Įkraunama...
Įkraunama...

Bažnytinė santuoka

Mes irgi su MB nusprendėme tuoktis tik civilinėj metrikacijoj, nes nesam labai aktyvūs krikščionys, o tuoktis bažnyčioje tik "dėl mados" ar todėl kad visi taip daro nesinorėjo blush2.gif Na tikim Dievu ir pan. tik labai jau atgrasūs tie šiuolaikiniai kunigai, tos nustatytos duoklės už tuoktuves, bjauru klausyti kai "iškalba" jei per mažai davei, visi šie dalykai kažkaip atstumia mus nuo bažnyčios. unsure.gif
Atsakyti
Mums su vyru ispudingiau buvo metrikacijoj, nei baznycioj. MEtrikacijoj einam raudonu kilimu, visi atsistoje, laukia musu, marsas grazus... O baznycioj nezinau, vargonai grojo negraziai... Ir kaip ilgai mus laike.. Morala skaite, o jauniesiems prisesti neleido, tai lingavom kaip zvakes 30min.. O jus labai nepasimuistysi, nepakelsi kojos vienos, is bateliu neissiausi... :/ O po visko klebonas liepe atsiskaityti, tipo su vargoninku, kai pamate kad nedaug davem, tai dar driso paklausti ar uz sliuba neduosim?! ohmy.gif
Atsakyti
Mes su busimuoju tuoksimes baznycioje. Siaip nesam labai jau praktikuojantys krikscionys, kurie kiekviena sekmadieni lankosi baznycioje... BET . Toki sventa dalyka, kaip vyro ir moters sajunga niekada neabejojome,kad prisieksime pries Dieva smile.gif
Tai tikrai darysim ne del mados ir ne del "grazios sales" kaip kazkas sake, musu baznycia net visa yra remmotuojama ir is isores atrodo siuo metu baisiai, bet mums tai visai nerupi, ta sventa akimirka norim stoveti butent tik prie altoriaus pries Dieva wub.gif
Atsakyti
man asmeniškai gražu bažnyčioj - simboliška taip smile.gif Bet kaip daugelis minėjo - kam jei tik dėl akių smile.gif su draugu metrikacijoj tuoksimės, nesam religingi. Dar pastarose vestuvėse kai buvom, tai draugai ant tokio kunigo pataikė, kad net jaunųjų vardų nesugebėjo perskaityt... tai dar labiau atmušo tą mintį. žinoma, jei didelis noras susižinai koks kunigas normalus o koks ne smile.gif)
Atsakyti
Labuka 4u.gif
Reikia truputi info.jei tuokies tik baznycioje,tai baznycia ir isduoda santokos liudijima ar cia visa tai tvarko santuokuos rumai?
Atsakyti
Bažnyčia per nustatytą laiką (10 dienų po santuokos) užpildytą pažymą apie sudarytą santuoką pristato į CMB, o CMB ja remiantis parengia ir išduoda santuokos liudijimą. Bažnyčioje gi santuokos dieną išduodamas Santuokos sakramento pažymėjimas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 06 rugpjūčio 2014 - 09:42
Mes kolkas dar galvojame, ar verta tuoktis baznycioje. Ko gero liks tik CMB. Bet pas mus labai grazi vieta tuoktuvems, tai kazkaip nepergyvename kolkas 4u.gif
Atsakyti
Kiek zmoniu tiek nuomoniu mirksiukas.gif gerbiu kiekvienos pasirinkima. Mes su vyru tuokemes pries beveik 10 metu ir net minties nekilo nesituokti baznycioje. wub.gif man baznytine santuoka laaabiau patiko. O ir katedros kunigas nuostabus ( prasem kad butent jis pakrikstytu ir musu dukryte ) toki grazu pamoksla pasake, sventiska taip buvo. Demesys tik mums. As net ir susigraudinau wub.gif o santuoku rumuose kadangi vasara tai visi kaip konvejeriu ten dirbo kad tik greiciau smile.gif o va vyro brolis susirase metrikacijoj pirma ir po 8 metu kartu gyvenimo jau vasara darys baznytine santuoka. Kas kaip nori tas taip daro. Svarbu tikejimas ir noras but geru, istikimu, mylinciu, pasiaukojanciu sutuoktiniu. thumbup.gif
Atsakyti
O man atrodo, kad pas mus Lietuvoje yra per daug viskas sureikšminama. Užsienyje viskas yra daug paprasčiau, tuokiasi ir jau vaikų turintys žmonės bažnyčioje ir ilgai kartu pries santuoką gyvenantys. Turi būti viskas laisviau ir niekas negali žmogui priekaištauti kad jis neina į mišias ar neina išpažinties ar garsiai su bobulytėm bažnyčioje poterių nekalba. Jei aš noriu į mišias einu, jei nenoriu neinu, gal aš noriu būti bažnyčioje ne mišių metu. Jei aš noriu tuoktis bažnyčioje tai ir tuoksiuos jei manau, kad man to nereikia tada nesituoksiu. Mes turim teisę rinktis ir niekas mūsų negali smerkti dėl nieko. Mažiau jaudinkitės dėl to ką kiti pagalvos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(hi (: @ 2014 08 06, 09:35)
Bažnyčia per nustatytą laiką (10 dienų po santuokos) užpildytą pažymą apie sudarytą santuoką pristato į CMB, o CMB ja remiantis parengia ir išduoda santuokos liudijimą. Bažnyčioje gi santuokos dieną išduodamas Santuokos sakramento pažymėjimas.


Sveikos!Aš tokį labiau praktinį klausimą turiu: Gal kas žino ar tuokiantis cerkvėje taip pat siunčiama informaciją į metrikacijos biurą? Ar teks susituokus cerkvėje tuoktis ir CMB?
Atsakyti
Mes su vyru tuokemes tik karta - Vilniaus ArkiKatedroje. Nusprendeme kad tuoktis pries Dieva o paskui issiskirti, nuimti ziedus ir begti i metrikacija vel tuoktis mums netinka. Tiesiog paskui atsiemem pazyma ir tiek.
Manau kiekvieno reikalas kur tuoktis ir kaip. Ziureti reikia savo nosies ir savo madu o ne i kitus ziureti.
Atsakyti
Busimos nuotakos ar matėte pakeitimus bažnyčios naujus, gal kuriai jau teko apsilankyti bažnyčioje dėl santuokos ne savo parapijoje?
Atsakyti