Įkraunama...
Įkraunama...

Vaismedžiai, vaiskrūmiai

QUOTE(Aira* @ 2013 04 12, 11:24)
Kada ir kuo reiktų pavasarį nupurkšti vaismedžius? g.gif

Aš jau nupurškiau pavasariniam purškimui skirtu mišiniu: karbamidas + vario sulfatas. Purškėme ne tik kamienus, šakas, bet ir po medžiais. Kai pradės sprogt medžiai, atitinkamai reikės purkšt nuo kenkėjų. Šiuo metu pasiruošiau Champion.
Atsakyti
QUOTE(Ambro @ 2013 04 12, 11:10)
Aš jau nupurškiau pavasariniam purškimui skirtu mišiniu: karbamidas + vario sulfatas. Purškėme ne tik kamienus, šakas, bet ir po medžiais. Kai pradės sprogt medžiai, atitinkamai reikės purkšt nuo kenkėjų. Šiuo metu pasiruošiau Champion.

Kai prades pumpurai sprogti, su Champion purksti jau velu (gali nudeginti, jei dozes nesumazinsite). Dabar pats laikas. Bet jus nupurskete kitu misiniu... Champion yra vario hidroksido pagrindu, todel jei jau juo purskiate, tai karbamidas ar kt. misiniai jau nereikalingi... Champion apsaugo ne tik nuo raupliu, bet ir nuo kitu grybiniu ligu. Tai profilaktika nuo vezio, puviniu ar degliges.
Atsakyti
QUOTE(MRD @ 2013 04 12, 08:22)
Tiesa. Kaulavaisiu skeipo vieta uzkasame visai nedaug - tik tam, kad maziau atzalu leistu. Seklavaisius geriausia sodinti taip kaip augo pries tai. Siek tiek giliau sodiname lengvose dirvose. Taciau nepamirskite, kad pasodinimo gylis turi itakos vaismedzio augumui, t.y. jusu busimo medzio auksciui...

Dėkui 4u.gif . O kokia ta įtaka augimui? pirmą kartą girdžiu blush2.gif
Atsakyti
Dėl persikų. Ko gero reikės susitaikyti su tuo, kad kas 6-8 metai labai šaltą žiemą vis iššals. Visa laimė, kad jie greit pradeda derėti. Po pernykštės žiemos neatsigavo pas mane Maira. Nors dar stiebas vietomis lyg gyvas buvo, bandė vienas kitas pumpuras sprogti, vėliau nudžiūvo. Profesionalės, pasakykit, ar galima buvo išgelbėti? Apverkiu iki šiol, čia paskutinis derlius.
user posted image
Atsakyti
Vaje kaip noreciau. Po tokiu vaizdu vel vaziuosiu pirkti persiko.
Man viena moteris ir sake, kad pas ja prie namo puikiai augo, derejo kelis metus, o pernai ziema nusalo. O kazi jei ji dengti kasmet?

Papildyta:
Parodziau vyrui foto-sakiau vel pirksim butinai. biggrin.gif
Atsakyti
O pas mane persikas nenušąlo,o apsirgo irgi jau derėjo ketverius metus. verysad.gif Ir viskas pernai nupjovėme. verysad.gif Viskas pasakiau persikų ir abrikosų atsisakau. g.gif
Atsakyti
Gal šioje temoje gausiu kokių nors patarimų ax.gif

QUOTE(sivita @ 2013 04 11, 17:11)
Prašau, patarkit  doh.gif
Jau du pavasarius avietyną pažeidžia kenkėjai. Neatpažįstu jų. Darbuojasi pavasarį, kai avietės ūgteli maždaug 15-20 cm. Vis rasdavau nulinkusias apvytusias viršūnėles. Palenkus jas, lengvai nulūždavo, o lūžio vietoj atrodydavo lyg nupjauta, taip žiedu apvaliai stiebas apvarytas. Toj vietoj pastebėjau lervas.
Pakenkė ne tik mano, bet ir kitų kaimynų avietynus. Vietomis iki kv.m. plotai "nupjauti". Bandžiau purkšti actara, bet nepadėjo. Gal nepataikau laiku, kai skraido motinėlės (o gal neskraido - šliaužioja  g.gif  . Bet net nežinau, ko ieškoti, nieko prieš tai nesimato skraidant.
Aišku, avietės atauga, žemiau išleisdamos šoninius ūglius. Bet derlius būna menkesnis ir vėlesnis.
Jau tikrai su siaubu laukiu pavasario.

Atsakyti
QUOTE(madmuazele @ 2013 04 12, 18:55)
Vaje kaip noreciau. Po tokiu vaizdu vel vaziuosiu pirkti persiko.
Man viena moteris ir sake, kad pas ja prie namo puikiai augo, derejo kelis metus, o pernai ziema nusalo. O kazi jei ji dengti kasmet?

Dengti reikia, jei daugiau kaip -25, bet kiekvienąkart nušalę atželia ax.gif , tik derliaus kaip pas Iš Kaimo neturiu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(MRD @ 2013 04 12, 12:08)
Kai prades pumpurai sprogti, su Champion purksti jau velu (gali nudeginti, jei dozes nesumazinsite). Dabar pats laikas. Bet jus nupurskete kitu misiniu... Champion yra vario hidroksido pagrindu, todel jei jau juo purskiate, tai karbamidas ar kt. misiniai jau nereikalingi... Champion apsaugo ne tik nuo raupliu, bet ir nuo kitu grybiniu ligu. Tai profilaktika nuo vezio, puviniu ar degliges.

O Scoras vietoj Champion netinka? g.gif kuris geriau? g.gif
Atsakyti
QUOTE(zebrina @ 2013 04 13, 12:52)
O Scoras vietoj Champion netinka? g.gif kuris geriau? g.gif

Skoras yra sisteminis. Dabar netinka, nes nepateks i augala - reikia lapu. Juo purskiam po zydejimo kartu su actara.
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti