Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip švenčiami mergvakariai ir bernvakariai?

Papasakokit, kas šventėt, kokiam įspūdingam bernvakaryje ar mergvakaryje prieš vestuves esat dalyvavę, kokia ten tradicija, ar kiekvienas-savaip. Na, žinau tik tiek, kad mergvakaryje linksminasi vien moterytės(+pasikviečia kokį striptiziorą  :smile.gif), padovanoja būsimai nuotakai simbolinių daiktų (kažką naujo, seno ir t.t...), o bernvakaryje-atvirkščiai...labai nedaug girdėjau tik per "Nomedos" laidą, dar per kažkokį filmą, bet realiai nedalyvavau, nors kieno nors tokioj šventėj sudalyvaut būtų visai nieko  :smile.gif.
Ar prieš jūsų vestuves buvo suorganizuotas toks vakarėlis, kas buvo jo iniciatorius?
Jei nešventėte, tai ar vistik norėtumėte?Iš kur yra kilusi ta tradicija? Ar tokie vakarėliai mūsuose turi "paklausą', ar tebėra naujovė  ;)?
Atsakyti
Šiandien aptikau šį bei tą laikraštyje;
"vienu metu ši tradicija buvo primiršta, bet dabar atgijo, tačiau-modernesnė.Anksčiau per bernvakarį jaunojo tėvai bernus vaišindavo troboje arba svirne, visi juokaudavo, spręsdavo, ką jaunikis dovanos nuotakai. Per šią šventę pabroliai jaunikiui įteikdavo dovanų.
Mergvakaris būdavo šiek tiek liūdnesnis, su pagraudenimais.Svečius vaišindavo jaunosios tėvai, ką nors atsinešdavo pamergės. Mergvakarį pagal savo scenarijų vesdavo vyriausioji pamergė.Per mergvakarį buvo mokomasi bendros stalo dainos, deklamuojami eilėraščiai apie draugystę, meilę, mokomasi grakštaus šokio, ruošiamos dovanėlės pabroliams, apžiūrimi jaunosios ir pamergių drabužiai, jaunajai sakomi linkėjimai, į albumą rašomi prisiminimo žodžiai, įteikiamos juostos.Pamergės pindacvo vainikėlius.Mergvakario pabaigoj jaunąją sodindavo ant kėdės, uždėdavo vainikėlį ir kiekviena tyliai atsisveikindama vis kitaip graudendavo...
Dabar jaunimas tokias šventes švenčoia kavinėse, restoranuose, būsimiems jauniesiems samdomi striptizo šokėjai, viengungių gyvenimas skandinamas šampano taurėse...
Žodžiu, kas nori pasiskaityt apie vestuvių tradicijas ir pan, siūlau šiandieninį "Lietuvos žinių"priedą  wink.gif.O tokios informacijos tikrai, deja, nėra daug  sad.gif.Jei man kas būtų surengęs tokį vakarėlį-gal ir visai faina būtų buvę  :smile.gif
Atsakyti
Niu ka,ziuriu viena mergvakario kaltininke nieko neparaso,tai pradesiu rasyt as,o ji gal papildys mano pradeta rasinuka [smiley=000164.gif]
       Viena diena isgirdom naujiena:isteka gera musu drauge [smiley=mar.gif]Mes kaip geros drauges,nusprendem linksmai ta ivyki pazymet:likus keliom savaitem iki vestuviu nusprendem atsvest mergvakari [smiley=leb.gif]Nusprendem kad sventimo vieta bus viena is Vilniaus kaviniu,o mergvakario akcentui uzsakem Ritos smuklej grazu torta [smiley=wink.gif]Na jei kas nezino koks buna mergvakariu tortas pasakysiu,kad ten dominuoja vyriskas pasididziavimas [smiley=smiley1.gif]Tortukas buvo [smiley=vo.gif],dar is visos grozybes fejerverkas saude ;DBusimai nuotakai padovanojom aktualiu dalykeliu,kurie reikalingi seimyniniam gyvenime ;)Sventem labai linksmai,buvo daug [smiley=leb.gif] [smiley=butill.gif] [smiley=jok.gif]Gaila va kad nuo santuokos atkalbet nepavyko [smiley=smiley8.gif],bet veselese irgi linksmai sudalyvavom [smiley=leb.gif]
Atsakyti
Jeigu kam reikia gero striptizo erelio telefono, galiu duoti. Bernas lux, mergos per visa jo pasirodyma klyke kaip isprotejusios  ;D  :o Berniukas atvaziuoj i bet kuri miesta, nors pats yra vilnietis.
Atsakyti
pas mane irgi buvo vyrukas, kadangi man nemalonu kai svetimi vyrai glaustosi, buvau laaabai susikausciusi ir atsipalaidavau, kai tas grazuolis baige savo 5 sokius su skirtingom aprangom... huh.gif
Atsakyti
maniskis mergvakaris buvo laaabai fainas...bet gal geriau as apie ji patylesiu...bo daug ko neprisimenu-zinau kad tik buvo smagu rolleyes.gif
Kazkada teko sudalyvauti drauges mergvakari. Na buvo ten jau tikras sou. Berniukas su savo programa (man buvo linksma ziureti i spiegencias merginas...o ypac i viena prie kurios tas bernelis nesiglauste-ji tiesiog springo is apmaudo biggrin.gif ). Buvo ir tortas su vyro falu...buvo ir atributika (keliaraistis+apatiniai ir t.t.) dovanojami. Buvo busima jaunoji ir i Gedimino prospekta isvaryta berniuku autografu ir palinkejimu prasyti...buvo (gal ir neoriginalu)bet tikrai smagu ir juokinga...(gaila kad tik su jos pirmaja meile nepavyko susisiekti- bo butumem tikrai i svecius ji poasikviete biggrin.gif ---gal tada jaunoji butu persigalvojusi? juk berods toks dabar mergvakario tikslas-atkalbeti tuoktis ohmy.gif )
Atsakyti
Kokia faina tema! As sioje srityje turiu nemazai patirties, nes dalyvavau ne viename mergvakaryje. Tikiuosi, kad ir man paciai teks jame sudalyvauti artimiausioje ateityje kaip kaltininkei biggrin.gif .
Zodziu taip. Tradiciskai mergvakariai rengiami savaite iki vestuviu. Dazniausiai taikoma taip, kad mergvakaris ir bernvakaris sutaptu viena diena. Tokia tusofke organizuoja vyriausioji pamerge, o jaunoji, aisku, niekuo prie to neprisideda ir nieko neturi zinoti. Apskritai, jaunosios misija prasideda ir baigiasi tuo, kad ji vyr. pamergei iteikia sarasa draugiu, kurias noretu matyti savo sventeje. Aisku sarasa su visomis koordinatemis, kur tas drauges rasti. Toliau viskas priklauso nuo organizatoriu. Beje, mergvakaris labai gera proga pasiausti su VISOMIS draugemis (bendradarbemis, giminaitemis etc.), tomis, kurios dalyvaus vestuvese, ir tomis, kuriu nera galimybes pakviesti i vestuves. Teisingai, mergvakaris savo esme yra proga atkalbeti jaunaja nuo vestuviu. Taciau tai taip pat paskutine proga daryti viska paskutini karta biggrin.gif (perkeltine prasme). Pvz. jei jaunoji ne karto nera bandziusi rukyti ar yra labai saikinga alkoholio vartotoja, reiktu pasistengti laugh.gif . Ir pan. Na o programa labai individualus reikalas.
Atsakyti
Merginos, padekit man, nezinau ka dovanoti jaunajai per mergvakari. Ka jus dovanodavot? Nes man tai jau galvos skausmas rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE (Ganga @ 2004 04 23, 18:59)
Merginos, padekit man, nezinau ka dovanoti jaunajai per mergvakari. Ka jus dovanodavot? Nes man tai jau galvos skausmas rolleyes.gif

Na tada dovanoja ,kaip sako:"Kazka naujo,kazka seno,kazka zydro",tai galima juk ir keliaraisti,kuri ji uzsides is kart,ir kokius marskinukus craizy(galima "pasiskolint"is jos spintos wink.gif ) su uzrasu"Praradau laisve" ir t.t,ar kokius sex naktinukus,nuotrauka ireminta su ja ir draugem,kad nepamirstu jaunystes laiku ir neziuretu vien i savo isrinktaji...
Atsakyti
Galiu paminėti dovanėles jaunajai:
- kelraištis - gražus nėriniuotas, kad jaunikis per vestuves įsikandęs nutrauktų dailiai nuo kojytės
- yra kažkokia tradicija - dovanoti kažką seno ir kažką naujo, tiksliai nežinau
- dovanojamas šalikėlis/skarelė - tipo naktiniai, su ta intencija, kad su vyru miegant naktiniai vis tiek lieka ant kaklo...
- pas vieną draugę nešėmės tortą vyriško daikto formos, užrišom akis, liepėm išsižiot ir kąsti - buvo juoko (paskui visos prisifotkinom - tas tortonis daiktas toks stačias kaip patranka buvo, pas mane atėjus bobute netyčia pamatė tas nuotraukas ir pakraupo - neturėjau kur akių dėt)
- dar dovanojom marškinėlius su užrašu - "iki 2002 02 02 aš laisva" ar kažkas panašaus
Atsakyti
QUOTE (Mera @ 2004 05 21, 12:15)
Merginos, gal galit kuri parasyti man tu sokanciu berniuku kontaktus?

per mano mergvakari mes buvom klube ir mums soko "gelbetoju sou", nu 1 sokis buvo vidury sokiu aiksteles, man sedint ant kedes, laaaaaaaaaaaaaaaaaaabai fainai soko Mirekas, o dar Edvardas fainas, juos gali rasti ir apziureti www.rescuemen.lt
linkiu pasilinksminti taip, kad neuzmirstum visa gyvenima wink.gif
Atsakyti
mes draugei mergvakari darem klube, nes ji sokancio berniuko nenorejo. uztat prisiseliojom laaaaaabai daug. dovanojom keliaraisti, pampersa ateiciai, pakeli preservatyvu ir kocela vyrui auklet tongue.gif
o maciau labai cool maikute su uzrasu "kur buvai lig siol? as jau isteku!"
na, mano mergvakaris bus 1 men pries vestuves, nes kai kurios mano drauges issilaksto po svecius krastus. darysim klube, ieskosim, kada bus striptizas. o tada paselsim, pasisoksim, padurnavosim. thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti