Įkraunama...
Įkraunama...

Pamergės ir pabroliai, jų pareigos

QUOTE(Kisulita @ 2013 01 22, 19:50)
Labas smile.gif

esu ir aš pakviesta būti pamerge biggrin.gif Ir dar vyriausiąja doh.gif Vestuvės mano brolio, todėl man tai didelė garbė, nes jaučiuosi gan artima jam, bet jo sužadėtinės nelabai pažįstų blink.gif Kadangi, kiek domėjausi vyr. pamergė turi padėti ruoštis jaunosioms, tai gal vyr. pamergė turėtų būti artimesnė jaunąjai? g.gif
Taip pat, gal kuri yra rengusi mergvakarį ir gali papasakoti ar tai darė viena, ar tarėsi ir planavo su kitom pamergėm? Ar už mergvakarį privalo mokėti tik vyr. pamergė, ar visos metasi? blush2.gif
Kokios dar vyr. pamergės pareigos? bigsmile.gif
Brolis sakė, kad didelių vestuvių nerengs, iš mūsų pusės didžiasios giminės nekvies, nes turim daug tetų, dėdžių, pusbrolių ir puseserių biggrin.gif Bet manau, kad vis tiek išlaidų nemažai bus, juk visgi vestuvės smile.gif
Beje, gal kas gali patarti kokią sumą turi dovanoti sesuo, jei veda brolis? Kažkokių daiktų dovanoti nežadu, jaunavedžiai geriau žinos, ko jiems reikia, manau 4u.gif

sumos labai priklauso skirtingai, tiek nuo zmoniu materialines padeties, tiek nuo poziurio. pvz. mano sesuo studente gyvenanti su mama mums padovanojo 500 lt, o vyro sesuo turinti rimta uki tik 200 lt, beje atejo su paaugle dukra. tai cia tikrai sunku ka patarti.
p.s pas mus pabroliu ir pamergiu nebuvo
Atsakyti
Na va as irgi esu pakviesta buti pamerge bet ne pirmoji ,bet ir savom vestuvems rupinuosi,kurios bus veliau...as manu kad viska reikia kalbetis su jaunaisiais.
o man dabar paciai iskilo toks klausymas,gerai nusiperki atsargai tu saldainiu,pabrolys buteli(jei ta ispirkimui)o tada juos visur veziotis reikia???
Atsakyti
Pasisakysiu ir aš ax.gif
Pas mus vestuvėse bus 3 poros. Pamergėm suknelės vienodos, pabroliam kostiumų ir marškinių spalva vienoda ar panaši..nenorėčiau, kad vienas su šviesiu, kitas su juodu kostiumu ar marškiniais, taip pat kaklaraiščiai vienodi prie suknelių. Aksesuarai : bateliai, šukuosenos, papuošalai - jų reikalas. Neprašysiu saldumynų pirkti ar butelių ir kažkokių papildomų pareigų neužkrausiu, nes kam to reikia. Vienintelis dalykas ko iš pamergių noriu - tai pagalbos organizuojant viską, šį tą nupirkti už mane [pinigėliai bus mūsų duoti], nes esam ne Lietuvoj, taip pat dėl gėlių, kirpėjos paderint..žodž nieko nesąmoningo ax.gif
Va dėl pirmos poros nežinau..šiaip teoriškai turėtų būti MB brolis, bet jis draugę visai neseniai susirado..tai aš ją tik kartą mačiau ir išvis nepažįstu doh.gif o jei dar išsiskirs iki vestuvių mūsų..tai ką tada... unsure.gif neįsivaizduoju ką daryt.. imtumėm kitus draugus, bet dar supyks jis ar tėvai jo... ech.. rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(danuciuksss @ 2013 01 23, 14:04)
Na va as irgi esu pakviesta buti pamerge bet ne pirmoji ,bet ir savom vestuvems rupinuosi,kurios bus  veliau...as manu kad viska reikia kalbetis su jaunaisiais.
o man dabar paciai iskilo toks klausymas,gerai nusiperki atsargai tu saldainiu,pabrolys buteli(jei ta ispirkimui)o tada juos visur veziotis reikia???

cia siaip su tais saldainiais ir buteliais pirsliai buna ir visur veziojasi krepselyje, nes nezinosi kur kas gali sustabdyti....pas mus nebus pirsliu, liudininkais baznycioje bus pirma musu pora sesuo su savo draugu tai taip iseina kad jie ta krepseli turi veziotis...bet ar cia ju pareiga tai nezinau... g.gif kad pirsliai tuo pasirupina tai tikrai, bet siuo atveju as sita krepseli pati parupinsiu....manau nera jokio skirtumo smile.gif
Atsakyti
sveikos 4u.gif
pasiskaičiau aš čia ir nustebau kokios žiaurios būna tos nuotakos.. blink.gif
pati dalyvavau dvejose vestuvėse (MB jaunesnių sesių), jos taip pat norėjo vienodų suknelių, vienodų kaklaraščių ir saldainų krepšio su šampano buteliais g.gif na man asmeniškai gražu vienodos suknelės,BET.. viena iš nuoatkų buvo labai užsispyrusi ir reikalavo būtent tokio stiliaus suknelės ir būtent tokios spalvos kokios ji nori, o man as meniškai toks modelis kokio ji norėjo labai netiko,nėra ką sakyti apie spalvą, atrodžiau kaip lavonas per vestuves nes buvau per balta tai spalvai lotuliukas.gif nu bet ką padarysi, teko dalyvauti, atsisakyti negalėjau..o dėl saldainių ir šampano tai kažkur girdėjau jog tai porų pareiga juos turėti, bet savo vestuvėse aš jų parūpinsiu pati.
Dar skaičiau jog kažkas turėjo draugų vestuvėse dalyvaut ir jie kėlė didžiulius reikalavimus. man ir taip buvo, kai pradėjo diktuoti iš kur nuomotis, kaip apsiauti, koki kostiumą maniškis turi nusipirkti, tai pasakiau sorry bet man per brangu jūsų vestuvėse dalyvauti, jei būtų sesuo tai būčiau gal nusileidus, bet čia net į derybas nesileido.. doh.gif
Atsakyti
Sakykite,o kaip buna su sveikinimais,as niekada nesu buvusi kaip pora,tai nelabai atkreipiau demesi kaip svecias.Jei esame pora,tai ateina laikas jaunuosius sveikinti,kai gryztame i sventes vieta,o geliu reiketu papildomai,o is kur ju gauti jei visa kelione kartu su jaunaisiais vazinejam???atsiprasau uz toki kvaila klausyma. biggrin.gif biggrin.gif doh.gif
Atsakyti
[quote=danuciuksss,2013 02 05, 13:30]
Sakykite,o kaip buna su sveikinimais,as niekada nesu buvusi kaip pora,tai nelabai atkreipiau demesi kaip svecias.Jei esame pora,tai ateina laikas jaunuosius sveikinti,kai gryztame i sventes vieta,o geliu reiketu papildomai,o is kur ju gauti jei visa kelione kartu su jaunaisiais vazinejam???atsiprasau uz toki kvaila klausyma. biggrin.gif biggrin.gif doh.gif
[/quo
rugseji buvome draugu vestuvese kaip pora ir vezeme puokste, ji grazai gulejo bagazineje, o kai atejo metas sveikinti tai MB nuejo atnese dovana ir geles smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Hedra:) @ 2013 01 24, 15:25)
cia siaip su tais saldainiais ir buteliais pirsliai buna ir visur veziojasi krepselyje, nes nezinosi kur kas gali sustabdyti....pas mus nebus pirsliu, liudininkais baznycioje bus pirma musu pora sesuo su savo draugu tai taip iseina kad jie ta krepseli turi veziotis...bet ar cia ju pareiga tai nezinau... g.gif kad pirsliai tuo pasirupina tai tikrai, bet siuo atveju as sita krepseli pati parupinsiu....manau nera jokio skirtumo smile.gif

Dieve, kaip baisu biggrin.gif Jei vestuvės, bet kur bet kas gali stabdyti ir kaulyt saldainių, o tu žmogus turi duot.. Baisūs tie mūsų lietuvių vestuvių papročiai biggrin.gif
Pas mus bus tik liudininkai, jokių saldainių nei aš pirksiu, nei liudininkų prašysiu, jokių stalo užsėdimų- kelio užtvėrimų nebus.
Papildyta:
QUOTE(Ateniuke @ 2013 02 01, 12:12)
sveikos 4u.gif
pasiskaičiau aš čia ir nustebau kokios žiaurios būna tos nuotakos..  blink.gif
pati dalyvavau dvejose vestuvėse (MB jaunesnių sesių), jos taip pat norėjo vienodų suknelių, vienodų kaklaraščių ir saldainų krepšio su šampano buteliais g.gif na man asmeniškai gražu vienodos suknelės,BET.. viena iš nuoatkų buvo labai užsispyrusi ir reikalavo būtent tokio stiliaus suknelės ir būtent tokios spalvos kokios ji nori, o man as meniškai toks modelis kokio ji norėjo labai netiko,nėra ką sakyti apie spalvą, atrodžiau kaip lavonas per vestuves nes buvau per balta tai spalvai  lotuliukas.gif  nu bet ką padarysi, teko dalyvauti, atsisakyti negalėjau..o dėl saldainių ir šampano tai kažkur girdėjau jog tai porų pareiga juos turėti, bet savo vestuvėse aš jų parūpinsiu pati.
Dar skaičiau jog kažkas turėjo draugų vestuvėse dalyvaut ir jie kėlė didžiulius reikalavimus. man ir taip buvo, kai pradėjo diktuoti iš kur nuomotis, kaip apsiauti, koki kostiumą maniškis turi nusipirkti, tai pasakiau sorry bet man per brangu jūsų vestuvėse dalyvauti, jei būtų sesuo tai būčiau gal nusileidus, bet čia net į derybas nesileido.. doh.gif

Tai va va, aš ir mačiusi esu su aka vienodos spalvos, prastos medžiagos kaklaraiščiais ( tas ne tik realybėje matosi, bet net ir nuotraukose pigiai atrodo) stovi pabroliai, iš merginų nors vienai tikrai netinka spalva ar modelis ir vargšė mergina atrodo tikrai neggražiai, bet tai ką jai daryt, taip liepė.. rolleyes.gif
Tuo antruoju atveju aš ir būčiau atsisakiusi dalyvauti smile.gif net į derybas matai nesileidžia, kaži savo mamai, būsimai uošvienei ir visoms tetulėms ir prisakė iš kur kaip apsirengti biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(danuciuksss @ 2013 02 05, 13:30)
Sakykite,o kaip buna su sveikinimais,as niekada nesu buvusi kaip pora,tai nelabai atkreipiau demesi kaip svecias.Jei esame pora,tai  ateina laikas jaunuosius sveikinti,kai gryztame i sventes vieta,o geliu reiketu papildomai,o is kur ju gauti jei visa kelione kartu su jaunaisiais vazinejam???atsiprasau uz toki kvaila klausyma. biggrin.gif  biggrin.gif  doh.gif

Visai nekvailas klausimas. Iš tikrųjų priklauso nuo jaunųjų noro smile.gif Vieni priima sveikinimus prie bažnyčios (CMB) : dalyvaujantieji šventėje dovanoja tik gėles, visi kiti atėję pasveikinti ir dovanoja gėles na gal kažkas kokią dovanėlę sumąstę, o tuomet kai jau būnama šventimo vietoje dovanojamos tik dovanos (vokeliai dažniausiai). Pliusas: jaunieji susirenka visas gėles vienu kartu, o dovanas (vokelius - vis tik pinigai, kad nepasimestų, nepradingtų niekur) ir jau vakaro pabaigoje.
Kitas var: prie bažnyčios (CMB) dovanoja gėles tik atėjusieji pasveikinti, bet nedalyvaujantieji tolimesnėje vakarinėje dalyje. Visi kiti gėles ir dovanas įteikia atvykus į šventimo vietą. Pliusas: sveikini tik kartą, ne du, minusas: jei karšta diena tos dovanojamos gėlytės gali net ir nuvysti..
Kiekvieni pasirenka kokį variantą rinktis, čia jau reikia klausti jaunųjų, o tiksliau iš jų pusės dalinant pakvietimus būtų gražu užsiminti kokius sveikinimus kur priims, svečiams mažiau va tokių klausimų kiltų..
Atsakyti
Na lyg ir neliepe, mamai tik patare kas geriau ant jos atrodo, bet zinai, mano busimo vyro sesuo, nu niekaip negalejau atsakyti kad vestuvese nedalyvausim, butu tiesiog drauge tai tikrai nebuciau dalyvavus smile.gif)
Atsakyti
QUOTE(danuciuksss @ 2013 01 23, 13:04)
Na va as irgi esu pakviesta buti pamerge bet ne pirmoji ,bet ir savom vestuvems rupinuosi,kurios bus  veliau...as manu kad viska reikia kalbetis su jaunaisiais.
o man dabar paciai iskilo toks klausymas,gerai nusiperki atsargai tu saldainiu,pabrolys buteli(jei ta ispirkimui)o tada juos visur veziotis reikia???

taip, kur masinoje pasidejus vezioti , o jeigu prireiktu issitrauki ir viskas ciki thumbup.gif
nors mes tai tik buteli turejome (MB uzsiskyre, o jeigu prireiks kaip atrodysime, o as saldainiu nepirkau) nes jaunieji pasake jeigu prireiktu - saldainiu ar alkoholio, jie tures ir viskuo pasirupins.
vasara nusimato dar vienos vestuves, tikiuosi, jaunieji bus konservatyvus ir vedusiu i poras nekvies lotuliukas.gif tai busime sveciais ir jokio galvos skausmo nebus smile.gif
Atsakyti
Sveikos bye1.gif
Vasarą bus brolio vestuvės. Būsiu pirmoji pamergė, bet neįsivaizduoju jos pareigų. Išvis vestuvėse esu buvusi tik vieną kartą ir tai buvau 14metų mergaitė ax.gif

Ar yra kažkokios ypatingos pareigos būtent pirmajai pamergei? Gal būt kažką reikia pirkti? Kažką organizuoti? Dovanoti?

Merginos, būkit geros, pasidalinkit savo patirtim, tikrai norėtūsi pabūti gera pirmaja pamerge broliukui, kad butu isimintina svente:)

P.S. Vestuves bus su visom tradicijom, su pulku, su pirslio korimu ir t.t., tai tikrai bus nemaza svente:)
Atsakyti
http://www.vestuves....ge-ir-pabrolys/

pasiskaityk,gal pades smile.gif
Atsakyti