Įkraunama...
Įkraunama...

priklausomybė maistui..

QUOTE(marmozel... @ 2013 05 12, 16:26)
O jūs nejaučiat skirtumo tarp priklausomybės (bet kokios) ir lūžusios kojos?
Ką lengviau pripažinti?
Dėl kokios priežasties lengviau pas gyd nueiti?
Man skirtumas yra.
Man asmeniškai sudėtinga nueiti pas gyd ir sakyti "žinote, gydytojau, aš negaliu nustoti rijusi" doh.gif


O iš kur jūs žinote, kad čia priklausomybė, kažkaip įsikalėte į galvą tai. Taigi gal hormonų ar skydliaukės sutrikimai, sureguliuos jums tuos reikalus, ir gal viskas susitvarkys, na jei nenorit eit ,tai niekas ir neprivers, aišku. Galit išvis nieko nedaryt.
Atsakyti
QUOTE(marmozel... @ 2013 05 12, 14:26)
O jūs nejaučiat skirtumo tarp priklausomybės (bet kokios) ir lūžusios kojos?
Ką lengviau pripažinti?
Dėl kokios priežasties lengviau pas gyd nueiti?
Man skirtumas yra.
Man asmeniškai sudėtinga nueiti pas gyd ir sakyti "žinote, gydytojau, aš negaliu nustoti rijusi" doh.gif


jeigu dar ir bijai pas gydytojus eit dėl savo sveikatos tai..net jeigu tai būtų psichiatras..net jei priklausomybių centras...tai tikrai su psichika negerai
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo devuška: 12 gegužės 2013 - 14:38
QUOTE(devuška @ 2013 05 12, 16:37)
jeigu dar ir bijai pas gydytojus eit dėl savo sveikatos tai..net jeigu tai būtų psichiatras..net jei priklausomybių centras...tai tikrai su psichika negerai


Nu ko čia iškart su psichika negerai, tipo - kuku? Gal šiaip žmogaus charakteris neryžtingas, reikia daugiau laiko apsispręsti, apie tai pagalvoti ir viskas
Atsakyti
Man vyšnaitės iš vazono patarimai labai patinka. Daug tiesos...

Papildyta:
QUOTE(vyšnaitė_iš_vazono @ 2013 05 12, 10:37)
Šiaip noriu paklausti, ar visiškai nesilaikot ir per paskutinį mėnesį nesilaikėt dietų? Ar valgot 5 kartus per dieną, po nedidelę porciją kas 2,5 val.? IR VIS TIEK NORISI ĖSTI BE SAIKO??? Taip negali būti.
Čia yra bulimija ar bent jau į tai veda.

O kai valgot ar atkreipiant dėmesį į maisto kokybę/ PVZ. pavalgau ir vėl alkana. To NIEKADA neišvengsit, jei maistas greitai įsisavinamas - pvz daug riebalų ar angliavandenių turintis maistas - bulkutės, čipsai, batonas, ryžiai - jų visų yra aukštas glikeminis indeksas, t.y. jų organizmas dėl energijos trūkumo po ilgo ar trumpo badmečio reikalauja. Tai suvalgau tokio maisto, neutralizuoti cukraus kiekį kasa staigiai išskiria milžinišką insulino kiekį, po to neutralizavimo savaime aišku vėl jautiesi išalkus.

Todėl ilgesnio laiko pasisotinimui reikia rinktis produktus, kurie turi žemą glikeminį indeksą, ir kasai nesukelia šoko ir insulinas išskiriamas pamažu. Tokie produktai yra košės, juoda duona, laukiniai ryžiai ir kt.

Na jeigu viską teisingai darot, apsivalgymas neturėtų būti kasdienis.

Taip pat apsivalgymas paprastai VISADA maskuoja psichologines problemas, tai yra toks tvarkymosi su problemomis būdas, kaip alkoholis, narkotikai ir pan.
LABAI LABAI rekomenduoju paskaityti knygą Intuityvus valgymas.

teoriškai aš tų dietų laikausi nuo 15-16 metų gal smile.gif šiaip tai taip realiai pradžioje dienos būnu nusistačius mažokus tokius kiekius ir kartais taip parą vieną kitą ištveriu. Bet jei netyčia išplaukiu iš kelio, tai apsiriju. Labai dažnai maitintis nevisada pavyksta. Dėl maisto kokybės - kaip kada, kol nėra tų priepuolių , tai sakyčiau, valgau nepriekaištingai ( na beveik ). Priepuoliai pasitaiko maždaug 2 - 3 kartus per savaitę. Na dar šventės išmuša iš vėžių - gaunasi daugiadienės.

knygą turiu, skaičiau, patiko, tik dar neprisiruošiau įgyvendinti jos... man ta prasme labai sunku perlipti per save ir pasakyti - "viskas metu tas dietas".... nežinau, kaip su tuo aspektu suvokti. O čia kaip ir pirmas žingsnis to principo.
Atsakyti
QUOTE(devuška @ 2013 05 12, 14:37)
jeigu dar ir bijai pas gydytojus eit dėl savo sveikatos tai..net jeigu tai būtų psichiatras..net jei priklausomybių centras...tai tikrai su psichika negerai

jūs tikra medike, pasirodo g.gif
jei neskaitėt kas parašyta aukščiau, tai aš juk rašiau, kad lankiausi pas psichoterapeutą ilgą laiką.

Papildyta:
QUOTE(vyšnaitė_iš_vazono @ 2013 05 12, 14:36)
O iš kur jūs žinote, kad čia priklausomybė, kažkaip įsikalėte į galvą tai. Taigi gal hormonų ar skydliaukės sutrikimai, sureguliuos jums tuos reikalus, ir gal viskas susitvarkys, na jei nenorit eit ,tai niekas ir neprivers, aišku. Galit išvis nieko nedaryt.

manęs versti ir nereikia wink.gif nesu iš tų žmonių, kad nesirūpinčiau sveikta ir neičiau pas gyd.
tik reikia įspirti sau į šikną ir nebeatidėlioti, o tai vis išsisukinėjimai, tai vaikų nėr kur palikt, tai gydytojų nėra gerų ir tt biggrin.gif
Nelabai tikiu, kad man kažkas blogai fiziškai g.gif na, aš aišku ne medikė, negaliu žinoti, bet taip jaučiu kažkodėl.
Atsakyti
QUOTE(marmozel... @ 2013 05 11, 15:42)
Labas visoms.
Tikrai nežinau ar į šią skiltį rašau su tokia tema, jei ką, trinkit lauk.
Net nežinau, nuo ko čia man pradėti pasakoti. Žodžiu, turiu problemą, bėdą, nežinau kaip tvarkytis su tuom. Iki šiol nekreipiau į tai didelio dėmesio, tačiau pastarosiom dienom supratau, kad vis tik tai yra liga, priklausomybė. Neturiu saiko valgydama. Visos mintys visą dieną sukasi tik apie maistą. kenčiu kenčiu, tada neiškentusi prisiryju taip, kad sprogstu. Visos dietos baigiasi nežmonišku apsirijimu. Žinau, kad daugeliui tai neatrodo liga, bet kodėl tada neišeina susivaldyti??? Skaitinėjau keletą straipsnių, parašytų gydytojų, jie teigia, kad yra toks valgymo sutrikimas kaip priklausomybė maistui. Labai bijau, kad aš ją jau turiu.
Gal kas esate su tuo susidūrusios? Kaip kovojote/kovojate? Ar įmanoma įveikti tuos apsirijimus kažkokiais būdais, nes tai jau tampa manija.
Jei kreiptis į gydytojus, tai kokius? Psichologą, dietologą ar dar ką?
Įdomu dar tai, kad esu kūda, nors su tokiu ryjimu turėčiau sverti kokį 100kg...
Bet jei tai nesiliaus, susilauksiu ir to..



Galbūt tavo medžiagų apygaita labai greita, todėl vos pavalgius - vėl nor valgyti. Apsirijimo priepoliai gali būti dėl to, kad "kenčiu kenčiu, tada neiškentusi prisiryju taip, kad sprogstu." Jeigu bandai susilaikyti nevalgius ir kenti, nori nenori sulauki tos akimirkos kai alkis tave įveikia ir tada jau siaubi viską kas po ranka. Šiuo atveju, ar ne geriau būtų leisti sau valgyti dažnai ir po nedaug? Gali pasidomėti kokie produktai sunkiau virškinami, ir yra gerokai kaloringesni, galbūt, juos valgydama pajusi sotumą, o ir alkis ne taip greitai ateis. Čia tikrai pagelbėtų dietologas. Galbūt padaryti tyrimai ir nustayta tinkama mityba sureaguliuotų tavo alkio ir sotumo jausmą, ir gyventųsi ramiau smile.gif


Pasidalinsiu pamąstymais: Noras jausti sotumą, gali atspindėti nesąminigą norą užpildyti jaučiamą tuštumą viduje, galbūt, tas tave ir skatina tiek valgyti? Taip pat tai gali būti noras kažką ir slopinti, galbūt, kažkokias kylančias neigiamis mintis, kurių nenori prisileisti ir "užgesini" jas valgydama. Jei jauti , kad tai psichologinis sutrikimas, tuomet, tavo nuojautos gali būti teisios. Galbūt išties yra kažkokie jausmai ir mintys, kurių nenori pripažinti, bijai prisleisti. Tuomet, kas yra , kad bijai jų? Kas tai per mintys,kas tai per jaumai?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Metaxxxa: 12 gegužės 2013 - 15:48
QUOTE(Metaxxxa @ 2013 05 12, 15:40)
Galbūt tavo medžiagų apygaita labai greita, todėl vos pavalgius - vėl nor valgyti. Apsirijimo priepoliai gali būti dėl to, kad "kenčiu kenčiu, tada neiškentusi prisiryju taip, kad sprogstu." Jeigu bandai susilaikyti nevalgius ir kenti, nori nenori sulauki tos akimirkos kai alkis tave įveikia ir tada jau siaubi viską kas po ranka. Šiuo atveju, ar ne geriau būtų leisti sau valgyti dažnai ir po nedaug? Gali pasidomėti kokie produktai sunkiau virškinami, ir yra gerokai kaloringesni, galbūt, juos valgydama pajusi sotumą, o ir alkis ne taip greitai ateis. Čia tikrai pagelbėtų dietologas. Galbūt padaryti tyrimai ir nustayta tinkama mityba sureaguliuotų tavo alkio ir sotumo jausmą, ir gyventųsi ramiau smile.gif

ačiū už patarimus 4u.gif
na, taip apsirijimas yra nuo kentėjimo iki tos akimirkos kai jau pasiduodi ir...
Manau, kad dietologas neblogas variantas, apskritai sveika mityba man neprošal, nes esu mėgėja valgyti bet ką.
Atsakyti
QUOTE(marmozel... @ 2013 05 12, 17:48)
ačiū už patarimus 4u.gif
na, taip apsirijimas yra nuo kentėjimo iki tos akimirkos kai jau pasiduodi ir...
Manau, kad dietologas neblogas variantas, apskritai sveika mityba man neprošal, nes esu mėgėja valgyti bet ką.


čia psichologas ir endokrinologas labiau pagelbėtų. O sveika mityba žvelgiant iš tokio sutrikimo perspektyvos yra nesąmonė (dažnai pagilina ligą kaip ir dieta, arba tai iš tikrųjų ir būna dieta)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vyšnaitė_iš_vazono: 12 gegužės 2013 - 15:57
QUOTE(Metaxxxa @ 2013 05 12, 15:40)
Pasidalinsiu pamąstymais: Noras jausti sotumą, gali atspindėti nesąminigą  norą užpildyti jaučiamą tuštumą viduje, galbūt, tas tave ir skatina tiek valgyti?  Taip pat tai gali būti noras kažką ir slopinti, galbūt, kažkokias kylančias neigiamis mintis, kurių nenori prisileisti ir "užgesini" jas  valgydama. Jei jauti , kad tai psichologinis sutrikimas, tuomet, tavo nuojautos gali būti teisios. Galbūt išties yra kažkokie jausmai ir mintys, kurių nenori pripažinti, bijai prisleisti. Tuomet, kas yra , kad bijai jų? Kas tai per mintys,kas tai per jaumai?

jūsų pamąstymai labai taiklūs ir naudingi.
aš intuityviai jaučiu, kad tai psichologinė bėda, bet neaišku kas, kaip ir kodėl.
Taip, esu jautri, esu chaotiška, nenuspėjma asmenybė. Linkusi į savęs gailestį, į dėmesio reikalavimą. Pripažystu, esu sunki asmenybė, bet konkrečiai, kas sukelia tą valgymo sutrikimą sunku atspėti.
DAR. man sutrikęs miegas - sunku užmigti, dažnai be vaistų net nepavyksta. Skaičiau, kad tai gali įtakoti apetitą.
Atsakyti
Sorry.. Ne aš ne medikė, ačiū dievui biggrin.gif bet bijoti gydytojams sakyti, kas tau negerai nereikia, gi jiem išvis dzin(čia ir pliusas ir minusas gali būt:D), jų darbas toks, ką ten slėpt išvis nesuprantu. Ir tas visuomenės požiūris į žmones, kurie lankosi pas psichiatrus, mol, kažkoks esi ne toks, brokuotas, ar panašiai, nors man psichinės ligos nelabai ku oskiriasi nuo pvz kojos lūžio, tik jas sunkiai atpažint, suprast , etc.
teisingai čia sako, pvz man irgi dažnai norisi valgyti, aš labai plona ir man tas tik į naudą, kad noriu, ir valgau. Ir tai net su savo visu noru nesuvalgau tiek kad priaugčiau nors gramą rolleyes.gif ir man dietologė nustatė mitybos nepakankamumą....
Pradžiai reik gaut siuntimą pas endokrinologą ir tada ten ištirs kraują ir padarys skydliaukės echoskopiją, nuo gydytojų manau nelabai kas priklauso, tyrimų rezultatų neapgausi
Atsakyti
QUOTE(devuška @ 2013 05 12, 16:07)
nuo gydytojų manau nelabai kas priklauso, tyrimų rezultatų neapgausi

aš omeny turėjau psichologus, psichoterapeutus.
Atsakyti
QUOTE(marmozel... @ 2013 05 12, 16:55)
jūsų pamąstymai labai taiklūs ir naudingi.
aš intuityviai jaučiu, kad tai psichologinė bėda, bet neaišku kas, kaip ir kodėl.
Taip, esu jautri, esu chaotiška, nenuspėjma asmenybė. Linkusi į savęs gailestį, į dėmesio reikalavimą. Pripažystu, esu sunki asmenybė, bet konkrečiai, kas sukelia tą valgymo sutrikimą sunku atspėti.
DAR. man sutrikęs miegas - sunku užmigti, dažnai be vaistų net nepavyksta. Skaičiau, kad tai gali įtakoti apetitą.


Dar šiek tiek pamąstymų: Paminėjai, kad esi linkusi į dėmesio reikalavimą. Ar gali tavo mitybos sutrikimas būti viena iš progų to dėmesio sulaukti? Galbūt jautiesi dėmesio epr mažai sulaukianti, nepastebima? Paaiškinsiu: tam jog gautumėm dėmesio mes turim turėt kažką parodyti, kitą žmogų kažuo sudominti: na,tarkim, nauja suknelė, batai, gražus manikiūras, verslo idėja ar pan.. Tačiau kartais mes susigalvojam ir įmantresnių nesąmoningų būdų, tokių kaip kažkokia liga, tam, kad to dėmesio gautume. Juk atvirai prašytis dėmesio nėra priimtina, gali susilaukti stipraus priešiškumo. Tad liga yra saugus būdas to dėmesio sulaukti. Pagalvok, kas būdų jei šio sutrikimo tu neturėtum? Kas gyvenime, bendravime su kitais pasikeistų?

Beje, miego sutrikimas irgi gali būti sutrikimas. Tad klausimas, kas yra, kad tu negali užmigti? Kas slegia, neramina ?

KOnkretaus atsakymo, kas sukelia sutrikimą, gali ir nebūti. gali būti šimtas mažų smulkmenų: nemiga, išgyvenimai, jautrumas (jautri nervų sistema) , nerimas, socialinė aplinka (bendravimas su žmonėmis, šeima, draugai) , medžiagų apykaita, galų galia hormonai, skydliaukė.



Atsakyti