Įkraunama...
Įkraunama...

Margučių marginimas

QUOTE(muza @ 2006 03 29, 20:35)
Na, kate0  wub.gif  wub.gif . o ir siaip man vasku marginti - patys graziausi thumbup.gif , tik nemazai laiko "suvalgo" ju sonu braukymas doh.gif . Man aktualiausia kaip ta vaska laikyti ikaitinta, niekaip neatrandu  g.gif ...gal kuri isradote patogu buda:)?
Siaip man dar grazu kai rastai buna spavoti - pamargini ir merki i viena spalva, pamargini - tada i kita...gaunasi tikras "margutis" biggrin.gif



bigsmile.gif Dekui uz pagyrimus. bigsmile.gif

As darau gana promityviai, imu didele nenaudojama skardine bleka (laikau tokia sena sena) ir dedu ja ant dujines virykles, o ugni nustatau minimaliai ax.gif ant tos blekos dedu metalini indeli, visiai neaukstais krasteliais ir i ten dedu vaska. nu ir sedziu prie to karsto kamuolio, jei tureciau zvake vaskine tai tiesiog ja usidegciau ir tiek, bet kadangi pas mane vaskas gabale, be knato, tai tenka taip primityviais budais dirbti.


O laiko tai tikrai labai daug uzima doh.gif reikia poros dienu kaip nieko, norint primarginti velykoms kiausiniu. Nu cia pie kokia 30 kaip minimum mes dazom.
Tai as marginu, marginu, o kai atsibosta, tai vienspalvius padarau ir viskas doh.gif
Atsakyti
Na ta pati situacija rolleyes.gif , geriau uz virykle dar niekas turbut nesugalvojo... cool.gif . O su zvake tai manau neiseitu tokios grazios ir plonos linijos, kadangi vaskas zvakeje neikaista iki reikiamos temp. ir atsala labai greitai...
Na bet istrauktas is dazu kiauselis atperka visus vargus bigsmile.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(muza @ 2006 03 29, 21:05)
O su zvake tai manau neiseitu tokios grazios ir plonos linijos, kadangi vaskas zvakeje neikaista iki reikiamos temp. ir atsala labai greitai...
Na bet istrauktas is dazu kiauselis atperka visus vargus bigsmile.gif  thumbup.gif

muza, ar turi galvoje mano minėtą žvakutę-tabletę? tai kad degdama visai neatšąla, skystas būna tasai parafinas ar kas ten joje, ji sau dega, o aš sau mirkau ir dažau ax.gif
Atsakyti
As tai esu dazius,ant dujines uzdejusi samti ax.gif samtyja istirbdziau vaska...o tada i darba kibau.viskas gerai gavosi man,ir vaskas nekrito ....bet vat man kaskas su dazais netavo buvo g.gif manau jie ir kalciausi buvo ax.gif
o su kokiais dazais jus dazote?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Boružėlė...: 30 kovo 2006 - 00:15
reiks savaitgaly pabandyt, kad paskui žinočiau kaip vaikams klasėj pademonstruot mirksiukas.gif
Atsakyti
Niekada nebandžiau marginti vašku, bet labai noriu blush2.gif Varčiau tokią knygelę apie marginimo būdus, viskas kaip ir aišku, ale kokius būtent dažus naudoti reikia, tai niekur neradau. g.gif
Atsakyti
Labai gražūs kiaušinukai. Aš pati niekad vašku nemarginau. Mes dažniausiai juos verdame kiaušinių lukštuose, o jau keletą metų aš prisirenku alksnių konkorėžėlių, ar kaip jie vadinas, juos keletą dienų pamirkau vandenyje, o po to ten verdu kiaušinius. Būna gražūs murziukai. Pagal senelių pasakojimus, turėtų būti juoda sodri spalva, tačiau mano graži šviesi. Dar senovėje dažydavo su džiovintais morkų lapais, išeiidavo morkavi, bet pati to neišbandžiau bigsmile.gif
Atsakyti
Na tikrai ne būtinai tik vašku galima marginti margučius. Kelis metus jau marginu ir su parafinu nespalvotu. Tačiau marginant tiesiai iš žvakės-tabletės, nukrisdavo kai kurie taškeliai iš ornamento ir ornamentas būdavo sugadintas, tiesiog nuo žvakės liepsnos parafinas gerai neįšildavo. O kaitinti ant lygintuvo, manau šauni idėja. Reiks šiemet bandyti.
Atsakyti
Tokia idėja kilo. O gal fondiu puodą (tiksliau ne puodą, o tik apatinę dalį, kur dagtis yra) ir degiąją želė panaudoti vaško kaitinimui?
Atsakyti
Sveikutes,

.. o kiausius pries dekoruojant vasku reikia isvirti ? labai noriu siemet pabandyti su vasku kiausius nudazyti, o kurie dazai geriausi? kazkuriais metais bandziau su pirktiniais dazais dazyti, tai nieko nesigavo.
Dar viena buda zinau, gal ir pasikartosiu... paimti skudureli, prideti ivairiu dazu, tada galima deti svogunu lukstu ( galima ir nedeti ), deti kiausini, suvinioti ir virti vandenyje.
Atsakyti
Prieš marginant vašku, kaiušinius reikia išvirti, arba abiejuose galuose padarius skylutes, išpūsti kiaušinio turinį, tada bus dažomas tik pats lukštas. Tokį tuščiavidurį margutį galima kabinti ant sprogstančios beržo šakelės - liuks atrodo.
Atsakyti
As irgi dar klausimu turiu.

Jei margucius dazot keleta dienu pries Velykas, tai ju paskui turbut nebeiseina valgyti? Ar kaip? Saldytuve laikot?

Gal is tiesu prasmingiausia butu ispusti kaiusini. Bet kaip tada ji islaikyti silta? Ir kaip tada su merkimu i dazus? Juk i vidu pribega, ar kaip nors uzklijuojat tas skylutes?

Beje, su kiausiniu margintoja, sake, galima kita savaite susitikti ANTRADIENI, nuo 11 iki 15 val.
Atsakyti