Įkraunama...
Įkraunama...

Daržovių ir vaisių džiovinimas

QUOTE(jauna mamytė @ 2012 09 02, 14:22)
Pas mane tai nesireguliuoja temperatūra, bet žolelės išdžiūvo gal per kokias 3 val.  biggrin.gif


isbandziau ant 40 laipsniu, tai kazkur apie pusdieni su pertraukelemis ax.gif
niu bet visai smagus dalykelis thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos, mamytės. Norėčiau ir aš pasidalinti savo džiovinimo patirtimi. Įsigijau savo svajonę-džiovinimo aparatą Sedona, taigi bandau naudoyi. Jau džiovinau braškes, mėlynes, gervuoges, raudonuosius serbentus, šilauoges. Braškės, mėlynės išdžiūvo puikiai, gervuogių skonis nepatiko, tai iš jų, dž. obuolių odelių, bruknių lapelių padariau vaisinę arbatą. L. patiko džiovinti raud. serbentai, labai intensyvus skonis, jau taip ir įsivaizduoju keptus keksiukus su jais..Šilauoges džiovinti labai nesisekė,jos nedžiūvo, skūrelė išsipūtusi, vidus nedžiūna ir tiek. Taigi pradėjau ieškoti informacijos ir jos gavau tiek...Radau tinklapį http://www.howtogard...it_leather.html, kaip ir ką galima džiovinti.
Bet labiausiai iš šio tinklapio sužavėjo džiovintos vaisių odelės-angl. fruit leathers. Pasakiškai skanus ir sveikas užkandis, bandžiau iš įvairiausių uogų. Gaminama taip-turimos uogos ir vaisiai sutrinami kombainu, pilama ant džiovinimo lakšto ir džiovinama. Išdžiovinus susuku į ritinėlius. Aš viską džiovinu 40 laipsnių temperatūroje, kad išliktų vitaminai.
Obuolius džiovinu ne skiltelėmis, bet apskritimais, išimu viduriuką su sėklomis, ir supjaustau. Savaitgaliui numačiusi tarkuotų pastarnokų, morkų,salierų ir petražolių mišinį sriubai. Taip pat džiovinsiu spanguoles, kepiniams natūralias, užkandžiams džiovinant laistysiu saldžiomis obuolių sultimis, kad būtų ne taip rūgštu, tiesa, dar dėl spanguolių džiovinimo-prieš džiovinant jas reikia porai minučių pamerkti į verdantį vandenį, tada greit į šaltą, kad sustabdyti virimo procesą uogose, ir tik tada džiovinti, taip pat ir su šilauogėmis, tai dėl to jos man sunkiai džiūvo. tiek, gal kam bus vertinga mano džiovinimo patirtis.
Atsakyti
Aš šiandien baigiau džiovinti avietes smile.gif Padariau mišinį arbatai - džiovintos avietės ir obuoliai, tai labai skani arbatytė gavosi, obuolius dėjau rūgštesnius, tai gavosi tokia saldžiarūgštė thumbup.gif Bet kaip man tos avietės nenorėjo džiūti, tai siaubas kažkoks, jau ir išmesti buvau susiruošusi, nes su pertraukėlėm džiūvo nuo šeštadienio doh.gif doh.gif doh.gif
Papildyta:
QUOTE(Aira* @ 2012 09 04, 09:58)
Va čia yra receptukas Moliūgų saldainiai gal patiks  4u.gif


Labai suintrigavo šie moliūginiai saldainiukai bigsmile.gif
Reikės ieškoti moliūgo ir bandyti gaminti ax.gif
Atsakyti
Mielos darbstuoles seimininkes 4u.gif


Dauguma is musu labai megstame dziovinimo darbus atlikti labai greitai,bet mes nepagalvojame,kiek tame gaminyje{isdziovintame} lieka geru savybiu.

As,nepries dziovyklas,

Dauguma is musu prisimenate gera zurnala"- Mano Namai{tik ne dabartini o ankstesni}

Ten viena suome,kurios receptai puikavosi tame zurnale gana gerai issireiske apie dzioviinima.

Ji rase apie dziovinima tokiu darzoviu ,kai pastarnokai,gumbiniai salierai,gelsves,geltekles/

Zoleles kuriose yra eteriniu alieju,gziovinti tik naturaliu budu,nes eteriniai aliejau zusta.

Dar ka as juose uztikau,kad labai geras prieskonis,arbata yra morkojai{morku lapai}

Na,dabar pasipils priekaistai mano adresu,bet pagalvokite,pries priekaistaudamos

Kuo dziovykla dziovina elektra - kas lieka is vaistazoles-prieskonio sienas

Atsakyti
QUOTE(regna @ 2012 09 05, 04:33)
Mielos darbstuoles seimininkes 4u.gif
  Dauguma is musu labai megstame dziovinimo darbus atlikti labai greitai,bet mes nepagalvojame,kiek tame gaminyje{isdziovintame} lieka geru savybiu.

    As,nepries dziovyklas,

    Dauguma is musu prisimenate gera zurnala"- Mano Namai{tik ne dabartini o ankstesni}

    Ten viena suome,kurios receptai puikavosi  tame zurnale gana gerai issireiske.

 


Tai buvo suome Marja Jarvelin.
Atsakyti
as irgi nusipirkau dziovikle, noreciau daug visko prisidziovinti. kas jau dziovino su ja ar gali man paaiskinti kaip dziovinti morkas ar kitas darzoves. intrukcijoje raso kad jas reikia apvirti ir tada dziovinti. o kaip jus supjaustote jas? labai smulkiai , griezineliais ar dar kitaip?
Atsakyti
QUOTE(laimasa @ 2012 09 08, 18:56)
as irgi nusipirkau dziovikle, noreciau daug visko prisidziovinti. kas jau dziovino su ja ar gali man paaiskinti kaip dziovinti morkas ar kitas darzoves. intrukcijoje raso kad jas reikia apvirti ir tada dziovinti. o kaip jus supjaustote jas? labai smulkiai , griezineliais ar dar kitaip?

Žiūrint kur jūs tas morkas naudosite, ir kokio dydžio gabalėlių jums reikia 4u.gif Aš morkas tarkavau burokine tarka, ir tada džiovinau, labai gerai ir greit išdžiuvo. Nieko neviriau. Kartu su morkom dar džiovinau ir pjaustytas svogūno galvas. Labai patiko man jų skonis džiovintų. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(laimasa @ 2012 09 08, 18:56)
as irgi nusipirkau dziovikle, noreciau daug visko prisidziovinti. kas jau dziovino su ja ar gali man paaiskinti kaip dziovinti morkas ar kitas darzoves. intrukcijoje raso kad jas reikia apvirti ir tada dziovinti. o kaip jus supjaustote jas? labai smulkiai , griezineliais ar dar kitaip?


Morkas džiovinau ir apvirtas ir žalias. Žalias tai džiovinau taip kaip rašė ir kita forumietė - sutarkuotas per burokinę tarką ir su svogūnais, tik aš dar paprikos dėjau smile.gif O apvirtas tai pjausčiau griežinėliais. Žalios labai greit išdžiūvo, o apvirtos džiovyklėje tupėjo gerokai ilgiau, bet ir tos ir tos labai gražiai išdžiūvo biggrin.gif
Atsakyti
Jau du metus turiu elektrinę džiovyklą-pernai džiovinau tik pomidorus, šiemet persikus, nektarinus, slyvas, obuolius, kriaušes ir aišku pomidorus.
o topas pernai metų-moliūgo saldainiai.Džiovyklė pasiteisino visu 100 procentų, šiemet tokią pat nupirkau mamai.
Atsakyti
QUOTE(žieduotoji @ 2012 09 10, 23:05)
Jau du metus turiu elektrinę džiovyklą-pernai džiovinau tik pomidorus, šiemet persikus, nektarinus, slyvas, obuolius, kriaušes ir aišku pomidorus.
o topas pernai metų-moliūgo saldainiai.Džiovyklė pasiteisino visu 100 procentų, šiemet tokią pat nupirkau mamai.


Koki dziovykles modeli naudojate, galbut yra temperaturos reguliavimas..
Atsakyti
QUOTE(egass @ 2012 09 11, 15:58)
Koki dziovykles modeli naudojate, galbut yra temperaturos reguliavimas..

Turiu Carina, taip yra 3 temperatūros reguliavimo lygiai, žoles ant silpniausio,pomodorus ant stipriausio džiovinu.
Atsakyti
Norejau paklausti, ka darote su dziovintais pomidorais. As sudejau dziovintus i atvira stiklaini - pasiziuriu, pilna kirminu. Bijau, kad bus isimete i dziovintus obuoliukus. Gal turite patirties?
Atsakyti