Įkraunama...
Įkraunama...

Priesaika prie altoriaus

QUOTE(Asta L. @ 2013 07 28, 12:49)
Na, mes tai ėmėm netradicines priesaikas ir tikrai nenusivylėm  thumbup.gif tiesiog atsitiktinai užtikau internete žodžius, kurie taip puikiai prilipo, tiko mums ir taip giliai į širdį įstrigo. Nes kažkaip Bažnyčioje kunigas juk klausia, ar sutinki imti į vyrus Vardenį Pavardenį, ar sutinki jį mylėti, ar pažadi branginti ir palaikyti džiaugsme ir varge ir t.t., tai kažkaip tikrai nebemačiau tikslo tų pačių kunigo žodžių kartoti.
gal galite pasidalinti kokius zodzius sakete? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(aukselis14 @ 2013 07 28, 13:50)
gal galite pasidalinti kokius zodzius sakete?  4u.gif


Žinoma 4u.gif

Na, ten buvo trumpa priesaika suomių kalba gražiai surimuota, tai bandau į lietuvių versti:

Aš prisiekiu tau padėti mylėti gyvenimą;
Pažadu apkabinti tave su švelnumu
Ir turėti tiek kantrybės, kiek jos gali prireikti meilei.
Pažadu kalbėti, kai žodžiai bus reikalingi,
Ir dalintis tyla, kai jų neprireiks.
Pažadu gyventi apsupta tavo širdies šilumos
Ir visuomet ją vadinti namais.

Vyro buvo geroookai ilgesnis, bet labai linksmas ir susijęs su mūsų bendru gyvenimu (pvz., mes auginam 2 katytes, tai jis prisiekė valyti kasdien katyčių tualetus už tam tikrą užmokestį biggrin.gif ).
Atsakyti
o musu kunigas toks konservatuvus , jokiu nukrypimu nebutu leides lotuliukas.gif nors jaunas, bet misias veda senovines, be jokiu sutrumpinimu. pries vestuves pasake bus taip ir taip ir jokiu diskusiju :lotuliukas jokiu priesaikos variantu nesiule, o ir mes patys net nemasteme kaz ko kito smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Renalta @ 2013 07 29, 10:55)
o musu kunigas toks konservatuvus , jokiu nukrypimu nebutu leides lotuliukas.gif nors jaunas, bet misias veda senovines, be jokiu sutrumpinimu. pries vestuves pasake bus taip ir taip ir jokiu diskusiju  :lotuliukas jokiu priesaikos variantu nesiule, o ir mes patys net nemasteme kaz ko kito  smile.gif


Oho, griežtai smile.gif

O mūsų tai netgi prašė, kad patys sudarytumėm programą - kada muzikos norim, kokios muzikos norim, kiek laiko jis turėtų kalbėti, o kai pasakėm, kad norim savo įžadus sakyti, tai jis atsakė, jog tikrai super mintis thumbup.gif jis sakė, kad tai - mūsų šventė, o jis čia tik pagalbininkas, tad nenori savo nuomonės piršti. ax.gif nežinau, gal čia asmeniškai nuo kunigo priklauso, bet Suomijoje konservatyvaus, kad nieko rinktis negalima, dar nebuvau sutikus. smile.gif

Sorry už offtopic blush2.gif
Atsakyti
Sveikos mums bus 10m. kaip vedę ir sugalvojome atnaujinti įžadus mažoje bažnytėlėje tai sakysim savo įžadus, kažką reiktų iš gyvenimo įdėti bet taip sunku su kuryba man, gal kas kokių nuorodų į gražias mintis turit, kurios padėtų ir užvestų ant kelio.
Atsakyti
Mes taip pat tradicinę priesaiką pasirinkome smile.gif Aš išmokau, bet vyras nebūtų vyras, jei būtų išmokęs..tad paskui kunigą kartojome biggrin.gif

Tarp kitko, pamenu kaip šeimos kursuose, paskaitoje, kuri vyko su kunigu, kalbėjo apie priesaiką ir jis pasakojo, kad neretai, kuomet paklausia: ar imi į žmonas/ vyrus...esi tvirtai apsisprenęs.... dar poros pasimaivo, lyg "ammm...hmm...nuu...". Nors šis kunigas labai jaunas, prikolistas toks, bet įstrigo tai, jog patarė taip nedaryti, nes prie altoriaus jau ne vieta ir ne laikas maivytis smile.gif Todėl mano TAIP buvo greiti ir tvirti biggrin.gif
Atsakyti
Aš mylėjau tave tau nežinant
Tau nežinant tave aš myliu
Mano meilė šviesi kaip žvaigždynai
Kaip žydėjimas lauko gėlių

Ar mylėjai mane nežinojau
Ar mylėsi paklausti bijau
Eisiu eisiu rugsėjui lašnojant
Į tave kaip lyg šiolei ėjau

Tylų vakarą rudenį pilką,
Kai žvaigždės nuo šalčio virpės,
Ves į kelią per tolimą ilgą
Pasitiks ir per naktį lydės.

Ir mylėsiu tave tau nežinant
Meilė ves tuo dulkėtu keliu,
Amžina ir plati kaip žvaigždynai,
Kaip žydėjimas lauko gėlių.
Atsakyti
QUOTE(ogista @ 2014 08 28, 23:42)
Aš mylėjau tave tau nežinant
Tau nežinant tave aš myliu
Mano meilė šviesi kaip žvaigždynai
Kaip žydėjimas lauko gėlių

Ar mylėjai mane nežinojau
Ar mylėsi paklausti bijau
Eisiu eisiu rugsėjui lašnojant
Į tave kaip lyg šiolei ėjau

Tylų vakarą rudenį pilką,
Kai žvaigždės nuo šalčio virpės,
Ves į kelią per tolimą ilgą
Pasitiks ir per naktį lydės.

Ir mylėsiu tave tau nežinant
Meilė ves tuo dulkėtu keliu,
Amžina ir plati kaip žvaigždynai,
Kaip žydėjimas lauko gėlių.


patikėkite, vos tas privalomas kelias eilutes sunku pasakyti, o čia dar vissas toks ilgas eilėraštis, neįsivaizduoju kaip tą akimirką su tiek jaudulio ir emocijų įmanoma gražiai padeklamuoti
Atsakyti
QUOTE(ogista @ 2014 08 29, 01:42)
Aš mylėjau tave tau nežinant
Tau nežinant tave aš myliu

Mano meilė šviesi kaip žvaigždynai
Kaip žydėjimas lauko gėlių

Ar mylėjai mane nežinojau
Ar mylėsi paklausti bijau

Eisiu eisiu rugsėjui lašnojant
Į tave kaip lyg šiolei ėjau

Tylų vakarą rudenį pilką,
Kai žvaigždės nuo šalčio virpės,
Ves į kelią per tolimą ilgą
Pasitiks ir per naktį lydės.

Ir mylėsiu tave tau nežinant
Meilė ves tuo dulkėtu keliu,
Amžina ir plati kaip žvaigždynai,
Kaip žydėjimas lauko gėlių.


Na labiau ne i tema negali buti. Niekaip nesuprantu, kaip zmones pasirenka tokias nesamones. Taip, daina, grazi, bet ne priesaikai. Cia lygiai tas pats, kaip vestuviniai klipai su dainomis apie issiskyrima arba nelaiminga meile. Zmones, ISMOKIT SKAITYTI IR ISIGILINTI I ESME.
Atsakyti
O gal kas žino, ar per išvažiuojamąją ceremoniją galima ir ar yra "proga" pasakyti savo priesaikas? Niekada nesu buvusi vestuvėse, todėl išvis neįsivaizduoju, kaip ta ceremonija vyksta..
Atsakyti
Kunigas patare kartoti, nes jo "karjeroje" buvo 6 poros kurios norejo sakyt savo ir visos be isimties pamirso teksta. Vienas jaunikis net savo varda pamirso... smile.gif
Atsakyti
Man nieko nėra gražiau už tradicinę bažnytinę priesaiką. Labiau įsigilinus, gi joje pasakyta viskas, kas svarbiausia.
Atsakyti