Įkraunama...
Įkraunama...

Valgiaraštis

QUOTE(d'esprit @ 2013 03 15, 20:53)
1200kcal yra minimali dienos kalorijų norma. Mažo kaloringumo dietos lėtina medžiagų apykaitą. Jei ilgesnį laiką taip maitinsitės, jo-jo efektas neišvengiamas.

Ne mažas kaloringumas lėtina medžiagų apykaitą o neteisingas maistas. Aš ir neskaičiuodama kalorijų visą gyvenimą maitinausi apie 1500kcal per dieną, tik tiek kad visus 1500 padarydavau pyragais ir kitais saldumynais smile.gif Maitinuos pagal 1200kcal jau beveik pusantro mėnesio. Taip, svoris absoliučiai man nuo to nesumažėjo, tik tiek kad organizmui reikia mažiau miego. Jaučiuosi soti, netrūksta maisto, dažnai net per daug jo yra.
O kiek siūlote kcal 23-jų metų merginai kuri vos ne visą parą prie kompiuterio dirba/mokosi ir daugiau 500 žingsnių per dieną nepadaro?
Atsakyti
QUOTE(JayJay @ 2013 03 15, 21:35)
O kiek siūlote kcal 23-jų metų merginai kuri vos ne visą parą prie kompiuterio dirba/mokosi ir daugiau 500 žingsnių per dieną nepadaro?

Siūlau likti prie 1500 kcal ir rasti kasdien pusvalandį sportui. Jūsų aprašyti požymiai rodo, kad organizmas jau įjungęs taupymo rėžimą.

Jūs norit svorio numesti ar išmokti sveikiau maitintis?
Atsakyti
QUOTE(meškutė_Nida @ 2013 03 16, 15:09)
Siūlau likti prie 1500 kcal ir rasti kasdien pusvalandį sportui. Jūsų aprašyti požymiai rodo, kad organizmas jau įjungęs taupymo rėžimą.

Jūs norit svorio numesti ar išmokti sveikiau maitintis?

Na aš šiandien kaip tik buvau sveikatingumo centre užsirašyt ir klausiau apie kcal, anliavandenius, baltymus, riebalus. Man sakė tą patį ką ir pati dariau: jeigu pasyvus gyvenimo būdas, tai reikia arčiau minimalios ribos laikytis, t.y. 1200kcal (neturiu nei vaikų nei maitinu nei sportuoju). Dabar pradėsiu sportuot tai automatiškai kcal turi padidėti. Mano organizmas matyt visą gyvenimą taupymo režimą įjungęs, nes maisto man daug nereikia, 1500kcal man jau tikrai per daug tokiais gyvenimo tempais (jeigu valgyti vien sveiką maistą). Sveiku maistu galiu pririnkti tik 1200-1300kcal, daugiau tiesiog nepajėgiu, persivalgau. Tai jei 1500 laikyčiausi, reiškia 1200 sveiku maistu užpildyčiau, o 300kcal tortais (tik tam kad pasiekti tą skaičių). Juk taip nėra gerai. Man dažnai prireikia ir kad tuos 1200 gaut bent saldainiu papildyt, nes gavus virtos paukštienos ir nemažą daržovių kiekį tiesiog nebenori daugiau valgyt, labai gerai prisotina. Bet mano organizmui tikrai tie 1200 nepadeda, nenumetu nei vieno kg, tad su 1500 tiesiog nutukčiau smile.gif Viršsvorio pagal kmi neturiu, tad mano valgiaraštis toms, kurioms reikia panašaus kcal kiekio
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JayJay: 16 kovo 2013 - 19:49
Sveikos 4u.gif Eksperimentuoju ir aš, mėginu nevalgyti ''šlamšto'', rašytis mitybos dienoraštį ir skaičiuoti kalorijas (tokiu būdu numesti kelis nereikalingus kg). Paskutines tris dienas vartojau truputį sveikesnio maisto, tai kažkaip mažai kalorijų gaunasi arba aš nemoku skaičiuoti, gal ekspertės pataisys ax.gif Na bet jeigu skaičiuojant mano dienos kalorijų norma apie 1800-1900, tai norint numesti reikia kokių 400-500 mažiau suvartoti? Ir padidinti fizinį aktyvumą smile.gif

Trečiadienis
Pusryčiai: Virti apvalieji ryžiai, 150 g. (145)
Priešpiečiai: Melionas, 200 g. (50)
Pietūs: Silkė 120 g. (270), Rauginti agurkai, 90 g. (18), juodos duonos riekė, 63 g. (144)
Pavakariai: Melionas, 110 g. (30)
Vakarienė: Lašiša kepta orkaitėje, 210 g. (305), Iceberg salotos, 50 g. (7), Pomidorai 70gr. (19), Agurkai 60 g. (9), 1 a.š. alyvuogių aliejaus (45)
Naktipiečiai: -
Iš viso: 1042

(Dieną prieš buvo apsivalgymas pas uošvius:) )

Ketvirtadienis
Pusryčiai: Virti grikiai, 140 g. (130), 1 a.š. alyvuogių aliejaus (45)
Priešpiečiai: Nektarinas, 150 g. (45)
Pietūs: Lašiša kepta orkaitėje, 200 g. (300), Iceberg salotos, 85 g. (12), Pomidorai 75 g. (20), Agurkai 75 g. (14), 1 a.š. alyvuogių aliejaus (45)
Pavakariai: Pusė banano, 65 g. (60)
Vakarienė: Kalmarai kepti keptuvėje, 220 g. (250), 1 v. š. alyvuogių aliejaus (90), Špinatai 150 g. (30)
Naktipiečiai: Natūralus jogurtas 200 g. (100), 1 v. š. medaus (60)
Iš viso: 1201


Penktadienis
Pusryčiai: Virti grikiai, 100 g. (92), 1 a.š. alyvuogių aliejaus (45)
Priešpiečiai: Melionas, 225 g. (56)
Pietūs: Lašiša kepta orkaitėje, 210 g. (305), Iceberg salotos, 75 g. (14), Pomidorai, 80 g. (22), Agurkai, 60 g. (9), 1 a.š. alyvuogių aliejaus (45)
Pavakariai: Jogurtas su keptais obuoliais, 150 g. (130)
Vakarienė: 3/4 Krevečių salotų (cancan) (~220)
Naktipiečiai: Natūralus jogurtas, 207 g. (145), Braškės, 190 g. (57), Bananas, 65 g. (60) 1 v. š. medaus (60)
Iš viso: 1260

Jeigu teisingai skaičiuoju, tai mažokai kalorijų, didinsiu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(JayJay @ 2013 03 16, 19:46)
Na aš šiandien kaip tik buvau sveikatingumo centre užsirašyt ir klausiau apie kcal, anliavandenius, baltymus, riebalus. Man sakė tą patį ką ir pati dariau: jeigu pasyvus gyvenimo būdas, tai reikia arčiau minimalios ribos laikytis, t.y. 1200kcal (neturiu nei vaikų nei maitinu nei sportuoju). Dabar pradėsiu sportuot tai automatiškai kcal turi padidėti. Mano organizmas matyt visą gyvenimą taupymo režimą įjungęs, nes maisto man daug nereikia, 1500kcal man jau tikrai per daug tokiais gyvenimo tempais (jeigu valgyti vien sveiką maistą). Sveiku maistu galiu pririnkti tik 1200-1300kcal, daugiau tiesiog nepajėgiu, persivalgau. Tai jei 1500 laikyčiausi, reiškia 1200 sveiku maistu užpildyčiau, o 300kcal tortais (tik tam kad pasiekti tą skaičių). Juk taip nėra gerai. Man dažnai prireikia ir kad tuos 1200 gaut bent saldainiu papildyt, nes gavus virtos paukštienos ir nemažą daržovių kiekį tiesiog nebenori daugiau valgyt, labai gerai prisotina. Bet mano organizmui tikrai tie 1200 nepadeda, nenumetu nei vieno kg, tad su 1500 tiesiog nutukčiau smile.gif Viršsvorio pagal kmi neturiu, tad mano valgiaraštis toms, kurioms reikia panašaus kcal kiekio



Visiškai sutinku su JayJay. 1200 kcal mažai tik sportuojančiam ir aktyvų gyvenimą gyvenančiam [aukštam] žmogui.
Esu žemo ūgio, visą laiką leidžiu prie kompiuterio, fizinei veiklai laiko ir noro lieka retai, bet man pakanka atsisakyti šlamštmaisčio, čipsų (esu begalinė jų mėgėja), sumažinti šokolado kiekį ir tikrai turiu 1200 kcal ir esu soti bei patenkinta.


Beje, čia tikriausiai sėdi ne tik jaunos panelės, tai norėčiau priminti, kad su amžiumi suvartojamų kalorijų kiekis turi mažėti ir norint numesti svorio 1200 kcal tampa ta magiška riba, kurios reikia siekti smile.gif
Bet mažiau tai tikrai nereikia: kokia nauda iš liekno kūno, jei visą laiką galvoji apie maistą, esi alkana, skauda galvą ir tampi viskuo nepatenkinta bambekle 4u.gif
Atsakyti
Laba diena.

parasysiu savo dienos meniu ir buciau dekinga uz komentarus. Tik beda, kad kaloriju skaiciuoti nemoku. Sportuoju apie 3 k./sav, svorio jau numeciau, dabar noriu tik islaikyti.

Pusryciai: aviziu dribsniu kose (27 gr.) su 2, proc. pieno (1/3 stiklines), apelsnas. Apie 30 gr. liesos varskes su 2 dziovintais abrikosais, juoda kava be cukraus.

Uzkandis: bananas.

Pietus: virtas kalautienos kumpis (90 gr.), virti grikiai (50 gr.), salotos is pomidoro, agurko, salotu lapu, zaliu svogunu su 12 proc. grietine. (kiek- nezinau, gal apie 100 gr., gal daugiau). Gabalas juodos Urtes duonos su saulegrazom.

Uzkandis: apie 50 gr. arbuzo, nedidelis obuolis.

Pavakariai: 70 gr. liesos varskes, pagardintos saujele razinu ir 2 sauksteliais jogurto, zalia arbata.

Vakariene: trinta brokoliu sriuba (200 ml. ) su virtos vistienos gabaliukais (40-50 gr.), virtas kiausinis.

labai lauksiu komentaru-kaip meniu, ar ne per daug, ar ne per mazai. Ar noredama islaikyti figura (numeciau nemazai kg). galiu sau leisti kas antra diena ka nors saldas, nedaug, iki 40 gr., bent rytais. Aciu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Just a girl @ 2013 05 25, 22:20)
Laba diena.

parasysiu savo dienos meniu ir buciau dekinga uz komentarus. Tik beda, kad kaloriju skaiciuoti nemoku. Sportuoju apie 3 k./sav, svorio jau numeciau, dabar noriu tik islaikyti.




Meniu man atrodo labai grazus ir tvarkingas thumbup.gif
Ka sportuoji ? Kiek numetei ?
Atsakyti
Aciu labai uz komentara smile.gif Na, vakar meniu nebuvo toks tvarkingas, buvo jame ir sokoladas Bounty smile.gif)
Numeciau viso apie 19 kg., sportuoju aerobika, zumba, siek tiek su svareliais namie (nedaug).
Atsakyti
Sveikos,
Gal galetumete man parasyti pagal Jusu darbotvarke kelinta valanda yra Jusu pusryciai, priespeciai, pietus vakriene, naktipieciai? Ar valgote visada tuo paciu metu?
Aciu uz atsakumus.

Atsakyti
Sveikos,as esu naujoke ir noreciau prisijungti smile.gif stai mano siandienos meniu smile.gif

pusryciai-2 sumustiniai(batonas+sviestas+lasisa+agurkas)(300) , varskes surelis(170), kava su pienu(60)

pietus-1 kotletas su v.s buviu koses(300), salotos(80)

pavakariai-persikas(60)

pavakariai2-belvita su stikline pieno(304)

kokie butu pasiulymai ,komentarai? ax.gif
Atsakyti
Pusryciams batono atsisakyciau smile.gif
Atsakyti
Sveikos,
na mano valgiaraštis jeigu būnu namie - beveik visada toks pats ax.gif

RYTE
vandens stiklinė
po 30min bananas
po 20min sauja migdolų

PIETUMS
lašišos pjasnis keptas orkaitėje, su citrina(+-200g)
špinatų lapai, arba iceberg salotų lapai

po 2-3val* bananas, arba šiaip koks vaisius

VAKARIENĖ
sushi, arba uogos, vaisiai

dienos norma apie 1200kcl, vien dėl to, jog lieknėju po nėštumo (buvau priaugusi 20kg) sad.gif pradžioje buvo sunkoka, bet dabar kai skrandis susitraukė daug lengviau ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo KaleduManiake: 17 rugsėjo 2013 - 08:21