Įkraunama...
Įkraunama...

Pavardės keitimas. 6dalis

Aš iš -ienės keičiausi į -ytę. ATK pasikeičiau tik po pusantrų metų ir jokių problemų neturėjau. Nors turbūt per kokius 3 mėnesius pasikeist reikėtų. Birželį iš -ytės teks keisti į kitą -ienę, tai nemanau, kad pirmu reikalu bėgsiu į pasų poskyrį.
Atsakyti
QUOTE(jbs @ 2013 05 11, 07:47)
Aš iš -ienės keičiausi į -ytę. ATK pasikeičiau tik po pusantrų metų ir jokių  problemų neturėjau. Nors turbūt per kokius 3 mėnesius pasikeist reikėtų. Birželį iš -ytės teks keisti į kitą -ienę, tai nemanau, kad pirmu reikalu bėgsiu į pasų poskyrį.

O kaip dėl Sodros, kai buhalterė tvarko darbuotojų mokesčius, kažkie lyg trukdžiai būna, na jei nededate antspaudo ar parašo ant dokumetų, tada menka bėda.. O poliklinikoje, sustabdžius kelių policijai, ar VMI?
Šiaip tai dar gali būti, kad ištikus nelaimei ir išsikvietus greitąją, ir nuvežus sakykim į klinikas ar ligoninę jie gali nesuteikti pagalbos, kol neišsiaiškins situacijos, o laikas tokiose institucijose kartais būna labai brangus. Jei pateiksite vienokį dokumentą, o sistema rodys kitą pavardę ir asmens identifikavimą, kai neaišku kaip nustatyti ar mokate Sodrai. Netgi išsikvietus greitąją ,prieš sėdant į ją, seselė susižiūri asmens dokumentus ir soc.draudimą (ar valstybė moka jei moksleivis, studentas ar darbo birža ar pats).
Žodžiu, smulkių trugdžių gali būti..

Aš tuoksiuosi tik bažnyčioje, per mėnesį kunigas nusiųs duomenis CMB, po to darysiuos pasą, užtruks tikriausiai mėn.laiko ir tada kitus dokumentus..
Atsakyti
QUOTE(Lindos @ 2013 04 17, 19:10)
As tai tvirtai nusprendziau rinktis pavarde su -ė galūne. smile.gif nors manasi norėtų, kad bučiau -ienė. Taciau, kadangi esu uzsispyrusi, tai manes niekas neperkalbes. Man tiesiog su -ė, skamba graziau. smile.gif  4u.gif


Aš taip pat renkuosi pavardę su galune -ė. Mano būsimąjam tai netrukdo ir jis gerbia tokį mano pasirinkimą, tačiau nesitikėjau susidurti su tokiu aplinkinių priešiškumu. Visi kaip susitarę klausia, kodėl -ė, o ne -ienė. Nu kodėl turiu būt -ienė, o ne -ė. Nesuprantu. Juk man rinktis, man tą pavardę nešioti, o ne kažkam kitam, tai kodėl kitiems dėl tokio pasirinkimo taip galvą skaudą g.gif
Atsakyti
Sveikos diskutuotojos smile.gif

Mano busimasis taip pat nesikisa i i apsisprendima, sako ka nori ta rinkis, tik nenori kad pasilikciau savaja mergautine pavarde, bet cia jau vieninga nuomone, nes tos dvigubos pavardes neimponuoja ir man...
O kas del -e ir -iene, tai man cia jau darosi baisinis galvos skausmas, CMS pareiskima pateikiau kad noresiu buti iene, bet nesusigyvenu su tuo, su e ir trumpute ir paprasta pavarde atrodo, gal net geriau ir skamba, bet velgi...tos visos-e ,cia toks laikinas dalykas... g.gif
Atsakyti
[quote=Tendre,2013 05 13, 13:40]
O kaip dėl Sodros, kai buhalterė tvarko darbuotojų mokesčius, kažkie lyg trukdžiai būna, na jei nededate antspaudo ar parašo ant dokumetų, tada menka bėda.. O poliklinikoje, sustabdžius kelių policijai, ar VMI?
Šiaip tai dar gali būti, kad ištikus nelaimei ir išsikvietus greitąją, ir nuvežus sakykim į klinikas ar ligoninę jie gali nesuteikti pagalbos, kol neišsiaiškins situacijos, o laikas tokiose institucijose kartais būna labai brangus. Jei pateiksite vienokį dokumentą, o sistema rodys kitą pavardę ir asmens identifikavimą, kai neaišku kaip nustatyti ar mokate Sodrai. Netgi išsikvietus greitąją ,prieš sėdant į ją, seselė susižiūri asmens dokumentus ir soc.draudimą (ar valstybė moka jei moksleivis, studentas ar darbo birža ar pats).
Žodžiu, smulkių trugdžių gali būti..


Jau greit bus metai kaip aš ištekėjusi, bet jokių dokumentų dar nesivarkiau, vis nesusiruošiu, o gal neskubu su savo pavarde atsisveikinti blush2.gif Kol kas jokių nesklandumų nepatyriau (ir policija buvo sustabdžiusi, lankiausi ir poliklinikoje, banke ir kt.). Aš manau, kad kol ID ar paso nepasikeiti, tol visur, visose sistemose tebėra senoji, mergautinė pavardė.
Atsakyti
QUOTE(lietuvaite5 @ 2013 05 17, 18:52)
Aš manau, kad kol ID ar paso nepasikeiti, tol visur, visose sistemose tebėra senoji, mergautinė pavardė.

kas tas ID? asmens kodas? jis nesikeičia ir ištekėjus.
Ėjau į polikliniką, tuo pačiu pasiteiravau, ar nereik pranešt, kai pavardė pasikeičia. Sakė nereik, jie duomenis gauna. Vadinas, sistemose pavardė pasikeičia
Atsakyti
QUOTE(Vitulka @ 2013 05 17, 22:28)
kas tas ID? asmens kodas? jis nesikeičia ir ištekėjus.
Ėjau į polikliniką, tuo pačiu pasiteiravau, ar nereik pranešt, kai pavardė pasikeičia. Sakė nereik, jie duomenis gauna. Vadinas, sistemose pavardė pasikeičia

ID tai asmens tapatybės kortelė! rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Tendre @ 2013 05 13, 12:40)
O kaip dėl Sodros, kai buhalterė tvarko darbuotojų mokesčius, kažkie lyg trukdžiai būna, na jei nededate antspaudo ar parašo ant dokumetų, tada menka bėda.. O poliklinikoje, sustabdžius kelių policijai, ar VMI?
Šiaip tai dar gali būti, kad ištikus nelaimei ir išsikvietus greitąją, ir nuvežus sakykim į klinikas ar ligoninę jie gali nesuteikti pagalbos, kol neišsiaiškins situacijos, o laikas tokiose institucijose kartais būna labai brangus. Jei pateiksite vienokį dokumentą, o sistema rodys kitą pavardę ir asmens identifikavimą, kai neaišku kaip nustatyti ar mokate Sodrai. Netgi išsikvietus greitąją ,prieš sėdant į ją, seselė susižiūri asmens dokumentus ir soc.draudimą (ar valstybė moka jei moksleivis, studentas ar darbo birža ar pats).


Nei sodra, nei poliklinika, nei bet kuri kita institucija jokių pretenzijų nepareiškė. Yra gyventojų registro tarnyba ir ten duomenys suvaikšto nepriklausomai nuo to, keičiausi aš dokumentus ar ne. Ir esant reikalui ligoninė, poliklinika, sodra ir t.t. rašo tą pavardę, kuri nurodyta gyventojų registrų tarnybos duomenų bazėje, o ne mano pase ar ATK. Bet kuriuo atveju, asmens kodas visur tas pats, net jei pavardę keisčiau kasmet cool.gif Taip kad identifikuoja ne pagal pavardę, o pagal asmens kodą. Ir sodra, ir VMI greit susiranda ir įmokas, ir nedamokas biggrin.gif
Atsakyti
as dokumentus keiciau po geru 2 men. ir taip pat su jokiomis problemomis nesusiduriau smile.gif jeigu kur reikejau parodydavau santuokos liudijima
Atsakyti
QUOTE(zuikiss @ 2013 04 25, 15:52)
Gali gali, nes čia yra rusiška pavardė, tik sulietuvinta smile.gif lietuviškos pavardės nebūtų galima pasirinkti su -a galūne. Žinau, kad gali, nes draugė kaip tik yra su pavarde, kuri baigiasi -a, nes jos vyro taip pat rusiška, tik sulietuvinta. Bet vat kaip būna su vaikais tai nežinau.. smile.gif



Šiaip, biški į šoną nusuksiu. Jei būsimo vyro gimimo metrikoje yra Petrov, jis turi galimybę pasikeisti savo pavardę atgal.
Geriausiai ir lengviausiai tai padaryti kol neapsižęnijęs ir neapsivaikavęs.

Tai išbandyta MB kailiu pernai metais. mirksiukas.gif

Tokiu būdu niekam nekylo abejonių kokia bus mano ar vaikų pavardė.
Ir pavardė neparodo esu ištekėjusi ar ne. O tai man labiausiai patinka. bigsmile.gif
Atsakyti
Susidūrėm ir mes su ta problema,kai nelabai aiškūs įstatymai dėl pavardės keitimo , po santuokos.
Situacija tokia :
būsimasis pagal tautybę rusas, gimė su pavarde be galūnės , baigiasi .......IN, kai suėjo 18m. susilietuvino ir dabar galūnė ......NAS
man CMB pasiūlė kelis variantus : galūnę .......NA (nes jis rusų tautybės) arba lietuviškas galūnes ....NĖ, ......NIENĖ
man jo pavardė be galūnės nereali, bet man pavardės be galūnės neduoda,aceit nenusakoma lytis.
tačiau ganėtinai nemažai žinomų žmonių turi pavardes su vyriškom arba be galūnių (jūratė kamrazer nors vyras kamrazeris)
nerija makarskaite-ivanauskas (nors vyras saulius ivanauskas)

o ir pavardes keitimo taisyklėse yra punktas :

nori savo nelietuvišką sugramatintą (su lietuviška priesaga ir (arba) galūne) pavardę pakeisti į tokią pačią, tik nesugramatintą pavardę (be lietuviškos priesagos ir (arba) galūnės), arba atvirkščiai – nori savo nelietuvišką nesugramatintą pavardę pakeisti į tokią pačią, tik sugramatintą pavardę
Atsakyti
QUOTE(Diamond_ @ 2013 05 24, 12:29)
Susidūrėm ir mes su ta problema,kai nelabai aiškūs įstatymai dėl pavardės keitimo , po santuokos.
Situacija tokia :
būsimasis pagal tautybę rusas, gimė su pavarde be galūnės , baigiasi .......IN, kai suėjo 18m. susilietuvino ir dabar  galūnė  ......NAS
man CMB pasiūlė kelis variantus : galūnę .......NA (nes jis rusų tautybės) arba lietuviškas galūnes ....NĖ, ......NIENĖ 
man jo pavardė be galūnės nereali, bet man pavardės be galūnės neduoda,aceit nenusakoma lytis.
tačiau ganėtinai nemažai žinomų žmonių turi pavardes su vyriškom arba be galūnių (jūratė kamrazer nors vyras kamrazeris)
nerija makarskaite-ivanauskas (nors vyras saulius ivanauskas)

o ir pavardes keitimo taisyklėse yra punktas :

nori savo nelietuvišką sugramatintą (su lietuviška priesaga ir (arba) galūne) pavardę pakeisti į tokią pačią, tik nesugramatintą pavardę (be lietuviškos priesagos ir (arba) galūnės), arba atvirkščiai – nori savo nelietuvišką nesugramatintą pavardę pakeisti į tokią pačią, tik sugramatintą pavardę

tai gal jos keite pavardes ne Lietuvoje g.gif
Atsakyti