Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 61 dalis...

Šviesių, Jaukių ir Gerų visoms prasmėmis Knygų šiais, 2010-aisiais, Metais.

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo daite: 01 sausio 2010 - 16:27
Smagių, jaukių, knygingų Naujųjų metų.
user posted image
Atsakyti
QUOTE(marakeš @ 2009 12 31, 14:54)
vakar, negalėdama užmigti, vis galvojau apie savo "dešimtmečio dešimtuką". gal kas pasirašytų avantiūrai ir surašytų savuosius šio dešimtmečio lietuvių literatūros perlus? smile.gif

Aš nesu lietuvių literatūros gerbėja, bet labai džiaugiuosi pernai (o gal jau užpernai) atradusi L. Gutauską. Eseistus skaityti taip pat dažniausiai būna malonu. Apie poeziją, deja, neišmanau nieko.
Tik mane kol kas kamuoja nuojauta, kad lietuviai rašo daugiau gerų knygų vaikams, o suaugėliai gera lietuviška knyga džiuginami tikrai retai.
Atsakyti
Manau pirmoji metų diena - labai geras metas atlikti knygynę suvestinę. mirksiukas.gif

Taigi per praėjusius 2009-uosius metus perskaičiau 74 knygas. mirksiukas.gif Metai buvo gausūs gerų knygų ir kokybe, ir kiekybe. Ir nors metų pabaiga buvo "neskaitadieniška", džiaugiuosi praėjusių metų skaitymo rezultatais.

Geriausiomis 2009 metų Knygomis noriu paskelbti šias dvi knygas:
James Herriot "Kas nuostabu ir išmintinga" - už šiltą, gražų pasakojimą apie atsidavimą mielam darbui ir meilę gyvūnams. 4u.gif
bei
Alex Munthe "Knyga apie San Mikelę" - už nuostabų svajonių išsipildymą. 4u.gif

Šios knygos kelia man pačius gražiausius jausmus ir maloniausius prisiminimus. wub.gif

Praėjusieji metai buvo ypatingai gausūs ir Metų Atradimais, kurių be Jūsų visų pagalbos tikriausiai nė nebūtų buvę. Šįkart mano didžiausi aplodismentai:
Tess Gerritsen (Jos trileriai ypatingai prikausto prie knygos puslapių book.gif: ),
Marsas Frajus (Myliu šį autorių ir personažą wub.gif wub.gif wub.gif ),
Lian Hearn (Otorių sakmių virusas pasklido ir už mano šeimos ir draugų rato ribų wub.gif ),
Alexander McCall Smith (miela geroji detektyvė mma Ramotsvė mirksiukas.gif).

Metų nusivylimu sunku ką išrinkti, nes prastų knygų buvo nedaug, o kai kurios jų, matyt pakliuvusios ne laiku į mano rankas, deja tapo "nuograužomis". Galbūt tik galima nusivilti savimi, kad Camiu "Svetimas" taip ir neužkabino iki galo... Taigi į diskusiją šįkart irgi nebepretenduoju.

Na ir pagaliau norėčiau išskirti dar keletą knygų, kurios nusipelnė mano dėmesio praėjusiais metais:
Metų lietuviška knyga - Kristina Sabaliauskaitė "Silva Rerum" - už istoriškai gražų, bet tuo pačiu ir žemišką istoriją;
Mano metų iššūkis - C. S. Lewis "The Chronicles of Narnia" (Narnijos kronikos) - už kažkada pradėtą, bet taip ir iki praėjusių metų neįveiktą 600 ar daugiau psl. storio iš draugės pasiskolintą knygą. (džiaugiuosi, kad pavyko ją įveikti, nes draugė daugiau kaip antrąkart nebebūtų skolinusi ir bučiau kritusi jos akyse biggrin.gif).

Ir pačiai pabaigai noriu VISOMS padėkoti už visas (ne)rekomendacijas. AČIŪ, kad padėjote ir padedate knygiškai tobulėti. wub.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo daite: 01 sausio 2010 - 18:01
QUOTE(Helianta @ 2010 01 01, 12:24)
O kodėl būtent 'lietuvių literatūros'?


http://www.lrytas.lt...-nuotraukos.htm

dėl šio dešimtuko smile.gif
Atsakyti
Šiandien pabaigiau V. Myron knygą "Diujis:katinas, apvertęs pasaulį aukštyn kojom" Ką ir besakyti-puiki, šilta ir tokiu tokiam tarpušvenčiui labai tinkamas skaitinys apie JAV, Ajovos valstijos Spencerio miestelio bibliotekos katiną, tapusį šios vietovės bendruomenės vienytoju ir simboliu. biggrin.gif thumbup.gif
Čia rasite daugiau informacijos:
http://209.85.135.13...q...=clnk&gl=lt


Beveik visą gruodį "laižiau medų" - skaitinėjau Петр Вайль Стихи про меня
http://www.ozon.ru/c.../id/3072701/tik da
Tai labai asmeniška P. Vailio XX a. rusų poezijos antologija. Po didžiulės atrankos į knygą įtraukti rusų poetų I. Anenskio, A. Bloko, J. Brodskio, I. Bunino, M. Cvetajevos, A. Cvetkovo, V. Chlebnikovo, V. Chodasevičiaus, S. Gandlevskio, N. Gumiliovo, G. Ivanovo, S. Jesenino, L. Losevo, V. Majakovskio, O. Mandelštamo, B. Okudžavos,N. Oleinikovo, B. Pasternako, J. Reino, I. Severianino, V. Ufliando, V. Vysockio, A. Volodino, M. Vološino, A. Vvedenskio, N. Zabolockio eilėraščiai ir P. Vailio komentarai, pastebėjimai, įžvalgos. P. Vailio tekstai įvairūs: kai kur labiau analizuojamas pats eilėraštis, pasakojama jo "biografija", kitur tai tarsi M. Prusto "pyragėlių" dvelksmas, kuomet eilėraščio eilutė primena tam tikrą komentatoriaus gyvenimo epizodą ir pan. Tad šią knygą galima skaityti ir kaip savotišką XX a. rusų poezijos rinkinį (Knygoje pateikti 55 eilėraščiai, bet daugelio jų nebuvau skaičiusi, tik autorių pavardes girdėjusi, tad buvo labai smagu susipažinti) , ir kaip P. Vailio literatūrinę biografiją. 4u.gif
Jeigu ką sudomins, galite paskaityti atsiliepimų .Pati jų dar neskaičiau-nespėjau.
http://209.85.135.13...P...=clnk&gl=lt


Dabar badysiu ruošti metų suvestinę. Sunkus darbelis laukia. biggrin.gif doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dolitlė: 01 sausio 2010 - 18:46
Visas sveikinu su Naujaisiais metais!!!! Bukite kaip tigres: drasios, ryztingos, stiprios, maistingos, bet tuo paciu ir svelnios, kaip sie mieli kaciukai

QUOTE(marakeš @ 2010 01 01, 19:23)


Labai dziugu siame desimtuke matyti savo krastieti. bigsmile.gif

Naujuosius metus pradedu su [B]Jurgio Kuncino knyga "Didziosios ziurkes seselis". Tesiu toliau pazinti su senuoju Alytumi smile.gif

O praeti metai man nebuvo labai dosnus skaitymo prasme ax.gif Palyginus su kitomis knygemis, mano perskaitytu knygu kiekis, kaip maza blusyte biggrin.gif Per metus perskaiciau siek tiek maziau, nei isigijau knygu. Is viso perskaiciau 28 knygas, o isigijau 30 rolleyes.gif Reiskia, kad per praeitus metus uzsipirkau knygu siems metams biggrin.gif

Mano metu atradimas - Jurgis Kuncinas. Aciu visoms knygems, kurios padejo atrasti si auturiu 4u.gif

Nors knygu ir ne itin daug perskaiciau, tad savo metu desimtuko nesudarinesiu. Tik paminesiu knygas, kurios man labai patiko. Tai:
*Visos Jurgio Kuncino knygos, kurias perskaiciau praejusiais metais.
*John Fowles "Prancuzu leitenanto moteris"
* Archibald Cronin "Kepurininko pilis"
* Borisas Pasternakas "Daktaras Zivago"
*Lev Tolstojus "Ana Karenina"
* Guntekin Resat Nuri "Ciauskute"

Ai, kad didzioji dauguma skaitytu knygu man patiko. Kelios tiktai yra kur daugiau niekada neskaityciau.
2.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo agnuzeb: 01 sausio 2010 - 19:15
Laba, su Naujais.

Neimanoma desimtmecio knygu sutalpint i 10 tuka, todel mano sarasa tik salyginis.

„Apsakymai ir apysakos“ . Džeromas Selindžeris
„Aleksandrijos kvartetas. Lawrence Durrelle
„Haliucinuojantis Foucault. Patricia Duncker
„ Vidurnakčio vaikai“. Salman Rushdie
“Spalio tylėjimas“. Jens Christian Grondahl
“22-oji išlyga”. Joseph Heller
“Mažmožių dievas“. Arundhati Roy
“Šokoladas“. Joanne Harris
“Dama su vienaragiu”. Tracy Chevalier
“Vilkų švelnumas“. Stef Penney
2009 m. perkaiciau 60 knygu. Metu atradimai. “Vilkų švelnumas“. Stef Penney ir Du lagaminai sniego. Kestutis Navakas. Nusivylimas - “Tryliktoji pasaka”. Diane Setterfield.
Atsakyti
Sveikinu visas knyges su Naujaisiais ! Tikiuosi, kad visoms sie metai bus pilni sviesiu vilciu, ramybes ir jaukumo! Linkiu kuo daugiau geru ir kokybisku skaitiniu !
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saule^: 01 sausio 2010 - 18:55
Su naujaisiais metais

user posted image
Atsakyti
2009-ųjų ataskaita

Perskaitytos 62 knygos, iš jų 10 elektroninių, 8 lietuvių autorių (o ir tarp tų aštuonių tik vieną galima būtų pavadinti romanu, tiksliau, romaniuku).

Dešimtuko šįkart nerašysiu, o ką išvardysiu, ir yra mano metų atradimai (chronologine skaitymo tvarka):

Paul Bowles „Dangaus prieglobstis“
Bernhard Schlink „Skaitovas“
Amos Oz „Mano Michaelis“
Julian Barnes „10 ½ pasaulio istorijos skyrių“
Juan Rulfo „Pedras Paramas“
Dubravka Ugresič „Skausmo ministerija“

Didžiausi nusivylimai – Jose Saramago „Aklumas“ ir Romain Gary „Moters šviesa“.

Pažadas naujiesiems – perskaityti ne mažiau kaip 5 lietuviškus romanus rolleyes.gif
Ir apskritai atsisukti į šiuol. liet. lit., nes va protingoje kompanijoje neturiu ką pasakyti.
Atsakyti
QUOTE(balta @ 2009 12 29, 23:49)
Šįkart bibliotekoj visai netikėtai radau šią knygą:

Muriel Barbery "Ežio elegancija".

Jurzole ją net neskaičiusi jau trumpai pristatė. Bestseleris Prancūzijoje, išversta jau į daug kalbų, pelniusi įvairių apdovanojimų.

Verta dėmesio, bet... nieko apie ją neparašysiu.

Šiemet pas mus „Žiemos ekranuose“ rodys filmą „Ežys“ pagal ją. Ten pat begūglindama radau parašyta, kad ir pati knyga lietuviškai išeis pavasarį. (Nuorodą tai įdėjau baltai paerzinti, tikiuosi, ji perskaitys devil.gif )

QUOTE(martux @ 2009 12 31, 13:37)
Mes, bendrom jėgom, tikriausiai lengvai sudarytume ir šimtuką bigsmile.gif

Šimtuką, žinok, lengviau, mažiau atrankos mirksiukas.gif

O jei rimtai, kas nors bandėt sudarinėt ne savo topų, o must read tipo sąrašą?

Atsakyti