Įkraunama...
Įkraunama...

Tujos

Šiandien gėlininkystės centras nedirba, o man labai smalsu, todėl klausiu čia - gal kas žinot, ar būna žemaūgių koloninės formos tujų, t.y. kad užaugtų ne iki 4, o iki 1,5-2 metrų? smile.gif

Mat norėčiau vietoj tvoros dvi sklypo kraštines užsodinti aukštom koloninėm (nuo kaimynų), o likusias kraštines (nuo gatvės pusės) - tokiom pačiom koloninėm, tik žemaūgėm (kad karpyti nereikėtų)... blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kasiopeja: 06 birželio 2005 - 07:24
QUOTE(kasiopeja @ 2005 06 06, 07:24)
Šiandien gėlininkystės centras nedirba, o man labai smalsu, todėl klausiu čia - gal kas žinot, ar būna žemaūgių koloninės formos tujų, t.y. kad užaugtų ne iki 4, o iki 1,5-2 metrų?  smile.gif

Mat norėčiau vietoj tvoros dvi sklypo kraštines užsodinti aukštom koloninėm (nuo kaimynų), o likusias kraštines (nuo gatvės pusės) - tokiom pačiom koloninėm, tik žemaūgėm (kad karpyti nereikėtų)...  blush2.gif


Aš tiksliai nežinau,bet tu pasiskaityk,ar negalima tujų viršūnių nukirpti,jei nenori,kad augtų?Man atrodo,kad,kai daauga iki norimo aukščio,nukerpi viršūnę,tada jos tik šakojasi? g.gif
Atsakyti
QUOTE(aidosius @ 2005 06 06, 07:51)
Aš tiksliai nežinau,bet tu pasiskaityk,ar negalima tujų viršūnių nukirpti,jei nenori,kad augtų?Man atrodo,kad,kai daauga iki norimo aukščio,nukerpi viršūnę,tada jos tik šakojasi? g.gif


gera mintis thumbup.gif reiks pasiteirauti...
Atsakyti
kol kas neteko matyti zemaugiu koloniniu tuju blink.gif , visos mano zinomos uzauga per 10 metu - 3 metru, kai kurios kiek leciau, ir auga dar tolyn smile.gif , virsunes tokiu galima karpyti ir neleisti augti aukstyn, tik tiek kad jos stambeja, pradeda leisti sonines sakeles ir auga i ploti. Jei nori tvoros iki 1.5-2m, tai ieskok koloniniu kadagiu (dar viena galimybe), tik klausk kiek jie uzauga, nes kai kurie irgi dideli, o yra ir tokiu kurie auga iki 1.5:)
Atsakyti
4u.gif Sveikos. 4u.gif Labai jau noriu pasidauginti tujų.Kiek žurnaluose skaičiau,tai geriausias laikas dauginimui liepos mėnuo.Gal kuri nors patartų kaip tai daryti?Iš anksto dėkoju smile.gif
Atsakyti
Labas, esu tai dariusi. Auginukus dauginimui reikėtų imti nuo motininio augalo pietinės pusės ir juos ne nukirpti, o tiesiog nuplėšti, kad būtų su "pėdele". Tada pasodinti į inspektą ar šiltnamį. Aš esu sodinusi ir lauke, tik apdengiau agroplėvele. Na ir laistyti, kad neperdžiūtų. Pavasarį bus matyt, kas prigijo. 4u.gif
Atsakyti
sveikos, ir aš šį būdą bandžiau, tik gaila išvažiavau pasodinus, tai nieks ir nelaistė. bet manau turi tikrai priaugti. šįmet vėl auginsiu, bu tvoros noriu sode tai man jų 50 reik smile.gif aš tai skaičiau gal kokiam 89 metų žurnale sodiinkma skirtam, pas močiutę radau, bet jei ir tu skaityei, tai turbūt kalbos ne iš piršto laužtos.
Atsakyti
QUOTE(kuke @ 2005 07 22, 06:36)
Labas, esu tai dariusi. Auginukus dauginimui reikėtų imti nuo motininio augalo pietinės pusės ir juos ne nukirpti, o tiesiog nuplėšti, kad būtų su "pėdele". Tada pasodinti į inspektą ar šiltnamį. Aš esu sodinusi ir lauke, tik apdengiau agroplėvele. Na ir laistyti, kad neperdžiūtų. Pavasarį bus matyt, kas prigijo.  4u.gif


blush2.gif O dar klausimėlis:plėšti jau sumedėjusias šakeles ar žalias?O į kokią žemę sodinai? g.gif
Atsakyti
QUOTE(aidosius @ 2005 07 22, 21:44)
blush2.gif O dar klausimėlis:plėšti jau sumedėjusias šakeles ar žalias?O į kokią žemę sodinai? g.gif

Plėšti reikia sumedėjusias šakeles,o subsrtatas geriausia smėlis maišytas su durpėm,aš pridengiu plėvele ir laistau tik retkarčiais ,bet kiekviena diena purškiu purkštuvu ,kad ant jų gautusi rasa.
Yra toks puslapis www.rojaus sodai ten forume galit rasti apie dekoratyvinių medelių dauginimą.
Atsakyti
Turiu knyga kur aprašytas dauginimas,jei domintu galėčiau aprašyti.O sode kaimynė sakė priskina šakelių ir susmeigia į žemę,kad nepatektų saulė,automatiškai tokioj vietoj būna drėgna ir laukia kol ir kiek prigis.
Atsakyti
QUOTE(dėja @ 2005 07 23, 19:47)
Turiu knyga kur aprašytas dauginimas,jei domintu galėčiau aprašyti.O sode kaimynė sakė priskina šakelių ir susmeigia į žemę,kad nepatektų saulė,automatiškai tokioj vietoj būna drėgna ir laukia kol ir kiek prigis.

4u.gif dėja,labai įdomu 4u.gif Jei nesunku,būk gera,parašyk smulkiau ax.gif
Atsakyti
DAUGINIMAS ŪGLIAIS
Šiuo būdu dauginamos TUJOS,kukmedžiai,puskiparisiai,serbentai,ligustrai ir t.t.Visi sumedėja augalai.

1.ūglius geriausia ruošti anksti pavasarį,pradėjus brinkti pumpurams,bet jiems dar neišsprogus.Kerpamos 1-2metų sveikos šakelės.

2.10-15cm ilgio gabaliukai susmeigiami į dauginimo substratą(geriausia- į durpes,sumaišytas su rupiu smėliu)inspekte.Greičiau įsišaknyti padeda specialūs stimuliatorei,kurių galima įsigyti parduotuvėse.

3.inspekto su jaunais auginiais neturi kaitinti saulė,drėgmė turi išlikti pastovi.

4.per vasarą ūgliai gerai įsišaknija,išleidžia jaunas šakeles.Persodinti juos geriau pavasarį.Žiemodami inspekte jie beveik nenušąla.

5.antraisiais metais rečiau į lysvępersodintus jaunus sodinukus jau galite apkarpyti(tik gerai augančių rūšių)Vasarą reguliariai laistyti,ravėkite ir tręškite.

6.Į nuolatinę vietą sodinukus galima sodinti trečiaisiais metais.


DABAR TIEK,PARAŠIAU PATĮ PAGRINDĄ O SMULKIAU PARAŠYSIU VĖLIAU. ax.gif
Atsakyti