Įkraunama...
Įkraunama...

Baldų restauravimas - 3 tema

QUOTE(sena pažįstama @ 2016 07 24, 07:23)
Ateinu pasirodyti su savais "darbais" lotuliukas.gif Kadangi nagai niežtėjo, kaip norėjau pabandyti, o Foxpaint tebūtų atsiuntę dažus kitą savaitę, Senukuose nusipirkau Pent color dramblio kaulo dažus(reikėjo laką pirkti, bet tuo pačiu užklausiau konsultanto, kurie dažai padėtų perdažyti sekciją-įsūdė, tsakant lotuliukas.gif ). Grįžau namo ir ėmiausi bandymo. Pirmiausia bandžiau murzoti kažkokias rastas baldines plokštes. Nudažiau dukart. Paskui vieną nudažiau triskart, o kitą, prieš dažant, nusprendžiau pašveisti, kad geresnis sukibimas būtų. Ir tas pabraižymas man patiko labiau, nei tik perdažymas bigsmile.gif

Pagauta įkvėpimo, radau garaže seną tarybinę televizoriaus spintelę, tad puoliau ją perdažyti ir draskyti. Gaila, kad nenufotografavau, kaip ji atrodė prieš tai, buvo gėda, kad jei nepavyks, tai tyliai ir ramiai ją toliau nugrūsiu. Bet rezultatas man visai patiko. Ir nors vyras paklausė, kur tokią baisuoklę žadi statyti, aš vaidinu didžiąją menininkę lotuliukas.gif

Man dabar įdomu, o ją lakuoti reikia ar palikti? g.gif



Man atrodo visai puikiai gavosi kaip pirmą kart darant. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2016 07 24, 07:23)
Ateinu pasirodyti su savais "darbais" ...
Man dabar įdomu, o ją lakuoti reikia ar palikti? g.gif

Gavosi visai neblogai, Aš nelakuočiau (bet aš nieko nelakuoju, nes esu nusistačiusi prieš laką biggrin.gif ).Ar bus patvaru, tai jau kitas klausimas- bet tokiai spintelei, manau, neaktualu, Kas kita virtuvinei spintelei ar spintai - baldas dažnai darinėjamas, kartais ne visai švariomis rankomis, todėl dažnai tenka valyti - ar patvaru aš nusprendžiu patrynusi indų kempinėle, jei nenusitrina-viskas tvarkoje. Tokios braižymo "technikos" nenaudoju, bet intensyviai naudoju šlifavimo popierių, Manau kad ta lenkiška sekcija labai neblogai atrodytų nudažius šita spalva ir patrynus šlifavimo popieriumi per visas išraitymų (ir ne tik) briaunas, Atrodytų, kaip natūraliai 50 metų naudota... O dar tinkančias rankenėles parinkus...
Pradžia gera! Sėkmės toliau..
Atsakyti
Aš irgi pasidalinsiu "lininiais" įspūdžiais. Pamėginau apvilkti kėdę lininiu "paklodiniu" audiniu. Jau kruopštumo kiek reikia blink.gif medžiaga visai neatleidžianti klaidų, nes yra plona ir tamposi. Visas kabes po kelis kartus lupau lauk ir perdarinėjau, kad neliktų raukšlių ir būtų vienodas įtempimas. Kėdės atlošui pradžiai sukaliau vienam krašte panašiai tiek kabių, kiek reiktų galutiniam variantui, o paskui lupau po kelias ir pritempinėjau. Ir tai vaizdas dar nesigavo idealus, teks pasistengt blush2.gif .
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2016 07 24, 07:23)
Ateinu pasirodyti su savais "darbais" lotuliukas.gif Kadangi nagai niežtėjo, kaip norėjau pabandyti, o Foxpaint tebūtų atsiuntę dažus kitą savaitę, Senukuose nusipirkau Pent color dramblio kaulo dažus(reikėjo laką pirkti, bet tuo pačiu užklausiau konsultanto, kurie dažai padėtų perdažyti sekciją-įsūdė, tsakant lotuliukas.gif ). Grįžau namo ir ėmiausi bandymo. Pirmiausia bandžiau murzoti kažkokias rastas baldines plokštes. Nudažiau dukart. Paskui vieną nudažiau triskart, o kitą, prieš dažant, nusprendžiau pašveisti, kad geresnis sukibimas būtų. Ir tas pabraižymas man patiko labiau, nei tik perdažymas bigsmile.gif
user posted image
Pagauta įkvėpimo, radau garaže seną tarybinę televizoriaus spintelę, tad puoliau ją perdažyti ir draskyti. Gaila, kad nenufotografavau, kaip ji atrodė prieš tai, buvo gėda, kad jei nepavyks, tai tyliai ir ramiai ją toliau nugrūsiu. Bet rezultatas man visai patiko. Ir nors vyras paklausė, kur tokią baisuoklę žadi statyti, aš vaidinu didžiąją menininkę lotuliukas.gif
user posted image
Man dabar įdomu, o ją lakuoti reikia ar palikti? g.gif


o kai padengėt tris kartus, ar gerai tada užsidažė?

Papildyta:
QUOTE(reg @ 2016 07 21, 23:45)
Dėl skonio tikrai draugų ne visada yra - man jų spalvų paletė puiki  thumbup.gif  Aš sodyboje irgi stengiuosi išsiversti su jau esamais baldais - ir pas mane ten medžio pakanka, todėl su natūralaus medžio baldais ir tai reikia nepersistengti, o jau iš plastiko stengtis daryti medinius  g.gif - kam tas sviestas sviestuotas,  Šiaip dažydavau su vandeniu skiedžiamais dažais iš Senukų (naudojau Pentacolor), bet dažant laminuotą plokštę būtina gruntuoti- ir dar po to 4 sluoksniai, todėl nusprendžiau išbandyti Foxypaint - dažiau laminuotos plokštės lovas su SUMMER MOOD spalva - dalį 2, dalį 3 sluoksniais - rezultatu esu labai patenkinta, dažai skalsūs,gerai dengia be grunto ir šlifavimo, todėl, ypač pradedadantiesiems "dažytojams" , tikrai neverta Senukuose ieškoti kažko geresnio...


Galite pasirodyti kaip atrodo baldas su ta spalva SUUMER MOOD?
Papildyta:
QUOTE(Ingese @ 2016 08 05, 10:53)
o kai padengėt tris kartus, ar gerai tada užsidažė?

Papildyta:
Galite pasirodyti kaip atrodo baldas su ta spalva SUUMER MOOD?


o kuom gruntavote?
Atsakyti
QUOTE(Ingese @ 2016 08 05, 11:05)
o kai padengėt tris kartus, ar gerai tada užsidažė?
...Galite pasirodyti kaip atrodo baldas su ta spalva SUUMER MOOD?
...
o kuom gruntavote?

Su Foxy Paint gerai užsidažė per tris kartus-lygiai, nesimato jokių nelygumų ar šepetėlio dryžių. Negaliu nuotraukų parodyt, nes tiesiog nesu mėgėja fotografuoti "prieš" ir "po", be to, dažiau sodyboje, ne namie – lovos iš tamsios plokštės, tarybinių laikų - ne stebuklas, bet atrodo tvarkingai ir kambaryje tapo daug šviesiau. Su Foxy Paint niekuo negruntavau. Kai perdažinėjau virtuvę, tai gruntavau gruntu Vivacolor Special Primer iš Senukų

https://www.senukai....r-ap-0-9-l/38l6

o po to dažiau man atrodo 5 sluoksnius - prasikeikiau, bet galutinis rezultatas irgi geras. Dažant su gruntu ir, norint išgauti seno daikto efektą, reikia (bent aš taip dariau) nugruntuoti (gruntas baltas), tada nudažyti ta spalva (dažniausiai tamsia), kuria norim kad matytusi nutrintose vietose, o tik po to norima baldo spalva- gerokai daugiau darbo - todėl per vieną savaitgalį nespėjau susisukti. Kai nuvažiuosiu,jei nepamiršiu, nufotografuosiu, tik negarantuoju, kad pavyks įkelti nuotraukas smile.gif
Atsakyti
Labas rytas, turiu klausimą.. Turim seną sofą. Nėra ji visai sena, gal kokių 10m senumo, ir mane trikdo jos toks senas kvapas, gal šiek tiek ir nuo drėgmės, dulkių ir pan. Paėmus Ariel skalbiklį su vandeniu, ir kempine nuvaliau paviršių, bet išdžiuvus po dienos vėl pramušė toks senienos kvapas. Gal turit patarimą, kaip su kuo jį išnaikinti.. ?
Atsakyti
Sveiki,

ir as pasirodau savo restauravimus:

Stalas pries:
http://www.part.lt/p...780ccda0275.jpg

Stalas po:
http://www.part.lt/p...a031843b269.jpg
Atsakyti
QUOTE(birzelis @ 2016 09 07, 10:02)
Sveiki,

ir as pasirodau savo restauravimus:



Gražu, atrodo labai kokybiškai atrestauruota.
Kokiais dažais ir kiek sluoksnių dažėt.
Atsakyti
Aciu. Tas atrestauravimas tai tiksliau kalbant tiesiog perdazymas. Stalas buvo seniena, virsus - lakuotas, plokste, vidines detales medines, sonai - nelakuota plokste. Tai ploksciu pavirsiu truputeli vyras su svitriniu popieriu perbrauke gal kokias 5 min ir nudazem 2 sluoksniais baldiniu dazu "foxy paint"....Spalva - summer mood, kaip jau neseniai viena forumiete rase...labai grazi spalva, gelsva, turi vos vos zalsva atspalvi. Tik is pradziu bandem teptuku dazyti, tai tokie kaip ir dryziai gaunasi (bent jau kai vienas sluoksnis), o po to voleliu dazem, tai viskas super gavosi...Zodziu, esu laaabai patenkinta.


QUOTE(Matilda1 @ 2016 09 07, 11:06)
Gražu,  atrodo labai kokybiškai atrestauruota. 
Kokiais dažais ir kiek sluoksnių dažėt.

Atsakyti
QUOTE(birzelis @ 2016 09 07, 13:25)
Aciu. Tas atrestauravimas tai tiksliau kalbant tiesiog perdazymas. Stalas buvo seniena, virsus - lakuotas, plokste, vidines detales medines, sonai - nelakuota plokste. Tai ploksciu pavirsiu truputeli vyras su svitriniu popieriu perbrauke gal kokias 5 min ir nudazem 2 sluoksniais baldiniu dazu "foxy paint"....Spalva - summer mood, kaip jau neseniai viena forumiete rase...labai grazi spalva, gelsva, turi vos vos zalsva atspalvi. Tik is pradziu bandem teptuku dazyti, tai tokie kaip ir dryziai gaunasi (bent jau kai vienas sluoksnis), o po to voleliu dazem, tai viskas super gavosi...Zodziu, esu laaabai patenkinta.



labai fain gavosi. O tie foxy paint nenusikrapšto lengvai kuo nors brūkštelėjus?

Kaip suprantu foxy paint - tas pats kas chalk paint. Internete pasigavau mintį, kad "chalk paint" gaunami į vandeninius latekso dažus (t.y. sienų dažus) įbėrus gipso ar kreidos miltelių . Bet vat galvoju kaip tokie ant baldų g.gif
Atsakyti
Zinokit, nebandziau krapstyti...Plius dazymo instrukcijoje parasyta, kad dazai pilnai isdziuna, dabar tiksliai nepamenu, bet lygtais po 3 savaiciu...Va, tada ir pabandysiu kur nors nematomoj vietoj brukstelt...
As irgi suprantu, kad Foxy paint, tai tas pats kas chalk paint...pati ju pasidaryti nebandziau...
man foxy paint irgi brangoki pasirode, tai galvojau, gal ka pigiau butu galima nusipirkti...tai pasirode, kad is uzsienio siustis chalk paint dar brangiau gausis, o dar galvojau apie siuos baldinius dazus:
http://www.vivacolor...dazykite_baldus


bet kai filmuke pasake, kad reikia pilnai nuslifuoti sena dazu sluoksni, tai persigalvojau...neturiu tiek kantrybes...

foxy paint pirkau 1 litra - 19 euru kainavo...tai nudaziau si stala 2 sluoksniais ir dar spintele 2 sluoksniais...Liko puse litro dazu.....

QUOTE(Y2K @ 2016 09 07, 13:05)
labai fain gavosi. O tie foxy paint nenusikrapšto lengvai kuo nors brūkštelėjus?

Kaip suprantu foxy paint - tas pats kas chalk paint. Internete pasigavau mintį, kad "chalk paint" gaunami į  vandeninius latekso dažus (t.y. sienų dažus) įbėrus gipso ar kreidos miltelių .  Bet vat galvoju kaip tokie ant baldų  g.gif


Papildyta:
Filmukas apie viva color baldinius dazus:
https://www.youtube....h?v=QBe_zWDP-Pc
Atsakyti
QUOTE(birzelis @ 2016 09 07, 14:51)



Vandens lateksiniai 1 litras akcijinių apie 5 eur, kreida ar gipsas 2 kg maišas apie 3 eur (šito tai visam gyvenimui užtektų). Spalvų daugiau, nei fantazija išneša smile.gif Ir siųstis nereikia, tik iki senukų pasivaikščiot.
Čia receptai su palyginimais http://salvagedinspi...-paint-recipes/

Po bandymų rasti idealią spalvą, man kaip tik atliko kelios skarbonkės įdomių spalvų dažų biggrin.gif Ką čia nudažius g.gif biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Y2K: 07 rugsėjo 2016 - 14:01