Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip prieiti išpažinties

QUOTE(aistluka @ 2006 12 12, 21:58)
Na, pavyzdžiui, Vilijampolėje "Gerojo Ganytojo" parapijoje yra toks kunigas ...

Apie kunigą nekalbėsiu, tik kad tokia parapija tai kad net labai gerokai ne Vilijampolėje smile.gif

QUOTE(Jurgulė @ 2007 01 01, 10:45)
Kodėl klausykla neprivalomas dalykas?Čia truputį jau ne taip kaip turėtų būti.

Viskas čia gerai smile.gif Esmė gi ne baldas, kuris net ne visur būna...Kartais tai atstoja kur nuošaliau pastatyta kėdė pvz. (pvz. VDU salėje per "Gyvųju akmenų" organizuojamas "atsinaujinimo dienas", būna ir bažnyčiose - pačiai taip tekę matyt Ispanijoje didžiulėje Katedroje, dar visiškai apgriuvusiuose bernardinuose per vienas Sekmines Vilniuje ir t.t.) Ne baldas esmė - nors taip - tai susitaikymo vieta. Bet ji esant reikalui gali būti ir kiek kita. Nebūtinai tas "namelis".

QUOTE(aistluka @ 2006 12 12, 21:58)
Pas kokį jauną jėzuitą dar galima...

O kuo jauni jezuitai ypatingi? lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(_Smalsutė_ @ 2007 01 01, 21:12)
Klausykla tikrai nėra privaloma ir tai sakyčiau kaip tik kaip turėtų būti. Aišku priklauso ir nuo konkretaus kunigo, bet yra bažnyčių, kur netgi ir tų klausyklų nelabai yra - gali būti tam skirtas atskiras kambarėlis arba žmonės atlikinėja išpažintį kur nuošaliau pačioje bažnyčioje.

Na gal ne visai priklauso nuo konkretaus kunigo. Jei jau priklauso tai nuo vyskupų sprendimo, nes konkretus kunigas nesielgs taip kaip užsimanys, nes jis yra vyskupo pavaldinys. Bet dar įdomu, o kokioje čia bažnyčioje nėra klausyklų?? unsure.gif
Atsakyti
Jurgule, būna net ne bažnyčioje - pvz. ne kartą teko matyti studentų organizuotose rekolekcijose, kai tam paskiriama nuošalesnė vieta auditorijoje ar kad ir "Gyvųjų akmenų" organizuojamose taip vadinamose "Atsinaujinimo dienose". Kadangi jos vyksta salėje, klausyklos į jas kunigas turbūt nesitemps, o norinčių prieiti išpažinties būna, taigi vėl tam skiriamas nuošalesnis kamputis. Viskas vyksta visai legaliai ir su vyskupų žinia - jie patys dalyvauja Mišiose. Panašiai su išpažintimi piligriminėse kelionėse - nesitąsysi gi sulankstomos klausyklos.
Vienas iš paprastesnių variantų be klausyklos - kai išklausyti išpažinties kunigas atvyksta į ligoninę arba pas ligonį į namus ir pan.
Be abejo - negalima daryti iš to cirkų ( a la romantiško pasivaikščiojimo su jaunu kunigėliu metu), bet kad sakramentas nėra griežtai pririštas prie baldo - faktas.
Dažnai tiesiog kėdė kunigui pastatyta besistatančiose ar remontuojamose bažnyčiose (Lietuvoje ne viena ir ne dvi). Pati kaip minėjau pati esu taip mačiusi ir vienoje Ispanijos katedrų (kai kunigui tiesiog buvo paskirta vieta su kėde). O išpažinčių klausęs lietuvis kunigas šiandien vyskupas ir toli gražu ne jauniklis biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurgulė @ 2007 01 03, 00:57)
Bet dar įdomu, o kokioje čia bažnyčioje nėra klausyklų?? unsure.gif

Vilniuje pvz. Dievo gailestingumo šventovėje Dominikonų gatvėje.
Atsakyti
4u.gif Ačiū Patieškai ir Smalsutei už išsamius paaiškinimus. Jau atsilikus pasidariau.
Atsakyti
QUOTE(Patieška @ 2007 01 01, 21:52)
Apie kunigą nekalbėsiu, tik kad tokia parapija tai kad net labai gerokai ne Vilijampolėje  smile.gif

O kuo jauni jezuitai ypatingi?  lotuliukas.gif


doh.gif sorry, ne "Gerojo ganytojo", o "Juozapo darbininko", visai galvoj pasimaišė – tik gramatinė forma sutampa biggrin.gif Bet kadangi kun. pavardę ir vardą parašiau, tai gal per daug nesuklaidinau, viliuosi... blush2.gif

Norėjau pasakyti "pas Jėzuitus", bet dėl vieno vyresnio negarantuoju, o jauni turėtų būti gerai sukirpti (turiu omeny jų formavimą naujesniais laikais). Iš senukų, tai Jagminas labai nuoširdus.
Atsakyti
QUOTE(aistluka @ 2007 01 05, 17:31)
doh.gif  sorry, ne "Gerojo ganytojo", o "Juozapo darbininko",  visai galvoj pasimaišė – tik gramatinė forma sutampa  biggrin.gif Bet kadangi kun. pavardę ir vardą parašiau, tai gal per daug nesuklaidinau, viliuosi... blush2.gif

Norėjau pasakyti "pas Jėzuitus", bet dėl vieno vyresnio negarantuoju, o jauni turėtų būti gerai sukirpti (turiu omeny jų formavimą naujesniais laikais). Iš senukų, tai Jagminas labai nuoširdus.


O ar galima paklausti kodel cia taip svarbu pas koki kuniga eiti?MAnau daug svarbiau iveikti savas baimes ir atsiskaityti su paciu savimi nuosirdziai, o ka kun igas pagalvos, koks skirtumas...apsvieskit mane, neismanele blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(LinguLingu @ 2007 01 05, 22:09)
O ar galima paklausti kodel cia taip svarbu pas koki kuniga eiti?

LinguLingu, žmogus paprašė rekomendacijos, tai ir parašė (gydytoją žmonės kai kurie irgi ne aklai renkasi, tai čia irgi kažkas panašaus - gal kai kurie ramiau jaučiasi, kai bent ką žino apie žmogų prie kurio su savo skauduliais eina. ) Aišku ne žmoguj esmė, bet gal kam taip psichologiškai drąsiau ir tiek. Juk ir dvasios vadus renkasi (na arba žaidžiant žodžais - jie pasirenka). Žmogus gali rinktis.
O paskutinėje žinutėje tebuvo patikslinimas.
Nors norint jame galima rasti ir atsakymą - žmones traukia nuoširdumas smile.gif O tas vis tik einant su savo žaizdom svarbu...
Ne ką kunigas pagalvos čia svarbiausia (o kas - parašyta aukščiau) ...O galvot ką pagalvos nė nelogiška...vargu ar juos ten kas kuo dar nustebinsi biggrin.gif Ir ne "pagalvot" jų užduotis.
Atsakyti


Vilniuje dirbo kunigas Laimonas Nedveckas. Dabar jis Kupiskio rajone, Aliazave dirba, galima vaizuoti pas ji. Nuostabus zmogus. Reiktu isanksto susitarti, manau.

Taip, kunigas Laimonas Nedveckas isties nuostabus zmogus. Moka sakyti, ir man jis toks koks turetu buti tikras kunigas. thumbup.gif Musu seima buvo pakvietus ji pietu po misiu, tai jis net namus pasventino. ir per ispazinti isklauso, pamoko paaiskina, labai demesingas.
Atsakyti
Labai daug gerų atsiliepimų teko girdėti apie kun. Arnoldą Valkauską (dirba Rukloje) ir kun. Valerijų Rudzinską (dirba Panaros k., Merkinės sen.).
Atsakyti
QUOTE(miliute @ 2006 10 17, 22:22)
Manau ispazintis tikrai yra laaabai reikalinga. Tai kaip dvasinis gydymas.
Papasakosiu is savo patirties. Vaikysteje buvau tevu vedama i kataliku baznycia.Daug kas ten buvo nesuprantama,nuobodu,neidomu. Veliau,uzaugus drauge pakviete i kita baznycia,kur man labai patiko,viskas buvo gyva,linksma. Ten buvo aiskinama,kad ispazintis nebutina,na galima pasipasakoti draugui. Taciau tas galima taip ir likdavo tik "galima".Nes galvoji,na ka cia,Dievas gi mato mano sirdi ir atleidzia. Kai susipzinau su savo vyru, baznycia palikau,nes vyras labai daznai sakydavo,kad cia zmones daro eilini bizni ir tiek.
Kai ivyko mano gyvenime labai didele tragedija,buvo labai sunku, tikraja ta zmodzio prasme nemiela gyventi. Per Marijos radija isgirdau (visiskai atsitiktinai) pamoksla apie dvasini isgijima, apie vidini islaisvinima, ir tai mane labai stipriai paliete. Vakare,suguldziusi savo pupas,atsisedau prie stalo ir rasiau tai ka noreciau pasakyti kunigui.Rasiau ir verkiau, o kartu labai laukiau kada gi isaus tas rytas. Isklausiusi ta pamoksla, pasiskambinau i Bernardinu baznycia (Vilniuje) ir paklausiau kada galeciau atvaziuoti ispazinties. Buvau labai nustebinta,kad ispazinties buvo klausoma ne prie "budeles",o koplyteleje,atsisedus ant suolo kartu su kunigu.
Negaliu nusakyti zodziais kaip tada jauciausi,koks dziaugsmas viduje buvo po to,koks skaidrus ir aiskus dangus buvo isejus is baznycios,kokia dangiska ramybe tvyrojo kiekvienoje mano kuno lasteleje,AS ISGIJAU. Neliko tu skauduliu,kurie vis islysdavo ir griauzdavo,keldavo nerima ir pan.
Todel drasiai sakau,kad gydytis reikia ne tik fizini skausma,bet ir dvasini.Bet geriau gydyti tada,kol jis dar netapo skausmu, o tik sopuliuku,kuri jauciam,kad yra,kad reikia gydytojo. Kaip gerai,kad mes toki puiku turim!
Nes nuodeme uzdaro kelia Dievo malonem,mes vis labiau ir labiau prisipurviname savo dvasioje ir tampa sunku,todel reikia nusiplauti,nuskaidrinti savo sielas,atiduodant,ispazistant tuos sopuliukus,kurie sunkina musu kvepavima ir neleidzia jaustis laisviems.Dievas myli mus ir nori padeti mums,todel pasitikekim juo,leisdami jo malonems ateiti i musu gyvenima,ispazindami nuodemes ir gailedamiesi del ju.
Noriu pasakyti,kad ispazinciai reikia pasiruosti,apmastyti apie ka kalbesite,kad butu lengviau.Dievo dvasia tikrai padrasins,pakels ir duos ryzto.Nes tik nuskaidrindami savo sielas,artesime prie jo malones,prie jo palaiminimu ir gyvenimo pilnatves.
SEKMES!

Pas koki kuniga Bernardinuose buvai?
Atsakyti
Iš ties, ir man labai įdomu pas kokį kunigą buvote?
Atsakyti