Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip prieiti išpažinties

QUOTE(LinguLingu @ 2006 11 17, 19:15)
Ar galetum placiau bei smulkiau papasakoti apie ta pojuti?Esu kazka panasaus isgyvenusi.Buciau dekinga  bigsmile.gif


na net nzn kaip pasakyt, tiesiog jauciu kad yra kazkokia jega, kuri palengvina gyvenima...jei labai sunku, tiesiog paprasai, kad padetu ir pan...ir po keliu dienu tikrai rytojus prasvieseja...nzn gal cia ir nuo pacio zmogaus toks tikejimas pagerina rytdiena...bet as tikiu, kad tai kazkas daugiau...smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Linushi @ 2006 11 20, 09:48)
na net nzn kaip pasakyt, tiesiog jauciu kad yra kazkokia jega, kuri palengvina gyvenima...jei labai sunku, tiesiog paprasai, kad padetu ir pan...ir po keliu dienu tikrai rytojus prasvieseja...nzn gal cia ir nuo pacio zmogaus toks tikejimas pagerina rytdiena...bet as tikiu, kad tai kazkas daugiau...smile.gif


Lygiai kaip ir as - dekui, kad pasidalinai 4u.gif bigsmile.gif
Atsakyti
Jau daug metų nebuvau išpažinties.. verysad.gif Vaikystėje tekdavo dažnai nueiti.Prisimenu tą vidinį lengvumą po išpažinties biggrin.gif Bet dabar kažin ar išgyvenčiau tą patį g.gif .Jau nesureikšminu nuodėmių išvardijimo garsiai blush2.gif
Juk galim bendrauti su Dievu tiesiogiai,be tarpininkų-kunigų. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(andreja @ 2006 12 04, 20:57)
Jau daug metų nebuvau išpažinties.. verysad.gif Vaikystėje tekdavo dažnai nueiti.Prisimenu tą vidinį lengvumą po išpažinties biggrin.gif Bet dabar kažin ar išgyvenčiau tą patį g.gif .Jau nesureikšminu nuodėmių išvardijimo garsiai blush2.gif
Juk galim bendrauti su Dievu tiesiogiai,be tarpininkų-kunigų. mirksiukas.gif


Bendrauti su Dievu tiesiogiai yra būtina! biggrin.gif

O išpažintis savo darbą padaro, net jei nieko neišgyveni 4u.gif
Atsakyti
Pastaruoju metu tai dažna mano pasvarstymų tema-apie dievo priesakus,išpažintį.Išpažinties nesu buvusi daugybę metų,norėčiau,bet neisivaizduoju kaip tai atnaujinti,pas ką eiti ,kad pavyktų užmegsti tą tikinčiojo ir kunigo ryšį.Ar reikėtų "suinventorizuoti"visus nusižengimus,ar pakanka nuoširdaus pokalbio laisvuose rėmuose.Gal ir neblogai praktikuoti bendravimą su Dievu patiems,bet stipresnis emocinis ir dvasinis apsivalymas vyksta per išpažintį. huh.gif
Atsakyti
QUOTE(atenamarija @ 2006 12 06, 20:25)
Pastaruoju metu tai dažna mano pasvarstymų tema-apie dievo priesakus,išpažintį.Išpažinties nesu buvusi daugybę metų,norėčiau,bet neisivaizduoju kaip tai atnaujinti,pas ką eiti ,kad pavyktų užmegsti tą tikinčiojo ir kunigo ryšį.Ar reikėtų "suinventorizuoti"visus nusižengimus,ar pakanka nuoširdaus pokalbio laisvuose rėmuose.Gal ir neblogai praktikuoti bendravimą su Dievu patiems,bet stipresnis emocinis ir dvasinis apsivalymas vyksta per išpažintį. huh.gif


Žiūrint, kur gyveni...
Aš tik Kaune žinočiau, kur eiti. Vilniui gal bandyčiau pas Jonitus, bet ten turėtų būt ir daugiau tinkamų. O jei kokiam kitam Lietuvos kampe, tai visai nežinočiau. Jei ne paslaptis, parašyk, iš kur esi, gal atsilieps išbandžiusių. O aš tai vieną kartą paslapčia tiesiog gerai įsižiūrėjau į kunigo veidą, ir pasidarė aišku, kad tiks. Bet ne visada veidas viską parodo...
Atsakyti
QUOTE
aistluka,2006 12 07, 10:02
Aš tik Kaune žinočiau, kur eiti.

O tai kur? g.gif
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2006 12 10, 20:13)
O tai kur?  g.gif


I BAZNYCIA... blink.gif biggrin.gif
Dievas yra visur ir visame...koks skirtumas kur, daug svarbiau sirdies suminkstinimas ir gailescio uz nuodemes suzadinimas. Mielieji, DIEVAS gailestingas !!!!!!!! bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE
O tai kur?  g.gif


Vakar nedavė išsiųsti, tai tik dabar...

Na, pavyzdžiui, Vilijampolėje "Gerojo Ganytojo" parapijoje yra toks kunigas Remigijus Kuprys. Jis NEštampuotas. Tikras žmogus. Plačios širdies ir aštraus proto. Filosofijos dr., tik po to į kunigus nuėjo. Jei ieškosi, atpažinsi iš to, kad pasižiūrėjus atrodo, jog prie veido tiktų pypkė biggrin.gif (čia tiesiog išorinis atpažinimo ženklas). Man tai toks kunigas – tikras lobis.

Daug kam Vytautinėje Kęstutis Rugevičius tinka, bet turbūt daugiau tom, kurios nori išsiverkti. Man ne tas stilius. Bet tik man ne, o daug kam tinka.

Dar daug kartų maloniai nustebino kun. Artūras Jagelavičius. Apie jį ėjo kalbos, kad tipo "toks tik pasišaipys", tai tyčia išbandžiau. Viską susakiau nevyniodama į vatą, net, kad man išpažintis – kaip šuniui penkta koja. O jis taip gražiai mane išnarpliojo, taip paprastai, su jumoru ir pagarbiai. Kad net drįsau pasiūlyti savo draugei, kuri keturis metus buvo nebuvusi išpažinties. Išėjo ašarodama ir džiaugdamasi, kad dar tokių būna. Taigi, jei nori nuoširdumo ir pagarbos, šitas irgi tinkamas. Tik nesu tikra, kur jis dabar būna. Anksčiau buvo toj mažojoj "Prisikėlimo" bažnytėlėj, Aukštaičių gatvėj.

Dar vienas jau turbūt nebeprieinamas, nes vyskupu tapo, todėl turbūt darbais užsimušęs. Jonas Ivanauskas. Kažkada jis per paskaitą sakė maždaug taip: "Liūdniausios išpažintys, kai nesusimąstydami, tarsi ataskaitą, pyškina 'supykau, keikiau, melavau...', ir net nebando į savo širdį pažvelgt, o jeigu ateina daug metų nebuvęs žmogus, pasako, ką rimčiau yra pridirbęs, tai sukyla tokia pagarba tam žmogui! Juk kiek jam reikėjo dąsos čia ateiti!"

Girdėjau, kad pas pranciškonus Jurgio Konvente Tėvas Severinas daug kam padeda. Pas jį dažnai inteligentiški menininkai apsilanko. Bet pati pas jį nebuvau, tai nežinau.

Pas kokį jauną jėzuitą dar galima...

Pas kurį benueitum, gali pasakyti, kad norėtum ne prie klausyklos. Galit tiesiog pasivaikščiodami lauke, ar kokią patalpėlę pasiūlytų. Žodžiu, kaip patogiau. Klausykla neprivalomas dalykas.

Tai sėkmės. O jei išbandysi, būtų smagu išgirsti, ar nenusivylei 4u.gif
Atsakyti
QUOTE
aistluka,2006 12 12, 21:58]O tai kur?  g.gif
Tai sėkmės. O jei išbandysi, būtų smagu išgirsti, ar nenusivylei  4u.gif

Ačiū 4u.gif
Atsakyti

Kodėl klausykla neprivalomas dalykas?
Labiau suprasčiau jei aš su tuo kunigu gan artimi pažįstami, tai tuomet ir galima atlikinėti išpažintį kur kam patogiau, bet jei ateinu iš gatvės visai jo nepažinodama tai argi kunigas sutiks kokioje nors tai vietelėje, tik ne klausykloje išklausyti mano išpažinties. Čia truputį jau ne taip kaip turėtų būti.
Atsakyti
QUOTE(Jurgulė @ 2007 01 01, 11:45)
Kodėl klausykla neprivalomas dalykas?
Labiau suprasčiau jei aš su tuo kunigu gan artimi pažįstami, tai tuomet ir galima atlikinėti išpažintį kur kam patogiau, bet jei ateinu  iš gatvės visai jo nepažinodama tai argi kunigas sutiks kokioje nors tai vietelėje, tik ne klausykloje išklausyti mano išpažinties. Čia truputį jau ne taip kaip turėtų būti.

Klausykla tikrai nėra privaloma ir tai sakyčiau kaip tik kaip turėtų būti. Aišku priklauso ir nuo konkretaus kunigo, bet yra bažnyčių, kur netgi ir tų klausyklų nelabai yra - gali būti tam skirtas atskiras kambarėlis arba žmonės atlikinėja išpažintį kur nuošaliau pačioje bažnyčioje.
Atsakyti