Įkraunama...
Įkraunama...

Tulžies akmenligė

QUOTE(V&E Mamytė @ 2012 06 11, 16:10)
Laba, aš tai manau, kad ar tu esi po operacijos ar ne, visuomet yra sveikiausias virtas, troškintas maistas, neriebus. Žinok daugiau informacijos susirasi paieškojus internete, nes iš daktarų, tai aš asmeniškai gavau labai mažai info apie mitybą po operacijos. Po man atliktos operacijos jau praėjo geras mėnesiukas, tai jau bandžiau valgyti viską, ką ir prieš operaciją valgiau ir kol kas jokių blogumų nejaučiu. Bet kiekvienam tai yra individualu. Svarbiausia nepersivalgyti. Sėkmės!

tikiuosi,kad irasgalesiu viska valgyt, keptas maistas man pats skaniausias unsure.gif
Atsakyti
Na čia jau daug buvo rašoma apie tas dietas, aš galiu tik šiek tiek papildyti, nes iš ligoniės gavau lankstinuką neblogą smile.gif tik gaila, kad neturiu galimybės nuskanuoti. Taigi pabandysiu perrašyti.

Po operacijos mėnesį laiko:

Kruopos,miltai,makaronai - juoda duona vakarykščio kepimo (su sėlenomis, saulėgrąžomis, skaldytais grūdais), košės (avižų, sėlenų, ryžių, grikių), makaronų patiekalai, javainiai. Vengti: mielinės tešlos, riebių kepnių, riboti baltą duoną, bandeles.

Mėsa, paukštiena - valgoma 2-3 k. per savaitę. Jautiena, laukinių žvėrių mėsa, triušiena, paukštiena be odos, geriausia virta ar troškinta. Vengti - Keptų, riebių patiekalų, rūkytų, paniruotų.

Žuvis, jūros produktai - valgoma 3-4 k. per savaitę. Žuvis paruošta garuose, vandenyje, kepta orkaitėje. Nepaniruoti, vengti riebalų. Vengti - riebaluose keptos žuvies.

Na o po mėnesio po operacijos jau galima pradėti naudoti šiuos produktus:

Kiaušiniai - 2-3 vnt. per savaitę, patariama baltyminiai omletai. Vengti - kiaušinienės su lašiniais, kitų riebių patiekalų.

Pienas ir jo produktai - pienas, rūgpienis, kefyras, 1 proc., liesa varškė ir sūris iki 15 proc., fermentiniai sūriai iki 30 proc, grietinė (1 valg. š. per dieną), sviestas (1 arb. š. per dieną). Vengti - nenugriebto pieno ir visų riebių jo produktų.

Daržovės, vaisiai
- visos daržovės (400-500g. per dieną, 2/3 kiekio - šviežios), visi vaisiai (300 g. per dieną). Vengti - riboti daržovių konservus ir keptas bulves (fri, kroketai, bulviniai blynai, traškučiai).

Saldumynai - Želė, putėsiai, saldainiai, medus. Vengti - riebių.

Gėrimai - Vanduo, arbata, sultys. Vengti - alkoholis, kava (ne daugiau 2 puodeliai per dieną tik natūrali pupelių, tik filtruota), limonadai.

Riebalai - aliejus 2-3 valg. š. per dieną dedamas į paruoštus patiekalus, salotas. Vengti - visų kitų.

Prieskoniai - Žoliniai prieskoniai. Vengti - aitrių.

Kiti - migdolai, virti grybai. Vengti - riebaluose ruoštų grybų.

Na ir tokios bendros rekomendacijos:


1. Valgykite dažnai, nedideliais kiekiais (man sakė reikia valgyti 4 k. per dieną ) smile.gif
2. Sumažinkite riebalų kiekį maiste - rinkitės liesus produktus.
3. VArtokite daugiau vaisių ir daržovių.
4. Salotas ruoškite naudodami nedaug aliejaus.
5. Atsisakykite riebaluose kepto bei rūkyto maisto.
6. Venkite šalto maisto, iš karto iš šaldytuvo. Maistas turi būti kambario temp.
7. Stenkitės nevartoti druskos.
8. Valgykite mažiau cukraus, saldumynų.
9. Vartokite Vit. A,D,E,K.
10. Riboite alkoholį.

Tikiuosi pagelbėjau jums 4u.gif manau truputėlis dietos tik į naudą, sunkiausia kol kas matyt atsisakyti vaisių, daržovių, kai visas oras dabar kvepia braškėmis smile.gif ir man asmeniškai nelengva valgyti reguliariai, bei pastoviai gamintis maistą, kad viskas būtų šviežia blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(pupele99 @ 2012 06 12, 10:08)
Na čia jau daug buvo rašoma apie tas dietas, aš galiu tik šiek tiek papildyti, nes iš ligoniės gavau lankstinuką neblogą smile.gif tik gaila, kad neturiu galimybės nuskanuoti. Taigi pabandysiu perrašyti.

Po operacijos mėnesį laiko:

Kruopos,miltai,makaronai - juoda duona vakarykščio kepimo (su sėlenomis, saulėgrąžomis, skaldytais grūdais), košės (avižų, sėlenų, ryžių, grikių), makaronų patiekalai, javainiai. Vengti: mielinės tešlos, riebių kepnių, riboti baltą duoną, bandeles.

Mėsa, paukštiena -  valgoma 2-3 k. per savaitę. Jautiena, laukinių žvėrių mėsa, triušiena, paukštiena be odos, geriausia virta ar troškinta. Vengti - Keptų, riebių patiekalų, rūkytų, paniruotų.

Žuvis, jūros produktai - valgoma 3-4 k. per savaitę. Žuvis paruošta garuose, vandenyje, kepta orkaitėje. Nepaniruoti, vengti riebalų. Vengti - riebaluose keptos žuvies.

Na o po mėnesio po operacijos jau galima pradėti naudoti šiuos produktus:

Kiaušiniai - 2-3 vnt. per savaitę, patariama baltyminiai omletai. Vengti - kiaušinienės su lašiniais, kitų riebių patiekalų.

Pienas ir jo produktai - pienas, rūgpienis, kefyras, 1 proc., liesa varškė ir sūris iki 15 proc., fermentiniai sūriai iki 30 proc, grietinė (1 valg. š. per dieną), sviestas (1 arb. š. per dieną). Vengti - nenugriebto pieno ir visų riebių jo produktų.

Daržovės, vaisiai
- visos daržovės (400-500g. per dieną, 2/3 kiekio - šviežios), visi vaisiai (300 g. per dieną). Vengti - riboti daržovių konservus ir keptas bulves (fri, kroketai, bulviniai blynai, traškučiai).

Saldumynai - Želė, putėsiai, saldainiai, medus. Vengti - riebių.

Gėrimai - Vanduo, arbata, sultys. Vengti - alkoholis, kava (ne daugiau 2 puodeliai per dieną tik natūrali pupelių, tik filtruota), limonadai.

Riebalai - aliejus 2-3 valg. š. per dieną dedamas į paruoštus patiekalus, salotas. Vengti - visų kitų.

Prieskoniai - Žoliniai prieskoniai. Vengti - aitrių.

Kiti - migdolai, virti grybai. Vengti - riebaluose ruoštų grybų.
[b]

o man vakar ligoninej pusryciam 2 kietai virtus kiausinius atnese g.gif jau kita diena po operacijos virta vistiena, saltiena i kuria itartinai ziurejau ir negalejau patiket, kad man galima
Atsakyti
QUOTE(cvetocik @ 2012 06 12, 11:32)
o man vakar ligoninej pusryciam 2 kietai virtus kiausinius atnese g.gif jau kita diena po operacijos virta vistiena, saltiena i kuria itartinai ziurejau ir negalejau patiket, kad man galima



oho... na virta vištiena tai tikrai nieko, bet kiaušinis ir šaltiena... blink.gif man tai ligoninėj tik košytės, džiūvėsėliai buvo... o kaip jauteisi pavalgiusi? ir kur čia gulėjai, jei ne sikrietas? rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(pupele99 @ 2012 06 12, 10:46)
oho... na virta vištiena tai tikrai nieko, bet kiaušinis ir šaltiena...  blink.gif  man tai ligoninėj tik košytės, džiūvėsėliai buvo... o kaip jauteisi pavalgiusi? ir kur čia gulėjai, jei ne sikrietas?  rolleyes.gif

Klaipedos universitetinej ligoninej smile.gif dar dave sviesia plikyta duona, batona, sviestas, fermentini suri, varskes sureli, sultis, jauciuosi gerai, tik itariu, kad nuo saltienos skrandis siek tiek streikavo, kiausini tik paragavau ir pabijojau valgyti
Atsakyti
QUOTE(cvetocik @ 2012 06 12, 12:08)
Klaipedos universitetinej ligoninej smile.gif dar dave sviesia plikyta duona, batona, sviestas, fermentini suri, varskes sureli, sultis, jauciuosi gerai, tik itariu, kad nuo saltienos skrandis siek tiek streikavo, kiausini tik paragavau ir pabijojau valgyti



na ir dieta... bet svarbiausia, kad gerai jautiesi, nors manau, kad vis tiek neturėtų duoti dar tokių produktų ax.gif O aš pamenu dar prieš operaciją negalėjau kiaušinių valgyti, nes būdavo nuo jų labau negera schmoll.gif o po jos tai ir košės tik 2 šaukštus paragaudavau,kažkaip baisu buvo biggrin.gif ir dar 2 paras buvau nevalgiusi, tai skrandis matyt susitraukęs buvo smile.gif o jau dabar pradedu sapnuoti kaip valgau kugelį ir braškes doh.gif
Atsakyti
QUOTE(pupele99 @ 2012 06 12, 11:29)
na ir dieta... bet svarbiausia, kad gerai jautiesi, nors manau, kad vis tiek neturėtų duoti dar tokių produktų  ax.gif  O aš pamenu dar prieš operaciją negalėjau kiaušinių valgyti, nes būdavo nuo jų labau negera  schmoll.gif   o po jos tai ir košės tik 2 šaukštus paragaudavau,kažkaip baisu buvo  biggrin.gif  ir dar 2 paras buvau nevalgiusi, tai skrandis matyt susitraukęs buvo  smile.gif o jau dabar pradedu sapnuoti kaip valgau kugelį ir braškes  doh.gif

mane kai is pooperacines parveze i palata, tai kai prisnusdavau plaukdavo vaizdai,kaip rukyta desra atsipjaunu ar dar kazka ko nebegalima smile.gif

o pooperacinej sedinti ''ponia" nekoki ispudi paliko jos zodziai tik prizadinus mane is narkozes "jei busi tokia susiraukus dar pagalvosiu, ar nuskausminamu suleist" doh.gif galvoju nejau turejau su sypsena atsipeiket,norejosi jei kazka leptelt, ar paleist koki daikta doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cvetocik: 12 birželio 2012 - 10:56
QUOTE(cvetocik @ 2012 06 12, 12:55)
mane kai is pooperacines parveze i palata, tai kai prisnusdavau plaukdavo vaizdai,kaip rukyta desra atsipjaunu ar dar kazka ko nebegalima  smile.gif

o pooperacinej sedinti ''ponia" nekoki ispudi paliko jos zodziai tik prizadinus mane is narkozes "jei busi tokia susiraukus dar pagalvosiu, ar nuskausminamu suleist" doh.gif galvoju nejau turejau su sypsena atsipeiket,norejosi jei kazka leptelt, ar paleist koki daikta doh.gif


biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
aš tai po narkozės buvau pabudinta, jau laukiau kada pradės pykinti mane (nes prieš tai turėjau vieną operaciją ir buvo labai po jos negera), bet pramerkiu akį - žiuriu jau viskas baigta, o man taip gera gera, nieko neskauda, nebloga... bigsmile.gif guliu ir meldžiuos, kad man taip gera rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(pupele99 @ 2012 06 12, 12:53)
biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif
aš tai po narkozės buvau pabudinta, jau laukiau kada pradės pykinti mane (nes prieš tai turėjau vieną operaciją ir buvo labai po jos negera), bet pramerkiu akį - žiuriu jau viskas baigta, o man taip gera gera, nieko neskauda, nebloga...  bigsmile.gif  guliu ir meldžiuos, kad man taip gera  rolleyes.gif

ir mane zadino girdejau, kaip sauke mano pavarde, po to girdziu sako "nu ko verki" doh.gif matyt tokia reakcija buvo atsibundant ax.gif narkoze pries tai esu gavus kai buvo 8m
Atsakyti
Laba vakara 4u.gif
man čia dar toks klausimas iškilo... ar po operacijos nepastebėjote pakitusios šlapimo spalvos? pas mane jis kažkodėl pasidarė labai tamsus g.gif kaži ar taip turi būti.. o gal cia dar viskas susireguliuos,kaip manote? rolleyes.gif
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti