Įkraunama...
Įkraunama...

Kalbų kursai

As siulau isbandyti LINQ sistema galima mokintis 11 kalbu ir labai lengvai ir tai nekainuoja as tobulinu anglu ir mokausi kinu visai neblogai sekasi.

As persikeliu teksta i MP3 ir daug kartu klausau paskui naturaliai jis islieka atminti thumbup.gif
Pameginkit drinks_cheers.gif
http://www.lingq.com/?referral=Irena_P


Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Irena_P: 12 spalio 2010 - 10:33
LingQ galima mokytis nemokamai, aš pats tai dariau 22 mėnesius tik čia vėl viena pastaba.

Nemokamai galima išmokti lengvai suprasti kalbą, bet norint išmokti gerai kalbėti, reikės treniruoti būtent kalbėjimą. Susirasti žmonių, kurie valandų valandas klausytų jūsų už dyką yra pakankamai problematiška. O jeigu norėsite, kad jums pasakytų kur jūsų kalba yra nenatūrali ir pasiūlytų, kaip tai pasakyti normaliai, jums bus reikalingas klausytojas, kuris būtų native speaker.

Geriausias variantas moterims - susirasti draugą (anglą arba amerikietį), kuris būtų ne šiaip sau "paprastas draugas" arba "vien tik draugas". Vyrams atvirkščiai.

Dar vienas, mano nuomone idealus ir nemokamas variantas - užsirašyti į armiją (tik čia problema - reikia būti tos šalies piliečiu).

Kiti variantai yra LingQ arba KanTalk.
Atsakyti
QUOTE(akagintaras @ 2010 10 12, 10:11)
Įsivaizduokite maždaug taip. Jūs labai pigiai nusiperkate aukščiausios kokybės kiaušinių, bet metus laiko juos laikote šaldytuve. Ką mes turime rezultate? Ką Jums davė maža kaina ir ką Jums davė aukščiausia kokybė?  g.gif

Atsiprašau, nevykęs palyginimas.
Sakykim, kad jums reikia išmaitinti armiją, o jums pigiai pasiūlo tris aukščiausios kokybės žuvis. Jeigu jūs - ne Kristus, greičiausiai ta kokybė jums nedaug tepadės.
Atsakyti
man kursai davė tik vieną naudingą dalyką - išmokau pasakoti tekstą angliškai biggrin.gif nors tą patį galima buvo padaryti ir be kursų,savarankiškai,bet aišku,tingėjosi.Bet aš lankiau pačius pigiausius Vilniuje. Gal kur brangiau ir mažiau žmonių grupėje pasiekiami geresni rezultatai.
Atsakyti
sveiki,gal kas zino gera ispanu destytoja kaune,labai skubiai reikia blink.gif
Atsakyti
QUOTE(akagintaras @ 2010 10 11, 13:00)
Aš žinau keturis anglų kalbos mokėjimo lygius:

1 - visiškas nulis;
2 - žmogus gali susišnekėti su estais, lenkais ir kiniečiais;
3 - žmogus gali susišnekėti su anglais ir amerikiečiais;
4 - žmogus laisvai jaučiasi anglų ar amerikonų kompanijoje.

Aš niekada nelankiau kursų, bet iš to, ką skaičiau ir girdėjau, galiu Jums garantuoti tik vieną dalyką - už 1000 litų Jūs kursuose pasieksite pirmą lygį t.y. tą lygį, kurį jau turite ir be kursų.

Būtų įdomu, jeigu atsilieptų kas nors, kas galėtų tai paneigti.
Tiesa galima dar būtų įvardinti tarpinį lygį - mokėjimas versti tekstus su žodyno pagalba, bet spėju, kad ne to žmonės eina į kursus.
Kita vertus 1000 litų, išleistų kursams, gali duoti sugebėjimą versti tikrus tekstus (ne vadovėlinius) pažodžiui, bet ne suprasti, kas ten parašyta.


Sveiki, kaip supratau is keliu jusu postu kazkiek nusimanote kalbu mokymosi sistemoje 4u.gif
as priklausau , deja, tai antrajai kategorijai.
tai noreciau paklausti, ka jus pasiulytumet, nes realiai pati suvokiu,kad turiu baime kalbeti (turbut dar mokykloje anglu k mokytoja ja ivare) ir del zodyno skurdumo, su gramatika dar dar.... ka rinktis tokiu atveju? savarankiska mokymasi namie? anglu kalbos mokytoja,kuris klausytu mano baisaus kalbejimo ir ji koreguotu, ar grupinius kursu (apie kuriuos esate ne kokios nuomones)?

p.s. labiausiai reikia anglu kalbos skaitant profesine info anglu kalba, bei bendraujant konferencijose,kurios nera daznos 1-2per metus, o draugu uzsienieciu neturiu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo _adlim: 10 lapkričio 2010 - 23:40
QUOTE(_adlim @ 2010 11 11, 00:24)
Sveiki, kaip supratau is keliu jusu postu kazkiek nusimanote kalbu mokymosi sistemoje 4u.gif
as priklausau , deja, tai antrajai kategorijai.
tai noreciau paklausti, ka jus pasiulytumet, nes realiai pati suvokiu,kad turiu baime kalbeti (turbut dar mokykloje anglu k mokytoja ja ivare) ir del zodyno skurdumo, su gramatika dar dar.... ka rinktis tokiu atveju? savarankiska mokymasi namie? anglu kalbos mokytoja,kuris klausytu mano baisaus kalbejimo ir ji koreguotu, ar grupinius kursu (apie kuriuos esate ne kokios nuomones)?

p.s. labiausiai reikia anglu kalbos skaitant profesine info anglu kalba, bei bendraujant konferencijose,kurios nera daznos 1-2per metus, o draugu uzsienieciu neturiu

Antra kategorija yra labai gerai smile.gif
Nuo nulio iki jos yra pakankamai ilgas kelias. Mano kuklia nuomone niekas ir niekada nekalbės laisvai tol, kol nesukaups pakankamos žodžių atsargos, nes visada kils keblumų, kaip pasakyti tą ar aną ir pastoviai reikės sukti galvą, kuo pakeisti tuos žodžius, kurių nežinome. Čia yra ne kalbėjimas, o hemorojus.

Todėl aš siūlyčiau tris dalykus:

1. Didinti žodžių atsargą (jeigu kalbėjimas Jums nėra prioritetas, tai galima daryti, skaitant knygas ir rašant žodžių reikšmes pieštuku tiesiog virš nežinomų žodžių. Techniškesnis sprendimas yra LingQ).

2. Norint pramušti kalbėjimą (tuo atveju, kai žinote daug žodžių, t.y. suprantate kalbą pakankamai gerai, bet dar negalite jų panaudoti kalbėdama) labai geras dalykas yra Effortless English. Šiame puslapyje galima gauti ir nemokamai išbandyti vieną pamokų komplektą iš rinkinio Original Effortless English Lessons (šita nuoroda veda į pardavimo puslapį). Čia Jums papasakoja trumpą istoriją ir po to uždavinėja daug klausimų, į kuriuos reikia greitai atsakinėti. Paskui reikia pačiai papasakoti tą istoriją. Šiuo momentu išryškėja Jūsų kalbos trūkumai - Jūs pamatote kur turite problemų, ko dar negalite pasakyti ir, kitą kartą klausydama, atkreipiate dėmesį į tas vietas. Taip pat tokiu būdu Jūs treniruojate savo tarimą, nes pastoviai girdite originalų tarimą ir jį kopijuojate.

3. Norint pasiekti gerą kalbėjimo lygį, nuo pasakojimų reikia pereiti prie natūralios kalbos. Čia Jums reikia žmogaus, kuris būtų native speaker, kuris Jūsų klausytų ir vietoj nenatūraliai vartojamų frazių pasiūlytų natūralias. Tokiu būdu jūs priartinate savo kalbą prie "native level". Jeigu tokio žmogaus neturite, jį galima rasti už pinigus pavyzdžiui tame pačiame LingQ. Paprastai pakanka vienos 15-30 min sesijos per savaitę, kadangi norint tobulinti kalbą, Jums reikės padirbėti su savo blogai vartojamomis frazėmis. Po pokalbio Jūs gaunate raštišką ataskaitą, ką reikia taisyti ar keisti. Jeigu kalbėsite per daug, paprasčiausiai nespėsite įsisavinti tų frazių ir bėgsite pirmyn, taip ir nepagerinusi savo kalbos. Tai galų gale gali virsti didelėmis išlaidomis su nežymiais rezultatais. Čia kiekvienas turi susirasti sau priimtiną tempą. Šiame etape dingsta baimė kalbėti ir atsiranda pasitikėjimas savimi. Tam tiesiog reikia šiek tiek laiko ir treniruočių.

Tai čia norint greičiau. O jei niekur neskubate, galite žiūrėti filmus ir dirbti su subtitrais, t.y. juos susirasti internete, atsisiųsti ir išsiaiškinti ar išsiversti nežinomus žodžius. Mano dukra pavyzdžiui labai mėgsta Disnėjaus situacijų komedijas (žiūri be subtitrų), o paskui po truputį išsiverčia naujus žodžius sistemoje LingQ ir vargo nemato smile.gif

Labai svarbu susirasti kažką, kas būtų tikrai įdomu ir aktualu. Jeigu Jūs skaitote profesinę literatūrą ir turite jos skaitmeniniame formate, ją galima importuoti į LingQ ir skaityti ten, naudojantis sistemos teikiamais privalumais.

Po kurio laiko atsiranda pojūtis, kas Jums duoda naudos ir kas ne. Jūs tapsite kalbos mokymosi eksperte ir pati nuspręsite, ką daryti ir ko ne. Gramatikos mokymąsi (jeigu norėsite jos mokytis) siūlyčiau nukelti į trečią etapą, t.y. kai jau galėsite pakankamai gerai kalbėti ir norėsite siekti tobulesnės kalbos.
Atsakyti
QUOTE(akagintaras @ 2010 11 11, 11:17)
Gramatikos mokymąsi (jeigu norėsite jos mokytis) siūlyčiau nukelti į trečią etapą, t.y. kai jau galėsite pakankamai gerai kalbėti ir norėsite siekti tobulesnės kalbos.


Visiskai nesutinku smile.gif taip va ir atsiranda zmoniu, kurie KALBA uzsienio kalba, bet niekas ju nesupranta smile.gif Gramatikos pagrindai turi buti padeti labai anksti, kad jau nuo pradziu suvoktum, KAIP toji kalba veikia, o ne eitum apgraibomis, noreti iseiti bet durys nerasti- kam naudongas toks neva ismokimas?

Kalbos praktikavimas zodziu yra labai svarbus momentas mokantis, bene pats svarbiausias, taciau pasakykite ta zmogui, kuris pirma syki mato zodi YES. Ka jis jums gali pasakyti, net neuostes gramatikos? Ismoks pirmus 100 zodziu, ir kas tada- jungs juos i sakinius spejimo budu?

Sistema be sistemos neveikia.
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti