Įkraunama...
Įkraunama...

Geoterminis šildymas - 9 tema

daug maz aisku. o kaip yra su zemes pavirsium, tarkim turim nuo isores izoliuota 50m2 zemes (na pvz angaras su visu perimetru izoliuotu pamatu). tarkim gruntas toks kad horizontaliam zemes kolektoriui atiduotu 20w/m. ar galima teigt kad tas 50m2 gales atiduot 1000w ?
Atsakyti
QUOTE(mindaugam @ 2013 12 04, 22:00)
Priežastis gali būti per geritai prateka skystis žemės kolektoriuje,  nespeja paimt šilumos reiktu sumažint greitį.


Jei greitis skysčio per didelis, tai maksimalus minusas galimas tik už elektros variklio didesnes sąnaudas. Energijos kaip tik nuims daugiau, o vat jei sumažinsim iki per mažo galingumo, tai ir ŠS kompresorių sugadinti galim.
Atsakyti
QUOTE(madwifi @ 2013 12 04, 19:32)
mantesai, tai cia tavo blogas http://euras.blogspot.com/ ar tik siaip pavyzdys ?


sveiki,
tai mano kurinys smile.gif
Atsakyti
QUOTE(madwifi @ 2013 12 05, 10:15)
daug maz aisku. o kaip yra su zemes pavirsium, tarkim turim nuo isores izoliuota 50m2 zemes (na pvz angaras su visu perimetru izoliuotu pamatu). tarkim gruntas toks kad horizontaliam zemes kolektoriui atiduotu 20w/m. ar galima teigt kad tas 50m2 gales atiduot 1000w ?

Tai prie tavo balos dar ir angaras stovi?
Papildyta:
QUOTE(honda15i @ 2013 12 05, 21:32)
sveiki,
tai mano kurinys smile.gif

Jau norejau papyzdavot, kad "negi isirengus geoterma, pas mane liks shaibu tik ant 1992 hondos", bet ziuriu, prirasyta rimtai, einu gilintis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2013 12 05, 12:21)
Jei greitis skysčio per didelis, tai maksimalus minusas galimas tik už elektros variklio didesnes sąnaudas. Energijos kaip tik nuims daugiau, o vat jei sumažinsim iki per mažo galingumo, tai ir ŠS kompresorių sugadinti galim.


Snekant apie lauko konturo siurbli tai jis yra A klases Wilo Statos TEC. Uzdarius du kolektorius girdziu kaip jis automatiskai sumazina pats apsukas. Vadinasi jis pats reguliuoja apsukas. http://1.bp.blogspot...24092012280.jpg nuotrauka prostos kokybes Nokia E5 smile.gif

Nesu tikras gal ir yra kazkokia reguliavimo svirtis. Reiktu apdaila nuimti ir bus aisq. Jeigu nera tai vienintelis budas paciam prisukt greziniu ventilius, dirbtinai sumazinant apsukas.
Apie pati siurbli galima rasti cia:
https://www.google.c..._xjYTVdiSQSpwkA

Ziureti 48 psl. Deklaruojama elektros galia berods 5-70w.

Gruntas pas mane kaip cia pasakius, daug akmenu smile.gif
Gyvenam prie Neries upes ~200m. Darem geriamo vandens grezini. Vanduo 40m gylyje. Kai darem tris grezinius geotermui tai goelogas minejo kad greziant buvo aptikti du vandeningi sluoksniai. Greziniai apie 60-65m.
Atsakyti
QUOTE(mindaugam @ 2013 12 01, 11:24)
Lapkričio mėn sąnaudos
Viso sunaudota 480Kw.iš jų karštam vandeniui apie 155Kw.
Geoterminio veikimo laikas 205 h. iš jų karšto vandens 56 h. įsijungimų skaičius 642 kartai


Kokia pas tave SS silumine ir elektros imamoji galia?
Speju 10Kw silumos ir kompresorius su siurbliais rija 480kwh/205h = 2kw?

Hmm nors atrodytu kad 10kw per mazai 280m2.

Liuks pas tave 1m2 kaina grindu sildymui iseina (480-155)*0.05Lt/280m2 = 0.58Lt!!!

Pas mane 0.94Lt vos nedvigubai daugiau smile.gif

Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2013 11 11, 11:55)
Nepabijojai kiniško brendo, ne kad Kinijoje pagamintas, o kad kinų sukurtas. Kiek duoda garantijos? Dar ir dabar Vilproje labai gerai kaina - 6302 Lt. Už tiek pirkai ar dar pigiau buvo? Kur dėsi galios perteklių - į akumuliacinę? Kokios talpos akumuliacinę žadi parinkti?

Skambinau Vilprai. Jie sakė, kad šia siurbliui papildomai reikia 2 cirkuliacinių siurblių ir 1 trieigio vožtuvo. Geresni kainuoja apie 2105 Lt. Galios pertekliui nukrauti reikės akumuliacinės - apie 300 litrų talpos. Jos kaina - apie 3000 Lt (čia kažkokia geresnė šilumos siurbliams eina).

Taigi iš viso šilumos siurblys kainuos apie 11 407 Lt. Čia be montavimo ir gręžinių  - nepigu. Ar žadi kažkaip kitaip, pigiau išsisukti?


Is to kinicio tik dezhe kirviu tasyta likus, visi viduriai normaliu gamintoju sudeti.
Ar yra tam SS normalus valdymas programinis ne rankenelemis? smile.gif

Turiu boileri pardavimui. Gali buti naudojamas kaip akumuliacine talpa. 220Litru, apsildytas poliuretanu, vandens neleidzia, trukes emalis, vidus pradejes rudyt, nesant apsaugoniam voztuvui ispute.

http://2.bp.blogspot...0/Boileris1.jpg

http://2.bp.blogspot...0/Boileris2.jpg
Atsakyti
QUOTE(honda15i @ 2013 12 05, 23:25)

Hmm nors atrodytu kad 10kw per mazai 280m2.


Negalima lyginti kilovatų su kvadratais. Jei norime tikros informacijos užteks siurblio galios ar ne reikia žinoti pastato energijos poreikį, nuostoliai plius DHW ruošimo galia minus pritekėjimai. Tuomet kW vs. kW vaizdas labai aiškus.
Jei 10kW užtenka - reiškia pastatas pakankamai ne blogas.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2013 12 06, 11:43)
Negalima lyginti kilovatų su kvadratais. Jei norime tikros informacijos užteks siurblio galios ar ne reikia žinoti pastato energijos poreikį, nuostoliai plius DHW ruošimo galia minus pritekėjimai. Tuomet kW vs. kW vaizdas labai aiškus.
Jei 10kW užtenka - reiškia pastatas pakankamai ne blogas.


Butent reikia gerai apskaiciuoti pastato energijos poreiki. Mano atveju Wawin'as dare grindinio sildymo projekta, tai jie paskaiciavo silumos poreikia 11KW, o SS pardavejai siule 8 arb 10. Pasirinkau 8Kw.


Kaip suzinot ar teisingai pasirinkta siurblio galia? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(honda15i @ 2013 12 06, 13:00)
Butent reikia gerai apskaiciuoti pastato energijos poreiki. Mano atveju Wawin'as dare grindinio sildymo projekta, tai jie paskaiciavo silumos poreikia 11KW, o SS pardavejai siule 8 arb 10. Pasirinkau 8Kw.
Kaip suzinot ar teisingai pasirinkta siurblio galia? smile.gif

Norint pasikaiciuoti namo energetini poreiki ,reikia pasikaiciuoti namo siluminius nuostolius . O tam reikia zinoti atitvaru apsiltinimo storius ir ju plotus ir dar kai ka smile.gif...
Tadu matysi ar siurblys parinktas optimalus.
Papildyta:
QUOTE(honda15i @ 2013 12 06, 00:25)
Hmm nors atrodytu kad 10kw per mazai 280m2.

Liuks pas tave 1m2 kaina grindu sildymui iseina (480-155)*0.05Lt/280m2 = 0.58Lt!!!

Pas mane 0.94Lt vos nedvigubai daugiau smile.gif

Papildyta:
Is to kinicio tik dezhe kirviu tasyta likus, visi viduriai normaliu gamintoju sudeti.
Ar yra tam SS normalus valdymas programinis ne rankenelemis? smile.gif



Pas mane nuo gruodzio 1 d. iki dabar prisuko nepilnai 50kwh su silto vandens ruosimu. Sildomo ploto 144m2 ,6kw kitaiskas siurblys.namie 21lc vandeni euosiu iki 45lc smile.gif .grezinys 115m.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo korida: 06 gruodžio 2013 - 12:34
QUOTE(honda15i @ 2013 12 06, 12:00)
Kaip suzinot ar teisingai pasirinkta siurblio galia? smile.gif

1. Teoriškai - skaičiuojant pastato šilumos balansą.
2. Praktiškai - sulauksite rimtesnių šalčių ir pamatysite.
Dabar jau abu būdai tinkami. smile.gif
Manau wawino tikslas buvo užtikrinti, kad nesušaltumėt, todėl galėjo "primesti iš įgudosios akies" su riebia atsarga. Todėl turimų 8kW gali ir užtekti.
Papildyta:
QUOTE(korida @ 2013 12 06, 13:45)
Pas mane nuo gruodzio 1 d. iki dabar prisuko nepilnai 50kwh su silto vandens ruosimu. Sildomo ploto 144m2 ,6kw kitaiskas siurblys.namie 21lc  vandeni euosiu iki 45lc smile.gif .grezinys 115m.

Kas nežino jūsų namo atitvarų kokybės gali pasirodyti nerealus variantas... rizikuojate būti apšautas melagiu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2013 12 06, 17:57)
1. Teoriškai - skaičiuojant pastato šilumos balansą.
2. Praktiškai - sulauksite rimtesnių šalčių ir pamatysite.
Dabar jau abu būdai tinkami. smile.gif
Manau wawino tikslas buvo užtikrinti, kad nesušaltumėt, todėl galėjo "primesti iš įgudosios akies" su riebia atsarga. Todėl turimų 8kW gali ir užtekti.
Papildyta:

Kas nežino jūsų namo atitvarų kokybės gali pasirodyti nerealus variantas... rizikuojate būti apšautas melagiu biggrin.gif


Tikriausiai namas traukia link A energetines klases smile.gif
Pas mane dvigubai daugiau kwh prisisuko klase B smile.gif
Atsakyti
QUOTE(honda15i @ 2013 12 06, 18:49)
Tikriausiai namas traukia link A energetines klases smile.gif
Pas mane dvigubai daugiau kwh prisisuko klase B smile.gif

1. Jei skaičiavot - kad ir A++.
2. Jei prisuko - reiškia skaičiavimuose nesąryšis blush2.gif bet juk ne tragedija net ir B klasė, neskaitant, kad ji nustatyta beveik iš "Palubinsko" 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilienė: 07 gruodžio 2013 - 01:46