Įkraunama...
Įkraunama...

Užpylėm kaimynus arba atvirkščiai

Sveiki,

Santechnikas pas mane keitė vamzdžius 5a ir užliejome kaimynus iš 3 ir 4 aukštų. Galiausiai radome, kad gedimas yra ketvirtame aukšte, leidžia vamzdis per sujungimą, kuris greičiausiai buvo išjudintas remonto metu. Noriu pasiklausti, kieno kaltė tokiu atveju? Ar mano (tiksliau santechniko), nes juk remontas pas mane ir jo metu tie vamzdžiai buvo pajudinti. Ar kaimynų, nes vamzdžiai tai jų patalpose g.gif Namas senos statybos, tiems vamzdžiams apie 40 metų. Galėčiau sau rami sėdėt, nes turiu būsto draudimą ir civilinės atsakomybės, tačiau ten yra išskirtas punktas, jog jie neatlygina kaimynams žalos kapitalinio remonto atveju cray.gif
Atsakyti
QUOTE(~FrenchBulldog~ @ 2016 07 26, 10:56)
Sveiki,

Santechnikas pas mane keitė vamzdžius 5a ir užliejome kaimynus iš 3 ir 4 aukštų. Galiausiai radome, kad gedimas yra ketvirtame aukšte, leidžia vamzdis per sujungimą, kuris greičiausiai buvo išjudintas remonto metu. Noriu pasiklausti, kieno kaltė tokiu atveju? Ar mano (tiksliau santechniko), nes juk remontas pas mane ir jo metu tie vamzdžiai buvo pajudinti. Ar kaimynų, nes vamzdžiai tai jų patalpose  g.gif  Namas senos statybos, tiems vamzdžiams apie 40 metų. Galėčiau sau rami sėdėt, nes turiu būsto draudimą ir civilinės atsakomybės, tačiau ten yra išskirtas punktas, jog jie neatlygina kaimynams žalos kapitalinio remonto atveju  cray.gif

Ramiai pasiskaitykit statybos įstatymą ir pasižiūrėkit - ką reiškia kapitalinis remontas mirksiukas.gif nežinau ką ir kiek ten ko keitėt, bet 98 proc. kad pas jus nekapitalinis. Ir dar - kam visiems aiškint, kad jūs darėt remontą? susijudino tie vamzdžiai, trūko ir tiek. Draudimui mažiausiai reik pasakot apie daromus remontus. O kad tai Jūsų kaltė, o ne kaimyno tai irgi 98 proc. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(saulyteee @ 2016 07 26, 12:38)
Ramiai pasiskaitykit statybos įstatymą ir pasižiūrėkit - ką reiškia kapitalinis remontas  mirksiukas.gif  nežinau ką ir kiek ten ko keitėt, bet 98 proc. kad pas jus nekapitalinis. Ir dar - kam visiems aiškint, kad jūs darėt remontą? susijudino tie vamzdžiai, trūko ir tiek. Draudimui mažiausiai reik pasakot apie daromus remontus. O kad tai Jūsų kaltė, o ne kaimyno tai irgi 98 proc. 4u.gif


Pasakoti, tai nepasakosiu, bet gi nenuginčysi fakto, kai ateis žalų ekspertas ir pamatys išraustą vonią ir naujus blizgančius vamzdžius verysad.gif
Atsakyti
Kapitaliniam remontui ir leidimai reikalingi. Jūs laikančių konstrukcijų, greičiausiai, nelietėte?

Statinio kapitalinis remontas:
Pagal LR Statybos įstatymą (pirmas skirsn., 2 str.):
„20. Statinio kapitalinis remontas – statybos rūšis, kurios tikslas – pertvarkyti statinį (pakeisti statinio laikančiąsias konstrukcijas, nekeičiant statinio išorės matmenų – ilgio, pločio, aukščio ir pan.).“
Pagal STR 1.01.08:2002 „Statinio statybos rūšys“ (VII sk.):
10. Statinio kapitalinio remonto tikslas – pertvarkyti statinio laikančiąsias konstrukcijas, nekeičiant statinio išorės matmenų – ilgio, pločio, aukščio, skersmens ir pan. Laikoma, kad statinio laikančiosios konstrukcijos pertvarkomos, kai jos stiprinamos (išskyrus esamų angų užtaisymą), silpninamos, pakeičiamos (dalinai ar visos) to paties ar kito tipo laikančiosiomis konstrukcijomis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Poisson'è: 26 liepos 2016 - 15:40
QUOTE(Poisson'è @ 2016 07 26, 15:40)
Kapitaliniam remontui ir leidimai reikalingi. Jūs laikančių konstrukcijų, greičiausiai, nelietėte?

Statinio kapitalinis remontas:
Pagal LR Statybos įstatymą (pirmas skirsn., 2 str.):
„20. Statinio kapitalinis remontas – statybos rūšis, kurios tikslas – pertvarkyti statinį (pakeisti statinio laikančiąsias konstrukcijas, nekeičiant statinio išorės matmenų – ilgio, pločio, aukščio ir pan.).“
Pagal STR 1.01.08:2002 „Statinio statybos rūšys“ (VII sk.):
10. Statinio kapitalinio remonto tikslas – pertvarkyti statinio laikančiąsias konstrukcijas, nekeičiant statinio išorės matmenų – ilgio, pločio, aukščio, skersmens ir pan. Laikoma, kad statinio laikančiosios konstrukcijos pertvarkomos, kai jos stiprinamos (išskyrus esamų angų užtaisymą), silpninamos, pakeičiamos (dalinai ar visos) to paties ar kito tipo laikančiosiomis konstrukcijomis.


Griovėme sieną tarp vonios ir tualeto, bet tai greičiausiai nebus laikančioji konstrukcija.
Atsakyti
QUOTE(~FrenchBulldog~ @ 2016 07 26, 15:47)
Griovėme sieną tarp vonios ir tualeto, bet tai greičiausiai nebus laikančioji konstrukcija.

Paprastasis remontas, bet ir jis reikalauja popierizmo.
Atsakyti
QUOTE(~FrenchBulldog~ @ 2016 07 26, 16:47)
Griovėme sieną tarp vonios ir tualeto, bet tai greičiausiai nebus laikančioji konstrukcija.

koks namas blokinis ar mūrinis? jau pranešėt draudimui? patys nuostolių patyrėt? draudimo prašysit juos atlygint (apart civilini draudimo)? koks draudimas?

QUOTE(Poisson'è @ 2016 07 26, 17:03)
Paprastasis remontas, bet ir jis reikalauja popierizmo.

čia kalbama ne apie popierizma, bent pas mus draudime nurodytas kapitalinis remontas, o paprastojo remonto atveju nemokėjimas nenumatytas.
Atsakyti
QUOTE(saulyteee @ 2016 07 26, 20:25)
koks namas blokinis ar mūrinis? jau pranešėt draudimui? patys nuostolių patyrėt? draudimo prašysit juos atlygint (apart civilini draudimo)? koks draudimas?


Namas blokinis, draudimui pranešta telefonu. Užregistravo įvykį ir išdavė žalos atlyginimo nr. Patys nuostolių nepatyrėme (apart to, kad dabar keičiamas stovas tarp 4-5 aukštų, kurių sąskaitą pateiks manau visiems laiptinės gyventojams). Lietuvos Draudimas (būsto standartinis ir civilinės atsakomybės).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ~FrenchBulldog~: 27 liepos 2016 - 09:51
QUOTE(~FrenchBulldog~ @ 2016 07 27, 10:47)
Namas blokinis, draudimui pranešta telefonu. Užregistravo įvykį ir išdavė žalos atlyginimo nr. Patys nuostolių nepatyrėme (apart to, kad dabar keičiamas stovas tarp 4-5 aukštų, kurių sąskaitą pateiks manau visiems laiptinės gyventojams). Lietuvos Draudimas (būsto standartinis ir civilinės atsakomybės).

až parašiau 4u.gif
Atsakyti
Patarkite! Pas mane bute truko slangele po kriaukle ir uzpeliau kaimynus apacioje. Jie turi draudima, as neturiu. Jie iskart pasiskambino draudimui, siandiena buvo atvazeves ekspertas apziureti ju buta ir ivertinti nuostoli. Su baime laukiu ziniu is ju draudimo. Bijau kad isstatys labai didele saskaia, o as nedirbu, leliuka auginu. Gal kas zinote ar as privalau moketi ta suma kuria man draudimas isstatys? Argaliu kazka gincytis ar moketi ram tikra sumos procenta?
Atsakyti
QUOTE(mamyteni @ 2016 08 11, 22:28)
Patarkite! Pas mane bute truko slangele po kriaukle ir uzpeliau kaimynus apacioje. Jie turi draudima, as neturiu. Jie iskart pasiskambino draudimui, siandiena buvo atvazeves ekspertas apziureti ju buta ir ivertinti nuostoli. Su baime laukiu ziniu is ju draudimo. Bijau kad isstatys labai didele saskaia, o as nedirbu, leliuka auginu. Gal kas zinote ar as privalau moketi ta suma kuria man draudimas isstatys? Argaliu kazka gincytis ar moketi ram tikra sumos procenta?


Ar buvote pas kaimynus ir apziurejote, kokie ju nuostuoliai? Apipyltos sienos, grindys? Draudimas jiems padengs ju nuostolius, o jus turesite atlyginti draudimui.
Jei labai sunki padetis su pinigais, tarkites su draudimu, gal galesite issimoketi dalimis. Jei nemokesite draudimui, galiausiai jus antstoliams perduos, tada dar didesne suma bus jums.
Atsakyti
QUOTE(mamyteni @ 2016 08 11, 23:28)
Patarkite! Pas mane bute truko slangele po kriaukle ir uzpeliau kaimynus apacioje. Jie turi draudima, as neturiu. Jie iskart pasiskambino draudimui, siandiena buvo atvazeves ekspertas apziureti ju buta ir ivertinti nuostoli. Su baime laukiu ziniu is ju draudimo. Bijau kad isstatys labai didele saskaia, o as nedirbu, leliuka auginu. Gal kas zinote ar as privalau moketi ta suma kuria man draudimas isstatys? Argaliu kazka gincytis ar moketi ram tikra sumos procenta?



QUOTE(Darmin @ 2016 08 12, 00:32)
Ar buvote pas kaimynus ir apziurejote, kokie ju nuostuoliai? Apipyltos sienos, grindys? Draudimas jiems padengs ju nuostolius, o jus turesite atlyginti draudimui.
Jei labai sunki padetis su pinigais, tarkites su draudimu, gal galesite issimoketi dalimis. Jei nemokesite draudimui, galiausiai jus antstoliams perduos, tada dar didesne suma bus jums.

Pritariu Darmin - nueikit pas kaimynus, kad pasižiūrėti kas ir kaip ten. Bet argi po avarijos ir nebuvot nuėję? blink30x30.png
Jei nesutiksit su suma - tuomet, tikriausiai, turėsit įrodyti, kad ji tarkim yra mažesnė.
Ir ateičiai - apsidrauskite. Buto draudimai tikrai yra įkandami.. tuomet tiikrai ramiau gyvensite smile30x30.png
Atsakyti