Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynų scenarijus

Būkit gerutės padėkit man. Mus su vyru pakvietė būti krikštatėviais, tai teks būti. Bet norėtųsi, kad būtų tikra šventė, o ne šiaip baliukas su visais gražiais žodžiais palinkėjimais tostais ir papročiais. Bet visa bėda kad niekur nerandu jokių žodžių šia proga, o krikštynos vyks per Velykas.
Tai jei kas ka žinot, turit, mokat prašau pagelbėkit man neišmanėliai blush2.gif
Atsakyti
NA NEZINAU KOKIO AMZIAUS KRYKSTYSIT 4u.gif

APSIRENKIT GRAZIU PVZ. CIA PER MATUKO KRIKSTYNAS JIS SU KRIKSTATEVIAIS
user posted image
JEI MAZAS VAIKAS [DAR NEVAIKSTO] GRIZUS IS BAZNYCIOS JI ATIDUOTI MOCIUTEI. JI TURI PASITIKTI IR INESTI I KAMBARI. PAGAL SENAS TRADICIJAS KRIKSTATEVIS MOCIUTEI PADUODA MUILO ARBA PINIGUS JAM NUPIRKTI, KAD VAIKAS BUTU BALTAS. biggrin.gif KRIKSTAMOTEI PRIDERETU ATVEZTI TORTA, O KUMAS DEGTINE AR KITA KOKI GERIMA. JEI SUSITARIAT SU TEVAIS GALIT KRIKSTYNU DIENA NUMAUDYT, APRENGTI VAIKIUKA. mirksiukas.gif

VISI PATARIMAI IS MANO PATIRTIES tongue.gif
Atsakyti
Prieš du metus buvau krikštamote, tai bandysiu parašyti ka mes dareme:
1. Padarėm krikštynų laikraštį "Krykštukas"
2. Davėm tėvam paskaityti priesaika, pažiūrėsiu namie atrodo dar turiu, jei kas norės persiųsiu. Ten 10 punktų žodžiais, lygtai tai būtų iš vaiko pusės.
3. Močiutėm liepėm padainuoti lopšinę, bet mūsų močiutė išradinga ir dar patobulino. Liepė visiem svečiam prisiminti lopšines, kurias jiems dainuodavo mama, ir po komandos visiem pradėti dainuoti. Efektas gavosi įspūdingas, nes visi sąžiningai uždainavo ir gavosi "bruzdesys", o dar kiekvienas stengėsi perdainuoti kaimyną biggrin.gif Bet močiutė finale padainavo viena.
4. Visus svečius diedukas vaišino "Vardas koše". O košė buvo padaryta i tyrelės indelį "širšių medus" (tiksliai recepto neatsimenu, bet dedasi kondencuotas pienas, spiritas irt.t) Ant indelio etiketę irgi specialią padarėme.
5. Nupirkom ilgą butelį vyno ir liepėm visiem svečiam pasirašyti, o tėveliams jį išlaikyti iki vaiko 18 metų.
6. Jei berniuką krikštyjate, tai yra toks paprotys: visi dalyvaujantys vyrai eina kepti kiaušinienę ir ją vaišina moteris. Nes kiaušinis laikomas vaisingumo simboliu.
7. Jei yra vyresnių brolių ar seserų duoti po barškutį ir turi "pagroti" vaikeliui.

Tai tiek šiam kartui atsiminiau, jei dar ka atsiminsiu parašysiu smile.gif
Žodžiū tinkančių krikštynom turėjau, tik reikia paieškoti, tai jei labai jau reikės parašykit, ieškosiu 4u.gif
Atsakyti
Tavo vaikiskas, mazas pasaulis
Dar apgaubtas stebuklu skraiste,
Ir veidukas dar svyti kaip saule,
Kai miegodamas sypsais sapne.

Tu tyra ir trapi asmenybe
Dar nei melo, klastos nezinai...
Tavo vaikiskas mazas pasaulis
Tegul buna ilgai, dar ilgai....

Man labai grazus zodziai wub.gif
Atsakyti
Sveikutes,
mes irgi krikstijom maza berniuka, su vaiko teveliais sutarem puikiai, tai darem toki kaip albuma nuo vaikucio gyvenimo pilvuke iki pat krikstinu, mamyte dave nuotraukyciu, tai jas mes nuskanavome ir po kiekviena parasem zodzius.Stai keletas:
Tu palauk,jis greitai ateis
Dar minute.Sekunde trumpa.Dar atosusis ilgas, sunkus
Nesvarbu : ar sunus ar dukra
Jis jau skuba pasaulin.Jauti?
Jis jau greitai , jau greitai pravirks.Jauti?
Pakentek... O chalatai balti
Ji pirmieji sioj zemej sutiks.
Bet minute pavirto diena
Ir tas skausmas begalo astrus
Nezinos tik sunus niekada
koks tas kelias pasaulin sunkus
Dar ikvepk... nusciuvo visi
Ir kuna nuliejo liepsna .
Paklausyk ar girdi
savo sunu geroji mama.
Tu girdi,tu sypsaisi,verki
Laimingiausia paliks si diena
Ir i sunu taip godziai ziuri
panasus , panasus i tave
Toks mazutis zmogus
su rankutem . kojytem -matai?
isbuciuosi visus pirstukus
Gal po tukstanti kartu tikrai.
Laimingiausia paliks si diena
Jis uzaugs - grazus ir stiprus
-----------------------------------------
as jau esu .Matau, kaip tyliai mainosi diena uz lango.
Kaip supasi dangui geltona saule ir tiesiai i mane rankas mama.
Tik viena ja as is visu pazistu...
As jau esu .Dar nemoku juoktis .Todel verkiu is laimes , is smagumo, nes man patinka buti...
Priimk mane pasauli.Gerumu, sviesa ir groziu uzliuliuok.
Nepagailek man silumos ir laimes...
Ateidamas prasau...
Issaugok mano tevus, kad tureciau kam nusisypsoti, prikelti bundancia saulute..
As jau esu.Priimk mane pasauli .as atejau taves pazinti.

-------------------------------------------------------------------------------------
Kiekvieno svecio paprasem parasyti linkejimus ir virs linkejimu iklijavome sveciu nuotraukas.
Atsakyti
Oi labai didelis ačiū, kad suregavot į mano prašymą padėti, nes jau buvau pradėjusi nervintis, kad gausis šnipštas.
Jūs šaunuolės thumbup.gif

Zuiki ir jei gali būk gera persiųsk man tą priesaiką
O ir visos kirtos rašykit ką žinot tikrai man labai padedat
Atsakyti
As pasiemiau keleta knygu apie krikstynas, ju paprocius, persiskaiciau ir susidariau scenariju. Norejau kad butu grazi svente. Ir manau kad tikrai pavyko.

Kaip viskas vyko:
kriksto tevai atvaziavo pas mus, mes jiems perdaveme vaikiuka, jie ji nusiprause, aprenge ir issiveze, mes vaziavome kitoje masinoje su tetuku. Vaziavo centrinemis gatvemi ir tiesiomis, kad butu tiesus gyvenimas. Kriksto mama stovejo ant akmenelio su Redita, kad dantys butu tvirti. Tada baznycioje pakrikstijome ir namolio. I namus vaikeli inese kriksto mama. Ir abu kriksto tevai , mums perdave jau pakrikstyta vaikeli, ji palaikeme virs vaisiu stalo, kad visada turetu ka valgyti. Kriksto tevai keitesi dovanomis. Kriksto mama krikstateviui pirko ranksluosti, o krikstotetis - mamai saldainiu. Kriksto mama vaikeliui padovanojo: muilo- kad svarus butu, manu kruopu - kad turetume is ko koses virti, ir cukraus - kad turetume kuo pagardinti. Ga lda kas buvo, bet dabar taip greitai neatsimenu ax.gif blush2.gif

Jei nori daugiau pasiskaityti apie tai, tai puslapiukai internetiniai:

Knygos:
Gimtuvės, A. Vyšniauskaitė, P. Kalnius, R. Paukštytė, Lietuvių šeima ir papročiai, Vilnius, 1995, p. 83–88, 396–441.
Gimtuvės ir krikštynos Lietuvos kaimo gyvenime (XIX a. pabaigoje –- XX a. pirmojoje pusėje), Vilnius, 1999.

http://kaunas.lcn.lt/10/rodyti,409
http://kaunas.lcn.lt/10/rodyti,405
http://samogitia.mch...krikstPL.lt.htm

Siuos puslapius atsidarius pamatysi apacioje pdf formatu faila, tai ji ir parsisiusi, ten ir rasite:
http://www.lfcc.lt/lk/lk99/lk992.html
http://www.lfcc.lt/l...00/lk20003.html
http://www.lfcc.lt/l...01/lk20015.html

http://www.maleidykl...=005009&id=1432

http://www.maleidykl...p=005004&id=707


SEKMES smile.gif smile.gif smile.gif
Atsakyti
Kaip žadėjau anksčiau įdedu
Dešimt vaiko įsakymų tėvams
1. Mano rankos dar mažos: būkit geri, nelaukite, kad aš gerai pasikločiau lovą, nupieščiau piešinį arba numesčiau kamuolį. Mano kojos dar trumpos: eikit lėčiau, kad aš suspėčiau.
2. Mano akys dar nematė tiek pasaulio, kiek jūsų: būkit geri, leiskite man pamažu jį ištirti; neverskite manęs, kai tai nebūtina.
3. Namų ruoša niekur nedings; būkit geri, skirkit man laiko paaiškinti apie šį nuostabų pasaulį ir darykit tai su noru.
4. Aš esu jautrus! Būkite atidūs mano poreikiams; nesikabinėkite prie manęs visą dieną. Elkitės su manimi taip, kaip norėtumėte, kad su jumis būtų elgiamasi.
5. Aš esu ypatinga dovana! Saugokite mane, reikalaukite iš manęs atsakomybės už savo veiksmus, duokite nurodymų, kaip reikia gyventi, ir drauskite mane su ypatinga meile.
6. Man reikia paramos, kad galėčiau augti. Būkit geri, neskubėkite kritikuoti. Jūs galite kritikuoti veiksmus, kuriuos aš darau ne taip, bet ne mane.
7. Duokite man laisvę pačiam spręsti. Leiskite man suklysti, kad galėčiau pasimokyti iš savo klaidų. Taip aš išmoksiu apsispręsti, kai iš manęs pareikalaus gyvenimas.
8. Būkite geri, neatlikite už mane to, ką aš turiu padaryti pats. Tai priverčia mane jausti, kad mano pastangos neatitinka jūsų lūkesčių. Aš žinau, kad tai sunku, bet prašau, nelyginkite manęs us mano broliu, seserimi.
9. Nebijokite išvykti savaitgaliui abu kartu. Vaikams taip reikia “atostogų” be tėvų. Be to, tai yra puikiausias būdas įrodyti, kad jūsų santuoka yra nuostabi.
10. Būkite man dvasinis vadovas. Išmokykite mane tikrų vertybių namuose ir rodykite man gerą pavyzdį, kuriuo galėčiau sekti.
Atsakyti
QUOTE(monciuta @ 2005 03 10, 14:45)
Oi, Zuiki, perskaicius situos zodzius susigraudinau kaip kokia nestuke blush2.gif Mes savo maze irgi zadam krikstyti geguze, pasisemiau is taves ideju smile.gif, tik kaip tas idejas busimiems kumams takstiskai pasiulyti g.gif

Manau Butu tikrai daug geriau aptarti su kumais kokiu krikstynu norite.As pati ir eisiu i kumas ,tai tikrai eisiu ir klausiu vaiko mamos,noris kad ta svente butu ispudinga.Tai renku is visur informacijos
Atsakyti
QUOTE(Astuliukas @ 2005 03 01, 13:42)
kriksto tevai atvaziavo pas mus, mes jiems perdaveme vaikiuka, jie ji nusiprause, aprenge ir issiveze, mes vaziavome kitoje masinoje su tetuku.


As turbut nenormali, arba dar neatsidziaugiau savo dukriuku - nu bet neduociau niekam savo vaiko maudyt ir rengt doh.gif
Atsakyti
Tikrai geru patarimu radau, tik nezinau kodel, bet dauguma graziu zodeliu tokie sentimentalus, kad net asara spaudzia. Tikriausiai jau tie vaikai tokie, apie juos su asara akyse, bet su dziaugsmu ir meile sirdyje galima kalbeti.
Dar karta aciu uz geras idejas. gal kas linksmesniu zaidimu zino
Atsakyti
O kas žinot dar be tekstinių dalykų, o tokių, kaip pva. vaiko palaikymas virš stalo, muilo ir manų kruopų bei cukraus padovanojimas? Man tokie niuansai įdomūs, o ne eilės g.gif Gal kas dar žinot?
Gal kas nebrangų fotografą ir filmuotoją žinot Klp?
Atsakyti