Įkraunama...
Įkraunama...

Anglų kalba mokykloje

Mūsaų mokykloje irgi nuo antros klasės mokomasi, tačiau kas nori nuo pirmos klasės gali lankyti anglų kalbos būrelį kuris yra nemokamas... tai mūsų beveik visa klasė ir užrašėm. mokinasi, frazes, kai kuriuos žodelius dažniausiai iš dainų, : vaivorykštė, laba diena, katinas šuo ir t.t.t.t.t.t trumpiau mokinamės smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Pookelis @ 2014 10 16, 11:32)
Sveikos,

taigi ar kas žino būdą, kaip išmokyti vaiką skaityti anglų k. ?

Dabar antroj klasėj prasidėjo anglų. Nesuprantu aš tokio klabos mokymosi. Mokosi frazes su sutrumpinimais. Bet ką reiškia žodžiai toje frazėje nežino. Pasidarėm žodynėlį, norėčiau, kad per savaitę 10 žodžių išmoktų, nes ir pastaba buvo, kad neatsimena žodžių. Dabar pastaba: reikia pasimokyti skaityti. Neįsivaizduoju kaip tai padaryt, jei vaikas nežino pagrindinių taisyklių tarime. doh.gif

Man labai nepatinka dabartinis anglų kalbos vadovėlis. Nėra normalaus nuoseklumo, paaiškinimai angliški, žodžiai kilometriniai, tarimo taisyklių nežino. Tipo kažkaip sugert turėtų besiklausant tų kompaktų. Bet aš matau, kad nesugeria ir nervuojasi su ta anglų kalba. Kiti dalykai sekasi gerai, o čia - šakės doh.gif
Atsakyti
Beda, kad skiriasi mokymosi medziaga ir metodika. Mano vaikas mokosi is vadovelio, kuriame po kiekviena pamoka nauji zodziai su tarimu ir vertimu. Drauges- kaip pas jus, turbut is to family and friends. I zodyna naujus zodzius nurasineti privaloma.
Atsakyti
QUOTE(Plaukuota @ 2014 11 10, 09:31)
Beda, kad skiriasi mokymosi medziaga ir metodika. Mano vaikas mokosi is vadovelio, kuriame po kiekviena pamoka nauji zodziai su tarimu ir vertimu. Drauges- kaip pas jus, turbut is to family and friends. I zodyna naujus zodzius nurasineti privaloma.

Man irgi nepatinka kaip mokinami vaikai anglų kalbos schmoll.gif , Žodžius išmoksta tam kartui atsiskaito ir viskas tvarkoje, bet skaityti visiškai nemoka ( vaikas trečiokas). Sakiau ieškosiu papildomai mokytojos, kuri galėtų sudėti tvirtus pagrindu. (Gal kas galite pasiūlyti anglų mokytoją Kaune Panemunės rajone)
Atsakyti
Susirūpinau ir aš dėl savo antroko anglų k. pamokų. Mokymas-dar pusė nario, nors jo žodžių tarimu aš nepatenkita. O namų darbų kiek užduoda... doh.gif Bėda, kad pamokos būna padieniui trečiadienį ir ketvirtadienį. Vaikas kartais vos neverkia grįžęs iš mokyklos. Per tėvų susirinkimą kalbėjome, kad per daug, sakėme pradinių klasių mokytojai, ši sakė, kad perduos anglų k. mokytojai. Tai dabar užduoda namų savaitgaliui dvigubu kiekiu. lotuliukas.gif Vakar pamačiau, tai net prisėdau. Ir dar plius raides rašyti kaip pirmokams, po 2 eilutes kiekvienos ir taip 30 eilučių...O juk yra ir kitų namų darbų. Pati pradinių klasių mokytoja mums tėvams sakė, kad nereiktų vaikų kankinti su raidžių ar žodžių rašymais, nes vaikams atmuš ūpą. O čia... Mokyklos pavaduotoja, kuri sėdi mokytojų pamokose ir tikrina jų darbą, šiai anglų k. mokytojai (bene vienintelei) pretenzijų niekad neturėjo. Ateiti tėvams į pamoką pasėdėti, pažiūrėti-neleidžiama.
Taigi, gal galite pasidalinti savo patirtimi dėl užduodamų namų darbų antrokams.
Atsakyti
Mano treciokui pernai anglu k. namu darbai buvo uzduodami tuo paciu principu, kaip ir pernai. Abejus metus pamoka buna antrad ir ketvirtad. Klase skelta i du pogrubius- dviems mokytojoms. Tarkim pradedam nauja pamoka, tai sekanciai reikia nurasyti zodzius i zodyneli, moketi skaityti ir versti pamokos teksta vadovelyje bei uzduotys pratybose, o kartais ir gramatikose. Dar sekancia pamoka reikia ismokti tuos nurasytus zodzius + uzduotys pratybose ir/ar gramatikose. Trecia uzsiemima atsiskaitomi zodziai rastu ir pradedama nauja pamoka. Rasyti kruva raidziu man taip pat atrodo beprotybe, nebent tos kelios eilutes yra pratybose.
Atsakyti
Mano trečiokei pernai pradžioje reikėjo perrašyti žodžius po dvi eilute, vėliau, kas gerai mokėsi buvo atleisti nuo šių namų darbų. Šiemet jai nereikėjo rašyti jokių žodžių eilučių, kaip kitiems nesidomėjau...
Atsakyti
Mano antrokė mokosi pagal Incredible English vadovėlį ir pratybas.
Vadovėlio nesu net mačius, nes duoda tik klasėje po vieną vadovėlį dviem vaikams.
Nemoka nei rašyti žodžių, nei tarti.

Piktina: kad uždavė rašyti visas raides po eilutę- parašius pavyzdžius su visais kaligrafiniais suaugusiojo užraitymais. Taip ir kankinosi mano vargšiukė rašydama P apačioje bandydama susukti 2 užraitymus ir viršuje vieną kaip mokytoja.
Nebuvo galima vaikams paaiškinti- kad skiriasi tik kai kurių raidžių rašyba, kad yra keletas naujų raidžių. Ir tik jas parašyti?
Liepė mintinai išmokti anglišką abėcėlę- nesu tikra ar lietuvių pasakytų ir ar privaloma mokėti lietuvių kalbos abėcėlę, o čia angliškai. Juolab vadovėlio net neturim. Ir abejoju ar ten parašyta tas raidžių tarimas.
Liepia vaikams rašyti po eilutę ar dvi žodžių- kokių velnių? Turi vaikas žinoti kaip rašosi žodis, kaip TAISYKLINGAI tariasi, ir žodžio leituvišką reikšmę.
Per anglų pamokas darė: knygos skirtuką, klijavo kažkokį žmogeliuką iš spalvoto popieriaus, iš visokių atsineštų medžiagų gamino Kalėdinį atviruką- manau, tai tikrai nėra anglų kalbos mokymas, greičiau darbelių pamokai priskirčiau.
Tarimas- maniškė turi disleksija ir digrafija- tai pas logopedę dėl lietuvių kalbos lankomės privačiai 4 kart per savaitę, o čia anglų. doh.gif
Kaip bajeris manoji greičiausiai išmoko frazę: pasiruoškime- all ready sh sh sh shh... Klausiau klausiau kas tas sh sh sh sh.. Pasirodo mokytoja visada taip sutelkia vaikų dėmesį, manoj, suprato tai kaip anglų kalbos frazę kur būtinas sh sh sh.
Žodžiams jokio dėmesio- skaičius, spalvas, šeimos narius- sako kaip papuola- kaip trimetis vaikas kai bando megdžioti žodžius. Kad susietų su rašymu- bent paprasčiausias skaitymo taisykles- net nepaaiškino.
Tarimas- mano supratimu svarbiausia, nuo pradžių vaikui įkalti teisingą garsų tarimą. Tam išvis jokio dėmesio.
Užduoda išmokti mintinai eilėraštį ir dainelę - knygų tai neturim, pagal ką mokytis?
Žodžiu aš kaip reikiant įsiutusi schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(4xmama @ 2015 01 09, 13:20)
Liepia vaikams rašyti po eilutę ar dvi žodžių- kokių velnių?  Turi vaikas žinoti kaip rašosi žodis, kaip TAISYKLINGAI tariasi, ir žodžio leituvišką reikšmę.


Rašydamas žodį, kuris vienaip rašosi bet kitaip tariasi, vaikas geriau įsimena jo rašyba. Tai tikrai neginčijama tiesa. Kitaip labai sunku įsiminti tą rašybą. Vaikams lengviau atsiminti kaip žodis tariamas o ne kaip rašomas.

QUOTE(4xmama @ 2015 01 09, 13:20)
Žodžiams jokio dėmesio- skaičius, spalvas, šeimos narius- sako kaip papuola- kaip trimetis vaikas kai bando megdžioti žodžius.


O namie jūs vaiko klausinėjat tų žodžių? Ar darot mini diktantukus iš duotų žodžių? Namie nedirbant vaikas vien mokykloje tikrai neišmoks, nebent pamokoje sėdi tik 5 vaikai, tada užtenka ir mokytojos indėlio.

vaikams tikrai sunku, kaikurie dar lietuviškai sunkiai skaito, o va jau reikia angliškai skaityti. Bet nuolat dirbant su vaiku, tikrai įmanoma. Pradžia bus sunki, bet po to tada bus lengviau. Nesitikėkit kad vaiką išmokys tik mokytoja per pamoka, to tikrai nebus, tam ir skiriami namų darbai. O tėveliai tikrai privalo atrasti laiko vaikui padėti, net jei ir patys anglų kalbos nesimokinę, tai puiki proga pasimokyti kartu su vaiku.
Atsakyti

Kas liecia tarima, tai musu mokytoja tragiskai netaisyklingai garsus taria, kai skyre I pogrupius, rinkomes kita mokytoja, bet anos padaryta zala akivaizdi, gaila vaiku, kurie pas ja toliau mokosi... pvz. žodis two- tariamas ciū juokas pro asaras, net vadovelio pavadinima per susirinkima kai pasake- negalejau patiket. Ka vaikai gali suprasti, jeigu kalba mokantis vos atskiria zodzius istartus., raso su klaidomis pati mokytoja, sunkiai suprantamu rastu. O dar isvis pedagogiskumo nulis. Jeigu nebutu pasikeitusi mokytoja, prasyciau si dalyka leisti mokytis tik namuose, tik nzn ar taip galima smile.gif
Atsakyti
QUOTE(4xmama @ 2015 01 09, 13:20)
Piktina: kad uždavė rašyti visas raides po eilutę- parašius pavyzdžius su visais kaligrafiniais suaugusiojo užraitymais. Taip ir kankinosi mano vargšiukė rašydama P apačioje bandydama susukti 2 užraitymus ir viršuje vieną kaip mokytoja.
Nebuvo galima vaikams paaiškinti- kad skiriasi tik kai kurių raidžių rašyba, kad yra keletas naujų raidžių. Ir tik jas parašyti?
Liepė mintinai išmokti anglišką abėcėlę- nesu tikra ar lietuvių pasakytų ir ar privaloma mokėti lietuvių kalbos abėcėlę, o čia angliškai. Juolab vadovėlio net neturim. Ir abejoju ar ten parašyta tas raidžių tarimas.




su tuo raidžių rašymu absoliutus pamokų laiko švaistymas schmoll.gif t.y. puikiausiai tinka lietuviškos raidės, JAV pradinėse beveik nebeskiriamas dėmesys kaligrafijai, mokomi rašyti tokiomis beveik spausdintinėmis raidėmis. galų galem jeigu jau labai norisi, papildomai tereikia Q, W ir X.

dėl abėcėlės - labai lengva išmokti anglišką abc su dainele, mano dvimetis jau mokėjo. pvz., ABC songs
Atsakyti
QUOTE(Uodegyte @ 2014 02 25, 14:35)
Perskaičiau ir išsigandau ,negi iš tiesų nuo antros klasės anglų mokinsis  blink.gif Jai mums ir lietuvių prastokai sekasi.Paruošiamojoje nieko neišmoko.Mes savarankiškai per pusmetį,namie skaityt išmokom,šiais metais eis jau į antrą klasę,ir jau anglų prasidės  g.gif Nesąmonė kažkokia,vaikai su savo kalba dar visiškai nesusipažinę.


na, Kaune sovietmeču rusų kalbą nuo darželio mokiausi, paskui rusų buvo nuo pirmos klasės. o su gimtąją lietuvių kalba vaikai "pažindinasi" nuo gimimo smile.gif



Papildyta:
QUOTE(Klepesova @ 2014 10 21, 08:36)
Mūsaų mokykloje irgi nuo antros klasės mokomasi, tačiau kas nori nuo pirmos klasės gali lankyti anglų kalbos būrelį kuris yra nemokamas... tai mūsų beveik visa klasė ir užrašėm. mokinasi, frazes, kai kuriuos žodelius dažniausiai iš dainų, : vaivorykštė, laba diena, katinas šuo ir t.t.t.t.t.t trumpiau mokinamės smile.gif


žinau vaikų, kurie nuo pirmos klasės lanko anglų kalbos kursus AMES ir pan. ir dar mokykloje mokosi anglų, ir dar vasaromis važiuoja į anglliakalbių šalių stovyklas. man kyla klausimas, ką jie mokykloje per anglų pamokas veikia unsure.gif paklausti tiesiai negaliu unsure.gif
Atsakyti