Įkraunama...
Įkraunama...

Alpinariumai

QUOTE(giletaite @ 2012 01 26, 17:33)
Paaiškinti ko noriu  nemoku, nes nesuprantu ko reikia norėti.... ai noriu, kad būtų gražu..... va biggrin.gif
ir dar noriu pati viską daryti savo rankom...

va šioje vietoje ir yra didžiausias trūkumas, nes neaišku, ko nori wink.gif

Interneto paveiksliukai yra gerai, bent jau per laiką vizija turėtų atsirast. Ko tikrai reikia, ko gali ir nebūti.

Paveiksliukas neparodo, kokia situacija yra už "tvoros". Galbūt reikia nuo kaimynų ar praeivių pasislėpti, kiek namas metą šešėlį skirtingu paros ir skirtingu metų laiku.

Ar ties garažu tikrai yra toks užsilenkimas?

O gal ir galima iš kitos pusės, gal yra mirtinai gražių augalų, kuriuos norėtųsi augint. Monochromiškas ar įvairiaspalvis gėlynas įsivaizduojamas. Ar nėra skirtumo daugiametės ar vienmetės gėlės bus. Lapuočiai, spygliuočiai arčiau dūšios? Kiek yra noro kapstytis gėlynuose?

Tiesa, tos kalninės pušelės gali būti skirtingo augumo. Vienos po 10metų tik pusmetrį sieks, kitos ir iki dviejų metrų. Čia pradžiai tokie klausimai kyla. Nors čia ir Alpinariumų tema, reiktų visa tai aptarti Namo aplinkos temoje. O gal jūsų sklypas yra šlaite, tuomet galima būtų galvoti apie visą kiemą kaip alpinariumą wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gaudvilė: 26 sausio 2012 - 17:52
QUOTE(giletaite @ 2012 01 26, 17:33)
biggrin.gif
Rašiau atsakymą tol kol netas užstrigo... taigi ir vėl iš pradžios
1. Tiesiog tingiu atpasakoti koks įspūdis susidarė su mano želdintojomis....
Pvz. visi augalai auga visur... tik reikia mokėti tinkamai pasodinti....  arba ne taip jau ir svarbus tas saulės kiekis, daugiau palaistysit. mažiau.... ir jų pasiūlyti variantai iš neto platybių.... aš pati labai daug visko nete skaičiau ir paveiksliukų mačiau...
2.  Mano pieštas planelis labai tikslus, kokios dar trūksta info parašykite -pateiksiu.
3. Knygos neskaičiau, bet netą tai praktiškai vos ne visą jau keli metai iš eilės....

Paaiškinti ko noriu  nemoku, nes nesuprantu ko reikia norėti.... ai noriu, kad būtų gražu..... va biggrin.gif
ir dar noriu pati viską daryti savo rankom...

Tai jei nori viską savo rankomis tai ir daryk, po truputį, neskubant galima tiek visko gražaus prigaminti. Aišku profai tai atvarę greit viską į savo vietas sudėlioja, bet kai po truputį kiekvieną akmenį ir augalėlį savo rankomis sodini tai visai kitas vaizdas gaunasi. Ir matai kas vienai patinka, kitai gali būti visai negražu. Tai vat siūlau pačiai imtis daugiau iniciatyvos. Aš tai kai planuoju žiūriu, žiūriu į visokias nuotraukas, bet vis vien kai pradedu daryti gaunas kitaip, kaip man gražiau. Beje vieną savo tokį mažylį kalnelį jau antri metai ardau ir dar kartą šį pavasarį ardysiu, nes kažko nesižiūri. Tai va.. Sėkmės tau!
Atsakyti


Ar ties garažu tikrai yra toks užsilenkimas?

O gal ir galima iš kitos pusės, gal yra mirtinai gražių augalų, kuriuos norėtųsi augint. Monochromiškas ar įvairiaspalvis gėlynas įsivaizduojamas. Ar nėra skirtumo daugiametės ar vienmetės gėlės bus. Lapuočiai, spygliuočiai arčiau dūšios? Kiek yra noro kapstytis gėlynuose?

Tiesa, tos kalninės pušelės gali būti skirtingo augumo. Vienos po 10metų tik pusmetrį sieks, kitos ir iki dviejų metrų. Čia pradžiai tokie klausimai kyla. Nors čia ir Alpinariumų tema, reiktų visa tai aptarti Namo aplinkos temoje. O gal jūsų sklypas yra šlaite, tuomet galima būtų galvoti apie visą kiemą kaip alpinariumą wink.gif
[/quote]
Viskas kaip nupiešta taip ir yra, sklypas yra lygus, iš dešinės pusės yra kaimynų sklypas, ten pradedamos statybos,o už jų jau daugiabutis 5 aukštų, Na nuo viršutinių aukštų jau nepasislėpsi kažkaip, o ir nestresuoju dėl to.
O va su vienmetėm daugiametė ir visais monochrominiais reikalais-pššššššššš. Aš galvoju taip-tarkim man kas nors pataria va čia sodink tą, va čia gal tiks tas ar kitas. Jeigu man augaliukas gražus viskas ok, taip ir padarysiu... Bet kai žiūriu į kaimynų sklypus, nu viskas bet kur ir bet kaip... kažkos blynas primėtytas akmenų bet kaip keli žalumynai ir vsio... nu nesižiūri visai tas a la alpinariumas, ar spuogas smile.gif Tai aš priėjau išvados-geriau nieko, negu pinigai išmesti lauk, o grožio nėra. Taip, veja pas mus sutvarkyta, auga obelaitės kaip pažymėta, prie terasos ant tvoros pakabinu vasarai lovelius ir juose prisodinu tai petunijų kartu su ipomėjom, tai mėlynų lobelijų su geltonais mažais serenčiais, taip kasmet kažką pakaitalioju tuose vazonuose. Iš kur tos kalninės pušaitės atsirado-net nežinau..... bet pasodinau nes augalėlis buvo....prieš namą pasodinau svyrantį maumedį-gražus medelis , bet stypso vienas.....reik jį kažkur kelti, gal į kokį gėlyną?.........
Nesupykite bet mano supratimas tik toks.... ir kiek beskaitytum literatūros, jis nesikeičia kažkodėl, nes tikriausiai toj vietoje galvoj skylutė....
Atsakyti
O gal šalia to maumedžio kažką derinti. 4u.gif
Atsakyti
4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ukristina: 26 sausio 2012 - 22:18
na, turiu šalia pavyzdį tikrai gražaus ir įsipaišančio į aplinką alpinariumo. Jam netoli 10 metų ir dar jis nėra pasiekęs savo piko. Žiūrėti yra į ką, bet sodininko galutinei vizijai dar trūksta daugmaž 5 metų. Čia aš apie taviškius kaimynų blynus ir kelis augalus. Jei darė protingai, tai ir nenuostabu, kad paliko tarpus - vaizdas turės atsirasti žymiai vėliau.

Apie pušeles - pagal dabartinę augimo vietą ir jei neaišku, kokios jos tiksliai, tai ateity gali būti tanki siena. Ar ji tikrai būtina, jei dar yra pakankamai vietos iki tvoros, kurią galima apželdinti ir turėti į ką žiūrėti būnant terasoj, o žiemą pro langus.

Kitas kelias, galima jas formuoti aplaužant pavasarį ūglius 1/3 ar 2/3. Tai reikia įsidėti į galvą ir stebėti.

Dar vienas dalykas, kuris kaip ir diktuoja, kur, kas ir kaip - tai takų, įvažiavimo ir m. stovėjimo aikštelių formos. Jei tikrai tikrai tiksliai taip ir yra, tai tvarkingam, t.y. formaliam, vaizdui sukurt reikia apmąstyt, kaip nesimetriškas kreives apžaisti. Jei neformalus - tiesiog atsistoti strateginėse vietose ir iš kiekvieno taško paanalizuot regos lauką.

Kitaip nei knygose patarti ir negaliu. Jei jau sklypas lygus, tai jokio čia alpinariumo ir nereikia daryti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gaudvilė: 26 sausio 2012 - 23:57
Kitas kelias, galima jas formuoti aplaužant pavasarį ūglius 1/3 ar 2/3. Tai reikia įsidėti į galvą ir stebėti.

Dar vienas dalykas, kuris kaip ir diktuoja, kur, kas ir kaip - tai takų, įvažiavimo ir m. stovėjimo aikštelių formos. Jei tikrai tikrai tiksliai taip ir yra, tai tvarkingam, t.y. formaliam, vaizdui sukurt reikia apmąstyt, kaip nesimetriškas kreives apžaisti. Jei neformalus - tiesiog atsistoti strateginėse vietose ir iš kiekvieno taško paanalizuot regos lauką.
Prašau išverskite į lietuvių kalbą.... blush2.gif

O dėl kaimynų alpinariumų..... stebiu senokai aš juos, nu mažiausiai 4 metai- mano akimis vaizdelis eina ne geryn, o klaikiai prastyn....t.y. kaip buvo blynas bet ko primėtytas, taip ir yra.... visai niekas nesiderina... nu menkai aš ir suprantu, bet, kad metai po metų negražėja.....beje nesu priekabi.....
Atsakyti
o kuri vieta neaiški, kaip kreives padaryti vizualiai tiesioms? Ar kuo skiriasi formalus nuo neformalaus stiliaus? Planas viso kiemo įdėtas, tai ir tenka kalbėti apie visumą.

Tiesa, alpinariumai yra akmenų kalva šalia vandens telkinio ( tradicinis variantas). Tai kaimynų akmeniniai blynai niekaip į alpinariumų kategoriją neįeina.

Želdinant sklypą kiekvienas kampelis įtraukiamas. Nežinant tikrosios situacijos gyvenimo būdo, pomėgių ir tik tiek, kiek matosi iš pav., labai daug neišnaudojamų vietų. Sklypas stačiakampis, garažas labai didelis ( jei ten dirbtuvės ir po kiemą marširuoja svetimi žmonės, galbūt yra poreikis atskirti darbinę nuo namų zonos). Į šiuos ir ankstesnius klausimus tik pati ir gali atsakyt.

pavyzdžiai. Tačiau sekanti diskusija nebe šios temos rėmuose ir būtų neetiška ją tęsti 4u.gif

Atsakyti
kur visos dingę? ax.gif
Atsakyti
4u.gif Gal žiema, šiuo metu nelabai aktuali ši tema, nors aš tai jau planuoja darbus pavasariui.
Atsakyti
QUOTE(ukristina @ 2012 02 11, 17:31)
4u.gif Gal žiema, šiuo metu nelabai aktuali ši tema, nors aš tai jau planuoja  darbus pavasariui.

drinks_cheers.gif aš irgi,nuo ko pradėt doh.gif doh.gif
Atsakyti
Ar nors pažiūrejot laidą šiandien,kaip deliojami akmenys buvo Seilių sodyoje.Pirmine pamokele,taip sakant ax.gif trupurį sutrugde,reiks pasižiūret,ar yra pakartojimas g.gif
Atsakyti