Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumas ir dantų priežiūra

girdėjau, kad, jei yra labai ne kokie gedimai, net nereikia laukti 15-16 sav, kad nebūtų infekcijos, stafilokokų ir pan., ką jūs patariate?Kokie pavojai kyla ne iki galo išsigydžius dantis?Kiek kartų per nėštumą rekomenduojama eiti pas stomatologą ir kuriom savaiotėm?Koks nuskausminimas nekenksmingas, sako, kad tik nedaugelis stomatologų turi vaikiškų arba nėščioms tinkamų nuskausminamųjų, kaip jie konkrečiai vadinas?
Atsakyti
Na man neteko lankytis pas stomatologa nestumo metu, nes as kaip jausdama dantis susitvarkiau pries pat pastojima smile.gif. Tik zinau kad nesciai jei tik yra reikalas butina kreiptis i stomatologa nepriklausomai nuo to kokia nestumo savaite. O del nuskausminimo tai nezinau ar jis taip jau kenkia nestumui, juk nenarkoze duoda o labai nedideli kieki tam lopineliui prie kurio krapstosi.
Atsakyti
lengvute, as taisiausi dantis be nuskausminamuju, man kazkaip nejautrus jie, o laukti nereikia, svarbu kuo greiciau susitvarkyti, tiesa man ne visus sutvarke, 2 paliko po gimdymo, nes jiems reikalinga buvo rentgeno nuotrauka, o del nuskausminamuju man stomatologe sake, kad geriau jie, nei poveikis, kai puse valandos busima mamyte nervuosis, jaus skausma
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Daisy: 08 birželio 2004 - 09:51
Jei nera skausmu, dantukus geriausia taisytis 4-6 menesiuose. Tada jau praejes pavojingas vaisiaus formavimosi laikotarpis ir dar nera prieslaikinio gimdymo rizikos. Taisantis paskutiniais menesiais, geriau neguleti, o sedeto stomatologo kedeje. Rengeno nuotrauku daryti nerekomenduojama.
Sutinku su Daisy. Blogiausia, kas gali buti stomatologo kedeje, tai stresas. O dauguma nuskausminamuju vaisiui tikrai nekenkia. Tuo labiau, kad ju mazos koncentracijos leidziamos vietiskai. Rekomenduojami anestetikai- lidokainas, mepivakainas, prilokainas, artikainas.
Neisigydzius dantuku, ypac zidiniu (puliniu) saknu srityje, yra tikimybe bakterijoms patekti i krauja, bei taip pakenkti gimdymo eigai.

Dar keletas patrimu nescioms mamytems. Aisku labai svarbu pilnaverte mityba, vitaminai. Taciau vitaminus, ypac kalci, reikia gertis pasikonsultavus su ginekologu. Nes pirmus nestumo menesius jis gali buti netgi kenksmingas.
Daznai mamytes pirmaisiais menesiais pykina, o po atpylimo burnoje lieka pavojingu dantukams rugsciu. Svarbu po pykinimo issivalyti dantukus, naudoti skalavimo skysti. Bet dantukus valykite ne is karto po pykinimo, o praejus mazdaug pusvalnadziui, butinai su minkstu sepeteliu.
Atsakyti
labai ačiū už tikrai išsamų atsakymą smile.gif
Atsakyti
O KĄ PATARTUMĖT NĖŠTUMO METU VARTOT BE BENDRŲ VITAMINŲ, KAD BŪSIMŲ MAMŲ DANTYS NĖŠTUMO METU IR PO GIMDYMO NENUKENTĖTŲ?
Atsakyti
Gerti daug pieno ir valgyti varskes. biggrin.gif Ten gausu kalcio. Maito papildai irgi gerai, tik pasikonsultuokite su ginekologu.
Atsakyti
thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif

Noriu pasveikinti stomatologe su paaukstinimu pareigose clap_1.gif
Matau turi puiku skyreli, ir papildomos veiklos. Sveikinu clap.gif thumbup.gif clap.gif
Desinej pusej apacioj viename dantukyje turiu skylute, kuria manau reiks kazkada uztaisyti. Bet ar galima nestukems vartoti nuskausminamuosius?
As jau 19 sav nestuke.gif.

thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Galima galima. Apie tai placiau parasiau temeleje apie nesciuju dantuku taisyma. wink.gif
Atsakyti
man nestumo metu sugedo 3 dantys sad.gif iki tol turejau tik 1 sugedusi unsure.gif ale jau susitaisiau visus, nors ir baisiai bijojau laugh.gif
Atsakyti
Saunuole. clap_1.gif . Daba tikriausiai jau maziau bijai, nes siais laikais stomatologija visai neskausminga. wink.gif
Atsakyti
norėčiau daugiau sužinoti apie nuskausminamuosius. Nežinau ką leisdavo kai buvau nėščia, bet po to iššaukdavo migreną. Nuo adrenalino pradedu visa beprotiškai drebėti, kad vos puodelį prie burnos pakeliu. paskutinį kart leido dar kažką-specialius visokiems širdininkams, kraujospūdininkams. nuo to irgi buvo lengvas drebuliukas, bet jau ne toks stiprus. Ar man išvis netinka niekas ar dar kitokių priemonių yra?
Atsakyti