Įkraunama...
Įkraunama...

4 mėn. vaiko mityba

QUOTE(bluejura @ 2008 11 12, 18:33)
labas mamytes.Mums dar 3 men.Bet as jau skaitineju ir duomiuosi,nuo kada bus galima duoti ir ka bus galima duoti.Kaip jau ir aisku.Bet nesuprantu as vieno,prasau man paaiskinkit.Kai pradesiu duoti kosytes, ar po kosyciu reikia duoti atsigerti misinuko(pienuko) ar nieko nebeduoti.Kiek kartu per diena reikia duoti tos kosytes darzoviu?Ar daznai ir po sauksciuka?Aciu


Sveika. Papasakosiu kaip mums patare gydytojai daryti ir kaip mes darome smile.gif :
kai suejo 4 men (maitinu misinuku) pradejome pratinti prie morkytes, is pradziu daviau puse mazo saukstelio (verdu garuose, po to sutrinu trintuvu ir siek tiek ipilu misinuko), dabar kasdien porcija vis didinu. Pradzioje morkyte, o po to misinukas. Kita savaite ivesim bulve, dar kita - kopusta ir taip kas savaite ivedinesim vis kita darzove. Palaipsniui turi darzoviu koses kiekis dideti, o misinuko mazeti, taciau tai bus tik vienas maitinimas per diena, visus kitus kartus - misinukas. Po viena darzove i savaite ivedu tam, kad matyciau kaip mazylio skrandukas ja toleruoja, ar jis jai nealergiskas. Valgom kosyte tik sauksteliu, buteliuka kosytems pediatras uzdraude smile.gif Nuo 6 men. galesim ragauti ir mesyte. Vaisiu ir sulciu mums kol kas nepatare duoti, nes mano sunelis siek tiek alergiskas, tai prie naujo maisto pratinames pamazu. Kosytes verdu pati is seneliu auginamu darzoviu, nors kai kas skaiciau pirmiausia pradeda nuo pirktiniu. Bet man jos nekelia pasitikejimo, tai manau, jog pirksiu jas tik extra atveju.
Atsakyti
QUOTE(Ulyte maze @ 2008 11 02, 19:54)
Sveikos,
Kaip pavydžiu toms kurių leliai noriai valgo daržovienę blush2.gif
Mes valgome jau 18 dienų, jei taip būtų galima pasakyti. Nu nesižioja jis man nors tu ką doh.gif Ką aš tik nedarau, ir dainuoju ir maivausi ir žaisliukus rodau, nesižioja ir viskas g.gif Nebent kai juokiasi tik tada pavyksta šuakštelį į burną įkišti.
Gal kas galite patarti ką daryti verysad.gif


Tai sita problema ir pas mane. Kaip mum buvo 4 men. pradejau duoti bulviu kosytes, veliau ivedziau morkyte. Tai jei ji man suvalgydavo man nors puse saukstelio budavo thumbup.gif Bet... ji man nevalge, spjaude, kartais net isvemdavo. Tai daktare sake palaukti menesiuka. Mum jau 5 men ir savaite vel pradejau duoti, bet ji vis tiek nevalgo g.gif Ir nezinau kaip ja pripratinti...
Gal ne taip darau doh.gif As isverdu morkyte su bulvyte ir sutrinu, uzpilu misinuka ir gaunasi skysta kosyte ar taip eikia duoti>> ax.gif Duodu saukstelio puse kosytes ir maivausi pries ja, cypsiu, vaizduoju kad valgau lotuliukas.gif Jei idedu kosyte ir kisu misinuka uzgerti, tai dar nuryja kazkiek, bet taip turbut negaliima pratint blush2.gif
Tai gal turit patarimu kokiu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(JurgaSim @ 2008 11 13, 11:02)
Sveika. Papasakosiu kaip mums patare gydytojai daryti ir kaip mes darome smile.gif :
kai suejo 4 men (maitinu misinuku) pradejome pratinti prie morkytes, is pradziu daviau puse mazo saukstelio (verdu garuose, po to sutrinu trintuvu ir siek tiek ipilu misinuko), dabar kasdien porcija vis didinu. Pradzioje morkyte, o po to misinukas. Kita savaite ivesim bulve, dar kita - kopusta ir taip kas savaite ivedinesim vis kita darzove. Palaipsniui turi darzoviu koses kiekis dideti, o misinuko mazeti, taciau tai bus tik vienas maitinimas per diena, visus kitus kartus - misinukas. Po viena darzove i savaite ivedu tam, kad matyciau kaip mazylio skrandukas ja toleruoja, ar jis jai nealergiskas. Valgom kosyte tik sauksteliu, buteliuka kosytems pediatras uzdraude smile.gif  Nuo 6 men. galesim ragauti ir mesyte. Vaisiu ir sulciu mums kol kas nepatare duoti, nes mano sunelis siek tiek alergiskas, tai prie naujo maisto pratinames pamazu. Kosytes verdu pati is seneliu auginamu darzoviu, nors kai kas skaiciau pirmiausia pradeda nuo pirktiniu. Bet man jos nekelia pasitikejimo, tai manau, jog pirksiu jas tik extra atveju.

Mums irgi aktualus sis klausimas, todel isnarsiau interneta, issiklausinejau, ir visi tvirtina, kad morka reikia ivesti galiausiai su kitom darzovem maisant, nes ji yra labiausiai alergizuojanti darzove , na, bet jei jums gerai.... 4u.gif
Turint naminiu darzoviu rinktis pirktines- absurdas. Juk jos su trasom visos doh.gif Negi tos mamos, kurios mieliau renkasi pirktines, mano, kad jas kazkokios bobutes ravi??!! Jas gi purskia nuo piktzoliu ! Tresia, kad augtu didesnes, nuo kenkeju ir tt doh.gif
Mes irgi turim galimybe valgyti savas ir tuo labai dziaugiames cool.gif
Atsakyti
QUOTE(brashke77 @ 2008 11 13, 10:21)
Mums irgi aktualus sis klausimas, todel isnarsiau interneta, issiklausinejau, ir visi tvirtina, kad morka reikia ivesti galiausiai su kitom darzovem maisant, nes ji yra labiausiai alergizuojanti darzove , na, bet jei jums gerai....  4u.gif
Turint naminiu darzoviu rinktis pirktines- absurdas. Juk jos su trasom visos  doh.gif  Negi tos mamos, kurios mieliau renkasi pirktines, mano, kad jas kazkokios bobutes ravi??!! Jas gi purskia nuo piktzoliu ! Tresia, kad augtu didesnes, nuo kenkeju ir tt  doh.gif
Mes irgi turim galimybe valgyti savas ir tuo labai dziaugiames  cool.gif

Labai dziugu, kad galit primaitint pradeti rudeni, tada aisku visiems, kad apstu savo (ar mociuciu ir pan.) augintu darzoviu, bet pagalvokit apie tas mamytes, kurioms pradet ivedinet kieta maista tenka pavasari (ziema gal dar buna islikusi kokia morkela/bulvela) g.gif Tai uzuot pirkus neaiskaus auginimo is parduotuves manau, kad saugiau rinktis pratestuota daugybe testu, is rinktiniu ukiu surinktu darzoviu pagaminta, gatava maisteli. thumbup.gif
P.S. Virdamos kosytes is morkytes nepamirskite alyvuogiu ar pan aliejaus ar sviesto trupinelio, kad butu pasisavinamas betakarotinas esantis morkose. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ccikas: 13 lapkričio 2008 - 09:56
QUOTE(laural @ 2008 11 13, 10:12)
Tai sita problema ir pas mane. Kaip mum buvo 4 men. pradejau duoti bulviu kosytes, veliau ivedziau morkyte. Tai jei ji man suvalgydavo man nors puse saukstelio budavo  thumbup.gif  Bet... ji man nevalge, spjaude, kartais net isvemdavo. Tai daktare sake palaukti menesiuka. Mum jau 5 men ir savaite vel pradejau duoti, bet ji vis tiek nevalgo  g.gif  Ir nezinau kaip ja pripratinti...
Gal ne taip darau  doh.gif  As isverdu morkyte su bulvyte ir sutrinu, uzpilu misinuka ir gaunasi skysta kosyte ar taip eikia duoti>> ax.gif Duodu saukstelio puse kosytes ir maivausi pries ja, cypsiu, vaizduoju kad valgau  lotuliukas.gif  Jei idedu kosyte ir kisu misinuka uzgerti, tai dar nuryja kazkiek, bet taip turbut negaliima pratint  blush2.gif
Tai gal turit patarimu kokiu  ax.gif


Del morkos man irgi buvo kile itarimu ar tikrai nuo jos reiktu pradeti, nes mes be nedideles alergijos, turim ir kita beda - kieteja viduriukai, bet gastroenterologe vis tiek sake pradeti nuo jos. Na, kol kas neigiamo poveikio nematyti, aisku, gal dar anskti spresti, nes siandien tik ketvirta karta ja valgysim.


Papildyta:
QUOTE(ccikas @ 2008 11 13, 10:50)
Labai dziugu, kad galit primaitint pradeti rudeni, tada aisku visiems, kad apstu savo (ar mociuciu ir pan.) augintu darzoviu, bet pagalvokit apie tas mamytes, kurioms pradet ivedinet kieta maista tenka pavasari (ziema gal dar buna islikusi kokia morkela/bulvela)  g.gif  Tai uzuot pirkus neaiskaus auginimo is parduotuves manau, kad saugiau rinktis pratestuota daugybe testu, is rinktiniu ukiu surinktu darzoviu pagaminta, gatava maisteli.  thumbup.gif
P.S. Virdamos kosytes is morkytes nepamirskite alyvuogiu ar pan aliejaus ar sviesto trupinelio, kad butu pasisavinamas betakarotinas esantis morkose. 4u.gif


Aliejaus dar nepyliau i kosyte, bet siandien jau ipilsiu. Vakar reklaminiame lankstinuke perskaiciau, kad alieju, pilama mazyliui i kosyte, butina pries tai pavirinti. Ar tikrai reikia ji virinti? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JurgaSim: 13 lapkričio 2008 - 10:09
Aliejaus dar nepyliau i kosyte, bet siandien jau ipilsiu. Vakar reklaminiame lankstinuke perskaiciau, kad alieju, pilama mazyliui i kosyte, butina pries tai pavirinti. Ar tikrai reikia ji virinti? g.gif
[/quote]
Is tiesu, tai pirmakart girdziu apie virinima g.gif . Nevirinau ir nevirinu as jo ir nieko neigiamo nepastebejau smile.gif
Atsakyti
[quote=ccikas,2008 11 13, 11:11]
Aliejaus dar nepyliau i kosyte, bet siandien jau ipilsiu. Vakar reklaminiame lankstinuke perskaiciau, kad alieju, pilama mazyliui i kosyte, butina pries tai pavirinti. Ar tikrai reikia ji virinti? g.gif
[/quote]
Is tiesu, tai pirmakart girdziu apie virinima g.gif . Nevirinau ir nevirinu as jo ir nieko neigiamo nepastebejau smile.gif
[/quote]

Tai nevirinsiu ir as smile.gif
Atsakyti
Sveikos mamytės,

va mums alergologė iš KMUK paterė taip pradėti:

nuo keturių mėnesiukų - būtinai daržoves (kruopom didesnė alergijos tikimybė).

Yra dvi grupės - vienos rekomenduojamos, kitos alergizuojančios:

Rekomenduojama: kalafiorai, brokoliai, bulvės, cukinija, kopūstai, moliūgai, daržo agurkai, salotos, svogūnai.
Alergizuojančios: morkos, saldieji pipirai, ankštinės daržovės, pomidorai.

Kitus produktus irgi pagal laiką palaipsniui. Tačiau ir jie yra skirstomi į alergizuojančius ir rekomenduojamus, aš čia surašysiu, ką turiu iš gydytojos duotą - o jūs atsirinkit.

Kita grupė:
Rekomenduojama: raudonieji ir geltonieji serbentai, obuoliai, bananai, spanguolės, bruknės, mėlynės, kivi.
Alergizuoja: braškės, žemuogės, juodieji serbentai, vyšnios, avietės, kriaušės, slyvos, vynuogės, arbūzai, ananasai, persikai, abrikosai, šaltalankis.

Kita grupė:
Rekomenduojama: petražolės, krapai.
Alergizuoja: garstyčios, krienai, lauro lapai, gvazdikėliai.

Kita grupė:
Rekomenduojama: miežiai, avižos, ryžiai, rugiai, kukurūzai.
Alergizuoja: grikiai, kviečiai.

Kita grupė:
Rekomenduojama: triušiena, nutrijos mėsa, jautiena, kiauliena, kalakutiena.
Alergizuoja: vištiena, veršiena, pieniškos dešrelės, sojos mėsa, kiaušiniai.

[I]Kita grupė
:
Rekomenduoja: kefyras, rūgpienis, jogurtas be koncervantų, kalcinuota varškė, baltas sūris, grietinė, sviestas(truputį), sutirštintas pienas be cukraus.
Alergizuoja: karvės ir ožkos pienas, sūreliai, varškė, lydytas sūris.

Kita grupė:
Rekomenduoja: alyvuogių aliejus.
Alergizuoja: kisielius, gira.

DIDIEJI ALERGENAI: schmoll.gif
ŠOKOLADAS, KAVA, CHALVA, KRAMTOMA GUMA, ČIPSAI, LIMONADAS, SULTYS SU KONCERVANTAIS, MEDUS, RIEŠUTAI, GRYBAI, ŽUVYS, VĖŽIAGYVIAI, MAJONEZAS, POMIDORŲ PADAŽAS, CITRUSINIAI VAISIAI.

NEVARTOTI: Vaistų sirupo pavidalu, B grupės vitaminų (išskyrus B6), polivitaminų, penicilino, biseptolio.

Tinka vartoti:

Kalcinuota varškė: (nuo 8 mėn), stiklinė karvės pieno + 2 arb.š.kalcio chlorido 10 proc. ir pakaitinti iki virimo.
Muilas SEBA MED, skalbti ūkišku muilu RINGUVA.
Maudyti krakmolo, kviečių sėlenų (saują sėlenų virti 1,5 val), gailių, laukinės našlaitės vonioje.
Kremai: ESSEX, EXCIPIAL, EUCERIN, BEPANTHEN, NEUTRAL, DERMOBAZA, CUTIBAZA, ELIDEL(apie 70 lt). doh.gif

Na va - tokia štai instrukcija mes gavom pas alergologus. Tik nemanykit kad čia viskas nuo 4 mėnesių - tikrai ne, bet atėjus laikui pravers tokia info manau ne vienai.


Jei kam padės, bus šaunu. blush2.gif






Atsakyti
Rekomendacijos neblogos, bet jau cia per daug biski... ax.gif Neduoti vaikui zuvies? Tiesiog skaitykim rekomendacijas ir remkimes savo intuicija mirksiukas.gif mirksiukas.gif
Po keliu dienu mano lelytei bus 4 men, tai vakar daviau bulves ir morkos kosytes truputi- valge bigsmile.gif
Tik, mergaites, patarkit man dabar, kaip geriau: siandien vienu kartu daugiau duoti koses, ar per du kartus, bet maziau? Ir koks veliau turetu buti musu mitybos rezimas? Na, pvz, ryte- pienas, kose veliau... Ar kaip?
Kada jus ivedet 3-cia darzove? As ketinu po kokiu 3 dienu... g.gif
Atsakyti
QUOTE(brashke77 @ 2008 11 18, 10:08)
Rekomendacijos neblogos, bet jau cia per daug biski...  ax.gif  Neduoti vaikui zuvies? Tiesiog skaitykim rekomendacijas ir remkimes savo intuicija  mirksiukas.gif  mirksiukas.gif
Po keliu dienu mano lelytei bus 4 men, tai vakar daviau bulves ir morkos kosytes truputi- valge  bigsmile.gif 
Tik, mergaites, patarkit man dabar, kaip geriau: siandien vienu kartu daugiau duoti koses, ar per du kartus, bet maziau? Ir koks veliau turetu buti musu mitybos rezimas? Na, pvz, ryte- pienas, kose veliau... Ar kaip?
Kada jus ivedet 3-cia darzove? As ketinu po kokiu 3 dienu...  g.gif


Mums gydytojai patare kasdien didinti darzoviu koses norma ir ja suvalgydinti per viena karta. Si kose turetu pakeisti viena maitinima misinuku ir geriausia, jei tai butu pietus.
O naujas darzoves as ivedu tik po savaites, taip tikrinu ar kuri nors is ju nealergizuoja, kaip mazylio skrandukas ja priima smile.gif
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti