Įkraunama...
Įkraunama...

Vytintas kumpis

Sveiki, ieškau vytinimo buitinėm sąlygom proceso aprašymo cool.gif . Gal kas galėtų pagelbėti ax.gif
Atsakyti
Labas,
tema labai įdomi, gaila, kad niekas neatsiliepia.
Esu pati vytinusi kumpį, nugarinę ir išpjovas - mes 'pasimaišę' dėl tokių skanumynų. Tikros technologijos nežinau, dariau taip, kaip mano tetos kaime daro. Eiga tokia: mėsytę įtrinti druska (1 valg.š. - 1 kg mėsos), pipirais ir česnakais (jų pagal skonį ir pageidavimą), galima į šį mišinį įberti truputį cukraus - tetos sako, kad tada mėsa raudonesnė. Taip paruoštą mėsa 3-4 dienas laikyti šaltai (bet ne šaldytuve) dubenyje (išsiskirs šiek tiek skysčio), kasdien pavartant - kad vienodai įsigertų prieskoniai. Paskui mėsa ištraukiama, nuvarvinama ir pakabinama gerai (net labai gerai) ventiliuojamoje šaltoje patalpoje. Vytinimo laikas priklausys nuo ventiliacijos efektyvumo, norimo išdžiuvusios mėsos kietumo ir, žinoma, mėsos gabaliuko dydžio. Pvz. išpjovą džiovinu nuo 2 savaičių (apdžiuvusi plutelė, bet vidus minkštas) iki 4-5 savaičių visa mėsytė sukietėja kaip brinza - niam niam.
Tai tiek - jei dar turi klausimų, bandysiu padėti smile.gif
Skanaus!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mamiliukas: 27 lapkričio 2006 - 12:19
Labas,
labai malonu, kad atsirado bent viena šeimininkė smile.gif , tad bandysiu ir aš šį receptuką. manau tik užtruks kol kažkas pasigamins , būtinai pakomentuosiu pasekmes smile.gif. Ačiū
Atsakyti
o ar tiesa, kad reikia viską daryt tik iš nešaldytos mėsos?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamaLina: 03 gruodžio 2006 - 00:58
Mėsa iš tiesų turi būti nešaldyta. Juk atitirpusi ji būna persisunkusi drėgmės, kuri taip lengvai nepasišalins ir susidarys pelėsiai. O dar, kad kokybiškesnis kumpis gautųsi reikia , kad kiaulės pašarą 80 proc sudarytų gilės. cool.gif
Atsakyti
Nori tikro jamon'o biggrin.gif dainiuslt? Būtinai parašyk kaip pavyko, nors ir teks palaukti keletą savaičių. Turi būti nuostabiai skanu...

MamaLina, niekad nenaudok tokiam skanumynui šaldytos mėsos - iš jos pažeistų ląstelių išteka visos sultys, todėl gausis tokia nei mėsa, nei guma. Atvėsinta mėsa - labai tinka, šviežia - labai tinka biggrin.gif Ir skanaus!
Atsakyti
QUOTE(Mamiliukas @ 2006 11 27, 13:15)
Labas,
tema labai įdomi, gaila, kad niekas neatsiliepia.
Esu pati vytinusi kumpį, nugarinę ir išpjovas - mes 'pasimaišę' dėl tokių skanumynų. Tikros technologijos nežinau, dariau taip, kaip mano tetos kaime daro. Eiga tokia: mėsytę įtrinti druska (1 valg.š. - 1 kg mėsos), pipirais ir česnakais (jų pagal skonį ir pageidavimą), galima į šį mišinį įberti truputį cukraus - tetos sako, kad tada mėsa raudonesnė. Taip paruoštą mėsa 3-4 dienas laikyti šaltai (bet ne šaldytuve) dubenyje (išsiskirs šiek tiek skysčio), kasdien pavartant - kad vienodai įsigertų prieskoniai. Paskui mėsa ištraukiama, nuvarvinama ir pakabinama gerai (net labai gerai) ventiliuojamoje šaltoje patalpoje. Vytinimo laikas priklausys nuo ventiliacijos efektyvumo, norimo išdžiuvusios mėsos kietumo ir, žinoma, mėsos gabaliuko dydžio. Pvz. išpjovą džiovinu nuo 2 savaičių (apdžiuvusi plutelė, bet vidus minkštas) iki 4-5 savaičių visa mėsytė sukietėja kaip brinza - niam niam.
Tai tiek - jei dar turi klausimų, bandysiu padėti smile.gif
Skanaus!


čia gal ir labai kvailas klausimas man kilo, bet... nejaugi tos mesytes nereikia supjaustyti bryziukais??? blink.gif blink.gif blink.gif jei pvz kilograma susūdau, tai ar realu, kad visa ji pakabinus mesa nesupus, o suvys??? kažkodėl įsivaizduoju kabancius siauručius ilgus bryziukus, bet gabalo mėsos tai neeee.... schmoll.gif schmoll.gif schmoll.gif
Atsakyti
bigsmile.gif bendradarbe atnese vytintos mesytes-pirstukus laizem,kaip daryti nezino,nes jai mama vytino.Gal kas zinote,kaip pasigaminti tokiu skanestu g.gif
Atsakyti
blush2.gif Oi, merginos, senokai beužsukusi buvau, nemačiau jūsų klausimų.

upsikaz, nebūtina pjaustyti mėsos gabalo (nebent taip nori - tokių pirštelių). Džiovinau ir 1,5 kg gabalą - tikrai nesupuvo biggrin.gif . Svarbu, kad gabalas nebutų apvalus ir storas, o toks pailgas, tada viskas čiki, tik džiovinti ilgiau tenka...

forta, tokius gali pabandyt pasidaryti pagal šitą receptą, tik supjaustyk mėsą į juosteles. Skanaus!
Atsakyti
QUOTE(Mamiliukas @ 2007 01 11, 19:27)
blush2.gif  Oi, merginos, senokai beužsukusi buvau, nemačiau jūsų klausimų.

upsikaz, nebūtina pjaustyti mėsos gabalo (nebent taip nori - tokių pirštelių). Džiovinau ir 1,5 kg gabalą - tikrai nesupuvo biggrin.gif . Svarbu, kad gabalas nebutų apvalus ir storas, o toks pailgas, tada viskas čiki, tik džiovinti ilgiau tenka...

forta, tokius gali pabandyt pasidaryti pagal šitą receptą, tik supjaustyk mėsą į juosteles. Skanaus!

g.gif kazkodel nematau recepto? schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(forta @ 2007 01 11, 19:25)
g.gif kazkodel nematau recepto? schmoll.gif


lotuliukas.gif čia tikriausiai mamiliukas turėjo galvoje viršuje esantį drinks_cheers.gif
Atsakyti
biggrin.gif upsikaz, esi teisi... Tiesiog tai net ne receptas, o procesas - kūrybai, eksperimentams. Kiek pati esu dariusi, niekada nesigavo du kartus identiškai: tai vienų prieskonių daugiau įberi, tai ko nors visiškai nededi.
Tik dainiuslt dar nesigiria, ar pavyko kas nors? g.gif
Atsakyti