Įkraunama...
Įkraunama...

Saulės kolektoriai ir baterijos

Zmones gerieji, siuo metu tai viena prspektyviausiu saku energetikoje.Visi pesimistai, pagalvokite, negi vokieciai, austrai, olandai....yra tokie debilai, kad metytu pinigus veltui i sistemas, kurios atsipirkines 30 metu???? Jeigu net Norvegijoje , Anglijoje, bei Airijoje, kur saules maziau negu Lietuvoje, kolektoriu plotai auga kaip ant mieliu.Negi Jus manote,kad pesimistas lietuvaitis yra pats protingiausias sioje srityje???Pasiziurekit per langa,saule sviecia, nusisypsokit galu gale!!! thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Egiss2 @ 2010 05 21, 10:23)
Zmones gerieji, siuo metu tai viena prspektyviausiu saku energetikoje.Visi pesimistai, pagalvokite, negi vokieciai, austrai, olandai....yra tokie debilai, kad metytu pinigus veltui i sistemas, kurios atsipirkines 30 metu???? Jeigu net Norvegijoje , Anglijoje, bei Airijoje, kur saules maziau negu Lietuvoje, kolektoriu plotai auga kaip ant mieliu.Negi Jus manote,kad pesimistas lietuvaitis yra pats protingiausias sioje srityje???Pasiziurekit per langa,saule sviecia, nusisypsokit galu gale!!! thumbup.gif


bet man vistiek su matematika prasilenkia- tai jei sistema man paskaiciuota pagal paskutinius paskaiciavimus apie 6t, tai vandeniui pasildyti as isleidziu 60lt elektrai, o vandeni elektra sildau ne sildymo sezonu tik 5 menesius, tai ta sistema man atsipirks per 20 metu... tai koks skirtumas,ar elektra 20metu sildytis ar saules baterijomis g.gif ir tik nereikia pasakoti, kad po 20 metu as eisiu i pliusa, nes sistema jau bus atsipirkusi- po 20 metu tos "batareikes" jau tures buti keiciamos,kaip ir bet kuris sildymo "pecius" (ir dar busiu labai dekinga, jei jis tiek atlaikys) Ar ir vel mane matematines zinios paveda bigsmile.gif
P.S. ir dar nereikia pasakoti,kad pertekline energija jus galesite panaudoti baseino sildymui,gyvatukams ir bla bla bla... cia jau butu bonusas, nes as domejausi sia sistema butent vandens pasildymui vasara...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo indruciukas: 21 gegužės 2010 - 09:42
Tuoj tau viska paaiskins, kad kolektoriai aciperka biggrin.gif
Ir dar pliuso duoda.
As savo sistemelei paskaiciavau, kad i pliusa pradesiu eit po mazdaug 10 m.
Kazin ar tos kolbos dar bus gyvos ant stogo (ir akumuliacine neprarudijusi)..... biggrin.gif

Gal geriau toliau tegu sildo savadarbis polikarbonatinis kolektorius su 45 proc. efektyvumo g.gif

QUOTE(indruciukas @ 2010 05 21, 08:40)
bet man vistiek su matematika prasilenkia- tai jei sistema man paskaiciuota pagal paskutinius paskaiciavimus apie 6t, tai vandeniui pasildyti as isleidziu 60lt elektrai, o vandeni elektra sildau ne sildymo sezonu tik 5 menesius, tai ta sistema man atsipirks per 20 metu... tai koks skirtumas,ar elektra 20metu sildytis ar saules baterijomis  g.gif  ir tik nereikia pasakoti, kad po 20 metu as eisiu i pliusa, nes sistema jau bus atsipirkusi- po 20 metu tos "batareikes" jau tures buti keiciamos,kaip ir bet kuris sildymo "pecius" (ir dar busiu labai dekinga, jei jis tiek atlaikys)  Ar ir vel mane matematines zinios paveda  bigsmile.gif
P.S. ir dar nereikia pasakoti,kad pertekline energija jus galesite panaudoti baseino sildymui,gyvatukams ir bla bla bla... cia jau butu bonusas, nes as domejausi sia sistema butent vandens pasildymui vasara...

Atsakyti
QUOTE(arkava @ 2010 05 21, 10:57)
Tuoj tau viska paaiskins, kad kolektoriai aciperka  biggrin.gif
Ir dar pliuso duoda.
As savo sistemelei paskaiciavau, kad i pliusa pradesiu eit po mazdaug 10 m.
Kazin ar tos kolbos dar bus gyvos ant stogo (ir akumuliacine neprarudijusi)..... biggrin.gif

Gal geriau toliau tegu sildo savadarbis polikarbonatinis kolektorius su 45 proc. efektyvumo g.gif


Jau simta kartu aiskinta, matyt dlia osobo tu.. nedaeina... blondine mirksiukas.gif
O kainos tikrai krenta, pries metus ta sistema skaiciavo 14 t,paskui 10t, dabar jau 6t ir visos atsipirks per 10 metu lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif as palauksiu,gal dar kainos kris, vat tada tikrai atsipirks biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo indruciukas: 21 gegužės 2010 - 10:01
QUOTE(indruciukas @ 2010 05 21, 10:40)
bet man vistiek su matematika prasilenkia- tai jei sistema man paskaiciuota pagal paskutinius paskaiciavimus apie 6t, tai vandeniui pasildyti as isleidziu 60lt elektrai, o vandeni elektra sildau ne sildymo sezonu tik 5 menesius, tai ta sistema man atsipirks per 20 metu... tai koks skirtumas,ar elektra 20metu sildytis ar saules baterijomis  g.gif  ir tik nereikia pasakoti, kad po 20 metu as eisiu i pliusa, nes sistema jau bus atsipirkusi- po 20 metu tos "batareikes" jau tures buti keiciamos,kaip ir bet kuris sildymo "pecius" (ir dar busiu labai dekinga, jei jis tiek atlaikys)  Ar ir vel mane matematines zinios paveda  bigsmile.gif
P.S. ir dar nereikia pasakoti,kad pertekline energija jus galesite panaudoti baseino sildymui,gyvatukams ir bla bla bla... cia jau butu bonusas, nes as domejausi sia sistema butent vandens pasildymui vasara...

Šiandien vandens šildymui elektra išleidžiate 60 lt elektrai, tačiau kas bus kai elektra kainuos kokius du kart brangiau, o jei tris? Nes EU rėkia, kad reiks dėt rimtus mokesčius tiems kas naudoja neatsinaujinančių šaltinių energiją. Buvau restos parodoj tai ten visokių yra ir kinietiškų ir geresnių, bet dar neteko girdėt, kad išleidžiant 60 lt per mėnesį, reiktų statyti saulės kolektorius už 6000lt. Skambinau į ELmirta, Sunsystemą, Schusso, bet sakė, kad jei ketinu šildyti vonios kambarį ir vandenį kaina iki 4000 lt. Tai iš kur 20 metų?

Atsakyti
QUOTE(JustasK1 @ 2010 05 21, 11:12)
Šiandien vandens šildymui elektra išleidžiate 60 lt elektrai, tačiau kas bus kai elektra kainuos kokius du kart brangiau, o jei tris? Nes EU rėkia, kad reiks dėt rimtus mokesčius tiems kas naudoja neatsinaujinančių šaltinių energiją. Buvau restos parodoj tai ten visokių yra ir kinietiškų ir geresnių, bet dar neteko girdėt, kad išleidžiant 60 lt per mėnesį, reiktų statyti saulės kolektorius už 6000lt. Skambinau į ELmirta, Sunsystemą, Schusso, bet sakė, kad jei ketinu šildyti vonios kambarį ir vandenį kaina iki 4000 lt. Tai iš kur 20 metų?


na va, sakiau kad dar pigs lotuliukas.gif lotuliukas.gif Nagi nagi,kas dar pigiau pasiulysite biggrin.gif
Tai is cia diskutuojanciu pilieciu,prisipazinkite, kas man tokias samateles atsiuntete- ar ne geda? ar atmintis trumpa? Begedziai lotuliukas.gif lotuliukas.gif ....
Jei elektra pabrangs tris kartus, tai vandeni as malkikem pasikurensiu mirksiukas.gif
Atsakyti
[Jei kinietiska sistema (su irengimu) apie 4000 - aciperkamumas iki pliuso apie 13m..... (grubiai). Amortizacija, nusidevejima, moralini nusidevejima atmetam...

quote=JustasK1,2010 05 21, 09:12]
Šiandien vandens šildymui elektra išleidžiate 60 lt elektrai, tačiau kas bus kai elektra kainuos kokius du kart brangiau, o jei tris? Nes EU rėkia, kad reiks dėt rimtus mokesčius tiems kas naudoja neatsinaujinančių šaltinių energiją. Buvau restos parodoj tai ten visokių yra ir kinietiškų ir geresnių, bet dar neteko girdėt, kad išleidžiant 60 lt per mėnesį, reiktų statyti saulės kolektorius už 6000lt. Skambinau į ELmirta, Sunsystemą, Schusso, bet sakė, kad jei ketinu šildyti vonios kambarį ir vandenį kaina iki 4000 lt. Tai iš kur 20 metų?
[/quote]
Atsakyti
QUOTE(indruciukas @ 2010 05 21, 11:26)
na va, sakiau kad dar pigs  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  Nagi nagi,kas dar pigiau pasiulysite  biggrin.gif
Tai is cia diskutuojanciu pilieciu,prisipazinkite, kas man tokias samateles atsiuntete- ar ne geda? ar atmintis trumpa? Begedziai  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif ....
Jei elektra pabrangs tris kartus, tai vandeni as malkikem pasikurensiu mirksiukas.gif


aa čia jau ir prasideda, malkas susinešk, susidėk, užsikurk, pakurk, išvalyk pelenus... Retas, kuris tiek vargs, vietoj kelių mygtuku paspaudimų smile.gif (nekalbu apie žmones, kurie vargingai gyvena).
Atsakyti
QUOTE(indruciukas @ 2010 05 21, 10:40)
bet man vistiek su matematika prasilenkia- tai jei sistema man paskaiciuota pagal paskutinius paskaiciavimus apie 6t, tai vandeniui pasildyti as isleidziu 60lt elektrai, o vandeni elektra sildau ne sildymo sezonu tik 5 menesius, tai ta sistema man atsipirks per 20 metu... tai koks skirtumas,ar elektra 20metu sildytis ar saules baterijomis  g.gif  ir tik nereikia pasakoti, kad po 20 metu as eisiu i pliusa, nes sistema jau bus atsipirkusi- po 20 metu tos "batareikes" jau tures buti keiciamos,kaip ir bet kuris sildymo "pecius" (ir dar busiu labai dekinga, jei jis tiek atlaikys)  Ar ir vel mane matematines zinios paveda  bigsmile.gif
P.S. ir dar nereikia pasakoti,kad pertekline energija jus galesite panaudoti baseino sildymui,gyvatukams ir bla bla bla... cia jau butu bonusas, nes as domejausi sia sistema butent vandens pasildymui vasara...

Palik trumpam be priežiūros- tuoj prasideda bardakas doh.gif ...

Prasilenkia- nes ignoruojate visas anksčiau paminėtas prielaidas skaičiavimams. Pvz.: viešoje erdvėje girdite valdančiųjų pasisakymus, kad elektros kaina kils iki 2 Lt jau per artimiausius porą metų- o skaičiavimuose įvedate „60 Lt x 5 mėn. x 20 metų“. Negi tikitės (vien jau pavarčiusi elektros brokerių sąrašus, bei pakraupusi nuo ten surašytų pavardžių), kad 20 metų elektros kainos išliks šiandienine? O vien tik ši prielaida Jūsų „20 metų“ paverstų „5 metais“.
Kaip tai jau pabodo kartoti, kad nėra su tomis “batareikomis“ tiek „baubų“, kaip bandoma pateikti. Taip: kaip ir kiekvienam daiktui yra vertės atstatymo kaštai (labai supaprastinus- remonto). Tik kaip jau minėjau, pvz. prireikus, kolbų remontas (vakuumo atstatymas) Jums kainuotų ne kokius tai 100 % vertės, o labai konkrečius 2-3 €. O jei trikdo rūdijantys boileriai/akumuliacinės talpos, kas gi trukdo rinktis „amžinus“- juk ne vien iš metalo juos daro. „Amžinus“ įdėjau kabutėse: nes nežinau kelinta Jūsų palikuonių karta juos išmestų kaip atsibodusius.

Savanoriškai ir niekieno neverčiama „supančiojate rankas kojas“ sistemai, ir reikalaujate, kad ji išspaustų maksimumą. Yra „žaidimo taisyklės“, ir jei jų nesilaikote- nereikia tikėtis kad viršysite įprastą vidurkį: sistema dirbs ≤ 50 % instaliuotos galios.
Atsakyti
QUOTE(JustasK1 @ 2010 05 21, 11:39)
aa čia jau ir prasideda, malkas susinešk, susidėk, užsikurk, pakurk, išvalyk pelenus... Retas, kuris tiek vargs, vietoj kelių mygtuku paspaudimų smile.gif (nekalbu apie žmones, kurie vargingai gyvena).

na mes cia sioj temoj ne apie malkas, ir ne spelionem uzsiimam kiek kainuos elektra, o skaiciuojam (diskutuojam hihihi.gif)kaip ten su tom batareikem yra mirksiukas.gif
o jei jau taip rupinates mano darbo kurenant peciu ikainiais ir vargais, tai as ta vandeniuka ir dyzeliuku galesiu pasisildyti mirksiukas.gif

dar klausimelis- o kuom jus pats kurenat?
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti