias darzoves, tuomet kraunu pjaustytus pomidorus, apibarstau juos krapais, prieskoniukais ir viska uzdengiu sluoksniu apkepintu keptuveje baklazanu... tada ipilu dar siek tiek vandenuko, kad nepilnai apsemtu ir pirmyn i orkaite, kokioms 15- 20 min. kai baigia troskintis, galima uzsilasinti sojos padazo pagal skoni, isideti siek tiek grietines ir skanaus biggrin.gif galima patiekti prie mesos, bet man labai skanu ir vien darzoves thumbup.gif pabandykit, gal ir jums patiks
Atsakyti
http://www.meniu.lt/..._id=15&s_id=157 labai idomus straipsnis apie lietuviu valgius (DIETININKEMS GRIEZTAI DRAUDZIAMA SKAITYTI)

"Tačiau cepelinų niekinti irgi nereikėtų, nes Lietuvoje jie yra paplitę, lietuvių skrandžiai su jais puikiai susidoroja (koks nors graikas arba italas galu galuotųsi). Lietuvių skrandžiai, priklausomai nuo klimatinių sąlygų, organizmui reikalingo maisto, šimtmečiais susiklosčiusių virškinimo trakto sąvybių, su pasigardžiavimu ir nauda savo organizmui gali neribotais kiekiais valgyti rūkytus lašinius su duona, bulves su mėsa, aišku, vėdarus su spirgučiais, kugelį su kiaulių kojomis, cepelinus su mėsa ir spirgučių su grietine padažu, taip, kad taukai net per barzdą varvėtų. Jei lietuviui tai gardu, sotu, tad tevalgie sau į sveikatą ir žyvatą"

Gal is tiesu lasiniai, grietine ir pan nera jau taip nesveika lietuviskam skrandziui smile.gif
Atsakyti
QUOTE (svetima @ 2004 03 30, 09:50)
RASMA, norejau taves paklausti del jautienos..Na, turbut pameni, kad pries pora metu cia buvo kempinliges vajus uzejes huh.gif Zodziu, tada dauguma zmoniu atsisake jautienos, pamenu manoji tada buvo kudikis, tai bijodavau net versiena duot-kiauliena virdavau, zodziu buvo masine psichoze unsure.gif

O dabar ar dar girdet kasnors ta tema, tai visgi neplinta ta kempinlige ar kaip?

Zodziu, dabar vel atradom jautiena is naujo, tik idomu, kuri jos dalis laikoma vertingiausia?

Vertingiausia jautienos dalis yra išpjova.

Vajų tai labai gerai pamenu. Per tą vajų ūkininkai suvokė, kad jaučius auginti - garantuotas bankrotas, visi galvijai buvo išpjauti ir šiaip ne taip 'papigiai' realizuoti..Žinant, kokia dabar Italijoje jautienos paklausa, jau darosi juokinga..Vėl LT prasidėjo galvijų auginimo bumas, kadangi italai gerai moka už jautieną..bet, kad jautuką išauginti reikia min. 2 metų..Ūkininkai labai stengiasi smile.gif

Galvijų spongiforminės encefalopatija, kitaip kempinligė, ar kitaip karvių pasiutligė niekur pasaulyje nedingo, LT kol kas neregistruotas nė vienas atvejis, tuo tarpu pasaulyje vis dar tai ten, tai šen registruojama gse. LT turi naujai išleistą gse prevencijos ir likvidavimo tvarką, nac. vet. lab. atliekami gse tyrimai, taikomos tam tikros priemonės, kad LT taip ir nesužinotų šios ligos..Skerdžiant galvijus ne tik, kad šalinami nerviniai ganglijai ar stuburo smegenys, bet jau ir iškertami stuburai..Neberasite prekyboje galvijų stuburų, stuburo smegenų, galvos smegenų ir pan. Dabar ta tvarka bus dar labiau sugriežtinta. Želatinai gauti taip pat nebenaudojami galvijų kaulai, dabar jau naudojami kiaulių kaulai..Tiesa, mačiau želatiną iš galvijų kaulų, bet lenkų gamybos.

Veršiena nei tada, nei juo labiau dabar nebuvo pavojinga duoti, nes gse inkubacinis periodas labai ilgas.

Žmonės nurimo, atsirado naujų panikos priežasčių, tai SARS, paukščių gripas..
Atsakyti
QUOTE (rasyte31 @ 2004 03 30, 10:03)
Labutis! Labai gera ir idomi tema, o taip pat ir reikalinga. Labai noreciau paklausti Rasmos, o ir visu kitu, kurie sveikai maitinasi, kad parasytu, ka jos daro valgyti, pvz-savaitgalio meniu. Mes nesimaitiname sveikai, bet ir tai stogas vaziuoja, kai reikia sugalvoti kiekviena diena ka valgyti, o cia...Nors gal as klystu, gal sveiku patiekalu galima sugalvoti kur kas daugiau nei tu-nesveikuju. Pasidalinkite receptais ir patirtimi!!! clap.gif clap.gif clap.gif

Matote, sveikai maitintis, tai nereiškia laikytis dietos..Man sveikas maistas- iš kokybiškų, maistine verte vertingų produktų pagamintas ir be abejo namuose, o ne kokioje viešoje maitinimo įstaigoje suvalgytas smile.gif
Savaitgalio meniu? mano ar vyro su dukrele? wink.gif
Aš laikausi gavėnios pasninko, taigi 46 dienas nevalgau mėsos, dešrų, lašinių ir pan. taigi mano pasirinkimas ribotas - žuvis, vaisiai, daržovės, grūdų produktai ir pieno produktai..
Aš galiu pasakyti tarkim vieos dienos meniu (savo):
ryte: grūdėta varškė ir arbata, priešpiečiams - įv. vaisiai,
pietums - troškinta žuvis arba koks varškės/daržovių apkepas,
vakare - daržovių sriuba (sultinys pasninko metu netinka..) ir tarkim vėl žuvis, arba makaronai su daržovėmis/lazanja su sūriu ..kažkas pan.
pavakariams, kai mes darbe vadinam "plastai", tai tokie pūstų
ryžių paplotėliai, na gal žinote, matėte..

Sunku visus mitybos įpročius nusakyti, bet mano kultinis patiekalas yra daržovių apkepas..nusiperku pakelį šaldytų daržovių (morkos, briuselio kopūstai, žiediniai kopūstai, žalieji žirneliai), daržovių net neatšildau, užpilu su pienu išlaktais 2 kiaušiniais ir supilu į sviestu pateptą ir džiūvėsiais pabarstytą skardą. 30 min ir karštas, labai sveikas patiekalas tinka vartojimui thumbup.gif

Vyrui ir dukrai gaminu veršienos troškinius, balandėlius (vbet faršą ruošiu namie..), plovus, makaronų apkepus, maltos mėsos apkepus, paštetą tešlos apvalkale, įvairiausias trintas sriubas, daržovių sriubas, troškinius moliniuose puodeliuose, lietinius kepu...na viską, kas į galvą tuo momentu "šauna"
Atsakyti
QUOTE (Rasma @ 2004 03 30, 18:23)
Matote, sveikai maitintis, tai nereiškia laikytis dietos..

Labai teisingai pastebeta ir dar buvo gera mintis, kad svarbu isiklausyti i savo organizma smile.gif
Atsakyti
Visiskai pritariu tokiai mitybai. Bet ka daryti, kai visa diena maitiniesi labai sveikai, o desimta valanda vakaro uz rukytos desros gabaliuka bet ka galetum padaryti? Jei jo nesuvalgau, tai nei miegot, nei gyvent normaliai negaliu....
Atsakyti
Prisiskaičius Rasmos ir ne tik protingų išvedžiojimų, nutariau ir aš pasidomėti ta sveika mityba. Pagrindinius dalykus mždaug žinau, bet trūksta valios. Ir atrodo - ką aš vyrui valgyt darysiu, jei maitinsimės sveikai??? Negi jis su manim lapnos grūdus su visokiom žolėm???

Kažkuri klausė, kas geriau - margarinas ar sviestas. Va ką perskaičiau. Cituoju:
"Gaminant margarinus, juose atsiranda mononesočiųjų riebalų rūgščių (trans–izomerų), kurių erdvinė struktūra skiriasi nuo rūgščių,esančių natūraliuose produktuose (joms būdinga cis–konfigūracija). Trans-riebalų rūgštys skatina aterosklerozę, nes didina cholesterolio koncentraciją kraujyje. Jie neturi sudaryti daugiau kaip 2 proc. paros maisto davinio energijos vertės."
Atsakyti
as norejau visu sveikai besimaitinanciu paklausti ar jums nukrito kiek nors svorio, kai pradejote taip maitintis? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ilja: 01 balandžio 2004 - 16:57
As irgi turiu klausimeli rolleyes.gif
Kokius riebalus sveikiausia vartoti? Kokiom proporcijom?
Koks aliejus is Lietuvoje esamu geriausias?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Springlet: 01 balandžio 2004 - 21:49
QUOTE (Aušrinė @ 2004 04 01, 14:39)
Ir atrodo - ką aš vyrui valgyt darysiu, jei maitinsimės sveikai??? Negi jis su manim lapnos grūdus su visokiom žolėm???


Mano vyras visada maitinosi labai "vyriskai", kol jam pradinius diabeto pozymius konstatavo. Tada pasikeite vyrukas ir jo mitybos iprociai kardinaliai. Anksciau sakydavo: "As ne karve, kad zole valgyciau", o dabar kasdien sukerta didziuli bliuda salotu - grazu ziureti. Darzoviu sriubeles verda, zuvi garina ir t.t. Ir labai dziaugiasi, kad dabar visi tyrimai labai labai geri. Taigi, gali ir vyrai zoles ir grudus valgyti ir labai sveika jiems. biggrin.gif Tik as kenciu, nes picos namuose nebeliko... sad.gif

O is riebalu, kiek teko girdeti - sveikiausias yra aukstos kokybes alyvu aliejus.

Beja, sveikai maitinantis reiketu atkreipti demesi i tai, kad ne viskas yra sveika, kas is pirmo zvilgsnio sveikai atrodo. wink.gif Pvz. sultys - sveika tik naturalios. Visokios parduotuveje is pakeliu su cukrumi ir konservantais - daugiau zalos organizmui negu naudos. Miusliai dazniausiai buna perkrauti cukrumi, todel nesveika. Geriau pirkti avizinius dribsnius ir maisyti su riesutais, svieziais vaisiais ir t.t.
Atsakyti