Įkraunama...
Įkraunama...

Dobermanai

QUOTE(Fantastique @ 2013 04 22, 10:39)
Sveiki. Prisijungsiu ir aš į jūsų burelį  ax.gif  šuns dar neturiu ir artimiausiu metu tai tik svajonės, bet pradedu po truputį domėtis šiais augintiniais. Įsimylėjau šitą veislę tada, kai dar maža buvau ir mamos draugė atsiveždavo pas mus į svečius du dobermanus  thumbup.gif  ne ką didesnė už juos buvau, bet jau taip pamilau juos  wub.gif  kadangi tai pakankamai dideli šunys, savaime suprantama, kad jiems reikia daugiau vietos namuose. Dabar noriu paklausti, pavyzdžiui, kiek kainuoja tokio šuns išlaikymas? Įskaitant ir dresūros pamokas. O gal yra tokių, kurios dresavosi pačios? Ar rekomenduojama vesti į mokyklą?  g.gif
Kokie skirtumai tarp patino ir patelės? Patinas aktyvesnis? O gal atvirkščiai?  g.gif  mane konkrečiai domina charakterio ypatumai. Kuris prieraišesnis, kuris aktyvesnis?  g.gif 
Kaip dažnai skiriate dėmesį augintiniui?  g.gif  ar jūsiškiai pergyvena palikti vieni namuose, kai tuo tarpu esate darbe? Nes skaičiau, jog šiai veislei labai svarbus dėmesys.
Būtų nuostabu, jeigu kas nors išsamiai atsakytų, nes stengiuosi krautis sau žinių bagažėlį  bigsmile.gif


Pas mane ne dobermanas, nors taip pat netrumpai norėjau, bet pasistengsiu atsakyti.
Dėl pinigų - kiekvienam skirtinga suma gaunasi. Priklauso nuo to, ką žadate suteikti šuniui. Man vieną mėnesį savikė kainuoja 200lt, kitą gali ir 800 kainuot. Bet pabandykite pasiskaičiuoti pati, kokį maistą -adat pirkti, kiek ilgam jo užteks, įskaičiuokit vizitus pas veterinarą, skiepus, visada gali tekti padaryti ir neplanuotą vizitą, kuris gali atsieiti daugiau. Pasidomėkite dresūros kainomis aplink ir jei norėsite, įskaičiuokite ir tai. Už jus nelabai kas paskaičiuos, visvien jūs geriausiai žinot kiek ir už kokią sumą šuniui duosite smile.gif
Dresūros pamokos pas gerą dresuotoją niekada nepakenkia. Šuniukų darželis - labai geras reikalas, kur šuniukui suteikiama būtina socializacija. O ar jau norėsite siekti ko daugiau, priklauso nuo jūsų. Daug žmonių išsiauklėja šunis tiek, kad su jais būtų malonu gyventi, ir į dresūrą nebekeliauja. Kiti kaip tik, ten praleidžia visą laisvą laiką, nes tai tampa kažkokiu tikslu ir smagia veikla.
Prieraišesnės kalytės. Patinų didžiausias pliusas - jų grožis, ūgis. Kalytės būna ir mažesnės, ir ne tokios puošnios. Kalytės norės pas patinus tik porąkart per metus, tuo tarpu patinai pas kales - nuolat smile.gif
Nieko blogo dėl palikimo namuose nebus, jei skirsite laiko pakankamai prieš išeidama ir grįžusi smile.gif
Aišku, reikia ir auklėti taip, kadkaimynai, kol jūsų nėra, neišeitų iš proto.
Atsakyti
Sveiki smile.gif Smagu, kad domitės iš anksto.
QUOTE(Fantastique @ 2013 04 22, 10:39)
, kiek kainuoja tokio šuns išlaikymas? Įskaitant ir dresūros pamokas. O gal yra tokių, kurios dresavosi pačios? Ar rekomenduojama vesti į mokyklą?  g.gif


Labai sunku paskaičiuoti, nes nežinom, kokiu maistu maitinsit, kokius reikmenis pirksit (ar antkakliuką už 100 litų, ar už 20). Dėl dresūros-ar tik į bendrą eisit, ar norėsit IPO, Agility ar pan. Ar lankysitės parodose.
Kasmėnesinė suaugusio šuns išlaikymo suma galėtų būti: maistas apie 150, dresūra apie 200, antierkiniai preparatai apie 30. Čia toks labai minimumas be papildomų skaniukų, antkakliukų, nenumatytų veterinarų išlaidų, skiepų ir.t.t.
Dresūra būtina, mano galva. Dobermanas-stiprus šuo. Jums bus žymiai lengviau, jei turėsit kuo geresnį kontaktą su juo, kam dresūra labai padeda.

QUOTE(Fantastique @ 2013 04 22, 10:39)
Kokie skirtumai tarp patino ir patelės? Patinas aktyvesnis? O gal atvirkščiai?  g.gif  mane konkrečiai domina charakterio ypatumai. Kuris prieraišesnis, kuris aktyvesnis?  g.gif 

Kompetencijos atsakyti į šitą klausimą neturiu, nes pas mane berniukas ir išvis pirmas šuo. Bet manyčiau, jog priklauso nuo individo. Aktyvios bus abi lytys biggrin.gif Jums labiau reikėtų pagalvoti: ar geriau tris savaites saugoti kalytę nuo kavalierių, ar nenervins namie galimos kraujo dėmelės. Patinas norės merginų ištisus metus. Patinai didesni, galingesni. Kiek daugiau dominuojantys. Nors vėlgi, labai priklauso nuo konkretaus šuns.

QUOTE(Fantastique @ 2013 04 22, 10:39)
Kaip dažnai skiriate dėmesį augintiniui?  g.gif  ar jūsiškiai pergyvena palikti vieni namuose, kai tuo tarpu esate darbe? Nes skaičiau, jog šiai veislei labai svarbus dėmesys.

Kadangi veislė pasižymi dideliu aktyvumu, Jums reikės labai gerai šunį iškrauti lauke tam,kad jis namie miegotų, o ne užsiimtų saviveikla. Daug kas palieka šunis narvuose-ir šuniui saugu, ir Jūsų namams gerai. Bendravimo su žmogumi jiems labai reikia. Dobermanas ir sriubą su Jumis kartu virs, ir į tualetą palydės.

Na ir dar tiesiai paklausiu-ar ketinate pirkti šunį su dokumentais? Tas yra labai svarbu, kadangi stipriam šuniui reikalinga ir stipri galvelė. Plius atsirinkus ištirtus tėvus, Jūs galite sumažinti galimybę, jog Jūsų šuo ateityje turės problemų dėl veislei tipiškų ligų, pvz. displazijos.
Atsakyti
Taip, pirkčiau su dokumentais, bet ne parodoms g.gif dresūra būtų elementariausia. Žinoma, gal dresuot visą gyvenimą ir nevedžiočiau. Pati išmokčiau palankius kartu su šunimi ir tęsčiau viena savarankiškai jau kaip progresas matytųsi kitų pagalba g.gif

O sakykit, kaip ten su tom ausytėm jų? Kaip jos statomos? Kokiame amžiuje? Kokiais metodais? Nes kiek žiūrėjau, tai mažyčiai jie nulėpausiukai bigsmile.gif be to, dar uodegytės karpomos g.gif

Artimiausiu metu planuoju apsilankyti kokioje nors šunų parodoje. Nors ir negreitai bus ta didžioji sostinėj, bet jau planuose numatyta biggrin.gif labai noriu dar kartą prisiliesti prie tos veislės ax.gif

Ir dar sakykit, ar jūsų doberiai auga namuose vieni, ar turi kokį kompanioną? Nes pas mane auga katytė, jau tokia visai veteranė, metus laiko auginu bigsmile.gif aišku, katei būtų stresų stresas kada nors tokį draugą pamačius, bet o kaip ta veislė sugyvena su kitais augintiniais? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Fantastique @ 2013 04 25, 08:46)
O sakykit, kaip ten su tom ausytėm jų? Kaip jos statomos? Kokiame amžiuje? Kokiais metodais? Nes kiek žiūrėjau, tai mažyčiai jie nulėpausiukai  bigsmile.gif  be to, dar uodegytės karpomos  g.gif


Ausys stovi taip pat kirptos. Kirpti kaip ir nelegalu smile.gif
Natūralus doberis:

user posted image
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Fantastique @ 2013 04 25, 08:46)
Taip, pirkčiau su dokumentais, bet ne parodoms  g.gif  dresūra būtų elementariausia. Žinoma, gal dresuot visą gyvenimą ir nevedžiočiau. Pati išmokčiau palankius kartu su šunimi ir tęsčiau viena savarankiškai jau kaip progresas matytųsi kitų pagalba  g.gif 


Smagu smile.gif Su parodom ir rimtesne dresūra tai čia šuns turėjimo eigoj dar viskas gali pasikeisti biggrin.gif Bet elementarią tikrai rekomenduočiau būtent dėl tarpusavio santykių stiprinimo. O paskui, žinoma, ir pati galėsit tiesiog pasikartot išmoktas komandas su šuniu.

QUOTE(Fantastique @ 2013 04 25, 08:46)
O sakykit, kaip ten su tom ausytėm jų? Kaip jos statomos? Kokiame amžiuje? Kokiais metodais? Nes kiek žiūrėjau, tai mažyčiai jie nulėpausiukai  bigsmile.gif  be to, dar uodegytės karpomos  g.gif


Kupiruoti dobermanus uždraudžia vis daugiau šalių. Pas mus tai irgi yra uždrausta, bet kol nėra draudimo dalyvauti kupiruotiems parodose, tol dauguma ir kupiruoja. Beje, dėl parodų tiksliai dabar ir nežinau, kaip Lietuvoj. Lyg griežtino. Žodžiu, kupiruoti man asmeniškai yra gražesni šunys, bet vargo ojojoj. Uodegytės kerpamos poros dienų amžiaus. O ausytės poros mėnesių. Čia priklauso nuo veislyno, ar jis pats tą reikalą sutvarko, ar duoda veterinaro kontaktą. Atkreipkit dėmesį, ar Jums patinka konkretaus veislyno šunų ausų kupiravimo stilius.
Apie patį procesą: nukirptos ausytės kraščiukai susiuvami. Šuo apie 10 dienų vaikšto su karūna (kiti kitokius metodus turi), kol kraštai užgyja. Išimami siūlai. Tuomet pradedami sukti ragiukai. Vėlgi, metodų yra daug. Aš dėjau į ausį tokią poroloninę vamzdžių izoliavimo medžiagą, apsukdavau pleistru ir tarp ausyčių iš pleistro dedamas kaip sujungimas. Kas ~5 dienas perrišama. Reikia labai žiūrėti abiem rišimo etapais,kad ausyčių ištempimo lygis būtu vienodas. Rišama iki kokių 5-6 mėnesių. Aš nuėmiau 5,5 mėnesių ir jos jau nebenukrito. Veisėja mane buvo prigrasinus griežtai rišt, nenuiminėt ankščiau,kad būtų užtikrintai.
Vaizdinė medžiaga:
Karūna
user posted image

Ragiukai (neturiu normalios foto, liko kitam kompe)
user posted image

Nu ir arklys keturių metų
user posted image

QUOTE(Fantastique @ 2013 04 25, 08:46)
Ir dar sakykit, ar jūsų doberiai auga namuose vieni, ar turi kokį kompanioną? Nes pas mane auga katytė, jau tokia visai veteranė, metus laiko auginu  bigsmile.gif  aišku, katei būtų stresų stresas kada nors tokį draugą pamačius, bet o kaip ta veislė sugyvena su kitais augintiniais?  g.gif

Mano berniukas atėjo į namus, kai katei buvo 5 metai. Nedraugai visiškai. Bet išmoko kartu gyvent. Katė jo absoliučiai neprisileidžia. Bet ant vienos sofos skirtinguose galuose gali pagulėt. smile.gif
Atsakyti
Jau kooooks gražus wub.gif wub.gif

bet nulėpusiom ausim visai kitas šuo atrodo, jeigu taip nuoširdžiai thumbup.gif o tas ausų kupiravimas kodėl draudžiamas? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Fantastique @ 2013 04 25, 12:09)
Jau kooooks gražus  wub.gif  wub.gif 

bet nulėpusiom ausim visai kitas šuo atrodo, jeigu taip nuoširdžiai  thumbup.gif  o tas ausų kupiravimas kodėl draudžiamas?  g.gif


Nes tai nėra kažkaip itin reikalinga g.gif šičia po foto nemažai apie tai pakalbėta.
Atsakyti
QUOTE(Zauber @ 2013 04 25, 12:42)
Pas mus tai irgi yra uždrausta, bet kol nėra draudimo dalyvauti kupiruotiems parodose, tol dauguma ir kupiruoja. Beje, dėl parodų tiksliai dabar ir nežinau, kaip Lietuvoj. Lyg griežtino.

Griežtino. Po 2013 metų sausio 1 dienos gimusiems šuniukams draudžiama dalyvauti parodose, jei jie yra kupiruoti.
Man asmeniškai dubermanas praranda savo karališkumą...
Atsakyti
Na man tai jie gražūs visi, ir 'tiuninguoti' ir ne. Jau laikas pratintis, nes greitai manau ir Lietuvoje kupiruoti vaikščios tik sinjorai mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(kornelija.k @ 2013 04 26, 08:20)
Jau laikas pratintis, nes greitai manau ir Lietuvoje kupiruoti vaikščios tik sinjorai  mirksiukas.gif

Tikrai taip... Jei niekas nesikeis, tai greit pamiršim, kaip atrodė kupiruoti šunys.
Atsakyti
na, čia pažiūrėjus dobermanas lygiai toks pat gražus ir nekupiruotas smile.gif

user posted image
user posted image
Atsakyti
o čia juk Wincent vom Klingbach, jeigu neklystu smile.gif gražus ir labai darbingas berniukas 4u.gif
Atsakyti