Įkraunama...
Įkraunama...

Kuriame virtuvę - 31

Labai prašau pasiskaityti forumo taisykles ir jų laikytis, pvz nekelti didelio formato nuotraukų (jei norite parodyti būtent tą vaizdą, įkelkite nuorodą), bei necituoti paklodžių, jei norite tik pagirti ar pakomentuoti vieną konkretų aspektą, ar cituojamas postas su keletu nuotraukų yra tiesiai virš Jūsų. Kitaip tariant - palaikykime tvarką temoje 4u.gif 

Keletas patarimų pradedantiesiems:

1. pirmiausia apsižiūrėkite turimoje virtuvėje ir nuspręskite:

    • kas patinka ir norėtumėt naujoje virtuvėje
    • kas nepatinka ir tikrai nenorėtumėte
    • dėl ko nesate tikri.

2. išsimatuokite visus svarbiausius atstumus, pvz pagrindinės darbo zonos ir įvertinkite ar tai jums tinka ar naujoje virtuvėje norėtumėt didinti/mažinti. Plepant apie skirtingus rekomenduojamus atstumus skaičiai gali atrodyti per daug dideli/maži, bet tai tik skaičiai, jie nieko nereiškia jei nežinote kaip tie atstumai atrodo. Be to, kas patogu vienam, gali netikti kitam ir buti visiška oficialių rekomendacijų priešingybė. Todėl BŪTINA atidžiai apžiūrėti ir išmatuoti jau turimą virtuvę.

3. pasidarykite sąrašą jau turimų daiktų, jei tokių yra - šaldytuvai, stalai, kėdės.

4. taip pat pasidarykite sąrašą didesnių virtuvinių prietaisų ar nestandartinių matmenų indų, kuriems reikės rasti vietos naujoje virtuvėje.

5. pasidomėkite virtuvių stiliais ir pasirinkite koks/kokie jums patinka labiausiai, apsvarstykite spalvų gamą.

6. pasidomėkit "pribambasais" ir jų kainomis. Blum lankstai gerai, bet ir kainuoja atitinkamai, pigesni atlieka tą pačia funkciją (gal ne taip maloniai “dirba”, bet jei neturite su kuo lyginti, nenusivilsite).

7. rinkites kokybiškiausius produktus, kokius tik leidžia biudžetas. Susidarykite prioritetų sarašą, kad žinotumėte, ką galite paaukoti visiškai, ką imti pigesnį variantą, o ko neatsisakysite nė už ką.

8. Atsiminkite, kad skaičiuojant biudžetą, reikia skaičiuoti daikto kainą + jo pajungimą + įvairios smulkmenos kaipo rankenėlės, kojelės, kampučiai... Žodžiu, ką bepaskaičiuosit, pridėkite apie 20 procentų viršaus nenumatytiems atvejams.

9. pasikalbėkite su tėvais, draugais, giminaičiais (visais, kas turi virtuvę) ir pasiklauskite ką jie keistų savo virtuvėse. Nepraleiskite progos pasisukioti kitų virtuvėse, baldų salonuose. Semkitės idėjų iš kur tik galite, bet nepamirškite, kad virtuvė jūsų, joje šeimininkausite jūs todėl ji turi atitikti jūsų poreikius ir gyvenimo būdą.

10. pasidarykite patalpos planą (geriausia pradėti popieriaus lape), sužymėkite visus išmatavimus - sienų, langų, durų..., komunikacijas - vandenį, elektrą, ventiliaciją, katilus... Nuspręskite, ar reikia/norite/galite griauti ir perstatyti sienas ar judinti komunikacijas. Paišant lape, svarbiausia atrasti vietas šaldytuvui, plautuvei ir viryklei, baldų vizualizacija ateis vėliau.

11. maksimaliai išnaudokite plotą, apsvarstykite ar Jums tikrai reikia mažo ir brangaus kargiuko ar praktiškiau tą plotą padalinti šalimai esančioms spintelėms/stalčiams? Juk gaminatės baldus pagal užsakymą, todėl jie neturi būti standartinių išmatavimų jei jums tokie netelpa patalpoje.

12. vizualizuotis galima naudojant programėles kaip Ikea kitchen planner, Sketch up ir pan, pasiklauskite Googlo  mirksiukas.gif Taip pat puikiai naudojama Powerpoint ir Paint programos (dvimačiams vaizdeliams).

Dažniausi patarimai:
• Patogiausia apatinėje virtuvės dalyje STALČIAI.
• Patogiausia darbo zona tarp plautuvės ir viryklės
• Virtuvės darbinio trikampio (šaldytuvas-plautuvė-viryklė) kraštinių suma turėtų tilpti nuo 2,7m iki 5,3m. Jei bus mažiau - bus spūstys virtuvėje, jei bus daugiau, bus per daug vaikščiojimo.
• PASISKAITYKITE BENT VIENĄ VIRTUVIŲ TEMĄ.

Dešimtuko patarimai blondinėms:
Apie plokštes: "Yra įprastinė baldinė plokštė LMDP iš kurios mus baldai supa visur: biuruose, parduotuvėse, namuose, mokyklose ir t.t.
Brangesniems baldams fasadams kartais naudojama MDF plokštė. Pačios spintelė ten irgi bus iš LMDP. MDF skiriasi nuo LMDP tuo, kad kiekviena detalė dažoma atskirai kliento pasirinkta spalva. Detalės pirma išpjaunamos iš lapo, tada kiekvienai suapvalinamos briaunos, gali būti išfrezuojami ornamentai fasadinėje pusėje. Tada gręžiamos reikiamos skylės ir vežama pas dažytojus dažyti. Taigi procesas ilgas, darbo daug, todėl ir kaina nemaža.
Į klausimą, kuri iš šių plokščių geresnė, atsakyčiau abi vienodai geros. Čia reiktų kelti kitą klausimą: kuri iš šių plokščių jums gražesnė? O čia jau pagal skonį ir situaciją. Ir paskutinis klausimas: jeigu jums labai gražu dažyta MDF plokštė, tai ar verta už šį grožį mokėti kur kas daugiau negu už LMDP. "
Apie stalčių furnitūrą:"Tandembox - tai tokie stalčių šonai metaliniai, tokie iš dvigubos skardos, stori, gražūs. Na, žodžiu daiktas geras. Važinėjasi labai sklandžia ir užsidaro minkštai. Metabox - eiliniai stalčiai su viengubais metaliniais šonais, nesakau, kad jie blogi, bet čia žemesnis lygis. Dar vienas esminis skirtumas, tai fasadų reguliavimo galimybės: pas Tandembox yra geresnės."


Jei norite gauti patarimų, komentarų apie savo planus - klauskite, bet BŪTINAI pasirodykite ką jau turite, ar papasakokite apie ką kalbate. Nepamirškite paminėti, ką keisti galima, ko ne. Į klausimus iš serijos "nieko nežinau" atsakyti neįmanoma, taip pat, kaip ir komentuoti "standartinių" virtuvių be išmatavimų ir panašių detalių. Klausiant patarimu sutaupysite laiko, jei iskart ikelsite visos patalpos plana (iskaitant svetaine, jei tai bendra erdve) ir nurodysite, kur langai, durys, praėjimai ir t.t. Temos dalyviai galės iškart komentuoti planą, o ne laukti papildomos informacijos  4u.gif

Svarbiausia, nepamirškite, kad virtuvės kūrimas reikalauja laiko ir kantrybės, keleto perbraižymų popieriuje ir daugelio valandų renkantis plokštes, stalviršius, apšvietimą, rankenėles ir dar begales smulkmenų... Tačiau tai bus JŪSŲ virtuvė ir ji to verta

Senesnės virtuvių temos:
Labai sena tema
Kuriame virtuvę 1
Kuriame virtuvę 2
Kuriame virtuvę 3
Kuriame virtuvę 4
Kuriame virtuvę 5
Kuriame virtuvę 6
Kuriame virtuvę 7
Kuriame virtuvę 8
Kuriame virtuvę 9
Kuriame virtuvę 10
Kuriame virtuvę 11
Kuriame virtuvę 12
Kuriame virtuvę 13
Kuriame virtuvę 14
Kuriame virtuvę 15
Kuriame virtuvę 16
Kuriame virtuve 17
Kuriame virtuvę 18
Kuriame virtuvę 18 -čia ta tema, kuri turėjo būti nr. 19...  doh.gif
Kuriame virtuvę 20
Kuriame virtuvę 21
Kuriame virtuvę 22
Kuriame virtuvę 23
Kuriame virtuvę 24
Kuriame virtuvę 25
Kuriame virtuvę 26
Kuriame virtuvę 27
Kuriame virtuvę 28
Kuriame virtuvę 29
Kuriame virtuvę 30
Kuriame virtuvę 31

Primenu, kad virtuvinė technika turi atskiras temas. Taip pat atskira tema yra baldų gamintojams 4u.gif.

Mažos virtuvės išplanavimo etalonas SM - Gabby_jz virtuvė  wub.gif (matoma ir jos avatare)
štai čia senasis variantas su tapetu, žinutė nr 395
Ir naujesnis vaizdelis su plytelėm ir šviestuvu:
http://images59.fotk...5_105952-vi.jpg .
Plokštės, gamintojai ir išmatavimai aptarti, netingėkite paieškoti  4u.gif 

Smagių plepėjimų ir sklandžios kūrybos  4u.gif

user posted image
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Y2K: 25 liepos 2016 - 11:00
Ka manote apie toki virtuves varianta (medi pamaisyta su spalvom):
user posted image

Ir apie mano virtuves plana:
user posted image
Kazkaip labai istempia vaizda. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saulesvaikas10: 25 liepos 2016 - 12:39
QUOTE(savita1 @ 2016 07 23, 13:25)

Taip, juoda su juodu uzpildu. Visiskai neblizgus, toks idomus pavirsius liesti, nesuprasi kas per medziaga biggrin.gif Pirstu anspaudu kol kas nepastebejau kad matytusi.

thumbup.gif puiku tuomet, mes kažko irgi panašaus ieškom ir iš fenix tipo bigsmile.gif kaip suprantu paviršius nėra visiškai lygus?

QUOTE(savita1 @ 2016 07 23, 18:26)
Bijau sumeluoti, bet gal 30-40e kvadratas, mes mokejom daugiau, nes ne Vln, tai kuras i abi puses prisidejo, nakvyne, nes dirbo dvi dienas, tai kaina atitinkamai kita buvo rolleyes.gif

jei nepaslaptis - kas gamintojai 4u.gif ir kiek laiko užtruko nuo užsakymo iki sumontavimo? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Pinavija Nuostabioji @ 2016 07 21, 16:39)
kas laikot indus stalčiuose, kaip juos "talpinat"? patogu taip?



Labai patogu, tik mūsų laikikliai ne tokie, o išimami iš ikea, nereikia stalčių grežioti smile.gif tik nerizikuočiau didelio stalčiaus prikrauti pilno indų - svoris tikrai jaučiasi. Mūsų stalčiai su pushais atsidaro, tai svarbiau ne atidaryti, o laiku pristabdyti smile.gif

Savitos betonas labai gražus wub.gif bus įdomu visą jau pabaigtos virtuvės vaizdą pamatyti smile.gif
Atsakyti
Man įdomu, kaip tas betonas eksploatuojasi. Man kažkurie betonininkai sakė, kad betonas labai įgeria nešvarumus, užtat virtuvei jie jį rekomenduoja tik jei žmogus labai nori.

Kita vertus, apie marmurą tą patį sako, o iš marmuro žmonės, visokie italų ir graikų žmonės pirmiausia, aišku, netgi bažnyčias stato! Takus grindžia, nes turi jie to marmuro belekiek.

Tai ką, lauke stovint, ant tos bažnyčios ar jos tako niekas nieko, nei balandis neapšika, nei kokia vyšnia neužkrenta iš klebono kiemo? Nei koks turkas eidamas neapspjauna? Ir nieko, stovi sau nuo viduramžių, o pas graikus - išvis nuo Antikos...

Tai gal mizeris tie visi įgėrimai? Gal su įgėrimais dar gražiau atrodo, worn effect, gal specialiai reikia kokio raudono vyno bonką atsidaryt, pusę nugert, o pusę papilstyt? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Noa @ 2016 07 25, 16:56)
Man įdomu, kaip tas betonas eksploatuojasi.  Man kažkurie betonininkai sakė, kad betonas labai įgeria nešvarumus, užtat virtuvei jie jį rekomenduoja tik jei žmogus labai nori.

Tai gal mizeris tie visi įgėrimai? Gal su įgėrimais dar gražiau atrodo, worn effect, gal specialiai reikia kokio raudono vyno bonką atsidaryt, pusę nugert, o pusę papilstyt? biggrin.gif


aha, būtų įdomu sužinot 4u.gif

tik tie įgėrimai tai doh.gif aš jau pasimoviau ant akmens faneruotės, perkant davė man dar ale spešl impregnanto, kuris nieko nepadėjo... Kiekviena riebalų dėmelė įsigerdavo doh.gif nesu pedantė, bet ir negalėjau pakęsti tų dėmių. Spešl dėmių valiklį pirkau, kuris taip pat mažai nepadėjo, įprasti nuriebalintojai tai išvis nieko nepadėdavo... Jau žadėjau lupti lauk, bet paskui atradau, kad mano orkaičių valiklis valo tas nelemtas dėmes, tad užlakavom keliais sluoksniais, dabar nešiojasi thumbup.gif vaizdas nukentėjo kažkiek...

Tikiuosi, savitai geriau pasiseks, nes virtuvytė tai wub.gif
Atsakyti
Aš jaučiu, kad mano idėja labai gera. Užpylei raudono vyno ir liko dėmė? Drožk į vynoteką, parsinešk dar tokio paties (kad nesiskirtų atspalvis), ir nudažyk juo viską biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Noa @ 2016 07 25, 16:57)
Aš jaučiu, kad mano idėja labai gera. Užpylei raudono vyno ir liko dėmė? Drožk į vynoteką, parsinešk dar tokio paties (kad nesiskirtų atspalvis), ir nudažyk juo viską biggrin.gif


kiek supratau, ten glaistas. Jeigu tai tiesa, tai jų būna labai gerai besinešiojančių, tik jie daugumoje lakuojasi ir blizga kaip katino ... O čia matinis wub.gif labai labai labai įdomu rolleyes.gif
ir dar įdomu, kaip tas HPL compakt draugaus su priklijuojama kriaukle. jeigu tarnaus, tai man tokio irgi jau reikia. Nerealiai gražiai atrodo.

ir aplamai, negalima tokių gražių virtuvių rodyti. Kai įkeliat nuotraukas ten kokias nors iš dizaino namų, tai mat jį šunys. Koks nors turtingas graikas gali sau leisti, arba aplamai, pagalvoji, jog čia viskas kompu nupiešta ir eini savo šaligatviu į savo maximą. Arba Lidl. Bet kai įkeliat tokius grožius ... ir dar realias nuotraukas ... ir lietuvoje ... tai kaip didesnei daliai Lietuvos su savom 5m² virtuvėms gyvent po viso šito? doh.gif doh.gif Jaučiu taip pat, kaip ir iki nuotraukų įkėlimo, bet nebeišeina.
Atsakyti
Aš tuoj gyvensiu be jokios, nes iš vienos išsimėžiam, o kitos dar nėr biggrin.gif Ne tai, kad meistrai vėluotų, tiesiog dar terminas neatėjo smile.gif
Kita vertus, tai, iš kurios išsimėžiam, jau 17 metų, taigi kažkaip negaila mėžtis. Netgi norisi biggrin.gif

O dėl glaistų, tai būna visokių impregnantų. kažin, jie mačija ar ne? kadangi aš iš virtuvės dar turiu tik plyteles ant sienos, tai nusipirkau kažkokį impregnantą siūlėms. Bet sunku pasakyti, ar jis geras, nes tą impregnantą per statybas ir kraustymusis pamečiau dar nepanaudojus biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


Atsakyti
As irgi gyvensiu be virtuves ir kazkaip jokios parkes biggrin.gif
Atsakyti
Yra pliusų - nereikės gaminti. Nors iš tiesų jau savaitę kaip negaminu, kad mano diedai negautų kultūrinio šoko biggrin.gif neturiu kada - pakuojuosi, valau, o diedai grįžta iš statybų visiškai maistui nereiklūs, jei tik yra kalorijų, tai ir tinka biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Noa @ 2016 07 25, 17:15)
Aš tuoj gyvensiu be jokios, nes iš vienos išsimėžiam, o kitos dar nėr biggrin.gif Ne tai, kad meistrai vėluotų, tiesiog dar terminas neatėjo smile.gif
Kita vertus, tai, iš kurios išsimėžiam, jau 17 metų, taigi kažkaip negaila mėžtis. Netgi norisi biggrin.gif

O dėl glaistų, tai būna visokių impregnantų. kažin, jie mačija ar ne? kadangi aš iš virtuvės dar turiu tik plyteles ant sienos, tai nusipirkau kažkokį impregnantą siūlėms. Bet sunku pasakyti, ar jis geras, nes tą impregnantą per statybas ir kraustymusis pamečiau dar nepanaudojus biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


atsargiai tepliokit, kad pačių plytelių neapterliotumėt, paskui nebus su kuo jį nuvalyti. o tarpams padeda minimaliai. Tiek minimaliai, kad klausimas ar verta prasidėti. Arba man su gerais neteko susidurti.
Atsakyti