Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvas maistas / Žaliavalgystė / Raw Food

O kas yra tas "80/10/10" ? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(nojura @ 2013 01 05, 17:09)
O kas yra tas "80/10/10" ? ax.gif



Tai toks maitinimosi būdas kai 80% kalorijų gaunama iš angliavandenių, 10% - riebalų, 10% - baltymų. Aišku, šitie procentai yra apytiksliai, ir gali svyruoti į vieną ar į kitą pusę. Šios dietos garsus propaguotojas yra Douglas Graham. Jo knyga yra išvertsa į lietuvių kalbą.

Tad daugiausia kalorijų reikia suvalgyti iš vaisių, įtraukiant šiek tiek lapinių daržovių ir šiek tiek riebalų iš riešutų ar avokado.
Atsakyti
QUOTE(Nima*** @ 2013 01 05, 13:20)
Ar bandėte į žaliuosius kokteilius spanguoles dėti? Jos labai gerina kraujo būklę (mano atveju net veiksmingiau už burokėlių sultis). Tuo metu, kai turėjau problemų su krauju, dar net nebuvo minčių apie žaliavalgystę ir girdė mane tėvai visokiais marmalais kol kažkokia senolė patarė trinti spanguoles su cukrumi ir gerti tokią "arbatą". Nuo tada neturiu jokių problemų, nors po to laiko ir mėsos, ir kitų "gerų" dalykų atsisakiau taip namiškius šiurpindama, bet kraujas, kaip buvo geras, taip ir liko smile.gif Ir dabar bendram palaikymui kartą per savaitę išgeriu kokteiliį su kokiais saldžiais vaisiais ir spanguolėm  4u.gif

o man morku sultys labai padejo. Nescia kai buvau, buvo krites labai hgn, morku sultys pakele nuo 90 iki 113.... bet cia kiekvienam individualiai.
Atsakyti
teigiamu emociju sukeles straipsnis

vat, seima nera 100proc zaliavalgiai, todel ju ir dantys sveikesni, moteris net neuzsimine apie baisius dantis... biggrin.gif
Papildyta:
kodel mane vadina karve?
ir dar vienas straipsniukas....tema vistiek uzsidaro, tai pasiskaitymui....

su kokiomis mintimis pradesime nauja tema? ax.gif kas kurs? gal vel shoeholic???
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2013 01 05, 00:46)
claries, del tavo plaukul. rasai, isslinke plaukai ataugineja. kokie isslinke? ar jie buvo isslinke ir plike matesi dar valgant virta maista, ar slink eme zaliavalgiaujant ir atauga dabar? (kaip rasei - toksiski isslenka...)
na, del dantu....man 30+, nesinori jau protezuotis. aisku, dantys ne sirdis, bet kaip sakoma, nesinori detis dirbtiniu, kuomet kiti dirbtinius dedas 50++, ar net 70m. kazkaip ziauru, protezai, moteriai, 40ties neturint.... nekvepia jaunystes, energija.... bigsmile.gif susideti dirbtinius dantis, ne protezus, o dirbtinius dantis irgi ne kiekvieno kisenei - nuo 10,000 kaina...
o dabar pasakysiu dar papildoma mane neraminanti (asmeniskai) dalyka: zaliavalgiaujant man nepatinka tai, kad nuolat galvoju apie maista. man sveiko gyvenimo esme - isvis kuo maziau galvoti apie maista, juk gyvename del kitu dalyku, maistas neturi tapti dar viena- DAR VIENA galvos sukimo priezastimi.

tai vat, kadangi turiu problemu visa gyvenima su kompulsiniu valgymu(daBAR to ner, paauglystej budavo), bet isliko emcinis valgymas, tai visa tai pasireiskia ir ypac zaliavalgysteje...taciau, labai keista, valgant veganiska maista, na tarkim virta maista/ankstinius, virtas darzoves, to NUOLATINIO GALVOJIMO APIE MAISTA nepatiriu. turbut virtas maistas mane labiau pasotina, todel mano organizmui (kol kas) labiau tinka matyt. nes esu nusprendus viena: ne siaip del sveikatos pakeist mityba, bet valgyt taip, kad valgis mintyse nesisuktu ir neuzgoztu mano kitu tikslu gyvenime  unsure.gif  rolleyes.gif


given444 4u.gif užjaučiu del tos problemos su nuolatiniu galvojimu apie maistą ir emociniu valgymu: man jau beveik to pavyko atsikratyti, kai išmokau per viena valgymą kilogramą - pusantro bananų "susikratyti" ar tai obuolių, ar vynuogių (ar žaliojo kokteilio litrą su viršum) ir būna ramuuu ilgesnį laiką (ypač, jei dar ir dantis nepatingiu išsivalyti su bendru šepetėliu, vieno danties šepetėliu ir tarpdančius - kaip odontologė rekomendavo kad: tada ypač "gaila" įdėto darbo būna ir nekyla ranka kažką paimti valgomo).
Dėl protezų: kaip jau rašiau, dėl dantų neimu giliai į širdį, nes turiu "blogą" pavyzdį: mano sesė susidėjo priekinius dantis viršuje visus, būdama 22 m. Na, nepatiko jai jos dantys LABAI ir nebuvo ji nė iš tolo žaliavalgė. Tiesiog visą sąmoningą gyvenimą savo iki tol nekentė savo tų negražių smulkių dantų ir, kai pasikeitė juos - lengviau atsikvėpė. Tiesiog pražydo. Dabar turi tobulą holivudinę šypseną ir sakė, kad per tą visą laiką nė sykio nepasigailėjo dėl to sprendimo. Taip, kaina tikrai nėra iš mažųjų, bet šita investicija yra tikslinga. Taigi, kartais galima ir paišlaidauti (man bent jau taip būtų prasmingiau, nei batukai už 3000, kurie, deja, bet susidėvi kur kas greičiau nei dantys dirbtiniai doh.gif ).
Plaukai? Kadangi turėjau tris nėštumus/gimdymus, tai pastebėjau, kad tendencinga, jos išslikdavo po gimdymo po kurio laiko ir ataugdavo paskui. Paskutinis slinkimas po gimdymo beveik persiklojo su žaliavalgystės pradžia ir vasarą buvo itin gausus, dabar jau kaip ir nebeslenka - labiau atauginėja, bet ne tiek greit, kiek norėtųsi ir..šviečia ta plikė doh.gif Na, gal iki pavasario ataugs: pakol kas žiemą po kepure ne tiek ir matyt biggrin.gif (reikės dar plaunant galvą labiau masažu galvos užsiimt, kas irgi skatina plaukų augimą).
Atsakyti
QUOTE(Tautosaka @ 2013 01 05, 01:36)
<..> padažui spanguolių sauja su trupučiu vandens ir medaus šaukštu.

Ačiū už pasidalinimą: man jau "fantazijos trūkumas" parėjo dėl tų padažų, kai daržoves valgau - tokio dar nebandžiau thumbup.gif

QUOTE(braskel @ 2013 01 05, 09:32)
claries, kokią pastą su daug fluoro naudojate, ir kas per fluoro tabletes, gal kokią www nuorodą galite, būčiau dėkingą?  unsure.gif
Va, dėl valymo po kiekvieno valgio, kaip supratau irgi nėra išeitis, įdiali situaciją, nes kaip odontologė mano sakė, visas dantų emalis tiek suminkštėjęs, kad tas kiekvienas šepetėlio brūžis, dar labiau jį 'damuša'... Na žodžiu  doh.gif Man gaila savo dantų  biggrin.gif

Pastas dvi turiu. Pirkau Žalgirio odontologijos klinikoje.
user posted image
user posted image
O fluoro tabletės elementarios: kažkada vaikui reikėjo naudot, atliko, tai pakalbėjom su odontologe, sako, vakarais pačiulpkit, tik tų seilių nenurykit, o paskalavus burną jomis - būtina išspjauti, nes fluoras - toksiškas ir įsisavina tik vietiškai tokiame amžiuje (į vidų vartojant tik mažiems vaikučiams įsisavina, mano amžiuje sakė, kad jau - nebe).
Dėl dantų valymo: dabar rinkos topas gi yra ultragarsinis dantų šepetėlis, kuris valo dantis bekontaktiniu būdu: gal mažiau dantų emalis kentėtų? Aš buvau labai užsidegusi įsigyti, bet kažkodėl mano odontologė yra skeptiška jų atžvilgiu ir siūlė dar "pakentėti" su tradiciniais ir ji pati pasakys, jei man jo reikėsią...tai ir laukiu besikankindama su krūva paprastų burnos valymo "prietaisų" doh.gif
Dabar dar bandau sodos tirpalu skalauti po valgymo, po kurio laiko (gal ir nepadės, bet vis "kažkas").


QUOTE(Nima*** @ 2013 01 05, 13:20)
Ar bandėte į žaliuosius kokteilius spanguoles dėti? Jos labai gerina kraujo būklę (mano atveju net veiksmingiau už burokėlių sultis). Tuo metu, kai turėjau problemų su krauju, dar net nebuvo minčių apie žaliavalgystę ir girdė mane tėvai visokiais marmalais kol kažkokia senolė patarė trinti spanguoles su cukrumi ir gerti tokią "arbatą". Nuo tada neturiu jokių problemų, nors po to laiko ir mėsos, ir kitų "gerų" dalykų atsisakiau taip namiškius šiurpindama, bet kraujas, kaip buvo geras, taip ir liko smile.gif Ir dabar bendram palaikymui kartą per savaitę išgeriu kokteiliį su kokiais saldžiais vaisiais ir spanguolėm  4u.gif

Ačiū, pabandysiu būtinai. Rytoj pat. Turiu spanguolių nemažai, tik jas naudojame sūnui, dėl inkstų, vietoj 4 m. vartotų antibiotikų kaip tas žaliavalgis gydytojas urologas mums patarė. Pati nevartojau kažkaip g.gif Tiksliau, ruošiausi vis į kokteilį įsidėt, bet šiuo metu kažkaip tope karaliauja putino uogos, avietės, gervuogės ir juodieji serbentai, tai spanguolės eilės "belaukė vis" doh.gif Viliuosi, kad po mėnesio, pakartojus kraujo tyrimą, bus jis kur kas geresnis ir man, ir mažiukui smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mariJah @ 2013 01 05, 16:47)
Tai toks maitinimosi būdas kai 80% kalorijų gaunama iš angliavandenių, 10% - riebalų, 10% - baltymų. Aišku, šitie procentai yra apytiksliai, ir gali svyruoti į vieną ar į kitą pusę. Šios dietos garsus propaguotojas yra Douglas Graham. Jo knyga yra išvertsa į lietuvių kalbą.

Tad daugiausia kalorijų reikia suvalgyti iš vaisių, įtraukiant šiek tiek lapinių daržovių ir šiek tiek riebalų iš riešutų ar avokado.

ačiū už atsakymą wink.gif


QUOTE(given444 @ 2013 01 05, 22:45)
teigiamu emociju sukeles straipsnis

vat, seima nera 100proc zaliavalgiai, todel ju ir dantys sveikesni, moteris net neuzsimine apie baisius dantis... biggrin.gif
Papildyta:
kodel mane vadina karve?
ir dar vienas straipsniukas....tema vistiek uzsidaro, tai pasiskaitymui....


Labai patiko pirmas straipsnis thumbup.gif
Merginos, o iš kur tokį indą gaut, ten kur daiginami grūdai ir sėklos? Na, tas, kelių aukštų - labai patiko jis man smile.gif thumbup.gif

Atsakyti
QUOTE(nojura @ 2013 01 05, 22:47)

Merginos, o iš kur tokį indą gaut, ten kur daiginami grūdai ir sėklos? Na, tas, kelių aukštų - labai patiko jis man smile.gif  thumbup.gif


Shetelig.lt Daigykla "Bio-Starter" kaina 55lt
Atsakyti
Merginos jei kas vaziuojat per Plunge,tai ten uztikau puikia vietele,svieziu produktu nedaug ,bet jau seklu ir riesutu tai visokiu,zaliu grikiu pirkau,ir dar neviska spejau apziureti,skubejau,tai tas skyrelis yra prie 1 euro parduotuves,ten kazkos kaip tirgelio pavilijonas.super vaziuosiu ten dar.
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti